نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: دخالت های مادر شوهر

1538
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2522
    تشکـر
    3
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

دخالت های مادر شوهر

سلام.ما تفریبا 5ماه که نامزدیم و البته 2ماه که عقد کردیم.همسرم به شدت تابع مادرشه.خیلی تو زندگی ما دخالت میکنه چون هنوز باور نداره پسرش دیگه مرد زندگی منه نه بچه ای که هنوز مامانش باید براش تصمیم بگیره .در روز بالای 10 دفه بش اس ام اس میده کجایی چیکار میکنی.مارو دنبال خودش میبره اینور اونور مهمونی.متاسفانه شوهرمم به خاطر این رفتاراش هیچی بش نمیگه.من یه ادمیم که مستقل زندگی کردم نمیتونم این رفتارارو تحمل کنم.من باید چیکار کنم؟الان 3روزه که باهم قهریم.

2. کاربران زیر از aroos بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : با دخالت های مادر شوهرم چه کنم؟

سلام عزیزم
    همسر شما چند سالشون هست؟
    بنظرم میرسه که مادرشون نگران ایشون هستن و فکر میکنن شاید بتنهایی از پس زندگی بر نیان...
    بچه های دیگه ای هم دارن؟
    با اونها چطوره رفتارشون؟
    همسرتون نسبت به ابراز ناراحتی شما دراینباره چه نظری دارن؟

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

4. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2062
    تشکـر
    1
    تشکر شده 22 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز تازه این ها که چیزی نیست مادر شوهر من از همان روزهای اول زندگی مون تو زندگی ما دخاتل کرده تا الان که کم کم پسرش از دست کاراش خسته شده مادر شوهر من ما رو مجبور میکردند که بابت خرید هامون بهش فاکتور بدیم تا ببینند ما پول هامون و کجا خرج میکنیم الانم که دم عید هستش و قرار که عیدی ها رو بریزن با همسرم بحثش شده که معلومه می خواین ولخرجی کنین در همه امور زندگی مون دخالت میکردند اولش خیلی با شوهرم حرفم می شد قهر میکردم ولی خب اخرش چی بعد از 4 سال کشمکش من دیگه هیچ حرفی نزدم و سکوت کردم تا اینکه کم کم شوهرم متوجه شد که باهاش مثل یه بچه رفتار میکنند درسته الانم که جواب شون رو میده البته در کمال احترام بهش میگن زنت یاد میده مادرش انتظار داره که در رابطه با همه مسائل زندگی مون حتما باید با اون مشورت کنه اگر بگه با زنم مشورت کرده ام میشه یه دعوای خیلی بزرگ من اوایل خیلی تلاش کردم که این روابط بهتر بشه براشون کادو میگرفتم تو خونه ت************ی شون کمکشون میکردم براش سیزی خورد میکردم و خیلی از کارهای دیگه ولی دیدم نه ایشون عوض بشو نیستند دیگه بی خیال شدم و میگم هر چه آید خوش آید فدات شم غصه نخور خدا جای حقه و شوهرتونم مادرشه الان نمی تونه درست قضاوت کنه بعد یه مدت عاصی میشه فقط صبر کن مطمئنم به حرف من میرسی

6. 2 کاربران زیر از sogand بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2522
    تشکـر
    3
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی که جوابمو دادین باران جان.همسرم 28 سالشه و 2تا خواهر داره.خواهراش که خب چون دخترن همه چیز رو با مادرشون درمیون میذارن و اونم براشون همه کاری میکنه.شوهرم فعلا دانشجو هست و درامد انچنانی نداره.مامانش مدام بابت بیکار بودنش سرزنشش میکنه.نمیدونم والا اسم این رفتارا نگرانیه یا دخالت اما مثلا ما دیشب رفته بودیم یه شهر دیگه مهمونی با خانواده شوهرم.اونا برنامه داشتن خوابیدن بمونن اما من چون راحت نبودم با هزار جر و بحث با شوهرم تصمیم گرفتیم ما برگردیم.موقع برگشت دیدم اونام اومدن میگن ما نگرانیم تنها نمیشه برید!!!!!!!من هیچی نگفتم اما واقعا مهمونی بم زهر شد.تا کی این نگرانیا میخواد ادامه داشته باشه؟من کم کم دارم به طلاق فکر میکنم

8. کاربران زیر از aroos بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2522
    تشکـر
    3
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سوگند عزیز ممنونم از دلداریت.واقعا زندگی بعضی وقتا برخلاف اون چیزی که تو رویاهامون از زندگی مشترک داریم پیش میره.تو این 6 ماه به اندازه 6سال بزرگ شدم.همه اولش خوب بنظر میرسن...اما خیلی زود خودشونو نشون میدن.خیلی تو حرفاشون بم تیکه میندازن و من هیچی نمیگم.ولی انگار واقعا متوجه نیستن که دارم احترامشونو نگه میدارم

10. کاربران زیر از aroos بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

خواهش میکنم عروس خانم. بنظر من مادر ایشون با چیزایی که میگین نمی تونن قصد بدی داشته باشن! در ارتباطات معمولا افراد یکی از نقشهای من والد، من کودک و من بالغ رو می پذیرن. مؤثر ترین شیوه ارتباطی ارتباط با نوع بالغ افراد(من بالغ) هست.بنظرم میاد که مادر همسرتون بیش از حد نسبت به زندگی پسرشون در نقش والد و حمایت گری فرو رفتن. و این در حالی هست که همسر شما یک شخص بالغ هست و والد شدن در قبال این فرد کار صحیحی نیست . بخصوص که همسرتون تک پسر هم هستن و این حالت معمولا بیشتر در این وضع اوج میگیره.
    من همیشه فکر میکنم مادر و پدرها بیشتر از هر کسی فزندانشون رو میشناسن . این امکان وجود داره که بجز علت هایی که گفتم همسر خودتون هم مقصر باشه و روحیه والد بودن رو در مادرشون بوجود میارن مثلا به وسیله تکیه زدن زیاد از حد به خانواده...
    به هر صورت شما بنظرم این مطلب رو با همسرتون محترمانه درمیون بگذارین. و همیشه به این مسئله توجه کنید که رابطه شما با مادر همسرتون ارتباط مستقیمی در کیفیت زندگی مشترک شما باایشون داره .
    اگر به یک مشاوره دو نفره برین بنظرم احتمال حل شدن این مسئله بالاتر میره و کمکتون میکنه که راه حلی که تخریب کمتری بوجود بیاره رو انتخاب کنید.
    بجز اینها روشهایی هست که اگر همسرتون همکاری کنن میتونن خیلی محترمانه مادر ایشون رو در نقش یک بالغ قرار بدین و این کار درواقع بوسیله نشان دادن خود بالغ همسرتون و واکنشها و کنشهاش در برابر مادرشون میسر هست. یک متخصص در این زمینه بسیار میتونن کمک کنن. لینک زیر کتابی هست خلاصه با این موضوع و راهکارهایی رو خلاصه توضیح داده. (برگرفته ای از کتاب معروف بازیها نوشته اریک برن که اگر علاقمند بودین اصل کتاب رو هم میتونین تهیه کنید ) به معرفی سه من که اشاره کردم و بررسی و تنظیم رفتارهای متقابل انسانی می پردازه.
    موفق باشید.

http://ketabesabz.com/book/10695/دانلود-کتاب-کودک-درون

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2522
    تشکـر
    3
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

درست میگین.اون تک پسره و خانوادش روش همیشه خیلی حساس بودن و هستن.اما متاسفانه خودش خیلی واسه حل این فضیه تلاش نمیکنه.میگه مادره بذار نظرشو بده!!یا وقتی مامانش به من حرفی میزنه اون ساکت میشه اون وقت من واقعا احساس تنهایی میکنم.
    ممنون بابت کتابی که معرفی کردین.حتما میخونمش امیدوارم به بهبود زندگیمون کمک کنه.

13. کاربران زیر از aroos بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد