نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: اضطراب و علائم آن از نگاه يك روانپزشك

745
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

اضطراب و علائم آن از نگاه يك روانپزشك

این فشار بیرونی می‌تواند مربوط به خود فرد یا اطرافیانش باشد. مثلاً مادری که فرزندش از او دور است، دچار استرس می‌شود یا مرگ یکی از عزیزان موجب فشار روانی در فرد می‌شود.

وي با بیان علائم فیزیولوژیکی اضطراب مانند افزایش ضربان قلب، بی‌قراری، این پا و آن پا کردن، اضطراب بیش یک هفته را نگران‌کننده عنوان کرد.

مظفر روحانی، با اشاره به تفاوت اضطراب و استرس اظهار داشت: اضطراب؛ احساس دلواپسی بدون وجود علت خاص است. در حالی که استرس؛ فشار بیرونی است که به فرد وارد می‌شود.

وی افزود: این فشار بیرونی می‌تواند مربوط به خود فرد یا اطرافیانش باشد. مثلاً مادری که فرزندش از او دور است، دچار استرس می‌شود یا مرگ یکی از عزیزان موجب فشار روانی در فرد می‌شود. وی علائم فیزیولوژیک را ویژگی اضطراب عنوان و افزود: تپش قلب، تعریق، بی‌قراری، این پا و آن پا کردن و لرزش، علائم فیزیولوژیکی اضطراب هستند.

رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران اسکیزوفرنیا گفت: اضطراب بیماری نیست بلکه نشانه‌ای برای وجود یک اختلال روانپزشکی و روانشناختی است. وی افزود: اضطراب برای اختلالات روانپزشکی و روانشناختی مانند تب برای بیماری‌های جسمانی می‌ماند.

این روانپزشک با بیان اختلالات اضطرابی گفت: وسواس اجباری، اضطراب منتشر و ترس‌های مرضی می‌توانند اضطراب تولید کنند. در واقع اضطراب محصول این اختلالات است. وی ادامه داد: بسیاری مواقع اضطراب منشأ جسمانی دارد مانند بیماری تیروئید که موجب اضطراب در فرد می‌شود.

این متخصص بهداشت روان گفت: نگرانی‌های کوچک با آرامبخش‌های ساده مرتفع می‌شود. گاهی هم قدم زدن، استخر رفتن و گوش دادن به موسیقی می‌تواند مؤثر باشد. اما اگر اضطراب بیش از یک هفته طول بکشد، باید به روانپزشک یا روانشناس بالینی مراجعه کرد.
    وی خاطرنشان کرد: داروهای ضداضطرابی و ضدافسردگی در درمان اختلالات اضطرابی تجویز می‌شود که مصرف آن برای مبتلایان به این اختلالات ضرورت دارد.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست n00022788b.jpg  
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

2. کاربران زیر از Artin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)