نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: ازدواج با فامیل یا ازدواج با عشق

1038
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3246
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج با فامیل یا ازدواج با عشق

سلام.دختری ۲۵ ساله هستم.به مدت ۶ سال تو یه رابطه برای ازدواج بودم.ایشون همکلاس دانشگاهی من بودند.از اول رابطه اختلاف فرهنگی داشتیم.خونواده ایشون نسبت به من مذهبی هستند.ایشون خودشون هم خیلی معتقد هستند.خودم چنین خصوصیتی رو دوست داشتم اما ایشون به مرورزمان سعی کردند منو از لحاظ پوشش تغییر بدهند.من خیلی سعی کردم که تغییرکنم اما الان چندماه اخیر احساس میکردم تحمل این شرایط دیگه سخت شده و از طرفی به دلیل همین علاقم بهشون کم شد.بعد از یه مدت تصمیم به جدایی گرفتم اما ایشون مانع شدند و گفتند که من رو در پوشش آزاد میذارند.الان حدود یک ماه از این قضیه میگذره.من به حرفش تا حدی اعتماد دارم اما ۱۰۰ درصد نیست چون ترس از این دارم که این تغییر ناشی از احساسات باشد.واسه همین از آینده میترسم.و مشکل دیگه اینه که خونواده ایشون خیلی مسن هستند و احتیاج به ایشون دارند.من در آینده در محلی نزدیک به خونوادشون باید زندگی کنم.خودشون میگن که جز احترام و محبت توقعی دیگه از من ندارند و واسه خونوادشون پرستار میگیرند.اما من ترس از این دارم که توقعی بیشتر داشته باشند و من از لحاظ شخصیتی جوری نیستم که بتونم هرکاری کنم.راستش این دو موضوع منو به شک انداخته.از طرفی پسرعمه من ازم خواستگاری کرده.ایشون همسن من هستند و از لحاظ فرهنگی مشابه هستیم.ایشون یه خواهر دارند که ناشنواست و مشکل ژنتیکی حتی در فامیل درجه دوم هم دارند.و اینکه من هیچ شناختی نسبت بهشون ندارم چون ایشون تهران هستند و ما شهرستان بخاطرهمین رابطه نزدیکی که باعث شناخت بشه نداشتیم.اما خونوادم اجازه اینکه نامزد باشم بهم میدن.تنها دلیل نگرانی من مشکل ژنتیکی هست.تا یه حدی هم دنبالش بودم متوجه شدم که ازدواج با ایشون ریسک داره.اما شرایطی دارند که واسه من واقعا مهم هستن مثل شباهت فرهنگی و اینکه من خودم همیشه دوست داشتم در آینده در تهران زندگی کنم.لطفا من رو در انتخاب صحیح راهنمایی کنید....ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3087
    تشکـر
    10
    تشکر شده 24 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازدواج با فامیل یا ازدواج با شناخت(ترس از آینده)!!!!!

اختلاف مذهببی چیزی نیست که ازش بتونی بکذری اشتباه کردی شیش سال عمرتو تلف کردی با نگاه مثبت یه تجربه خوبه واست

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    Guest
    شماره عضویت
    3257
    تشکـر
    4
    تشکر شده 37 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازدواج با فامیل یا ازدواج با شناخت(ترس از آینده)!!!!!

سلام خواهر گرامی.اگه میبینی این مرد هر کاری بخاطر شما میکنه بهش وفادار باش و اصلآ به دیگران فکر نکن
    کاری به مذهبی بودنش ندارم ولی اعتقاد بنده همیشه بر این بوده که زن و شوهر قبل از اینکه همسر هم باشند باید دوست هم باشند
    اگر شما این حالت رو ایجاد کنید در پی تغییر هم بر نخواهید اومد!شما از این مرد خوشتون اومد با اینکه میدونستین فرهنگ عقاید و ظاهرشون چیه و انتخابش کردید پس مشکلی از این بابت نداشتید و باید با اون هم به گفتگو بنشینید و بهش بگید کهشما هم همین هستید و شخصیت خودتون رو دارید و اون اگر شما رو واقعن میخواد باید شما رو همینطوری قبول داشته باشه و در پی تغییر شما نباشه
    اگر با شما موافق بود تا وقتی که روی حرفاشون هستن تنهاشون نگذارید چون مطمئن باشید شاید این صحبتشون باشما بخاطر خانوادشون بوده و در آینده حتما نرمش هایی از هر دوی شما ایجاد خواهد شد که به بهتر شدن زندگیتون کمک میکنه
    چون یه خانوم متاهل باید چه از لحاظ متانت و چه از لحاظ ظاهر سنگین تر از دوران مجردی باشه ! که مشخصه شما هم اینطور هستید
    سعی کنید بهش وفادار باشید و به کس دیگه فکر نکنید.چون این فکرها مثل ویروسی میمونن که از درون به شما ضربه خواهند زد!
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد