نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: عذاب وجدان از هزینه کردن برای خودم و همسرم

1836
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46918
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عذاب وجدان از هزینه کردن برای خودم و همسرم

سلام

من پسر آخر یه خونواده 6 برادریم
    پدر مادرم بالای 80 سال و پدرم بدون هیچ بضاعت مالی

20 سالی میشه که یکی از برادرام که وضعش از همه بهتره هزینه زندیگمون رو میده. البته اونم ثروت مند نیست فقط وضعش بهتره
    من و دو برادر مجرد دیگه ام پیش پدر مادرم زندگی می کردیم تا همین 1 ماه قبل. من 4 ساله شاغلم
    این 4 سال کمک خرج خونه بودم خصوصا از نظر تغذیه و همیشه راضی بودن ازم نمیزاشتم احساس کمبودی بکنند.

الان که ازدواج کردم از یه طرف وظیفمه که برای همسرم هزینه کنم رفاه فراهم کنم و... ولی از اون ور مثلا اگه یه شام خوشمزه بخورم دلم آتیش میگیره چون میدونم پدرم مادرم یه غذای نه چندان خوب میخورن همون وقت. یا کادو و هرچیزی برای همسرم میگیرم عذاب وجدان دارم یه جورایی.

پدر مادرم کلامی و لفظی هیچ خواسته ای ازم ندارن و اصلا اینجوری نیست که مخالف هزینه برای همسرم باشن یا فشاری آورده باشن به من.

درآمدم هم جوری نیست که بتونم هر دو طرف رو تامین کنم.

خیلی وضعیت بدی قرار گرفتم همش عذاب میکشم ولی بروز نمیدم.

نمیدونم چیکار کنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : عذاب وجدان از هزینه کردن برای خودم و همسرم

سلام دوست عزیز
    امیدوارم حالت خوب باشد. این موضوع موضوع رایجی است. پدر و مادر یا حتی افراد دیگر برای ما مهمند و ما نباید آنها را رها کنیم. ولی به یاد داشته باش که هر کس جایگاه خود را دارد. نباید زندگی خود را فدای پدر و مادرت کنی.
    اولویت تو خانواده توست و اگر توانستی پدر و مادرت. تعادل را رعایت کن.
    لزومی ندارد از زندگی خودت برای پدر و مادرت تعریف کنی یا برعکس. سعی کن هر دو طرف را شاد کنی و هنگامی که در خانه هستی هیچ حرفی از دلتنگی برای پدر و مادرت نزنی.
    موفق باشی

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : عذاب وجدان از هزینه کردن برای خودم و همسرم

سلام به شما دوست عزیز
    نگرانی و احساسات شما برای خانوادیتان قابل احترام هست اما سرزنش کردن خود هیچ کمکی به رفع این مشکلات نمی کند در این مسیر بهتر است که براساس شرایطی که دارید پیش بروید یعنی اگر توانایی مالی شما اجازه می دهد تا حد ممکن برای کمک به آنها اقدام کنید در هرصورت دو برادر دیگر شما مسئول رسیدگی به شرایط زندگی خود می باشند و افراد بالغی محسوب می شوند اما در مورد پدر و مادرتان خب با همکاری همه شماها باهم و اینکه بتوانید باهم میزانی که برایتان مقدور می باشد را در ماه به حساب آنها بریزید می توانند از پس هزینه های زندگی خود برایند و شماها نیز در حد توان در این مسیر تلاش کرده اید و خب این باعث می شود که خودتان نی زاحساس بهتری داشته باشید اما اگر شرایط هیچ گونه کمکی وجود ندارد خب در هرصورت در زمان فعلی این امکان وجود ندارد و بهتر است شما نیز به واقعیت موجود زندگیتان توجه کنید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)