نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: خوندن صیغه محرمیت با خانم مطلقه

8707
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3368
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خوندن صیغه محرمیت با خانم مطلقه

سلام،من (پسر) در شرایطی هستم که نمیتونم فعلا ازدواج کنم و حتی اینکه نامزد کنم،و آدم شدیدا احساسی و عاطفی هستم و نیاز به یه همدم عاطفی رو شدیدا حس میکنم،تا جایی که واقعا بعضی موقع حسابی دچار بحران میشم،یکی از آشناها (خانم) که مطلقه هست با من خیلی صمیمیه و این کمبود عاطفی رو برای من جبران میکنه،اما بخاطر اینکه بهم محرم نیست دوست ندارم باهاش زیاد صمیمی بشم،بهش پیشنهاد دادم که صیغه بخونیم که حداقل رابطمون دچار اشکال نباشه و باهم راحت صحبت کنیم،میخواستم بدونم این کارم درسته یا نه؟ممنون میشم مشاوره بدید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    1
    تشکـر
    477
    تشکر شده 414 بار در 135 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : محرم شدن و صیغه خواندن با خانم مطلقه

صیغه کردن خانم مطلقه

(مسأله 2010) در زناشوئى چه دائم و چه موقّت، بايد صيغه خوانده شود و تنها راضى بودن زن و مرد كافى نيست و صيغه زن مطلقه را يا خود زن و مرد مى خوانند، يا ديگرى را وكيل مى كنند كه از طرف آنان بخواند.
    دستور خواندن عقد موقت
    (مسأله 2016) اگر خود زن و مرد بخواهند صيغه عقد موقت را بخوانند، بعد از آن كه مدت و مهر را معين كردند، چنانچه زن بگويد: «زَوَّجْتُكَ نَفْسِى الى الاجل المعلوم عَلَى المَهْرِ المَعْلُومِ»، بعد بدون فاصله مرد بگويد: «قَبِلْتُ التزويجَ الى الاجلِ المعلومِ على المهرِ المعلومِ»، صحيح است. و اگر ديگرى را وكيل كنند و اول وكيل زن به وكيل مرد بگويد: «مَتَّعْتُ مُوَكِّلَتِى مُوَكّلَكَ الى الاجل المعلوم عَلَى المَهْرِ المَعْلُومِ»، پس بدون فاصله وكيل مرد بگويد: «قَبِلْتُ ذلك لِمُوَكِّلِى» صحيح مى باشد.
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)