نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: پوسیدگی دندان در این کودکان

822
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

پوسیدگی دندان در این کودکان

اغلب پوسیدگی‌های دندان‌های فک بالا، به میزان متفاوت، نظر والدین را به این مشکل معطوف می‌سازد که سبب مراجعه آنها به پزشک می‌َشود.

فرمول رایج پوسیدگی‌های شیشه شیر، در نهایت شامل پوسیدگی کلیه دندان‌های شیری به جز دندان‌های آخر فک پایین است. این پوسیدگی‌ها ابتدا در کناره‌ دندان‌ها به چشم می‌خورد و در نهایت، گسترش یافته، می‌تواند سبب گرمسیری عصب دندان و حتی آبسه دندانی گردد.

دکتر علیرضا فیروزه، گفت: یکی از شکل‌های رایج پوسیدگی دندان‌های شیری که در بسیاری از کودکان دیده می‌شود، تحت عنوان پوسیدگی‌های شیشه شیر است. اغلب پوسیدگی‌های دندان‌های فک بالا، به میزان متفاوت، نظر والدین را به این مشکل معطوف می‌سازد که سبب مراجعه آنها به پزشک می‌َشود.

وی افزود: علت ایجاد پوسیدگی شیشه شیر، تجمع رسوب موادی مانند شیر، آب میوه و یا سایر مواد غذایی و قندی به هنگام خواب بر روی دندان‌ها است. دکتر فیروزه تصریح کرد: بدین ترتیب به باکتری‌ها، از این مواد قندی تولید اسید می‌کنند که در نتیجه دندان را مورد حمله قرار داده، پس از چند حمله نهایتا سبب تخریب بافت دندان می‌گردند.

این وضعیت به خصوص، در کودکان شیرخواری که در تمام طول شب، از هر یک از موارد فوق استفاده می‌کنند،‌دیده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین نه تنها نوع مواد غذایی و داخل شیشه شیر، بلکه طول مدت و تعداد دفعادت استفاده آن سهم به سزایی در ایجاد پوسیدگی‌‌های شیشه شیر دارند.

دکتر فیروزه، برای پیشگیری از پوسیدگی‌های ناشی از شیشه شیر گفت: هیچ گاه به هنگام خواب، به کودک شیر، آبمیوه یا سایر مایعات قندی داده نشود. همچنین می‌توان با هر بار تغذیه کودک شیرخوار، با یک گاز تمیز و مرطوب، لثه‌های وی را پاک کرد.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 2114463_699.jpg  
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)