نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: آزار روحی از جانب همسر

5031
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3093
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آزار روحی از جانب همسر

سلام موضوعی که میخوام در بارش صحبت کنم واقعا منو آزار میده و احساس میکنم داره منو از بین میبره. من 27 ساله هستم و الان سه ساله که ازدواج کردم . از روزی که یادمه با شوهرم سر مسائلی مثل خانواده ایشون طرز فکرشون و اعتقادات و اعتماد به نفس کاذب ایشون بحث و اختلاف نظر داشتیم....قبلا از این اتفاق فکر میکردم بخاطر عدم شناخت هم دچار این اختلافاتیم و همه زن وشوهر ها کم وبیش بااین اختلافات درگیرن.... و دائما خودمو متقاعد میکردم اما الان احساس میکنم دارم راهی رو میرم که پایانی نداره...

اختلافات ما از جایی شروع شد که همسرم از هر نظر منو محدود کرد(اعتقادی ،اجتماعی،فرهنگی)...به من اجازه صحبت با مردهارو نمیده در حالی که خودش آزادو راحت با هر زنی در ارتباطه ...مثلا وقتی خرید میریم میگه تو با فروشنده حرف نزن من باید حرف بزنم...! در ضمن بسیار بد دهن وفحاشه و چند بار تهدیدم کرده که میزنمت و بعدش پشیمون شده و عذر خواهی کرده،کلا شخصیت دو قطبی داره یه دقیقه خوب یه دقیقه بده ،سر موضوعی ساعتها باهام بحث میکنه و متقاعدم میکنه که انجام بشه و بعدش بلافاصله حرفشو عوض میکنه و میگه انجام نشه بهتره...همیشه منو به زور به کارهایی که دوست ندارم وادار میکنه و من هیچ وقت تو این مدت از زندگیم لذت نبردم...تو خانواده ایشون سابقه بیمار روانی وجود داشته و همسر من هم در گیرش هست که الان بخش هاییش توی زندگیمون داره خودشو نشون میده....بخاطر بد بینی و حسادت اجازه کار بیرون از خونه رو به من نمیده و چندباری که با خودش سر کار رفتم انقدر تحقیرم کرد که از کار هم زده شدم و خونه نشین شدم...

موضوع دیگه ای که منو آزار میدم عدم حمایت عاطفی از جانب ایشونه و توجه بی دریغی که به خانوادش داره در حالی که خانوادش به اون به چشم یه بانک همیشه در دسترس نگاه میکنن و قصد سو استفاده ازشو دارن و با اینکه خودش میدونه باز هم باهاشون خوبه و کمکشون میکنه در حالی که وقتی خودش به کمکمشون نیاز داره همشون شونه خالی میکنن و میگن به ماربطی نداره مشکل خودته....

و موضوع دیگه دهن بینی ایشون و حساب بردن از مادر و خواهرشون ...طوری که بخاطر حرف ایشون پوشش منو عوض کردو از ترس مادر و خواهرش به من اجازه نیده که از لباس نو یا زیور الات استفاده کنم ...یکبار که این کار رو کردم دعوایی بین ما انداختند که کار ما داشت به جدایی میکشید...

خانواده همسرم بسیار بی فرهنگ و عقب مانده فرهنگی هستند و منقی جز منطق خودشون رو قبول ندارن...نمیدونم باید باهاشون چی کار گنم چون بخاطر وابستگی شدید همسرم به مادر و خواهرش هر هفته باید باهاشون در ارتباط باشم...گاهی فکر میکنم فاصله طبقاتی و فرهنگی که با همسرم داشتم و از ابتدا به آنها بی توجه بودم مسبب مشکلات امروز من است...

احساس میکنم بیمار شدم منم بد بین و افسرده و پرخاشگر شدم و به خاطر کم شدن اعتماد بنفسم از جانب شوهرم از دنیای بیرون به طور کلی فاصله کرفتم...از همه کس و همه چیز بدم میاد... و احساس بد بختی میکنم بارها به طلاق فکر کردم و به این که اصلا زندگیمو ول کنم و ...اما هر بار میگم راهی باید باشه که زندگیم بهتر شه ...بارها از همسزم خواستم با من پیش مشاور بیاد تا مشکلمون رو 2تایی حل کنیم اما هر بار بخاطر فقر فرهنگی با دعوا بهم میگه دیوونه خودتی من نمیام....من اهل تعریف از خودم نیستم اما دختر بسیار زیباو سرزنده ای بودم اما بخاطر رفتار های شوهرم پژمرده و نابود شدم...

از پر حرفی که کردم معذرت می خوام و امید وارم با هم فکری شما قدری مشکلاتم رابهبود بخشم...
    ویرایش توسط بهاره.ز.ر : 04-05-2014 در ساعت 05:46 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3085
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : آزار روحی از جانب همسر

سلام بهاره. مشکل اصلی از شوهر شما نیست از خانواده شوهرته که به شوهرت منتقل شد اما چیزی که باید خیلی توجه کنی اینه که بچه دار نشی. من فکرمیکنم تو چند تا راه حل داری که میتونی بهشون فکر کنی اولا اینکه شوهرتو عاشق خودت کن یا به اصطلاح شوهرتو خر کن هر کاری دوست داره انجام بده بهش دائم بگو من عاشقتم اگه تورو نداشتم چیکار میکردم و...راه حل دوم اینه که با شوهرت سر ناسازگاری بزاری و بگی تا تو این رفتارو داری منم همینجورم سوم این که شوهرتو تهدید کنی به طلاق و بگی ابروتو میبرم.......... البته اینا یه پیشناهاده با وجود اینکه تو شوهرتو بهتر میشناسی خودت یکدومشون رو انتخاب کن........ لطفا نتیجه رو به من بگو

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3093
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مطمئن نیستم از نظر روحی آمادگی دعوا و جر و بحث بیشتری رو داشته باشم بریدم...
    ویرایش توسط بهاره.ز.ر : 04-05-2014 در ساعت 05:59 PM

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3093
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با این حال از راهنمایی شما ممنونم و بهش فکر میکنم ...

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2293
    تشکـر
    181
    تشکر شده 60 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    11

بنظرمن بهاره جان با يه روانشناس خوب صحبت كني بهتر جواب ميگيري.اينجا روانشناسها نظر نميدن همه ماها خودمون يه مشكلي داريم و تو مشكلات كوچيك ميتونيم نظر بدهيم ولي مشكل شما احتمال زياد طرفت مشكل رواني داره وبا يه روانشناس مشورت كني بهتره.

6. کاربران زیر از هستي يگانه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    تشکر شده 196 بار در 122 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظر من سعی کن دیدت رو نسبت به خانواده شوهرت عوض کنی
    نگاه کن آدم بعضی اوقات برای رسیدن به آرامش باید خودش رو یه کم تغییر بده
    بیشتر اوقات ما فقط مشکلات طرف مقابل رو می بینیم
    گاهی اوقات لازمه کلاهه خودمون رو قاضی کنیم ببینیم خودمون هم مشکلی داریم یا نه؟
    خودمون توی این ارتباط چه اشتباهاتی کردیم؟
    بعد سعی کن تا حالا هر بدی از این خانواده و شوهرت دیدی ببخشی
    بعد سعی کن همه چی رو از اول شروع کن
    آدم بعضی اوقات وقتی نمی تونه دیگران رو تغییر بده باید خودش رو تغییر بده و با محیط وفق بده تا به آرامش برسه
    توکل بر خدا کن
    انشاءالله موفق باشی

8. کاربران زیر از تک ستاره بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3173
    تشکـر
    0
    تشکر شده 19 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

اگه واقعا تمایل به ادامه زندگیت داره این کارا رو انجام بده:
    1-شکر خدا اینترنت که داری، ورزش های شاد مثل زومبا رو دانلود کن و روزانه 1 ساعت توی خونه ورزش کن و شب هم به با کلی انرژی و شادی به شوهرت بگو امروز کلی ورزش کردم و کلی انرژی مثبت دارم و کلی عاشقترت شدم....پس هر روز تو خونه ورزش کن
    2- تعداد زیادی کتابای روانشناسی، رمان، نجوم، علمی، تخیلی بخر و کنار هم خیلی خوشکل بچین و روزانه نیم ساعت چیزایی که دوست داری مطالعه کن
    3- توی خونه بسیار شیک لباس بپوش ولی تو جمع بسیار بسیار ساده
    4-نماز اول وقت و تلاوت روزانه قرآن
    5-خرید گل و هدایای کوچولو برای شوهرت
    6- روی در و دیوار یادداشت های عاشقانه کوچولو واسه شوهرت بنوی
    هدف اینه که شوهرت بفهمه تو خودت با خودت حال میکنی..قدر خودتو بدون..انرژی داشته باش...مدام به شوهر بگو دوسش داری...بهش عضق بدون چشمداشت بازگشت تزریق کن....
    به خودت اهمیت بده..خودتو دست کم نگیر... تو زیبایی. مطالعه کن.ورزش کن..شعر بخون/...برقص

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3174
    تشکـر
    4
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام بهاره جون منم دقیقامشکلشمارودارم..یعنی دقیقایعنی واقعاکپی پیست شده انگار!همه چیزت مثه منه..فقط من دچارتیکای عصبی.سردردوقلب دردای بدی شدم..میدونم چ حالی داری..اینایی ک گفتن..باعرض معذرت..هیچکدومشون شدنی نیست..گلم..تو بروپیش ی روانپزشک عالی..خودت..یواشکی شوهرت..اگه شوهرتوهم مثه شوهرم من پولم دراختیارت نمیذاره حتی ی هزاری ازپدرومادرت بگیر..یا یه اشنا..وحتمابر وپیششون...تازه شوهرمن دست بزنم داره..بعدمیگه مظلومه .ودلم نمیاداونجوری ک دلم میخوادبزنمش!خودشم نمیدونه چرابااین همه محبت بی دریغ من..ومحبتای ک درجواب ظلماش انجام میدم بازم دوسم نداره..فک کن!خودش نمیدونه!تازه هرجوری ک فک کنی خودش وخونوادشم ب خونوادم توهین میکنن.من پیش مشاورک رفتم..اگه خدایاری کنه نتیجه شوب شماهم اطلاع میدم..ولی اگه خودت بری بهتره..حتماتحقیق کن ک پیش ی ادم کاربلدمطمین بری ..ن ک هرکی مدرکشاداشت!اگه اصفهان باشی ادرسشوبت میدم.اینجایی ک خودم باکلی تحقیق پیداکردم..ببخش زیادحرف زدم

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28830
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دختری 25 ساله هستم
    همسر من در ابتدای اشنایی به من گفت که قبلا با یه خانم که بچه داشته حدود 2 سال صیغه بودن و بعد اون خانم دیگه تمایلی به ادامه رابطه نداشته و همسرم از این قضیه ضربه خورده ولی به من گفت که اون موضوع تموم شده است دوران نامزدی ما کوتاه بود حدود 2 ماه که تو این دو ران همسرم 2 بار من گفت که من اشتباه کردم بیا از هم جدا شیم که با صحبت کردن اروم شد 22 اردیبهشت ما عقد کردیم از اون زمان اخلاق همسر من از این رو به اون رو شد یه روز خوبه بعد یه هفته حوصله حرف زدن با من رو نداره اصلا دوست نداره من و ببینه حتی از طریق تلگرام با من حرف میزنه تا 2 روز پیش تلگرامی به من گفت که طلاقت میدم چون من گفته بودم که یه خونه پیدا کردم بیا ببینش اگه مناسبه بگیریمش و کلی هم منو تحدید و تحقیر کرد که پولتو میدم و به نفعته که توافقی جدا شی بعد 2 ساعت پشیمون شد و معذرت خواهی کرد اصلا به روی خودش نیادرد که اون حرفارو زده و اومد خونه رو دید و بیعانه گذاشت و بعد دوباره رفت تو هم
    یک بار هم دوران نامزدی که به دعوت خواهر شوهرم رفته بودم خونه همسرم منو از خونه بیرون کرد که خانوادش وساطت کردن منم به خانوادم از این موضوع چیزی نگفتم
    الانم میخوایم قرارداد خونه رو بنویسیم و من بد جوری سر دوراهی موندم اصلا به نطر من اخلاقش نرمال نیست دائم در حال تحقیر کردنه ​ همش نگرانه بعد به من میگه تو ام مثل اون یکی منو میزاری میری
    خواهشا جواب بدین

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

....

نقل قول نوشته اصلی توسط mahla_me نمایش پست ها
    سلام دختری 25 ساله هستم
    همسر من در ابتدای اشنایی به من گفت که قبلا با یه خانم که بچه داشته حدود 2 سال صیغه بودن و بعد اون خانم دیگه تمایلی به ادامه رابطه نداشته و همسرم از این قضیه ضربه خورده ولی به من گفت که اون موضوع تموم شده است دوران نامزدی ما کوتاه بود حدود 2 ماه که تو این دو ران همسرم 2 بار من گفت که من اشتباه کردم بیا از هم جدا شیم که با صحبت کردن اروم شد 22 اردیبهشت ما عقد کردیم از اون زمان اخلاق همسر من از این رو به اون رو شد یه روز خوبه بعد یه هفته حوصله حرف زدن با من رو نداره اصلا دوست نداره من و ببینه حتی از طریق تلگرام با من حرف میزنه تا 2 روز پیش تلگرامی به من گفت که طلاقت میدم چون من گفته بودم که یه خونه پیدا کردم بیا ببینش اگه مناسبه بگیریمش و کلی هم منو تحدید و تحقیر کرد که پولتو میدم و به نفعته که توافقی جدا شی بعد 2 ساعت پشیمون شد و معذرت خواهی کرد اصلا به روی خودش نیادرد که اون حرفارو زده و اومد خونه رو دید و بیعانه گذاشت و بعد دوباره رفت تو هم
    یک بار هم دوران نامزدی که به دعوت خواهر شوهرم رفته بودم خونه همسرم منو از خونه بیرون کرد که خانوادش وساطت کردن منم به خانوادم از این موضوع چیزی نگفتم
    الانم میخوایم قرارداد خونه رو بنویسیم و من بد جوری سر دوراهی موندم اصلا به نطر من اخلاقش نرمال نیست دائم در حال تحقیر کردنه ​ همش نگرانه بعد به من میگه تو ام مثل اون یکی منو میزاری میری
    خواهشا جواب بدین

سلام من جواب پست شما رو دیدم بعد متوجه شدم تاپیک قدیمی رو باز کردید

باید یه تاپیک جدید بزنید

تا مشاوران و کاربرا بهتون پاسخ بدن
    ویرایش توسط رزمریم : 06-17-2016 در ساعت 03:38 AM

13. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد