نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل اختلاف سنی در ازدواج

1221
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3724
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل اختلاف سنی در ازدواج

باسلام و خسته نباشید خدمت شما
    من دختری 22 ساله ام و 2 سال هست که با اقایی با سن 21 سال رابطه برقرار کردم.و الان با موافقت نسبی خانواده ها قصد ازدواج داریم ولی همه میگن سنتون کمه و مشکلاتی به بار میاره.در صورتی که وقتی عشقمو با پسرهای دیگه و حتی مردهای با سن بالا مقایسه میکنم میبینم با اینکه هنوز 21 ساله هست خیلی چیزها رو درست کرده که شاید خیلی از پسرهای دیگه تو این سن هنوز دست به جیب پدرهاشون هستن.الان خونه نیمه ساز ماشین مغازه الات موسیقی و خیلی چیزهارو فراهم کرده ولی با این حال خانواده من چندان رضایتی ندارند.و به من میگن هنوز 22سالشه و راه زیادی داره تا در زندگیه مجردی خوشی کنه و ازاد باشه هنوز زوده که دربنده یه مسئولیت بزرگ قرار بگیره و منو مجبور میکنن که هر خواستگاری که واسم میاد قبول کنم و من هم زیر بار نمیرم.میگم اگه نمیتونست واسم کاریو انجام بده این همه تلاش نمیکرد.اون هم پسری هست که تمام خوشی هایی که باید میکرده در سنین 18 تا 20 انجام داده.و الان فکر نمیکنم که خوشی رو به تنهایی خواسته باشه.من از شما کمک میخوام و میخوام که در صورت امکان منو راهنمایی کنید که ایا این ازدواج درست هست یا خیر؟؟؟
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2438
    تشکـر
    138
    تشکر شده 101 بار در 68 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشکل اختلاف سنی در ازدواج

به نظر من حرفاتون منطقیه ولی راه درستش اینه هردوتون پاشین برین پیش یه مشاور ازدواج و همه جوانب رو بسنجین. اتفاقا شاید همونطور که شما میگین باشه و ایشون به لحاظ فکری عقلی خیلی هم بالغ باشند و فقط سنشون کم باشه.اینو حتما انجام بدین نتایجشم بعداا به ما بگین. چون خیلی از افراد در طول ده سال 20 تا 30 خیلی فرق می کنن!
    موفق و خوشبخت باشین

3. کاربران زیر از لادن بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3907
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم سن یکی از ملاکهای ازدواج می باشد و نه همه آنها. در مورد سن و اختلاف سنی به چند نکته باید توجه کرد. در ازدواج آنچه که اهمیت دارد خود سن نیست بلکه بلوغ فکری می باشد. برخی افراد از نظر سنی سن بالایی دارند ولی از نظر عقلی و فکری سن مناسبی برای ازدواج ندارند و برعکس برخی افراد از نظر سنی سن پایینی دارند ولی از نظر فکری امادگی ازدواج را دارند. بلوغ فکری به معنای آمادگی لازم برای پذیرش مسئولیت ازدواج می باشد. در گذشته افراد در سنین پایین ازدواج می کردند ولی با توجه به شرایطی که در آن زمان وجود داشت از نظر فکری به بلوغ لازم برای ازدواج رسیده بودند و می توانستند مسئولیت یک زندگی مشترک را بر عهده بگیرند ولی امروزه شاید افراد با سنین بالاتر به بلوغ فکری نرسیده اند و توان اداره یک زندگی مشترک را ندارند.
    نکته دیگری که از نظر سنی وجود دارد تفاوتهای فکری و نسلی است. دو نفر باید از اختلاف سنی برخوردار باشند که تفاوتهای فکری و نسلی با هم نداشته باشند. در گذشته اختلاف نسلها با فاصله بیشتری وجود داشت و اختلاف سنی در ازدواجها زیاد تاثیر نمی گذاشت و افراد اختلاف فکری زیادی علیرغم اختلاف سنی زیاد نداشتند ولی در شرایط امروز این فاصله کم شده است و ما می بینیم که بین 3 تا 4 سال اختلاف سنی اختلافات فکری زیادی ایجاد می نماید و همخوانی فکری کمی بین افراد با اختلاف سنی بالا وجود دارد. لذا افراد باید ببینند با اختلاف سنی که دارند نگاه ایشان به مسایل مختلف چقدر با هم متفاوت است و چه اختلافات فکری با هم دارند. اگر دو نفر با اختلاف سنی از نظر فکری به یک گونه بیندیشند مشکلی نخواهند داشت ولی اگر اختلاف فکری داشته باشند وضعیت متفاوت خواهد بود و به مشکل برخواهند خورد.
    نکته دیگری که وجود دارد احساسی است که دو نفر از اختلاف سنی دارند. گاهی اوقات دو نفر با اختلاف سنی بالا می توانند نگاه زن و شوهری به هم داشته باشند و گاهی دو نفر با این اختلاف سنی چنین نگاهی ندارند.

با توجه به نکات پیش گفته نمی توان گفت اختلاف سنی مانعی است برای ازدواج و نه می توان گفت هیچ مشکلی در مسیر زندگی ایجاد نمی کند. دو نفر باید هممه ملاکها را کنار هم قرار دهند و ببینند این اختلاف سن چقدر تاثیر بر روابط فیمابین دارد و اگر مشکلی ایجاد نمی کرد می توانند ازدواج کنند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3127
    تشکـر
    0
    تشکر شده 279 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    11

به نظر من اگه شرايطش خوبه و پخته رفتار ميكنه مشكلي نداره ميتونيد با تحقيق بيشتر و به كمك يه مشاوره خوب به ازدواج با ايشون تصميم بگيريد
    امضای ایشان
    با مشاوره ، ازدواج ديگر هندوانه در بسته اي نيست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد