نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: خواص بی نظیر چای سبز که کمتر میدانید!

541
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

خواص بی نظیر چای سبز که کمتر میدانید!

چای سبز بیش از همه جا در آسیا کاربرد دارد و ویژگی منحصر به فرد آن محافظت از سلول های بدن در برابر تهاجمات رادیکال های آزاد و خنثی کردن آنهاست.

چای از قرون وسطی در چین مورد استفاده بوده و امروزه بعد از آب دومین نوشیدنی در سراسر دنیا شناخته شده است. این نوشیدنی گرم مجموعه ای از تاثیرات مثبت بر سلامتی، نشاط و خلق و خو دارد.

چای سبز؛ آنتی اکسیدان قوی

چای سبز بیش از همه جا در آسیا کاربرد دارد و ویژگی منحصر به فرد آن محافظت از سلول های بدن در برابر تهاجمات رادیکال های آزاد و خنثی کردن آنهاست. این قدرت آنتی اکسیدانی با پیرشدن اجزای سلول ها مقابله می کند. ترکیبات چای سبز مشتقات فلاونوئیدها ( گروهی از آنتی اکسیدان ها) است که از ابتلا به بیماری هایی نظیر سرطان پیشگیری می کند. به علاوه،‌ مقدار کلسترول خون را نیز کاهش می دهد.
    دیگر ترکیب چای به نام تئین نیز مورد تحقیقات زیادی است زیرا سیستم ایمنی را تقویت می کند و تاثیر آرام بخشی نیز دارد.

کرم طبیعی در برابر اشعه های خورشید
    چای علاوه بر اینکه بر اخلاق و روحیه تاثیر دارد در بر گرما و تابش خورشید نیز مفید است. پرتوهای خورشید می توانند بسیار دردناک و ناراحت کننده باشند. به طور کلی پرتوهای خورشید حتی اگر شدت خیلی بالایی نداشته باشند خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. برای پیشگیری از این مشکل راه حل طبیعی وجود دارد که توصیه می شود روی قسمتی از پوست که در معرض نور خورشید بوده مقداری دم کرده سرد چای سبز گذاشته شود. قبل از تهیه این جوشانده برگ های چای را مدت نسبتا طولانی خیس کنید.
    پیشگیری و تسکین درد دندان
    قرن ها طول کشید تا بشر گیاهانی را شناخت که از درد دندان پیشگیری و آن را تسکین دهند. چای به خاطر ترکیبات پیچیده در این باره مورد تایید محققان قرار گرفت. بسیاری از ترکیبات موجود در چای سبز از پوسیدگی دندان پیشگیری می کند. چای همچنین مقدار بالایی فلور دارد که تاثیر محافظتی آن بر دندان ها شناخته شده است.
    البته برای بهره مندی از این خواص لازم نیست تا در مصرف افراط شود.
    نوشیدنی مفید برای کاهش وزن
    چای در افراد چاق موجب برقراری تعادل درونی بدن می شود. مهم ترین ترکیبات فعال آن به طور مستقیم بر سیستم عصبی تاثیر می گذارند تا جذب انرژی مواد غذایی با مصرف انرژی در بدن هماهنگ شود. چای سبز با حذف چربی ها از طریق ایجاد گرما، کاهش وزن را تسهیل می کند.
    اضافه وزن ناراحتی های قلبی عروقی را در پی دارد که نوشیدن چای سبز همراه با تغذیه متعادل به حفظ اندام متناسب و سلامت بدن کمک می کند. چای همچنین فعالیت بدنی و عملکرد ذهنی را نیز بهبود می دهد.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست image635302069968128344.jpg  
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد