نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: چجوری ذهنم رو کنترل کنم؟

1840
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2938
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چجوری ذهنم رو کنترل کنم؟

من یه دختر 17 ساله هستم که یه نفرو دوست دارم که حدودا یک ساله باهاش رابطم رو تموم کردم ولی نتونستم فراموشش کنم و از طرفی چون فامیلیم تو هر مهمونی که میبینمش اذیت میشم و ذهنم تا چند روز درگیر میشه خودم میدونم دوست داشتنم بچه گانه و احمقانه هست و هیچ آینده ای تو این علاقم نیست و میدونم که باید سعی کنم که بهش فکر نکنم اما نمیدونم چجوری میتونم از فکرم بیرونش کنم؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2940
    تشکـر
    8
    تشکر شده 10 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : چجوری ذهنم رو کنترل کنم؟

سلام خدمت شما من خودم پسر هستم و 18 سالمه ی رابطه کااااملا عادی در حد صحبت کردن اونم در حدودات مشخص و صحیح داشتم و دارم میدونم کارم در همین حد هم اشتباهه . با این زمینه هم جلو رفتیم که اخرش به ی چیز مثبت ختم بشه ولی همون طور که میگید تفکر شاید بچه گانه ای باشه ک به بچگانه بودنش فکر کردن یکم عذاب اوره خیلی وقتا سر این موضوع هم صحبت کردیم ک واقع بین باشیم ولی وابستگی که داره این قضایا رو ...... دیگه خودتون متوجهید حتما ((((((((اینارو فقط گفتم که بدونید کاملا اشنا ب قضیه هستم و تعصبی و ... جواب نمیدم))))))) حالا اینو بگم که ک تنها راه حلی ک برای این قضیه وجود داره با در نظر گرفتن همه چی اینه که فکر کردن به اون شخصو میل بدید ب طرف فکر کردن درابطه با همون بچگانه بودن تفکرات اگه میتونید کلا فکر نکنید که هیچی ... ولی اگه هم قراره فکری کنید درباره اون رابطه مدام به این قسمتش فکر کنید ک این علاقه هیچ پایان خوشی نداشته یا فقط ی چیز ساده بوده که تویه یه دوران با بچگی کردن بهش رسیدید این راه از نظر من بهترین راه برای فراموش کردن اینجور مساءل هست کلا به نکات ناخوشایند توی هر رابطه فک کنید . تمومی . سادگی . و این که با فکرکردن ب جایی نمیرسید و لیاقت یک دختر خیلی بیشتر از فکر کردن مدام ب ی ادم هست ی نا محرمه و یکی که دیگه تموم شده این طرز تفکر ی جوری بهتون القا میکنه که کم کم کلی چیزا رو فراموش کنید البته راه حل های اعتقادی هم کار سازه ولی چون میدونم معمولا تو بعضی سنا شاید خیلی بهش توجه نمیکنن فقط ی اشاره کوچیک میکنم :d خدا شاهده من ی مدت میخواستم این رابطه خودمو ترک کنم خیییلی برام سخت بود خیییلی ولی گوش دادن صحبتای مذهبی در همین رابطه ها ک تو نت زیاده رفتن بیشتر ب طرف خدا و نماز و دعا کردن ی جوری صحبت کردن با خدا خداوکیلی ی معجزه هایی میکنه تو این قضیه که اگه بخوام بگم ممکنه کسی فک کنه دارم اغراق میکنم ( با کودوم غ ق بود ؟ ) :|

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2535
    تشکـر
    204
    تشکر شده 530 بار در 171 پست
    میزان امتیاز
    11

ادیت شد
    ویرایش توسط _Amir_ : 01-19-2015 در ساعت 10:00 PM
    امضای ایشان
    کسی حالمو نپرسه...
    دیگه حالی ندارم...
    فقط نفس میکشم...

4. 3 کاربران زیر از _Amir_ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2535
    تشکـر
    204
    میزان امتیاز
    11

ادیت شد
    ویرایش توسط _Amir_ : 01-19-2015 در ساعت 10:00 PM
    امضای ایشان
    کسی حالمو نپرسه...
    دیگه حالی ندارم...
    فقط نفس میکشم...

6. 4 کاربران زیر از _Amir_ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2356
    تشکـر
    32
    تشکر شده 51 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط _Amir_ نمایش پست ها
    دوست عزیز بعضی قسمت هارو رنگی کردم که چند تا اشتباه از صحبت هاتون بگیرم.

1- شما میگی :
    "رابطه کااااملا عادی در حد صحبت کردن اونم در حدودات مشخص و صحیح داشتم و دارم "
    پس این غلط نیست!
    به نظرتون چرا این کارتون اشتباهه؟ چون تو دین اسلام گفته؟
    پس اگه اینطور باشه پیامبران بقیه ادیان ناقص العقل بودن که صحبت کردن عادی رو اشتباه خطاب نکردن!

2- میشه توضیح بدید این نامحرم از کجا در اومده؟
    یعنی مردم چون اسلام گفته همه به هم نامحرمن نباید هیچ رابطه دوستانه و صمیمی بینشون باشه؟!

3- گوش دادن به جفنگیات مذهبی معجزه کرده؟!
    حتما همون صحبت های مذهبی که امثال " مداح هفت تیر کش " و ... امثال ایشون زدن رو میفرمایید!

4- تا بحال چقدر در مورد دینی که از والدینتون به ارث بردید تحقیق کردید؟
    در حد همون صحبت های مذهبی؟

پ ن :دوستان از این پست من بد برداشت نکنید!
    ولی استارتر تاپیک میخوان مشکل در یک رابطه احساسی رو حل کنن ولی خیلی از دوستان میان حرف هایی میزنن که نه تنها به کسی کمکی نمیکنه! بلکه طرف رو به سمت بیراهه میکشونه!!!!
    لطفا حرف های علمی یا عقلانی بزنید.
    نه دینی و خرافی.
    ایشون مشاوره دینی نخواسته!
    امیر جان عالی بود .....عاشق این جور ادم ها هستم
    امضای ایشان
    این روزها ساکت که بمانی.....
    میگذارند به حساب جواب نداشتنت.....
    عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا احترامشان را نگه داری........

8. 4 کاربران زیر از خانم دکتر اینده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    2356
    تشکـر
    32
    تشکر شده 51 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط 74sara نمایش پست ها
    من یه دختر 17 ساله هستم که یه نفرو دوست دارم که حدودا یک ساله باهاش رابطم رو تموم کردم ولی نتونستم فراموشش کنم و از طرفی چون فامیلیم تو هر مهمونی که میبینمش اذیت میشم و ذهنم تا چند روز درگیر میشه خودم میدونم دوست داشتنم بچه گانه و احمقانه هست و هیچ آینده ای تو این علاقم نیست و میدونم که باید سعی کنم که بهش فکر نکنم اما نمیدونم چجوری میتونم از فکرم بیرونش کنم؟؟

دوست عزیز گرفتار دام عشق و احساس شدن سخته ....مثل مرداب میمونه ...هر چی بیشتر دست و پا بزنی بیشتر فرو میری
    خودت را سرگرم کن ......ذهن ادم رو نباید ها بیشتر متمرکز میشه تا باید ها......فقط زمان میتونه کمکت کنه ...یادمه به یک دوست عزیز دیگه هم این قول را دادم و بعد از چند ماه اومد و گفت درست گفتی
    من به شما قول میدم زمان که بگذره انقدر برات عادی میشه که در یک مهمونی میری میشینی روبروش بدون اینکه قلبت هیچ واکنشی نشون بده

خدا پشت و پناهت
    امضای ایشان
    این روزها ساکت که بمانی.....
    میگذارند به حساب جواب نداشتنت.....
    عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا احترامشان را نگه داری........

10. 2 کاربران زیر از خانم دکتر اینده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2910
    تشکـر
    2
    تشکر شده 23 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    11

از نظر بنده اصلا فکر نکن که شما بچه هستی یا چون 17 سالته حق نداری از کسی خوشت بیاد یا همچین چیزایی . دیگران با ادم معامله بچگی میکنن ولی خود ادم نباید با خودش اینطور کنه و هی بگه بچم . ننه من همسن تو بود شووهر کرد اومد سر خووونه زندگی خودش . اصولا روانشناسان میگن اگر میخواید چیزی رو که ذهنتون رو به شدت درگیر کرده و ناراحتتون میکنه رو از سرتون بیرون کنید و خلاص بشید به جای سعی کردن به فکر نکردن بهش و هی فراموش کردنش باهاش چندین مرتبه به شدت درگیر بشید . با افکار ذهنتون دعوا کنید نذارید از ذهنتون خارج بشن همینطور تووو ذهنتون نگه دارید و دعوا کنید چند دقیقه . یکی دوبار که اینکارو بکنید دفعات بعد وقتی به ذهنتون بیاد یک چیز عادی میشه .

12. 2 کاربران زیر از patteerr بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2940
    تشکـر
    8
    تشکر شده 10 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط _Amir_ نمایش پست ها
    دوست عزیز بعضی قسمت هارو رنگی کردم که چند تا اشتباه از صحبت هاتون بگیرم.

1- شما میگی :
    "رابطه کااااملا عادی در حد صحبت کردن اونم در حدودات مشخص و صحیح داشتم و دارم "
    پس این غلط نیست!
    به نظرتون چرا این کارتون اشتباهه؟ چون تو دین اسلام گفته؟
    پس اگه اینطور باشه پیامبران بقیه ادیان ناقص العقل بودن که صحبت کردن عادی رو اشتباه خطاب نکردن!

2- میشه توضیح بدید این نامحرم از کجا در اومده؟
    یعنی مردم چون اسلام گفته همه به هم نامحرمن نباید هیچ رابطه دوستانه و صمیمی بینشون باشه؟!

3- گوش دادن به جفنگیات مذهبی معجزه کرده؟!
    حتما همون صحبت های مذهبی که امثال " مداح هفت تیر کش " و ... امثال ایشون زدن رو میفرمایید!

4- تا بحال چقدر در مورد دینی که از والدینتون به ارث بردید تحقیق کردید؟
    در حد همون صحبت های مذهبی؟

پ ن :دوستان از این پست من بد برداشت نکنید!
    ولی استارتر تاپیک میخوان مشکل در یک رابطه احساسی رو حل کنن ولی خیلی از دوستان میان حرف هایی میزنن که نه تنها به کسی کمکی نمیکنه! بلکه طرف رو به سمت بیراهه میکشونه!!!!
    لطفا حرف های علمی یا عقلانی بزنید.
    نه دینی و خرافی.
    ایشون مشاوره دینی نخواسته!

علیک سلام امیر آقا
    خوب حرفای شما بسیار خوب و درست منم درحد مشکل گرفتن از حرفات نیستم ولی نظرمو میگم

گفتی که چرا به این رابطه میگم اشتباه
    نگا کن من احساس دارم اون بنده خدا هم احساس داره
    میدونی یعنی چی ؟؟؟
    یعنی وقتی یک سال مدام باهاش در ارتباط بودم و هر روز باهاش حرف زدم میشه جزعی از افکارم بهش علاقه پیدا میکنم و بهم علاقه پیدا میکنه
    تا اینجاشو که قبول داری ؟؟
    حتما قبول داری هم که اگه عشق و علاقه ای بی نتیجه بمونه بد اسیبی به هر دو طرف میرسه درسته ؟؟؟
    من الان نه درسم تموم شده . نه شغل و خونه و... دارم . و ممکنه علاقه شدیدی هم بهش پیدا کنم یا کنه . که نخوایم از هم جداشیم
    حالا با این حال که هیچ اطمینانی وجود نداره که بعد ایجاد ی علاقه ب هم برسیم . بنظرت اشتباه نیست که ی دخترو وابسته کنم و اخرشم مجبور بشم ولش کنم ؟؟؟؟؟؟ یا ولم کنه
    همون طور ک میبینی نمونش هم هست همینجا یکی ی علاقه ای داشته که حالا نمیتونه ازش بگذره
    اگه این علاقه شدید شد و بعد منجر به جدایی شد تو زندگی اینده فرد مشکلی ایجاد نمیشه ؟
    اگه من از رابطم ناراضی هسم برای اینه که فقط دماغمو نمیبینم و احساس و افکار و بازخورد طرفین برام بی اهمیت نیس

2- نامحرمو بورو تو قران بخون قضیش چیه اینجا وقتتو نمیگیرم

3- اره خیلیا هم هستن جفنگیات میگن ولی عقیده من این نیس که دین واقعیه اسلام جفنگه

4- حدود دو سه سال میدونم خیلی کمه واقعا ولی در حد خودم شاید کفایته خیلی چیزارو بکنه
    تو این مدت هم .هم به اون دسته از جفنگ گو ها هم به ی سری هف تیر کش برخوردم
    کمی و زیادی کدوم دسته بر کودم دسترو کاری ندارم
    ولی هیچ وقت صفر تا صدو به اونایی که دیدم ختم نکردم

اصلا دین چیه ؟ فقط اسمشو بلدی ؟ دین ینی یه روش .دین اسلامم ینی ی روش خوب
    حالا اگه خوبی بی راهه هس بله شما درست میگی
    روش من میگه تو ی رابطه احساسی فکر خودتو خودش باش . نه فکر تعریف رابطه ؟ منظور میرسه ؟
    حالا خودت ببین منطقی کودومه ؟؟؟ اونی که پیش خودش میگه گور بابایه طرف من فقط میخوام باش دوست باشم اخرشم ولش میکنم یکی دیگه نه اون مشکلی داره نه من . یا اون روشی که داره میگه اگه ادم باشی رابطه داشته باشی احساس پیش میاد اگه احساس پیش اومد گناه داره ولش کنی . اگه مطمعن نیسی که بهش میرسی یا نه از این رابطه ها نداشته باش تا مث 98% جوونای مملکت شکست عشقی نخوری
    دینی که من قبولش دارم و باهاش ارامش پیدا میکنم و توصیه میکنم باهاش به ارامش برسید بی راهه نیس

ببخشید زیاد حرف زدم
    امضای ایشان
    افروختن و سوختن و جامه دریدن ### پروانه ز من شمع ز من گل ز من اموخت

14. 3 کاربران زیر از dead بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2535
    تشکـر
    204
    میزان امتیاز
    11

ادیت شد
    ویرایش توسط _Amir_ : 01-19-2015 در ساعت 10:01 PM
    امضای ایشان
    کسی حالمو نپرسه...
    دیگه حالی ندارم...
    فقط نفس میکشم...

16. 3 کاربران زیر از _Amir_ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5223
    تشکـر
    204
    تشکر شده 20 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام سارای عزیز!
    امیدوارم که الان حالت بهتر باشه و نیازی به این پیغام من نداشته باشی.
    اما در جواب ارسال شما پیشنهاد بنده اینه که:1- به هیچ وجه فکرای اختیاری راجع به شخص مورد نظر رو به ذهنت راه ندی. یعنی تا جایی که توان داری اگه تا حالا به طور ارادی تو خیالت و فکرت به این شخص فکر کردی دیگه این کار بی فایده رو نکن.
    2- راجع به افکار یا خاطراتی که ممکنه به طور غیر ارادی سراغت بیان سعی نکن مانعشون بشی ولی بهشون پر و بال هم نده و واقعا تایمتو پر از کارای مثبت و مفید کن.
    -اگر به این نتیجه رسیدی که این رابطه اشتباه بوده سعی نکن اون رو با یه اشتباه دیگه فراموش یا جبران کنی.
    -اگر برات ممکنه دوستی و صمیمیتتو با اعضای خانوادت بیشتر کن .خودتو بیشتر دوست داشته باش و هدفهای زندگیت و آینده سازتو دنبال کن.
    این شمایی که از شرایط زندگی خودت با خبری. به خودت کمک کن و فرصت بده که ازین شرایط بیرون بیای دوست من. هرجا نیاز به توضیح بیشتر در پیشنهادهام بود در خدمتم.
    موفق باشی عزیزم!!!!

18. کاربران زیر از ADAMEKHOOB بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

Arrow پاسخ : چجوری ذهنم رو کنترل کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط 74sara نمایش پست ها
    خب [replacer_a] در واقع کنترل زندگیه ...

و وقتی شما بتونید ذهن خودتونو کنترل کنید پس تونستید زندگی خودتونم به نحوه احسنت کنترل و مدیریت کنید ...

در این حالت شما دیگه از اتفاقات ناگهانی مثل دیدن دوباره این پسر غافلگیر نمیشید ...

در این حالت باید در حالتی که باشید خودتونو ارام کنید ... و یک نفس عمیق بکشید طوری که قفسه سینه کاملا باز بشه ...

در اوقات تنهایی بهتره بر روی افکار مثبت تمرکز کنید ...

افکار منفی خودت رو بنویس و چندبار بخونش و بعد پاره کن و دور بریز ...

وقتی این افکارو واقعیت میدی بر روی کاغذ اونوقت متوجه میشی که چقدر بیهوده خودت رو در مقابلشون ضعیف کردی ...
    ویرایش توسط farokh : 08-05-2014 در ساعت 07:25 PM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

20. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

راستش این کنترل کردن خیلی در [replacer_a]زندگی نقش داره ...

و البته برای ما دخترا که وقتی دلبسته میشیم ، دیگه جدایی برامون غیرممکن میشه ...

حالا میخواد این عشق یک عشق خوب باشه یا یک عشق یکطرفه ...

ولی روشی هست که میتونی برای کنترل ذهنت استفاده کنی ...

انسان، ترکیبی از بدن، ذهن و روح است. ذهن و بدن به هم وابسته هستند. ذهن چیزی جز فکرها نیست و فکر ها در رابطه با گذشته و حال هستند.وقتی در حال حاضر هستیم ذهن صفر است. ما فکر های زیادی در طول روز داریم. چرا باید فکرهایمان را منترل کنیم؟

فکر، ساختار اساسی عمل است. هر کاری شکل فیزیکی یک فکر است. افکار، اعمال را شکل میدهند و اعمال منجر به نتیجه میشوند. اگر ما میخواهیم نتایج خوبی در زندگی داشته باشیم، ابتدا باید فکر هایمان خوب و واضح باشند.

غذاها، نقش بسیاز مهمی در زندگی ما ایفا میکنند. [replacer_a](خلاق، پاک، هماهنگ)، rajas (محرک) و [replacer_a](ساکن،کهنه) سه غذای واجد شرایط هستند. [replacer_a]، به طبع متبکر دامن میزند،تند، چرب، روغنی، و غذاهای rajas هستند. Tamo ، تنبلی را افزایش میدهد، ترس و بی مسئولیتی را بیشتر میکند و همچنین به غذاهای مانده و کهنه شده مدت طولانی نگه داری شده هم [replacer_a]میگویند. ویژگی ، [replacer_a]تفکرات مثبت، عشق صلح آمیز و مسئولیت پذیری را افزایش میدهد. غذاهای تازه، آبدار و سبزیجات که خوشبو هستند و طبیعی، غذاهای مناسبی برای ما هستند.

ذهن، دشمن ما نیست، دوست ماست. وسعت نظر در تفکرات، ذهن مارا به جای بیرون بردن به داخل متمرکز میکند. بینی، چشم، گوش، زبان و پوست پنج منبع دریافت اطلاعات خارجی هستند. وقتی این پنج حس را از اطلاعات خارجی بیرون بکشیم و وسعت نظرداشته باشیم، کم کم ذهن ما با ما همراه خواهد بود. Bhagavan Sri Krisha میگوید تمرین و مهربانی و شفقت ذهن ما را تحت کنترل خودمان نگه خواهد داشت.

میتوانید از روش های زیر برای [replacer_a] استفاده کنید:

1. برای زندگیتان برنامه داشته باشید

2. هر وقت با یک رخداد برنامه ریزی نشده مواجه شدید، فرایند برنامه ریزی را ادامه دهید.

3. یاد بگیرید که فورا بتوانید خود را آرام کنید و شروع علامت های عصبانیت و ترس را تحمل کنید.

4. تمرین نفس کشیدن را یاد بگیرید

5. هر وقت فراغت داشتید، عقل سلیم خود را روی افکارتان متمرکز کنید.

6. به افکار مثبت اجازه بدهید ذهنتان را تصرف کنند.

7. به خودتان ایمان داشته باشید که میتوانید با هر مشکلی مقابله کنید.

8. منظره های خوب ببینید و موسیقی های خوب گوش بدهید.
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

22. 2 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    تشکر شده 29 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    10

به خودت بگو لطمه ای در کوتاه مدت بهتر از پشیمانی همیشگیست برای اینکه بتونی این دوران سخت رو پشت سر بگذاری به زمان نیاز داری وقتی که رابطتون کم شد وابستگی ها هم کمتر میشه توی این مدت برای خودت برنامه ریزی کن برنامه هایی که به تقویت روحیت کمک کنه اگه بتونی به یک مسافرت بری عالیه نوشتن درد دل و اون احساست خیلی بهت کمک میکنه ارتباطاتت رو زیاد کن هر ارتباطی که بهت شادی و لذت میده و برای خودت اینده ای بهتر رو تصور کن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد