نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: خانواده سختگیر و سنتی

990
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2508
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خانواده سختگیر و سنتی

سلام.ی کم سخته مشکلمو بگم.حقیقتش من با خانوادم خیلی مشکل دارم اخیرا همش بحث و دعوا میشه و قهر.من خانواده خیلی سخت گیر و سنتی دارم و اصلا نمیتونم تفکرات و عقایدشونو قبول کنم مثلا نمیذارن خونه دوستام برم یا با اتوبوس برگردم خونه همیشه باید با آژانس برم بیام نمیذارن کلاس موسیقی برم یا حتی بابام تو انتخاب کفش هم زور میگه و اگه طیق خواسته اون نباشه قهر میکنه خب منم میخوام به سلیقه خودم لباس بپوشم. مثلا امروز من همینجوری تو خودم بودم بی حوصله بودم بابام نون خریده بود اومدم بهش کمک کنم یهو داد و بیداد که لازم نکرده کمک کنی!!هرچی خواست گفت من جواب ندادم تا عصبانی تر نشه.
    خسته شدم از این وضعیت من همیشه احترامشونو داشتم ولی نمیدونم از من چی میخوان. خیلی احساس بدی دارم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2351
    تشکـر
    133
    تشکر شده 55 بار در 40 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : نمیدونم...

سلام ...منم هم مثل شما هستم ولي لباس هام روبه سليقه ي خودم وپدرومادرخودم هم نمي زارن برم خونه ي دوستام ويا تنهايي برم جايي...منم خوب باهاشون كنارمي يام چون مي دونم چرا نمي زارم وبه فكر منم نه اينكه بخوان من رواذيت كنن....پس چيزي هم بهشون نمي گم .....و لي هرموقع مثل شما مي خوان بهم زور بگن جلوشون وايميسم وموفق مي شم ولي سرشون داد نمي زنم ...واينكه اگه سرم داد بزنن بيشتر جوابشونو نمي گم ...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1449
    تشکـر
    7
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستای عزیزم بستگی داره که شما ها چند سالتونه اگه هنوز دوران راهنمایی و دبیرستان رو سپری میکنید پدر و مادرتون حق دارن که از شما مواظبت کنن
    ولی تو انتخاب لباس باید به شما حق انتخاب بدن. شماا لباسایی که متناسب با فرهنگ خانوادتون هست رو خودتون باید انتخاب کنید

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2535
    تشکـر
    204
    تشکر شده 530 بار در 171 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام.
    دوستان گلم وضعیت جامعه طوری هستش که اگر کنترل نباشه خیلی ها به جاده خاکی کشده میشن.
    خود من از کسانی هستم که از وقتی به دنیا اومدم کسی کاری باهام نداشته و خودم بزرگ شدم.
    ولی توی این راه خیلی چوب خوردم.
    از مشکلات روحی روانی تا اعتیاد و...
    اما اگر کنترل و سخت گیری خانواده بود هرگز به این مسیر ها کشیده نمیشدم.
    خوشبختانه آدمی هستم که اراده قوی دارم و کاری رو که بخوام انجام میدم و تونستم از خیلی از آزمون های سخت زندگیم پیروز و سر بلند بیرون بیام.

البته احساس میکنم که سنتون بین 17 تا 20 باشه و این سن اوج درگیری ها رو در خودش داره.
    چرا که تو این سن آدم به اعتماد به نفس احتیاج داره و اون هارو توی لباس و تیپ و قیافه میبینه.
    آدم باید سعی کنه متعادل باشه نه جلف.
    خیلی از خانواده ها به علت اطلاعات پایین یا هر دلیل دیگه ای نمیتونن فرزندان خودشون رو به صورت صحیح کنترل کنن.

شما میگی نمیزان برین خونه دوستاتون.
    من یه دلیل میارم براتون که چرا نمیزارن برین:
    من برای اولین بار خونه یکی از دوستام شیشه کشیدم و 4 ماه درگیرش بودم.

اما سختگیری بیش از حد در مورد لباس پوشیدن بی مورد هستش و باعث میشه شخص بعد از اینکه به استقلال رسید تمام عقده هایی که در سنین نوجوانی درونش به وجود اومده رو خالی کنه و خیلی از زندگی عقب میمونه... چرا که درگیر خالی کردن عقده هاشه.
    امضای ایشان
    کسی حالمو نپرسه...
    دیگه حالی ندارم...
    فقط نفس میکشم...

5. کاربران زیر از _Amir_ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2508
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

میگم که سخته شرایط منو کسی درک کنه! نازنین عزیز من راهنمایی و دبیرستانی نیستم من دانشجو هستم. سنم دیگه به ی حدی رسیده که بخوام خودم تصمیم بگیرم. چرا که تو دوران راهنمایی و دبیرستان من تمام سخت گیری های خانوادمو قبول میکردم ولی حالا نه. نمیتونم قبول کنم. امیر عزیز,من 21 سالمه میفهمم چی جلفه چی در سطح فرهنگ خودمو خانوادم هس دوستای صمیمی که خودم میشناسمشون خانواده هاشونو میشناسم بی شک باعث نمیشن که من برم باهاشون شیشه بکشم!! با اینکه با این محدودیت ها بزرگ شدم ولی هیچگاه نذاشتم برام چیزی عقده بشه شده غر بزنم و بخوام بقیه درکم کنن ولی حد و حدود خودمو میدونم.مرزها رو میشناسم. پس با این حساب نه سن کمی دارم که بخوام خانوادم از من مراقبت کنن و نه اینکه عقده دارم و بعد از ی کم استقلال بخوام برم سمت شیشه و اعتیاد!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)