نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: زیاد فکر می کنم و به همه چیز و همه کس بدبینم

813
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3799
    تشکـر
    10
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

زیاد فکر می کنم و به همه چیز و همه کس بدبینم

سلام.. من تازه واردم.. و نیازم به راهنمایی باعث شد این انجمنو تو نِت پیدا کنم.. خب.. من 24 سالمه.. و اصلا به آینده امیدی ندارم.. میدونم که شدیدا افسردم و تقریبا هر روز گریه میکنم.. بی خود و بی دلیل..!! با این وجود آدمِ نسبتا موفقیِم .. از لحاظِ تحصیلات.. اما هیچ وقت عالی نبودم.. و اصلا اجتماعی نیستم.. پدرمم تو 12 سالگی از دست دادم.. تا حالا با هیچ پسری ارتباط نداشتم.. چون نمیتونم به کسی اعتماد کنم.. و به شدت احساسِ کمبود محبت میکنم.. و همین حس باعث شده کارایِ احمقانه ی زیادی بکنم .. همه ی افکار و احساساتم در آخر به یه نقطه ی پوچ میرسه.. اینم بگم که اعتماد به نفسم به خاطرِ ظاهرم شدیدا پایینه..! بارها سعی کردم خودمو به زندگی برگردونم اما تلاشِ بی فایده بوده.. دلیل تمامِ این احساسات اینه که من زیاد فکر میکنم.. و حتی کوچکترین نا عدالتی توی دنیا حالمو خراب میکنه.. همیشه برای چیزایی که ندارم و نخواهم داشت حسرت میخورم.. و تقریبا هیچ نقطه ی سفیدی تویِ ذهنِ من نیست..!!!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : این حالِ منه!!!!

فقط بدون تنها نیستی و از تو بدتر هم هست نمونش خودم منم هیچ دوست دختری ندارم می تونم بگم حتی یه دوس پسر خیلی خودمونی هم ندارم

3. 2 کاربران زیر از mronaldo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2994
    تشکـر
    2
    تشکر شده 51 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    0

منم مثل شما هستم

5. 2 کاربران زیر از yarigar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

باسلام خدمت دوست عزیزم راستش همینکه مشکلتو اینجا مطرح کردی نشون میده که به آینده امیدواری ، پس بهتره ریشه این ناامیدی رو که فقط و فقط ریشه در تفکر خودت داره رو پیدا کنی و خودتو از روزمرگی نجات بدی ...

راستی چه چیزهایی باعث می شود که انسان نا امید بشود؟

من فکر می کنم علت های نا امیدی عبارت است از:

1: گرفتاری ها:
    همین گونه که این دوست ما می گفت این قدر گرفتاری هایم زیاد شده که روحیه امیدواری را از من گرفته است، هنوز این مشکلم حل نشده یک مشکل سخت تر سراغم میاد.
    البته من می خواهم به این دوستم بگویم خداوند به این مساله در قرآن کریم اشاره کرده است و فرموده بعضی از بنده های من هستند که در مواجه شدن با مشکلات نا امید می شوند، خداوند می فرماید:
    انسان هرگز از تقاضاى نیکى و نعمت خسته نمى‏ شود و هر گاه شرّ و بدى به او رسد، بسیار مأیوس و نا امید مى‏ گرد«1»
    درمان:
    بسیاری از مشکلات و گرفتاری هایی که در زندگی های یافت می شود به خاطر عملکرد خودشان است همان گونه که خداوند می فرماید:
    هر مصیبتى به شما رسد بخاطر اعمالى است که انجام داده ‏اید، و بسیارى را نیز عفو مى ‏کند«2»
    همان گونه که در روایتی از رسول خدا نقل شده است که حضرت فرمودند:
    اى على! هر خراشى که از چوبى بر تن انسان وارد مى ‏شود، و هر لغزش قدمى، بر اثر گناهى است که از او سر زده، و آن چه خداوند در دنیا عفو مى‏ کند گرامى ‏تر از آن است که در قیامت در آن تجدید نظر فرماید، و آن چه را که در این دنیا عقوبت فرموده عادلتر از آن است که در آخرت بار دیگر کیفر دهد«3»
    ولى یکى دیگر از سنّت‏ هاى الهى رشد مردم در لابلاى حوادث و آزمایش‏ هاى پى در پى است. لذا حوادث تلخ که براى ما رخ مى‏ دهد براى رشد معنوى و بالا رفتن درجه است
    همان گونه که امام صادق علیه السلام می فرماید:
    رسول خدا صل الله علیه و آله پیوسته توبه مى‏ کرد و در هر شبانه روز صد بار استغفار مى ‏نمود، بى‏ آنکه گناهى مرتکب شده باشد، خداوند براى اولیاء و دوستانش مصائبى قرار مى‏ دهد تا به خاطر صبر در برابر آن از او پاداش گیرند بى ‏آنکه گناهى مرتکب شده باشند«4»
    پس با توجه به مطالب گفته شده اصلا نباید از گرفتاری ها نا امید شویم اگر گرفتاری به خاطر گناه بوده باید توبه کنیم و برگردیم و زندگیمان را اصلاح کنیم و اگر خواست خداوند است صبر داشته باشیم و بدانیم که پاداش شیرینی در انتظار تحمل سختی ها است

2: گناه:گناهان همانند نقطه ای سیاه در روح انسان اثر می گذارند و اگر توبه نشود و روزانه به آن ها افزوده شود باعث می شود که روح انسان کاملا سیاه شود و دیگر رحمت الهی در آن نتابد و این باعث می شود که انسان از خداوند نا امید شود به خاطر همین است که دعا کمیل می خوانیم
    خدایا ببخش آن گناهانی را که باعث قطع امیدم از تو می شود
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

حالا اینم نقطه ی سفید - ما ادمها هیچ وقت لیست بدبخترینهای دنیا رد ندیدیم که خودمون رو تو اون لیست اول میدونیم ما مطمئنن اون ته نهاییم به لطف خدا پس امیدوار باش

9. 2 کاربران زیر از mronaldo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3799
    تشکـر
    10
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mronaldo نمایش پست ها
    حالا اینم نقطه ی سفید - ما ادمها هیچ وقت لیست بدبخترینهای دنیا رد ندیدیم که خودمون رو تو اون لیست اول میدونیم ما مطمئنن اون ته نهاییم به لطف خدا پس امیدوار باش

من همیشه خدارو شکر میکنم به خاطر سلامتیم .. اما این روحیه ی غمگینی که دارم دستِ خودم نیست اصلا..
    شاید گذر زمان همه چی رو درست کنه..

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3799
    تشکـر
    10
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    باسلام خدمت دوست عزیزم راستش همینکه مشکلتو اینجا مطرح کردی نشون میده که به آینده امیدواری ، پس بهتره ریشه این ناامیدی رو که فقط و فقط ریشه در تفکر خودت داره رو پیدا کنی و خودتو از روزمرگی نجات بدی ...

راستی چه چیزهایی باعث می شود که انسان نا امید بشود؟

من فکر می کنم علت های نا امیدی عبارت است از:

1: گرفتاری ها:
    همین گونه که این دوست ما می گفت این قدر گرفتاری هایم زیاد شده که روحیه امیدواری را از من گرفته است، هنوز این مشکلم حل نشده یک مشکل سخت تر سراغم میاد.
    البته من می خواهم به این دوستم بگویم خداوند به این مساله در قرآن کریم اشاره کرده است و فرموده بعضی از بنده های من هستند که در مواجه شدن با مشکلات نا امید می شوند، خداوند می فرماید:
    انسان هرگز از تقاضاى نیکى و نعمت خسته نمى‏ شود و هر گاه شرّ و بدى به او رسد، بسیار مأیوس و نا امید مى‏ گرد«1»
    درمان:
    بسیاری از مشکلات و گرفتاری هایی که در زندگی های یافت می شود به خاطر عملکرد خودشان است همان گونه که خداوند می فرماید:
    هر مصیبتى به شما رسد بخاطر اعمالى است که انجام داده ‏اید، و بسیارى را نیز عفو مى ‏کند«2»
    همان گونه که در روایتی از رسول خدا نقل شده است که حضرت فرمودند:
    اى على! هر خراشى که از چوبى بر تن انسان وارد مى ‏شود، و هر لغزش قدمى، بر اثر گناهى است که از او سر زده، و آن چه خداوند در دنیا عفو مى‏ کند گرامى ‏تر از آن است که در قیامت در آن تجدید نظر فرماید، و آن چه را که در این دنیا عقوبت فرموده عادلتر از آن است که در آخرت بار دیگر کیفر دهد«3»
    ولى یکى دیگر از سنّت‏ هاى الهى رشد مردم در لابلاى حوادث و آزمایش‏ هاى پى در پى است. لذا حوادث تلخ که براى ما رخ مى‏ دهد براى رشد معنوى و بالا رفتن درجه است
    همان گونه که امام صادق علیه السلام می فرماید:
    رسول خدا صل الله علیه و آله پیوسته توبه مى‏ کرد و در هر شبانه روز صد بار استغفار مى ‏نمود، بى‏ آنکه گناهى مرتکب شده باشد، خداوند براى اولیاء و دوستانش مصائبى قرار مى‏ دهد تا به خاطر صبر در برابر آن از او پاداش گیرند بى ‏آنکه گناهى مرتکب شده باشند«4»
    پس با توجه به مطالب گفته شده اصلا نباید از گرفتاری ها نا امید شویم اگر گرفتاری به خاطر گناه بوده باید توبه کنیم و برگردیم و زندگیمان را اصلاح کنیم و اگر خواست خداوند است صبر داشته باشیم و بدانیم که پاداش شیرینی در انتظار تحمل سختی ها است

2: گناه:گناهان همانند نقطه ای سیاه در روح انسان اثر می گذارند و اگر توبه نشود و روزانه به آن ها افزوده شود باعث می شود که روح انسان کاملا سیاه شود و دیگر رحمت الهی در آن نتابد و این باعث می شود که انسان از خداوند نا امید شود به خاطر همین است که دعا کمیل می خوانیم
    خدایا ببخش آن گناهانی را که باعث قطع امیدم از تو می شود

ممنون از راهنماییتون..

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)