نمایش نتایج: از 1 به 23 از 23

موضوع: کم شنوایی و تردید در ازدواج

5641
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2649
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

کم شنوایی و تردید در ازدواج

سلام. من دختری 22 ساله هستم. به شدت افسرده و ناراحت و عصبی شدم. داستان به 2 سال پیش بر میگرده که زندگیم سرتاسر شادی و درس و تفریح و دانشگاه و خانواده و دوستام بودن. تا اینکه با پسری اشنا شدم که به خاطر تصادف شنوایی گوش هاش رو از دست داده بود. بسیار افسرده بود و شکسته. چون کسی بود که دوستان زیادی داشت و علاوه بر اون پول و مال و منال زیادی داشت که همش خرج دوا درمون و تصادفش شده بود. خلاصه که از بالا به زمین افتاده بود. و به خاطر این که شنواییش رو از دست داده بود همه تنهاش گذاشته بودن. اما من با روحیه ی خوبی که داشتم بسیار بهش کمک کردم. تنها دوست و همدمش من شده بودم. تشویقش میکردم به زندگی ادامه بده و ... و تو این 2 سال از زمین بلندش کردم. خودش بهم میگه که به خاطر این تا اخره عمر مدیونتم. با 9 میلیون سرمایه با من دوست شد. تو این 2 سال به قدری کمکش کردم چه مالی و چه معنوی که راه افتاد و دوباره سری تو سر ها دراورد. طوری که الان هم تو بازار اهن حسابداری میکنه. هم ساختمون سازی انجام میده هم خرید و فروش ماشین. تو این مدت پیگیر دکتر گوش هم بودیم که متوجه شدیم 40 درصد شنوایی یکی از گوش هاش برگشته. بطوری که با تلفن دست و پا شکسته صحبت میکنیم. بسیار پسره دست و دل بازی برای منه.از همون اول. بطوری که مورد توجه مادرم هم قرار گرفت. اون تو این 2 سال خیلی برای من خرج کرد. بهترین لباس ها و مدل گوشی های جدید و میلیونی. بهترین رستورانها و جاهای تفریحی. حتی یک ماشین هم خرید که من باهاش هر جا میخواستم میرفتم و میومدم. برای رفاه من از رفاه خودش میزد و ..پسره فوق العاده زرنگ و باهوشیه. بسیار دوست داشتنی. تمامی دوستاش روش حساب میکنن. مثل اچار فرانسه حلال همه ی مشکلاته. به قول دوست صمیمیش مهره ی مار داره. .. اینارو نوشتم تا با خصوصیات اخلاقیش اشنا شید. حالا شرح حال من. تو این 2 سال که واسه بلند شدنش از رو زمین تلاش کردم خودم روز به روز افسرده تر میشدمو ناراحت. یعنی اون از با من بودن کم کم جون گرفت اما خودم شدم مثل خودش. عصبی و کم حوصله و بد اخلاق. اینقدر اعصابم داغون شد که آسم عصبی گرفتم و قلبم هم مشکل پیدا کرد که زیر نظر فوق تخصص بهتر شدم. تو این مدت من عاشقش شدم اما میترسم که این حس وابستگی باشه. از روز اول بهم گفت که تو منو به زندگی بر گردوندی من واسه ازدواج میخوامت و کارایی برات میکنم که همه تو حسرتش باشن. و واقعا هم همین بود . تمام دوستام تو کف کارایی که واسم میکرد میموندن. و تعجب میکردن که چطور یک پسر این کارارو میکنه. من خودم دختری هستم که خانواده ی با ابرو و خوبی دارم. وضع مالی مون هم خوبه و خودم هم خواستگار زیاد دارم و چهره ی خوبی دارم. اما از یک طرف دلم با این پسره و از طرفی هم موقعیت های خیلی خوب دارم. ولی هیچ کدومشون مثل این پسر دست و پا ندارن و فس فسو هستن. من عاشق زرنگی ها و دست و دل بازی و ریسک پذیری این پسرم. با وجود کم شنواییش همه دنبال اینن که بهش برسن . و تعجب از این دارن که چطور به همه جا میرسه. هیچ کس رو جاش نمیتونم تحمل کنم. اون هم همینا. حتی 1 بار باهاش تموم کردم که اقدام به خودکشی کرد . خانواده ش نجاتش دادن . و تهدیدم کردن کا تقصیر منه و .... میخوام بدونم ایا این درسته که من از روی این حسی که دارم باهاش ازدواج کنم ؟ یا اینا همش وابستگیه و بعدا زندگیم خراب میشه؟ مشکل اون که سنگین میشنوه ایا باعث میشه که نتونیم زندگی کنیم ؟ دکتر ها میگن تا 70 درصد شنواییش بر میگرده. اما شاید 5 یا 6 سال طول بکشه.

2. 2 کاربران زیر از مهسا1370 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1754
    تشکـر
    25
    تشکر شده 39 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : ازدواج کنم یا نه؟

سلام عزیزم. اینطور که نوشتید هردو همو دوست دارید پس تردیدت به خاطر چیه؟ راستش همچین چیزی تو این دوره زمونه کمیابه. در واقع به این که هنوزم هستن آدمایی که قلبشون واسه هم می تپه امیداور شدم.

4. کاربران زیر از سکینه جون بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2623
    تشکـر
    5
    تشکر شده 15 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست من. به نظرم عشق و عادت مکمل همند.پس فکر نکن تمام حست فقط یه جور عادت و وابستگیه.چقدر خوبه که اینقدر به هم وابسته اید.
    واسه مشکلش هم اگه واقعا از ته دل دوسش داری و میتونی بهش تکیه کنی فک کن اون تصادف هر زمان میتونس رخ بده. واسه هر کی. حتی شوهری که بعد ها تو انتخاب می کنی.علم خیلی پیشرفت کرده نگرانش نباش.ایشالا لحضه هاتون پر از شادی باشه

6. کاربران زیر از کیمیا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2649
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستش دارم خیلی. تنها دو دلیم و ترسم اینه که بعدها بخاطر گوشش تو زندگی موفق نشیم. خانواده خوب و سر شناسی داره. و از بزرگای محل هستن. همشون تحصیل کرده و خوبن. همه تو محل ارزوی وصلت با اونارو دارن. همه ی اینارو میبینم. ولی این 2 دلی و شک توی وجودم دیوونم کرده. تا اخره این هفته باید جواب بدم. چون اومدن خاستگاری و الان 10 روز گذشته داررم فک میکنم. ولی دودلم و شک دارم. آسمم عود کرده دوباره. سر در گمم. احساس میکنم که خیلی قدر نشناسم که به دوست داشتنش و عشقش تو اینده شک کردم. وقتی میبینم با چه عشقی از خودش میزنه واسم همه کار میکنه میگم خیانت نکن. دوستام میگن اون به هر درو دیواری میزنه بهت برسه. تو خیلی قدر نشناسی. اما به خدا من قدر نشناس نیستم. فقط میترسم. همین.

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2623
    تشکـر
    5
    تشکر شده 15 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

من میفهمم چی میگی.چون دقیقا شرایط تو رو داشتم.ولی به نظرم تا شکت بر طرف نشده کاری نکن. به خدا توکل کن و اگه خانوادت قبولش دارن این همه تردید رو کنار بذار

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2649
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

خانوادم نظرشون نظره منه. تحقیقات هم کردن . میگن که خیلی خوبه. توکل به خدا. مرسی عزیزم

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2053
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام
    عزیزم اینکه اینقدر منطقی در ارتباط با ازدواج فکر میکنی خیلی خوبه.ازدواج چیزی نیست که به راحتی ازش عبور کنی.بخاطر همین خودت رو شماتت نکن که داری با فکر کردن به این مسطله بهش خیانت میکنی.اتفاقا این یه لطف بزرگه.فکر و منطق واسه ازدواج ضروریه.تا جایی که نوشتی مسئله حادی واسه این ازدواج وجود نداره و ظاهرا همه چی منطقی و مناسبه.اما فقط یه موضوع مونده که نشون میده داره ذهنتو اذیت میکنه و اون مسئله شنوایی ست.ببین دوست عزیز شما باید خودت رو درنظر بگیری و با خودت رو راست باشی.ببینی چقدر این مسئله واست مهمه.واسه بعضی ها این جو رمسائل فیزیکی و ظاهری اصلا مهم نیست و به مسادل دیگه اعتقاد دارن.تو هم خودتو بسنج و ببین میتونی با این این مسئله کنار بیای.همیشه گفته شده مسائل ظاهری نباید جز معیارهای اصلی بیاد.اما ادمها با هم فرق دارن.اگر فکر میکنی از نظر فکری، روحی و خانوادگی در اینده زندگی موفقی رو خواهی داشت فرصتت رو از دست نده.اما اگر شک داری به خودت حق بده و حتما به مشاور خوب حضوری صحبت کن که بتونه تو حل مسئله کمکت کنه

11. 2 کاربران زیر از roeya بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1754
    تشکـر
    25
    تشکر شده 39 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام دوباره.حق با رویاست و خیلی خوب راهنمایی کرده و باهاش موافقم

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2649
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام . مرسی از راهنماییت. به قول شما من خودم با خودم رو راست نیستم. این چیزیه که باید خودم باهاش کنار بیام. مهم اینه که خودم راجع به شنواییش چی فکر میکنم. حق با شماست. اما به نظرم زیادی بزرگش کردم. تصمیم اخرو باید زودتر بگیرم چون با خودم که تعارف نباید داشته باشم...

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2293
    تشکـر
    181
    تشکر شده 60 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام مهسا جون
    يه سوالي كه ذهنم رو درگير كرد اينه كه ايا با سمعك اين مشكل رو نميتوني حل كني و باهاش كناربياي؟
    بنظرمن اگه تحقيقهات رو كردي و طرف رو دوست داري و يه چيز مهمتر اگه طرف اهل نمازو خدا هستش قبول كن. مطمئن باش ضرر نميكني!
    تازه تو زندگي هميشه مشكلاتي هست حالا با خودته كه اين مشكلات رو شكلات كني يا كوه مشكلات.

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2649
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سمعک داره الان عزیزم. یعنی از 1سال پیش دکتر واسش سمعک داد. و با کمک سمعک 40 درصد شنواییش برگشت. قیمت این سمعکش 7 میلیون بود. و حتی دنبال عمل هم بودیم برای کاشت حلزون که هیچ دکتری این کارو واسش انجام نمیده. چون این عمل رو واسه کسایی که ناشنوای مطلق هستن انجام میدن. سمعک هایی هست که خیلی عالی هستن اما قیمتاش 100 ملیون هست که از خارج از ایران میشه تهیه کرد. حالا تا قسمت چی باشه. انشاالله که نیازی نباشه. و به گفته ی دکتر ها تا 70 درصد شنواییش زودتر برگرده. دعا کنید...

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    تشکر شده 196 بار در 122 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    ملاک های ازدواجت قبل از آشنایی با این آقا چی بود؟
    چطور با ایشون آشنا شدی؟
    و الان ملاک هات تغییر کرده یانه؟
    ملاک های این آقا تو انتخاب شما چی بود؟
    انشاءالله که موفق باشی

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2649
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. ملاک هام قبلا خیلی بی خودی بود چون هیچ وقت به ازدواج فک نمیکردم. حقیقت من تازه 6 یا7 ماهه که تصمیمم واسه ازدواج قطعی شد. چیزهایی که توی این پسر دیدم توجهم رو جلب کرد. مثلا زرنگ بودنش. دنبال نون حلال بودن. خانواده دار بودنش. دست و دل بازیش. روزه هاشم میگیره. نمازش رو قبلا میخوند. چند ماهیه ترک کرده. اراده ی قویش واسه رسیدن به چیزی که میخواد . باهوشیش.خانواده دوست بودنش. زن دوست بودنش. منظورم خانومشه ها.... یعنی خودم. (ههههه)
    خوش سفر بودنش. اهل گردش بودن به شدت و تمام تلاشش رو واسه اسایش من و خانوادم کرده تو این 2 سال. مهربون و خوش قلبه. درس خونده . با ایمانه. حلال حروم شرش میشه. اهل دود و دم نیست. اصلا رفیق باز نیست..از وقتی باهاشم تمام دوستامو کات کرده که واقعا بدرد نخور بودن. بجز یکیشون که خیلی خوبه. به شدت هدف داره. واسه نفس کشیدنش هم از قبل برنامه ریزی داره. هیچ کاری رو بی دلیل انجام نمیده. یه اشتباهو 2 بار تکرار نمیکنه.همیشه مثل یه تکیه گاه پشتم بوده. هیچ وقت با وجودش احساس تنهایی نمیکنم. همیشه دمه دسته. وقتی ناراحتم کنارمه. میخوام برم دکتر کنارمه هر جا میرم همراهمه. و ...
    من خودم تمام اینایی که گفتم به عنوان معیاره واسم تو طرف. خودم اینارو درک کردم. شاید نتونستم خیلی قشنگ و کتابی بگم.

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2649
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

البته قبل از اشنایی با من اندازه موهای سرش دختر بازی کرده. همه کار کرده. طبق جوونیش بهش حق میدم. از تفریح . مسافرت. رفیق بازی. دختر بازی. شراب و سیگار و پیست موتور سواری هر هفته. تو همون جا هم تصادف کرد دیگه. ماشین بازه تیر. یک 206 سفید اسپرت داشت که 206 سال شد سال 88. خلاصه که اسمون رو پاره کرده بوده. اینا که میگم الان اهل هیچی نیست فک نکن که از اول همین بوده. بهم میگه تصادفم باعث شد سرم به سنگ بخوره. 2 ساله باهاتم هیچ کاره اشتباهی نکردم. چون خودمو متاهل حس میکنم. واقعا هم همه متوجه تغییر تو رفتاراش شدن. مادرش بارها ازم تشکر کرده بخاطره این که پسرش رو اروم کردمو... میگه خسته شدم تمام دورامو عشق و حالامو تا قبل از لین که من برم تو زندگیش کردم. حالا میخوام ازدواج کنم . خانواده میخوام بچه میخوام. میگه دلم میخواد تشکیل زندگی بدمو...

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

سلام
    اینایی که گفتی در مورده گذشتش اصلا جالب نیست
    بهرحال گذشته تو آینده آدم تأثیر داره
    الان هم میگی با ایمانه ولی نماز نمی خونه ؟! یعنی چی ؟
    چرا نمی خونه ؟ چطو با ایمانه؟
    اخلاق و ایمان و تقوا و خانواده خیلی تو ازدواج شرطه
    مراقب باش
    خدانگهدار

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

میتونم بپرسم چند سالشونه؟

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2649
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

من هیچ وقت بخاطره گذشته نمیتونم درمورد اینده ی یه شخص قضاوت کنم. چه پسرای دست و گلی بودن که هیچ کاره اشتباهی تو گذشتشون نکردن ولی الانشونو که نگاه میکنی حالت بهم میخوره از کثافت کاری هاشونو ... و بر عکسش خیلی ها بودن که گذشتشون شر و شور بودن ولی الانشون سر به راهو خوبن..این که میگم مشروب میخورد نه در این حد که مست و پاتیل بشه و خدارو بنده نباشه. یا این که میگم سیگار میکشیده در حد خیلی کم و تک و توک. نه این که مفنگی باشه یا بنگی. من خیلی هارو میشناسم که هم الکلی و سیگاری بودن ولی ترک کردن. این که تو بعضی مهمونیا تفننی میخورده یا میکشیده. و 2 ساله پاکه پاکه. ایمان فقط به نماز بر نمیگرده. ایمان به چشم پاک بودن دل و روح و خدارو قبول داشتنه. فقط نماز خوندن نیست. نمیخوام توجیه کنم . که کارش درسته. مدتیه که ترک کرده ولی قول داده که میخونه دوباره. همیشه واسه نماز صبح اون منو بیدار میکرد. زنگ میزد به گوشیم 10 بار تا بیدار شم. اون منو نماز خون کرد. اخلاقش هم که تو یاداشت های قبلی نوشتم که چطوریه. و خانوادش هم تو محل و فامیلشون حرف اول رو میزنن. بسیار با ابرو و تحصیل کرده. سرشناسه باباش. اگه یادداشت های قبل رو خونده باشی کامل توضیح دادم. و درمورد تقوا هم میتونم بگم که این انسانها نیستن که بتونن راجع به تقوا یا هر چیز دیگه ای راجع به شخص دیگه ای قضاوت کنن. این کار فقط کاره خداست و بس. هیچ بنده ای کامل نیست که اینکارو انجام بده. اون 26سالشه. من 2 ماه دیگه 23 ساله میشم.

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2649
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان من ازدواج کردم و روی تمام دو دلی هام خط قرمز کشیدم. البته فعلا صیغه کردیم تا اخره خرداد. بعد از اون عقد میکنیم. و در پایان هم عروسی. خواهشا واسه خوشبختیمون دعا کنین. خیلی محتاجم به دعا. دلم یه سفره زیارتی میخواد. حیف که نمیتونم فعلا برم. زندگی واسم خیلی عوض شده و رنگ و بوی نازه ای گرفته. توی دلم احساس خوبی دارم. دوستون دارم. شب خوووووش

23. 2 کاربران زیر از مهسا1370 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

سلام
    انشاءالله خوشبخت بشی
    تو هم برای ما دعا کن
    سال خوب و خوشی داشته باشی
    در پناه حق

25. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2293
    تشکـر
    181
    میزان امتیاز
    11

انشاالله كه به پاي هم پيربشين و صد البته خوشحال و خوشبخت.

26. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2951
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. اگه خونوادتون موافق هستند پس چرا شکاک و2دلی الان با این توصیفاتی که نوشتی تو از خانواده ات بیشتر اینو میشناسی پس کلاهت رو خودت باید قاضی کنی.موفق باشی

27. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3118
    تشکـر
    1
    تشکر شده 20 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

من پیشنهاد می کنم این مقاله رو بخونی
    ازدواج کنید
    ویرایش توسط سیوا : 04-07-2014 در ساعت 06:14 PM

28. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2293
    تشکـر
    181
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad9405 نمایش پست ها
    سلام. اگه خونوادتون موافق هستند پس چرا شکاک و2دلی الان با این توصیفاتی که نوشتی تو از خانواده ات بیشتر اینو میشناسی پس کلاهت رو خودت باید قاضی کنی.موفق باشی
    سلام ايشون ازدواج كردند. براي موفقيتشون دعا كنيم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد