نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: کتاب افسردگی در فرهنگ ایرانی

1622
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

کتاب افسردگی در فرهنگ ایرانی

این کتاب حاصل سال ها تجارب بالینی و مبتنی بر پژوهش های علمی برجسته ایشان در جامعه ایران می باشد. فصل های نخستین کتاب به توصیف بیماری افسردگی و علایم و نشانه های آن و جنبه های خاص آن در جامعۀ ایران در کنار طبقه بندی های علمی پرداخته است.

• نویسنده : دكتر داويديان
    • ناشر : ارجمند
    • موضوع : روان شناسی مرضی، روان شناسی
    • تعداد صفحات : 112
    • نوبت چاپ : 2
    • قطع : رقعی
    • سال انتشار در ایران :1392/06/05

قیمت : 50,000ریال

درباره کتاب

دکتر هاراطون داویدیان استاد پیشکسوت روان پزشکی ایران، پس از 61 سال فعالیت علمی، آموزشی و پژوهشی، در 21 آبان ماه 1388به سرای باقی شتافت و جامعه علمی روان پزشکی و روان شناسی را برای همیشه داغدار خود ساخت. ایشان همواره توجه خاصی به جنبه های فرهنگی بیماری های روانی داشته و سعی فراوانی نمودند تا روان پزشکی نوین ایران را بر اساس فرهنگ و اخلاق جامعه ایرانی پایه گذاری کرده و پژوهش های علمی ارزنده ای بر پایۀ این رویکرد انجام دادند.
    این کتاب حاصل سال ها تجارب بالینی و مبتنی بر پژوهش های علمی برجسته ایشان در جامعه ایران می باشد. فصل های نخستین کتاب به توصیف بیماری افسردگی و علایم و نشانه های آن و جنبه های خاص آن در جامعۀ ایران در کنار طبقه بندی های علمی پرداخته است. سپس انواع حالتهای افسردگی و علل مختلف آن در ایران تشریح شده است. در فصل های بعدی روش های درمانی مختلف، انواع داروهای ضد افسردگی، روش های روان درمانی، درمان با الکتروشوک و موارد نیاز به بستری و پیگیری درمان به طور مفصل شرح داده شده اند.

استاد داویدیان در طول عمر پربار خویش استادان و دانشمندان زیادی را تحویل ملت پرافتخار ایران داده اند و تا آخرین لحظات عمر خویش دغدغۀ آرامش بخشیدن به روان انسانها را داشتند. این آخرین اثری است که این مرد بزرگ در راستای اهداف عالی خود منتشر نموده اند.
    یاد و خاطرۀ پدر معنوی و کاروان سالار جامعه روان پزشکی ایران همواره زنده است.
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

2. کاربران زیر از Artin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد