نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: رفتار بد همسر

2607
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3362
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

رفتار بد همسر

با سلام واحترام
    اینجانب حدود 4 ماه است که از همسرم جدا شده ام . دارای پسری 19 ساله هستم . با توجه به اینکه همسر من حاضر نشد حق و حقوق مرا بدهد من از تمام حقوق خود گذشتم و بصورت توافقی جدا شدیم و در حال حاضر در منزل برادرم اقامت دارم و پسرم همراه پدرش زندگی می کند . مشکل من در حال حاضر این مسئله است که همسر سابق من اجازه نمی دهد که پسرم به منزل هیچیک از خاله ها و دایی هایش بیاید و در نتیجه من و پسرم فقط در بیرون از خانه یک روز در هفته دو الی 3 ساعت همدیگر را می بینیم . همسر من دچار بیماری پارانویید حاد است . به هیچ عنوان حرفی که مخالف نظرش باشد قبول نمی کند . من به خاطر آرامش پسرم عملا" نمی توانم هیچ کاری بکنم . من بعد از بیست سال زندگی از شوهرم جدا شدم و شرایطی بسیار بد در زندگی داشتم که با گفتن قابل درک نیست بگذریم .از ابتدا و هم اکنون پسرم همیشه برایم مهم بوده و هست .متاسفانه همسر سابق من فقط به دنبال دعوا و درگیری است و من به دلیل آرامش پسرم حاضر نیستم زندگی فعلی او را دچار تنش کنم. حتی در تعطیلات نوروز تمام 15 روز را اجازه نداد پسرم یک روز هم کنار من
    باشد.ایا باید صبر کنم ؟ متاسفانه بیست سال صبر کردم به امید اینکه همسر سابق بنده تغییر کند و بهتر شود ولی اوضاع روز به روز بدتر شد .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3907
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : رفتار بد همسر

سلام دوست عزیز اگر مطمئن هستید که همسر سابقتان این بیماری رو داره بهتر این کارها رو انجام بدین.
    اما اگر پارانویا ثابت شود بسته به میزان درجه و شدت آن ممکن است از طریق رواندرمانی و انجام تکالیفی هم از طرف شما و هم از طرف ایشون به مرور و به آهستگی شدت آن کم شده و قابل تحمل شود. همچنین اگر خیلی شدید باشد یا با مشکلات دیگری ترکیبی باشد ممکن است نیاز به دارو درمانی و مراجعه به روانپزشک دارد.

به هر حال روش صحیح رفتاری با چنین افرادی باتوجه به مقدمه ذیل توضیح داده می شود

شما باید بدانید شخص پارانویا ریشه مشکلش کاملا در درون خودش هست. و گاهی ممکن است خود فرد در تنهایی به این نتیجه برسد که مشکل از خودش هست. لذا فرد اضطراب و نگرانی در درون خود دارد. و ترس از دست دادن او را آزاد می دهد. باید توجه داشت عامل اصلی شما نیستید. در واقع اینطور نیست که صرفا عدم اعتماد به شما منجر به این مشکل شده است. در بدترین حالت ممکن است بعضی رفتارهای ابهام آمیز شما محرک رفتار ایشون بشود واین مسئله را شدت ببخشد.

با این مقدمه که متوجه شدیم مسئله در شما نیست و ریشه اش در همسرتان هست،
    پس شما صرفا با کاهش محرک ها و ابهامات در رفتارتان می توانید تا اندازه زیادی از برانگیختگی او جلوگیری کنید.

همانطور که در بسیاری مواقع تا کنون هم این کار را کرده اید، نباید رفتار دو پهلو از خود نشان دهید. و پیشاپیش آنچه او را تحریک می کند شناسایی کنید و حتی توضیح دهید. گاهی بهتر است حتی شما در بعضی مسائل پیش دستی کنید.

خلاصه و نتیجه گیری:

1 – دقت شود که احتمال شخصیت پارانوئید در فرد با منتفی بودن وجود هر سرنخی از مسئله منفی در سابقه طرف مقابل ، قابل بررسی می گردد.

2 – تشخیص قطعی این مشکل صرفا از طریق مراجعه حضوری به یک روانشناس بالینی و انجام مصاحبه بالینی و تست شخصیت مثل mmpi امکان پذیر است.

3 – همچنین درمان هم بر اساس شدت بیماری ایشون ممکن است از طریق جلسات منظم حضوری با یک روانشناس بالینی و در مراحل حادتر از طریق دارو درمانی ومراجعه به روانپزشک امکان پذیر است.

4 – از آنجا که ریشه مشکل در فرد پارانویا هست، شما نباید به خودتان بردارید و ناراحت شوید، بلکه باید با شفاف سازی ، پرهیز از ابهام در رفتار و گفتار، توضیحات زیاد، پیش دستی در رعایت مسائلی که او را تحریک می کند و ... موجب آرام سازی و عدم تحریک او شوید.

5 – به هر حال قسمت اعظم بر می گردد به خود همسرتان و باید او نیز جهت کاهش این مشکل اقداماتی را انجام دهد. از جمله مقاومت در برابر وسوسه سرکشی به حریم خصوصی شما و ..... که همه اینها بیانگر ضرورت مراجعه حضوری به روانشناس بالینی است.

3. کاربران زیر از somaye66 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : رفتار بد همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط قصابی نمایش پست ها
    با سلام واحترام
    اینجانب حدود 4 ماه است که از همسرم جدا شده ام . دارای پسری 19 ساله هستم . با توجه به اینکه همسر من حاضر نشد حق و حقوق مرا بدهد من از تمام حقوق خود گذشتم و بصورت توافقی جدا شدیم و در حال حاضر در منزل برادرم اقامت دارم و پسرم همراه پدرش زندگی می کند . مشکل من در حال حاضر این مسئله است که همسر سابق من اجازه نمی دهد که پسرم به منزل هیچیک از خاله ها و دایی هایش بیاید و در نتیجه من و پسرم فقط در بیرون از خانه یک روز در هفته دو الی 3 ساعت همدیگر را می بینیم . همسر من دچار بیماری پارانویید حاد است . به هیچ عنوان حرفی که مخالف نظرش باشد قبول نمی کند . من به خاطر آرامش پسرم عملا" نمی توانم هیچ کاری بکنم . من بعد از بیست سال زندگی از شوهرم جدا شدم و شرایطی بسیار بد در زندگی داشتم که با گفتن قابل درک نیست بگذریم .از ابتدا و هم اکنون پسرم همیشه برایم مهم بوده و هست .متاسفانه همسر سابق من فقط به دنبال دعوا و درگیری است و من به دلیل آرامش پسرم حاضر نیستم زندگی فعلی او را دچار تنش کنم. حتی در تعطیلات نوروز تمام 15 روز را اجازه نداد پسرم یک روز هم کنار من
    باشد.ایا باید صبر کنم ؟ متاسفانه بیست سال صبر کردم به امید اینکه همسر سابق بنده تغییر کند و بهتر شود ولی اوضاع روز به روز بدتر شد .
    از اینکه گفتید بدون حق و حقوق تعجب کردم ...

چون قانون در این مورد کاملا" روشنه ...

مگر اینکه شما توافقا" از تمام حق و حقوق خودتون گذشته باشید که فکر کنم همینطوره ...

اما در مورد دیدن فرزندتون بهتره صبر داشته باشد تا تلاطم این اتفاق کمی فروکش کند...

به هرحال شوهرسابقون میخواد از این حربه برای اذیت کردن شما استفاده کنه (مثلا" یه جوری انتقام بگیره)...

ولی پسرتون چون از سن قانونی رد شدنمیتونه خیلی راحت به دیدن شما بیاد .... ولی بازم تاکید میکنم سعی کنید کاری نکنید که باعث عصبی

تر شدن مرد بشه ....

و دیگر اینکه باید به هرحال قبول شرایط جدید رو بکنید و بپذیرید که چنین مشکلاتی بعداز طلاق وجود داره و صبر کنید ....
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)