نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: روش آشنایی برای ازدواج

1293
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3771
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

روش آشنایی برای ازدواج

با سلام و خسته نباشید
    من پسری 29 ساله و دارای فوق لیسانس هستم. من در یکی از چت روم ها با یک دختر آشنا شدم که دو سال از من کوچکتر است و همچنین دانشجوی کارشناسی ارشد است. ما قصدمان ازدواج است. یکی دو ماه با یکدیگر آشنا شدیم و تصمیم گرفتیم یواش یواش موضوع را به خانواده ها بگوییم. من به خواهرم (مادرم فوت کرده است) و ایشان به مادرش موضوع را گفت. ولی چون می دانستیم که نحوه این آشنایی صحیح نیست (البته از نظر خانواده هایمان) در رابطه با چگونگی آشنایی به آنها دروغ گفتیم. ما از همدیگر نیز دور هستیم و فقط یکبار، آن هم دو سه ماه پس از آشنایی همدیگر را دیدیم. اکنون تمام اعضای خانواده من موضوع را می دانند و مخالفتی با آن ندارند. در خانواده دختر نیز فعلا مادرشان می داند و محالفتی نکرده است. تصمیم گرفته ایم که خانواده ها قبل از خواستگاری همدیگر را ببینند و با همدیگر آشنا شوند.
    ولی موضوعی که مرا نگران کرده است اینه که: من خیلی از افرادی رو دیدم که چندین سال (قریب به 6 سال) با هم دوست بوده حتی در کنار هم نیز هستند (برخللاف ما که فقط تلفنی حرف می زنیم و یکبار همدیگر را دیده ایم) ولی پس از ازدواج کردن و پس از اینکه به زیر یک سقف می روند اختلاف پیدا کرده و کارشان به طلاق کشیده می شود. اکنون تقاضای من از شما راهنمایی در این مورد می باشد که آیا ازدواج با این شرایط خوب است؟ آیا این نوع آشنایی ها به زندگی طولانی مدت می انجامد؟ و خیلی سوالات در رابطه با این موضوعات. نگرانی من این است که نکنه ما ازدواج کنیم بعدش کارمون به طلاق بکشه. چون این دختر هم از راه دور می خواد بیاد و نو شهر غریب زندگی کنه. دوست ندارم اینجوری بشه.
    لطفا اگر نظری، راهنمایی ای دارید بفرمایید.
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3230
    تشکـر
    170
    تشکر شده 72 بار در 41 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : آشنایی

سلام
    به نظر من مهم اشنایی است نه چگونگی نوع درگاه اشنایی بلاخره هر زوجی
    روزی با هم اشناشدن یا معرفی شدن یا فامیل بودن و..................
    هر شروعی ممکن است به جدایی بینجامد.
    برای زندگی پایدار شروعی لازم است که دو طرف شناخت خوبی از هم و خانواده های هم پیدا کنن یکی از بهترین راهها مسافرت با هم دو خانواده است.
    براتون ارزوی موفقیت و بهروزی می کنم.
    امضای ایشان
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ماعدم ماست

3. کاربران زیر از سلام برشما بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

با سلام باید بگم چیزیکه تو این ازدواج های اینترنتی مورد سواله " اعتماده" ...اینکه چطور با چندخط آشنایی میتونید ، یک زندگی با این همه بالاو پایین رو شروع کنید ...

به هرحال به شما توصیه میکنم علاوه بر مشاوره با شماره های :

88422495 -021

88472864 - 021

کتابهای زیروهم مطالعه کنید ...

برای قوی کردن بینش خود در رابطه با عشق ، ازدواج و راههای آن ، حتما 3 جلد کتاب با عنوان " آیا تو آن گمشده ام هستی " را بخوانید. این کتاب از باراباس دلی آنجلیس هست.

می توانید این کتاب را از انتشارات جیحون روبروی دانشگاه تهران تهیه فرمائید.

برای مطالعه تکمیلی و بیشتر کتاب " عشق هرگز کافی نیست " مولف: تی آرن بک ؛ ترجمه : بداغچی را از همان انتشارات بخواهید. اضافه شدن بینش شما در ازدواج ( چه اینترنتی ، چه غیر اینترنتی) ، سوپاپ اطمینان خوبیست.

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3771
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

در ابتدا از پاسخهایتان تشکر میکنم.
    مساله ای که.برایم پیش آمده اینه که بعضیا با اون همه شناخت و چندین سال دوستی، پس از رفتن به خانه بخت متوجه میشن که مناسب هم نبودند. خب این ازدواج و تشکیل زندگی هم در نتیجه اون اعتمادشون بوده. ولی باز با اون همه شناخت و اعتماد سرانجامشون به طلاق منجر میشه.
    سوالم.اینه که این اتفاق چطوریه و چه عواملی باعث رخ دادن چنین اتفاقی میشه؟ میخوام ببینم که اون عوامل در رابطه ما هم دخیل هست، اگر هست چگونه میشود با آنها مقابله کرد و یا حذفشون کرد؟
    باز از پاسخهایتان تشکر میکنم و منتظر پاسخهای بعدیتان هستم

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط kalbaibo نمایش پست ها
    در ابتدا از پاسخهایتان تشکر میکنم.
    مساله ای که.برایم پیش آمده اینه که بعضیا با اون همه شناخت و چندین سال دوستی، پس از رفتن به خانه بخت متوجه میشن که مناسب هم نبودند. خب این ازدواج و تشکیل زندگی هم در نتیجه اون اعتمادشون بوده. ولی باز با اون همه شناخت و اعتماد سرانجامشون به طلاق منجر میشه.
    سوالم.اینه که این اتفاق چطوریه و چه عواملی باعث رخ دادن چنین اتفاقی میشه؟ میخوام ببینم که اون عوامل در رابطه ما هم دخیل هست، اگر هست چگونه میشود با آنها مقابله کرد و یا حذفشون کرد؟
    باز از پاسخهایتان تشکر میکنم و منتظر پاسخهای بعدیتان هستم
    سلام
    راستش باید دید تو اون چند سال دوستی ، اولویت رابطه شون چی بوده ؟ گاهی وقتا حس شهوت و نیاز جنسی اونارو کنار هم قرار داده و بعد از ازدواج و گذشت مدتی ، همه اون خواسته ها تکراری و بی رنگ میشن ... پس از همونجا دود بهانه گیری و بدخلقی و گاهی ام خانت بلند میشه ...
    در ضمن استفاده نادرست از اینترنت و ماهواره و ... میتونه در طرز فکر فرد تاثیر بذاره و اونو وارد یک همزاد پنداری عشقی بکنه ...
    بخاطر همینم دوستی های قبل از ازدواج اصلا" ملاک درستی و صحت یک ازدواج خوب نیستن
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    تشکر شده 180 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    سلام
    در ضمن استفاده نادرست از اینترنت و ماهواره و ... میتونه در طرز فکر فرد تاثیر بذاره و اونو وارد یک همزاد پنداری عشقی بکنه ...
    بخاطر همینم دوستی های قبل از ازدواج اصلا" ملاک درستی و صحت یک ازدواج خوب نیستن
    همزادپنداری عشقی یعنی چی؟یعنی توهم عاشقی؟

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3230
    تشکـر
    170
    تشکر شده 72 بار در 41 پست
    میزان امتیاز
    11

به نظر من شناخت صد در صد بدست نمیاد از طرفی بعد ازدواج باید دو طرف برای داشتن رابطه خوب و ماندگار تلاش کنند .
    سوالم.اینه که این اتفاق چطوریه و چه عواملی باعث رخ دادن چنین اتفاقی میشه؟
    به طور حتم اگر هدف ازدواج باشه و دو طرف به خوداگاهی کافی رسیده باشند می تونن در جهت شناخت صحیح گام بردارند.
    بسیاری از ازدواجها وقتی سر می گیره که شخص از خواسته های خودش خبر نداره و مسلما چنین شخصی نمیدونه از طرف مقابلش چی می خواهد. راهکار:
    شناخت از خود و شناخت از تفاوت دو جنس
    بهترین منبع هم که می شناسم همون کتابی است که دوستمون معرفی کرده
    آیا تو آن گمشده ام هستی؟

امضای ایشان
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ماعدم ماست

11. کاربران زیر از سلام برشما بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

اقا - طرف دو ساله یا 4 ساله با دختره همکلاسه بعد دوست میشن و هر دوشون تو زرد از اب در میان اونوقت تو تو چت روم دنبالشی

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3127
    تشکـر
    0
    تشکر شده 279 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    11

منم ميگم اين روش آشنايي درست نيست ولي اگه مطمئنيد كه با هم تفاهم دارين شايد بتونيد زندگي خوبي داشته باشيد ولي ريسكش بالاست
    امضای ایشان
    با مشاوره ، ازدواج ديگر هندوانه در بسته اي نيست.

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط gOli! نمایش پست ها
    همزادپنداری عشقی یعنی چی؟یعنی توهم عاشقی؟

گلی جان وقتی فیلمی یا صحبتی میشه ، خیلی از افراد ناخوداگاه احساس همزاد پنداری با اون بازیگرو میکنن ...

طوریکه واقعیت و تخیل رو گم میکنن ...

حالا میتونه در نوع غذا خوردن باشه /لباس پوشیدن / و یا عاشق شدن ... باشه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد