نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: بیکاری و مشکل ازدواج

2307
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3462
    تشکـر
    17
    تشکر شده 20 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    10

Lightbulb بیکاری و مشکل ازدواج

سلام دوستای عزیزم
    قبل از هر چیزز باید به خاطر حضور مهربانانه تون ازتون تشکر کنم و باید بگم که به کمکتون نیازمندم.
    امیدوارم بتونید یه راه حل مناسب پیش روم بذارین تا از این بلاتکلیفی نجات پیدا کنم.

عرضم به حضورتون که من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ی حقوق هستم.البته تمام کردم و الان به دنبال کارهای پایان نامه هستم؛ از طرفی سربازی هم نرفتم هنوز و اینکه با این شرایطی که توضیح دادم، در حال ازدواج هستم...
    یعنی خانواده عروس خانوم و خودش اوکی دادن و فقط مونده زمان عقد و عروسی و...
    چند هفته قبل برای کار ( البته به صورت موقتی ) در بیمه ی ایران شعبه ی گمرک مصاحبه دادم و تمام شرایط رو داشتم و بدون پارتی بازی قبول شدم که چند روز پیش زنگ زدن و گفتن کار لغو شده.حالا کس دیگه ای با پارتی اومده جام یا نا، نمی دونم.
    حقوقش 2 میلیون در ماه بود و بهترین فرصت من...
    الان کاملاً دپرس شدم و سرگردونم؛ چون تا کارت پایان خدمت سربازی نداشته باشم هیچ کاری نمی تونم بکنم. البته کاری که از لحاظ مالی مورد پسند خانواده عروس و خودم باشه.
    هر جا هم برای کار اقدام میکنم حقوقش زیر 600 تومن هست و 2 شیفت کار هم هست و برای منی که دارم برای امتحان قضاوت می خونم اصلاً شرایطش خوب نیست..
    به خدا هاج و واجم که چی کار کنم و چی کار نکنم.
    تو خانواده هم هرکی سرش تو کار خودشه و کسی نیست کمکم کنه
    یه راه حل بذارین جلو پام.
    پدر عروس هم سرطان کبد داره و احتمالش هست که خدایی ناکرده هین تابستون به رحمت خدا بره و ما به همین دلیل عجله داریم برا ازدواج که قبل از مرگش خوشحالش کنیم
    اما با این مشکل بیکاری نمی دونم چیکار کنم.
    تنها مشکلم یه کار خوبه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : بیکاری، سربازی، ازدواج

سلام واقعا زندگی که بابیکاری شروع بشه خیلی سخته من خودمم اینو تجربه کردم که میگم همسرم درسشو تموم کرده بود اما نه شغلی داشت ونه خدمت سربازیشو رفته بود الان تازه خدمتشو تموم کرده ویه شغل درستو حسابی هم نداره ومن خیلی سختی میکشم ازاین که همه نسبت به ما ترحم میکنن واینکه وضع مالی مون اصلا خوب نیست با این قیمت های سرسام آور اینارو براتون تعریف کردم تا بدونید تا یه شغل خوب ندارید وخدمتتونو نرفتید ازدواج نکنید چون واقعا زندگی تواین دوره زمونه واقعا سخته بخدا خیلی داغونم دیگه ما برای همه شدیم عبرت تا یه شغل خوب نداشته باشن وسربازیشونو نرفته باشن ازدواج نمیکنن حتی اگه سنشون از سی هم گذشته باشه

3. کاربران زیر از farimah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

emi

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    3424
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

چه فرقی داره بیکار باشی یا با کار! همه مون یه عمــــــــــــــــرــــــ ه سرـــــــه کاریم مگه ب اقتصاد اینجا ایمان داری که میخوای برـی سرـه کارنکنه میخوای کلی کار کنی پراید 24تومنی بخری

شوما چرا اول نرفتی خدمد قبل دانشگاه!............

شوما بری خدمد تا سالهای طولانی قدر همین زندگی مجردی رو میدونی چه برسه متاهلی

کفالت نمیتونی بگیری؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3462
    تشکـر
    17
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط farimah نمایش پست ها
    سلام واقعا زندگی که بابیکاری شروع بشه خیلی سخته من خودمم اینو تجربه کردم که میگم همسرم درسشو تموم کرده بود اما نه شغلی داشت ونه خدمت سربازیشو رفته بود الان تازه خدمتشو تموم کرده ویه شغل درستو حسابی هم نداره ومن خیلی سختی میکشم ازاین که همه نسبت به ما ترحم میکنن واینکه وضع مالی مون اصلا خوب نیست با این قیمت های سرسام آور اینارو براتون تعریف کردم تا بدونید تا یه شغل خوب ندارید وخدمتتونو نرفتید ازدواج نکنید چون واقعا زندگی تواین دوره زمونه واقعا سخته بخدا خیلی داغونم دیگه ما برای همه شدیم عبرت تا یه شغل خوب نداشته باشن وسربازیشونو نرفته باشن ازدواج نمیکنن حتی اگه سنشون از سی هم گذشته باشه
    خیلی ممنونم، اما واقعاً تو یه شرایطی هستم که خیلی دارم عذاب می کشم.بیشتر به خاطر خود نامزدم هستم
    تمام شرایطم رو هم بهش گفتم اما همشو پذیرفته
    میگه دوس دارم تو تمام سختی ها کنارت باشم و تجربش کنم باهات
    حتی اینم بهش گفتم که شاید تا چند سال خیلی خیلی سختی بکشیم
    اما بازم قبول کرده
    هرچیزی بهش گفتم قبول کرده.به جای اینکه اون شرط و شروط بذاره من گذاشتم والله
    از عمد شرایط سخت هم گذاشتم اما بازم اوکی داد
    توش موندم بخدا

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3462
    تشکـر
    17
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط LambOfGod نمایش پست ها
    چه فرقی داره بیکار باشی یا با کار! همه مون یه عمــــــــــــــــرــــــ ه سرـــــــه کاریم مگه ب اقتصاد اینجا ایمان داری که میخوای برـی سرـه کارنکنه میخوای کلی کار کنی پراید 24تومنی بخری

شوما چرا اول نرفتی خدمد قبل دانشگاه!............

شوما بری خدمد تا سالهای طولانی قدر همین زندگی مجردی رو میدونی چه برسه متاهلی

کفالت نمیتونی بگیری؟
    به عنوان کسی که 25 سالشه واقعاً برام سخته که هنوز از خانواده پول تو جیبی بگیرم
    الان نزدیک به یک ساله که از پس انداز خودم برداشت می کنم که داره ته میکشه
    اینم حاصل یک سال کار توی یه هتل لعنتی با یه صاحب کار احمق و مال مردم خور هست که با خون دل جمع کرده بودم
    سربازی هم حقیقتش اینه که گفتم به جای اینکه 2 سال بخوام عین اوسکلا برم و از یه بچه قرتی مفت خور که ارشد گروهان هست حرف زور بشنوم زورم گرفت..گفتم به جای این 2 سال درس می خونم
    اما بدیش این که کار نیست
    کفالت هم شرایطش رو داشتم اما قانون به کلی عوض شد و هیچی دیگه
    الان دست از پا درازترم
    دوست عزیزم ما فعلاً تو این مملکت زندگی می کنیم و شرایط مملکتمون همینه
    نمیشه دست رو دست گذاشت و نشست و هیچ کاری نکرد
    باید تحمل کنیم و شرایط رو بپذیریم
    حقیقتش دیگه از مجردی خسته شدم و از اونجایی که مثل دیگر مجردها اهل دختر بازی و این حرفا نیستم و عاشق نامزدم هم هستم، بهتر دیدم که ازدواج کنم
    فعلاً که با روزگار سرشاخ شدم
    دعا کنید همه چی اوکی بشه

7. کاربران زیر از emi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    3424
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط emi نمایش پست ها
    به عنوان کسی که 25 سالشه واقعاً برام سخته که هنوز از خانواده پول تو جیبی بگیرم
    الان نزدیک به یک ساله که از پس انداز خودم برداشت می کنم که داره ته میکشه
    اینم حاصل یک سال کار توی یه هتل لعنتی با یه صاحب کار احمق و مال مردم خور هست که با خون دل جمع کرده بودم
    سربازی هم حقیقتش اینه که گفتم به جای اینکه 2 سال بخوام عین اوسکلا برم و از یه بچه قرتی مفت خور که ارشد گروهان هست حرف زور بشنوم زورم گرفت..گفتم به جای این 2 سال درس می خونم
    اما بدیش این که کار نیست
    کفالت هم شرایطش رو داشتم اما قانون به کلی عوض شد و هیچی دیگه
    الان دست از پا درازترم
    دوست عزیزم ما فعلاً تو این مملکت زندگی می کنیم و شرایط مملکتمون همینه
    نمیشه دست رو دست گذاشت و نشست و هیچ کاری نکرد
    باید تحمل کنیم و شرایط رو بپذیریم
    حقیقتش دیگه از مجردی خسته شدم و از اونجایی که مثل دیگر مجردها اهل دختر بازی و این حرفا نیستم و عاشق نامزدم هم هستم، بهتر دیدم که ازدواج کنم
    فعلاً که با روزگار سرشاخ شدم
    دعا کنید همه چی اوکی بشه
    خدمد شتری ـه که رو همه میخواب ــــــــــــــــــــــــه ! .. تو آموزشی آدمایی بودن که 30سالشون زن و بچه دار! تازه اومده بودن آموزشی. . . . . . . هرچی دیر تر بری تو مخی تر میشه . . . . . . . . .البته الان ارزش گواهی نامه(تو بانک حداقل) بیشتر ـه از پایان خدمد فقط ب درد خروج میخوره و سلام! آدمایی رو میشناسم که ب عشق پاسپورت رفتن 2سال خدمت . بعد با پایان خدمت رفتن دنبال ـــــــه پاسپورت دیدن ممنوع الخروجن ب خاطر بدهی مالیاتی

نمیدونم دولت چرا هیچی نمیگه از مالیات میذاره یهو میگه! نمیفهمم اینجا آمریکاست مگه که زندگی خوب بدی مالیات هم بگیری!@! 5% از تعرفه گمرکی 120% خودرو و در آمد 1سال گمرک رو رو تقسیم بر 70 میلیون نفر کنن بدهی های همه پاک میشه!

با این شرایط ب نظر شما ازدواج کار خوبی ست؟معلومه که نه:دی

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3462
    تشکـر
    17
    میزان امتیاز
    10

خدمد شتری ـه که رو همه میخواب ــــــــــــــــــــــــه ! .. تو آموزشی آدمایی بودن که 30سالشون زن و بچه دار! تازه اومده بودن آموزشی. . . . . . . هرچی دیر تر بری تو مخی تر میشه . . . . . . . . .البته الان ارزش گواهی نامه(تو بانک حداقل) بیشتر ـه از پایان خدمد فقط ب درد خروج میخوره و سلام! آدمایی رو میشناسم که ب عشق پاسپورت رفتن 2سال خدمت . بعد با پایان خدمت رفتن دنبال ـــــــه پاسپورت دیدن ممنوع الخروجن ب خاطر بدهی مالیاتی

نمیدونم دولت چرا هیچی نمیگه از مالیات میذاره یهو میگه! نمیفهمم اینجا آمریکاست مگه که زندگی خوب بدی مالیات هم بگیری!@! 5% از تعرفه گمرکی 120% خودرو و در آمد 1سال گمرک رو رو تقسیم بر 70 میلیون نفر کنن بدهی های همه پاک میشه!

پایان خدمت برای کار فقط خوبه
    و گیر منم کاره والله
    اگه یه کار آزاد اما با درامد خوب هم پیدا بشه خوبه
    تو این شرایطی که هست باید زندگی کرد
    واقعاً بعضی مواقع به زندگی مردم دیگر کشورها غبطه می خورم که هرچی بخوان رو دارن و چرا ما باید این بلاها به سرمون بیاد
    اما خب اگر واقع بین باشیم، باید بپذیریم که وضعیتمون همینه و هر تصمیمی هم داریم باید تو این اوضاع و احوال گرفته بشه
    چرا من لذت یک زندگی مشترک رو نباید داشته باشم؟
    هر چند هم شرایط سخت باشه بازم تلاش میکنم
    و برای تلاش کردن به کمک و همدلی همه ی دوستان نیازمندم

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    3424
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پایان خدمت برای کار فقط خوبه
    و گیر منم کاره والله
    اگه یه کار آزاد اما با درامد خوب هم پیدا بشه خوبه
    تو این شرایطی که هست باید زندگی کرد
    واقعاً بعضی مواقع به زندگی مردم دیگر کشورها غبطه می خورم که هرچی بخوان رو دارن و چرا ما باید این بلاها به سرمون بیاد
    اما خب اگر واقع بین باشیم، باید بپذیریم که وضعیتمون همینه و هر تصمیمی هم داریم باید تو این اوضاع و احوال گرفته بشه
    چرا من لذت یک زندگی مشترک رو نباید داشته باشم؟
    هر چند هم شرایط سخت باشه بازم تلاش میکنم
    و برای تلاش کردن به کمک و همدلی همه ی دوستان نیازمندم
    البته کار تو اینجا ب معنای واقعی کلمه کار نیست! مخصوصا کارهای دولتی. . . . کارهای آزاد و امثال اعهم هم بره خودم آدم بهتره همه دیگه بالا سرش کسی نیست زوور بگه . . . . البته تو اقتصاد کثیف ما هر کاری که باشی چه دولتی چه آزاد باید Wolf باشی. . . .

همین 61نفری که تو تهران فقط ب بانک مرکزی 17هزار میلیارد بدهکار هستن خودش بَسه برای چرخه اقتصاد کثیف کشور . . ولی نمییارن بدن که چون خودشون بانکی هستن

ما ک همین بقل گوشمون اماراتی ها -اربیلی ها-ترکیه ای ها و امثال اعهم رو میبینیم قبطه میخوریم چه برسه آمریکا

من که خودم شخصا بخوام واقع بین باشم مثل شما از اینی که هستم بد تر میشه! همون 3ساله ترجیح دادم تو رویاهام زندگی کنم بره خودم البته همه ی رویایهای ایرانی ها رو عقده ها تشکیل میدن میدونی که

بری خدمد از همین زندگی هم که داری بیشتر متنفر میشی . . . تازه میفهمی کوجا داری زندگی میکنی کیا دارن حکومت میکنن بر ما کیا بالاسرمونن کیا این زندگی رو بهمون تحمیل کردن . . .

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    میزان امتیاز
    12

خیلی ممنونم، اما واقعاً تو یه شرایطی هستم که خیلی دارم عذاب می کشم.بیشتر به خاطر خود نامزدم هستم
    اما بازم قبول کرده
    توش موندم بخدا
    تاخودتون تجربه نکنید نمیفهمید که من چی میگم اما ای کاش اول سربازی رو میرفتین همش درس درس کاش تو یه جایی هم به دردتون بخوره فقط عمرتونو تباه کردین تواین دوره زمونه هرکی بتونه پول در بیاره برنده س نه اونی که همش درس بخونه آخرشم به امیدبابا ومامانش ازدواج کنه ؟

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3462
    تشکـر
    17
    میزان امتیاز
    10

تاخودتون تجربه نکنید نمیفهمید که من چی میگم اما ای کاش اول سربازی رو میرفتین همش درس درس کاش تو یه جایی هم به دردتون بخوره فقط عمرتونو تباه کردین تواین دوره زمونه هرکی بتونه پول در بیاره برنده س نه اونی که همش درس بخونه آخرشم به امیدبابا ومامانش ازدواج کنه ؟
    فریماه جان ممنونم از کمک و لطف و مهربونیت
    آره، واقعاً دوست ندارم دیگه دستم تو جیب پدر مادر باشه
    تقریباً 1 ساله که دارم با پول پس انداز خودم زندگیمو می چرخونم
    اما الان با ین اوضاع کاری بسیار بد نمی دونم چی کار کنم.خودم هم گاهی اقات پشیمون میشم میگم کارشناسی ارشد واسه چیم بود.میرفتم سربازی که حداقل یه کاری داشته باشم
    اما از طرفی هم باور کن سربازی به جز تباهی 2 سال از زندگی نیست و به همین دلیل زورم میاد برم
    یه مدت هم برا دکترا خوندم که نرم اما باز دیدم تا بخوام دکترا هم تمام کنم 30 سالم شده و هنوز هیچ پس اندازی و پولی ندارم
    واقعاً مسخرست که نه تنها یک جوون ایرانی، بلکه تمام جوونی ما تمام دغدغه ی فکریشون پوله و پوله و پول
    هر راهی رو هم امتحان می کنن که یه جوری یک شبه پولدار بشن
    من خودمم مستثنی نیستم
    به دنبال یه تصمیم منطقی هستم
    ازدواجمم شده قوز بالا قوز تو این اوضاع و احوال
    ممنونم

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    میزان امتیاز
    12

ببخشید اگه کمی تند حرف زدم امیدوارم که آینده شما مثل مال من نشه وخوشبخت بشین

14. کاربران زیر از farimah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

emi

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3462
    تشکـر
    17
    میزان امتیاز
    10

ببخشید اگه کمی تند حرف زدم امیدوارم که آینده شما مثل مال من نشه وخوشبخت بشین
    نه خواهش می کنم، من باید ممنون باشم از بابت مهربونی و لطفت

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    106
    تشکـر
    24
    تشکر شده 10 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

اما بازم قبول کرده
    توش موندم بخدا
    موندن نداره. توکل کن. اگه ازدواج کنی انشاالله کار هم درست میشه.
    منم سربازی نرفتم و کار هم ندارم. پس اندازی هم ندارم.
    نه نامردم و نه خانواده ایشون از من چیزی جز خودم نخواستند.
    دو روز دیگه هم می خوایم عقد کنیم.

ا

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

17. کاربران زیر از poke1024 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

emi

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3462
    تشکـر
    17
    میزان امتیاز
    10

ممنونم دوست عزیزم
    خانواده نامزدم هم دقیقاً همینطور
    یعنی همه جوره راضی هستن
    البته من هم قول دادم که در آزمون قضاوت قبول شم و در اون صورته که آینده ی مناسبی رو پیش رو دارم
    دعا کنید که قبول شم و بتونم سر بلند از این ازدواج بیرون بیام
    نوکر همتون هم هستم. از اینکه اینقدر مهربونید واقعاً ممنونم

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3434
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    10

چرا این کاربر محرومش کردید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وای تو پیجها خیلی با مزه مینوشت ............... منکه نوشته هاضشو دنبال میکردم از خنده میمردم
    امضای ایشان
    افتادن در گل و لای ننگ نیست ، ننگ در این است که آنجا بمانی .

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3434
    تشکـر
    0
    تشکر شده 56 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    10

امی جون میتونید یه جشن خودمونی بگیرید فعلا اونم بخاطر پدر عروس تو مایه عقد ....بجاش لباس عروس و داماد تن کنید .......بعدش برو سربازی کار جور کن زنتو بیار البته دیگه جشنی نگیر با یه ماه عسل قضیه رو حل و فصل کن .........خِلاص .......بعدم این دوره نون تو شغل آزاده به فکر یه شغل آزاد پر در آمد باش ...........موفق باشی
    امضای ایشان
    افتادن در گل و لای ننگ نیست ، ننگ در این است که آنجا بمانی .

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3462
    تشکـر
    17
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط aydan7 نمایش پست ها
    امی جون میتونید یه جشن خودمونی بگیرید فعلا اونم بخاطر پدر عروس تو مایه عقد ....بجاش لباس عروس و داماد تن کنید .......بعدش برو سربازی کار جور کن زنتو بیار البته دیگه جشنی نگیر با یه ماه عسل قضیه رو حل و فصل کن .........خِلاص .......بعدم این دوره نون تو شغل آزاده به فکر یه شغل آزاد پر در آمد باش ...........موفق باشی
    سلام آیدان جون
    ممنونم
    اتفاقاً همین نظر رو هم داریم
    یعنی قراره که 1 ماه بعد از نامزادی عقد کنیم و مهمونامون فقط اقوام نسبی نزذدیک باشه و اینکه نظر خودم اینه که به جای عروسی که مردم بیان و بعدش کلی عشوه بیان که نمی دونم غذاش بد بود و عروسیش مزخرف بود و اینا، یه ماه عسل خوب بریم
    پسر خالم یه مدت پیش 30 میلیون هزینه ی شب عروسیش شد و فقط 17 میلیون گیرش اومد....یعنی ضرر خالص
    هیشکی هم از عروسیش راضی نبود.
    به جای این همه خرج الکی آدم با نصف پولش میره ماه عسل و بقیه هم صرف مخارج زندگیش میکنه.
    با این شرایط سختی که الان هست به جای اینکه نا امید بشم، با داشتن دوستای خوبی مثل شماها سر حالم و از انرژی مثبتتون ممنونم
    الان امیدوار و خوشبینم که همه چی خوب پیش میره

22. کاربران زیر از emi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد