نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: مشاوره با نامحرم

2806
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    106
    تشکـر
    24
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

مشاوره با نامحرم

سلام علیکم
    من همیشه توی ارتباط با بقیه مشکل داشتم.بهم میگن خجالتی ولی حقیقتش اینه که خیلی هم افسرده شدم.دیگه مثل قبل خنده رو نیستم. از بچگی وسواس فکری داشتم و گوشه گیر بودم.
    از تابستون تا حالا چند تا مشاور روانشناسی عوض کردم ولی فایده ای نداشته. حتی به جایی رسیدم که فقط آرزوی مردن میکردم. هیچ امیدی به زندگی نداشتم.
    ولی آخرین مشاوره ای که رفتم و از مشاور های دانشگاه هستند خیلی با بقیه فرق دارند. به جای نسخه دادن و توصیه ریلکسیشن و ... با هم حرف می زنیم . من همه حرف های خودم رو اینترنتی براشون میفرستم و ایشون هم تمام نوشته های من رو می خونند و توی جلسه بررسی می کنیم. چندین بار علاوه بر جلسات هفتگی به مدت چند ساعت صحبت کردیم. کم کم دارم یک اهدافی توی زندگی پیدا می کنم.

ولی خیلی می ترسم. چون مشاورم خانم هستند و من هم هیچوقت با خانم ها حرف نمی زدم و حتی توی کلاس کسی از خانم ها رو نگاه نمی کردم. ارتباط با مشاور هم خصوصی هست و توی اتاق بسته. کم کم دارم راحت تر با ایشون حرف می زنم. حرف هایی که همیشه توی سرم می چرخیدم و به هیچ کس نمی گفتم. دارم با ایشون صمیمی تر میشم که برای مشاوره لازمه ولی خیلی هم می ترسم. چون ارتباط با نامحرم و صمیمی شدن ترسناکه.

ایشون از مشاورین دانشگاه هستند و متأهل . به ایشون اعتماد دارم که کار خودشون رو بلدند ولی از خودم می ترسم. من که به خانم های نامحرم از روی خجالت نگاه هم نمی کردم. و هنوز هم مجرد هستم. قراره توی همین ارتباط سالم یاد بگیرم چطور به جای خجالت جلوی جنس مخالف خودم رو کنترل کنم ولی خیلی می ترسم.

به نظر شما چه کار کنم؟ این رابطه ممکنه دردسر ساز بشه؟ خیلی می ترسم ولی از طرفی از کنار کشیدن از درمان بیشتر می ترسم.می ترسم آخرش خودم رو بکشم.

راهی نوشتم بدید که از این وضعیت موفق بیرون بیام.

متشکر

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2351
    تشکـر
    133
    تشکر شده 55 بار در 40 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشاوره با نامحرم

لطفا ادرس مشاورتون رو براي من بفرستيد...ممنونم

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2472
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

na baba che dardesari akhe , shoma khodeto kontrol kon

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    تشکر شده 1,186 بار در 704 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط poke1024 نمایش پست ها
    سلام علیکم
    من همیشه توی ارتباط با بقیه مشکل داشتم.بهم میگن خجالتی ولی حقیقتش اینه که خیلی هم افسرده شدم.دیگه مثل قبل خنده رو نیستم. از بچگی وسواس فکری داشتم و گوشه گیر بودم.
    از تابستون تا حالا چند تا مشاور روانشناسی عوض کردم ولی فایده ای نداشته. حتی به جایی رسیدم که فقط آرزوی مردن میکردم. هیچ امیدی به زندگی نداشتم.
    ولی آخرین مشاوره ای که رفتم و از مشاور های دانشگاه هستند خیلی با بقیه فرق دارند. به جای نسخه دادن و توصیه ریلکسیشن و ... با هم حرف می زنیم . من همه حرف های خودم رو اینترنتی براشون میفرستم و ایشون هم تمام نوشته های من رو می خونند و توی جلسه بررسی می کنیم. چندین بار علاوه بر جلسات هفتگی به مدت چند ساعت صحبت کردیم. کم کم دارم یک اهدافی توی زندگی پیدا می کنم.

ولی خیلی می ترسم. چون مشاورم خانم هستند و من هم هیچوقت با خانم ها حرف نمی زدم و حتی توی کلاس کسی از خانم ها رو نگاه نمی کردم. ارتباط با مشاور هم خصوصی هست و توی اتاق بسته. کم کم دارم راحت تر با ایشون حرف می زنم. حرف هایی که همیشه توی سرم می چرخیدم و به هیچ کس نمی گفتم. دارم با ایشون صمیمی تر میشم که برای مشاوره لازمه ولی خیلی هم می ترسم. چون ارتباط با نامحرم و صمیمی شدن ترسناکه.

ایشون از مشاورین دانشگاه هستند و متأهل . به ایشون اعتماد دارم که کار خودشون رو بلدند ولی از خودم می ترسم. من که به خانم های نامحرم از روی خجالت نگاه هم نمی کردم. و هنوز هم مجرد هستم. قراره توی همین ارتباط سالم یاد بگیرم چطور به جای خجالت جلوی جنس مخالف خودم رو کنترل کنم ولی خیلی می ترسم.

به نظر شما چه کار کنم؟ این رابطه ممکنه دردسر ساز بشه؟ خیلی می ترسم ولی از طرفی از کنار کشیدن از درمان بیشتر می ترسم.می ترسم آخرش خودم رو بکشم.

راهی نوشتم بدید که از این وضعیت موفق بیرون بیام.

متشکر

سلام دوست گلم .

به نظر من .
    اولا ایشون مشاور شما هستن .چه مرد چه زن . مشاور هم میتونه محرم ادم باشه . محرم مشکلات و اسرار . .فقط میمونه که شما از چه لحاظ به ایشون بگید نامحرم ؟

بعدش ایشون ممکنه از روی دلسوزی حاضر شده باشن .حتی ایتی حرفای شما رو بفهمن .بااینکه خودشون هم متاهل هستن .

دوم اینکه .وقتی خودت داری ابراز رضایت میکنی که مشکلتو این خانم داره حل میکنه و بهتون امید میده . به جای اینکه ازش قدردانی کنید . میگید میترسم که نتونم جلوی خودمو بگیرم ؟ یعنی چی ؟ منظورتون چیه ؟

بعدش .دلتونو پاک کنید و این حرفا رو بذارید کنار . و حالا که این خانم مشاور داره صادقانه مشکلاتتونو حل میکنه . شماهم باید چشمتون صادقانه پاک باشه . منظورمو درک میکنی .

ایشالا موفق باشید

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    تشکر شده 196 بار در 122 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    سعی کن همیشه چه به این مشاور چه با کسی دیگه حرمتها رو حفظ کنی
    و فقط در حیطه کاری باشه حرفاتون و حرفه غیره ضروری نزنین
    لازم نیست چشم بدوزی به طرفه مقابل
    میتونی فقط به حرفاش گوش کنی
    در مورده اتاقه در بسته هم حق دارید
    چون همیشه در اینجور موارد گفتن نفره سوم شیطانه . خب می تونی درو کامل نبندی و ازش خواهش کنی در نیمه باز باشه.
    دقیقا از چی می ترسی؟

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    106
    تشکـر
    24
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

از همگی خیلی متشکرم.
    اول اینکه منظور من از نامحرم، نامحرم از نظر مذهبی بود. چون بخش مشاوره مذهبی بود فکر کردم لازم نیست بگم.
    نگرانی من اینه که من چیز هایی رو به ایشون گفتم که به هیچ کسی نمی تونستم بگم. و ما با هم خیلی صمیمی شدیم. حتی بیشتر از مادر و پدر. از نظر ایشون این کاملا طبیعیه.
    من در مورد ایشون اصلا فکر بدی نکردم و نمی کنم. چون آدم خیلی احساساتی هستم و زود دل می بندم، می ترسم عاشق بشم و بیخودی شکست عشقی هم بخورم. ولی درست نمی دونم عشق چیه.
    و از نظر مذهبی علاقه و وابستگی شدید به نامحرم چی میشه؟

متشکرم.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظره من اینجوری که شما می گید
    با برید سراغه یه مشاوره دیگه
    چون به نظر میاد همین الانم بهش دل بستید
    بهتره بی خیالش بشید
    یا بگید فقط مشاوره غیر حضوری باشه

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    106
    تشکـر
    24
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تک ستاره نمایش پست ها
    سلام
    به نظره من اینجوری که شما می گید
    با برید سراغه یه مشاوره دیگه
    چون به نظر میاد همین الانم بهش دل بستید
    بهتره بی خیالش بشید
    یا بگید فقط مشاوره غیر حضوری باشه
    یعنی دل بستن اشتباهه ؟
    تا به کسی نزدیک نشی نمی تونه روی شما تاثیر بذاره...
    می ترسم کارم غلط باشه. نتیجه مشاور های قبلی خودکشی بود ...

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    میزان امتیاز
    12

ببخشید . دل بستن به مشاورتون ؟ چون حرفایی رو که نمیتونستید به خانواده تون بزنید .به ایشون گفتی .حالا باید دل بستش بشی و....

مگر خودت نگفتی که ایشون متاهل هست . . پس این حرفا چیه که میزنی ؟ متوجه هستی داری چی میگی ؟

10. کاربران زیر از a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

یعنی دل بستن اشتباهه ؟
    تا به کسی نزدیک نشی نمی تونه روی شما تاثیر بذاره...
    می ترسم کارم غلط باشه. نتیجه مشاور های قبلی خودکشی بود ...

سلام
    آخه دل بستن به یه نامحرم که متأهله معلومه اشتباهه
    واقعا مشکله شما چیه؟
    اگه منظورتون از خجالتی بودن همون حجب و حیا در ارتباط با نامحرم باشه که خیلی هم خوبه
    شما رابطتون با خدا چطوره؟
    من به شما توصیه می کنم به جای ارتباط با اون مشاور با خدا دردو دل کن
    تو دله شب وقتی همه خوابن
    به خدا توکل کن و متوسل به ائمه اطهار شو
    دیگه هم سراغه اون مشاور نرو
    بگو مشکلت حل شده
    ازش تشکر و خداحافظی کن
    موفق باشی

12. کاربران زیر از تک ستاره بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    106
    تشکـر
    24
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amin نمایش پست ها
    ببخشید . دل بستن به مشاورتون ؟ چون حرفایی رو که نمیتونستید به خانواده تون بزنید .به ایشون گفتی .حالا باید دل بستش بشی و....

مگر خودت نگفتی که ایشون متاهل هست . . پس این حرفا چیه که میزنی ؟ متوجه هستی داری چی میگی ؟
    متاهل هستند ولی عشق که ای حرفا سرش نمیشه.احساس دست خود آدم نیست.
    نکنه عشق رو با رابطه جنسی اشتباه گرفتید. من الآن عاشق چند تا از اساتید دانشگاه خودمونم. از دیدن عکسشون لذت می برم. پشت در اتاق استادم و صداشون رو گوش دادم و لذت بردم. ولی اون اساتید مرد هستند.

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام دوست خوبم
    بنظر من این عادی هست که وقتی مشاوری صادقانه کمک میکند مراجعه کننده به او وابسته بشه و این موارد زیاد پیش اومده . من هم خانم مشاور دانشگاهم رو خیلی دوست داشتم البته دخترم و همه اش بهشون کادو میدادم!
    اما در مورد شما این امکان رو در نظر بگیرید که یک وقت این وابستگی که الان شکل عادی داره ، ایجاد مشکل کنه. و در نتیجه حال شماروهم بدتر...
    بنظرم قرار نیست مشاوره با شخصی تا ابد ادامه پیدا کنه بخصوص با موردی که شما درباره اش مردد هستید!!!
    شما تا اینجا از صحبتهای ایشون استفاده کردین و حالتون هم میگین خیلی بهتر شده.
    از ایشون تشکر کنید و راهنمایی هاشون رو بکار ببرید.
    در دوره درمان دیگر یک مشاوره آقا رو انتخاب کنید تا مشکلی خدای ناکرده اضافه به درگیریهای دیگه فکریتون نشه.
    موفق باشین.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

15. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    میزان امتیاز
    12

متاهل هستند ولی عشق که ای حرفا سرش نمیشه.احساس دست خود آدم نیست.
    نکنه عشق رو با رابطه جنسی اشتباه گرفتید. من الآن عاشق چند تا از اساتید دانشگاه خودمونم. از دیدن عکسشون لذت می برم. پشت در اتاق استادم و صداشون رو گوش دادم و لذت بردم. ولی اون اساتید مرد هستند.

حرفاتونو قبول دارم .ولی دوست داشتن و عاشق بودن از لحاظ شاگردی و استادی .تا دلبستن .زمین تا اسمون فرق میکنه . حالا فکرکنم منظورمو بهتر میفهمی .

دلبسته ن .یعنی از اخلاقش خوشت میاد و خیلی چیزای دیگه .حتی دلبستن معنی شیفته بودن رو هم میده .مثلا شیفته طرف مقابلت شدی . و خیلی چیزای دیگه . . خوب حالا نظر خودت چیه ؟

17. کاربران زیر از a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    106
    تشکـر
    24
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amin نمایش پست ها
    حرفاتونو قبول دارم .ولی دوست داشتن و عاشق بودن از لحاظ شاگردی و استادی .تا دلبستن .زمین تا اسمون فرق میکنه . حالا فکرکنم منظورمو بهتر میفهمی .

دلبسته ن .یعنی از اخلاقش خوشت میاد و خیلی چیزای دیگه .حتی دلبستن معنی شیفته بودن رو هم میده .مثلا شیفته طرف مقابلت شدی . و خیلی چیزای دیگه . . خوب حالا نظر خودت چیه ؟
    خوب حالا که ازدواج کردم می فهمم هیچ ربطی به هم نداشتند. کلا این دو مساله کاملا متفاوت بودند.
    من بیخودی نگران بودم :-)

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8770
    تشکـر
    5
    تشکر شده 26 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    0

بابا چرا بازخواست و سرزنشش میکنید!!!!!!!!!!!

برادر من ببین....انسانها همه دارای احساس هستن و مسلما وقتی با یکی راحت تر میشن نسبت بهش حس دیگری پیدا میکنن.و اون فرد براشون میشه اسطوره و قهرمان تو قلب و ذهنشون
    تا اینجاش طبیعیه
    ولی باید به این فکر کنی تو رفتی پیشش که مشکلتو حل کنی نه اینکه یه مشکل دیگه هم به مشکلاتت اضافه کنی.
    بشین خوب با خودت فکر کن ببین حست نسبت بهش چیه؟
    علاقه از روی احترام و سپاسگزاری؟
    و یا چیز دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگه مورد اول نبود سعی کن در عین حال که داری ازش کمک میگیری و راهنماییاشو برای بهبود وضعیتت به کار میبری ازش از نظر عاطفی دوری کنی
    کمتر بری ببینیش و بیشتر سر بهبودت ازش در مواقع ضروری کمک بخوای و فقط ذهنتو متمرکز کنی روی درمانت.
    موفق باشی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد