نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: دختر افسرده

2583
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3896
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy دختر افسرده

سلام دوستان.من همین الان تو انجمن عضو شدم.قبلا خیلی به این انجمن میومدم ولی الان برای مشکلی که داشتم و می خواستم بیانش کنم ؛تصمیم گرفتم عضو شم.
    من یه دختر ۳ ۱ساله ام .راستش من قبلا خیلی دختر پر حرف،شاد ،سرزنده و اجتماعی بودم و با روابط عمومی فوق العاده ای که داشتم همه رو خیلی سریع جذب خودم میکردم و خلاصه یه دختر همه چی تموم از لحاظ درس و حجاب و دین و اخلاق و قیافه بودم ...ولی الان از یه سال بیشتره که همه چیزم از بین رفته...غمگینم،افسردم،اصلا اصلا حوصله هیچ بنی بشری حتی پدر و مادرم رو ندارم، توی جمع بودن عذابم میده و تحملشو ندارم،با کسی صحبت نمی کنم جز سه نفر،توی مدرسه و کلاس و کلا همه جا بی حرف و بی حرکت میشینم و بابت این موضوع همیشه با والدینم بحث و جدل دارم ، از همه اداما مخصوصا مردا و پسرا متنفرم و حس میکنم نجسن((البته با عرض پوزش))،از دینم فاصله گرفتم و نماز خوندن واسم شده سخت ترین کار دنیا در حالیکه قبلا نمازم قضا نمیشد و حتی نماز های مستحبی هم میخوندم،شبام با گریه و اهنگای غمگین میگذره و تا ساعت ۴ بیدارم ،هیکلم بشدت بهم ریخته و از این موضوع عذاب میکشم چون قبلا خیلی خوش اندام و لاغر بودم و برای هیکلم کلی تحسین می شنیدم،به اینترنت هم تا حدی معتاد شدمو......
    و صد تا مشکل دیگه که نوشتنش یه روز کامل وقت میبره.خواهش میکنم کمکم کنین....بابت این اتفاقا و تغیراتی که تو خودم میبینم خیلی اذیت شدم....شدیدا به کمک خدا و بعد شما نیاز دارم دوستان....منتظر جواباتون هستم.یا علی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

Lightbulb پاسخ : کمکککک....درد دل یه دختر افسرده

با سلام

راستش این موارد در بین سنین 11، 13 تا 15 سال براساس جنسیت شما طبیعیه ...

«افسردگی» یکی از شایع ترین بیماری های عصر ماست که آن را به سرماخوردگی روانی هم تشبیه کرده اند و همچنان که زمان شیوع سرماخوردگی تمام اقشار جامعه، در هر سن و سال و هر موقعیتی ، در معرض مبتلا شدن به آن قرار دارند، افسردگی نیز، بیماری است که هر فرد را تهدید می کند!

عوامل متعددی در ابتلاء افراد به بیماری های روانی دخیل هستند. مکانیسم های پیچیده ای که تاکنون شناخته نشده اند. در این میان، روان شناسان، مراحل روانی، اجتماعی و عوامل زیستی بسیاری را در ابتلاء افراد مختلف به افسردگی موثر می دانند از این نظر ساختار ژنتیکی و یا زیستی برخی افراد به گونه ای است که در محیط های محرک بیماری و دارای عوامل اجتماعی و محیطی بالای بیماری زا، زمینه ساز گرایش آنها به سمت افسردگی است.
    شواهد نشان می دهند که اختلال در ترکیبات شیمیایی مغز یک عامل مهم در اختلالات افسردگی به شمار می رود. به عنوان مثال افرادی که دچار بیماری افسردگی اساسی هستند، معمولاً در ترکیبات شیمیایی مغز آنها، یعنی انتقال دهنده های عصبی که باعث شادی، آرامش، غم و ... می شوند، بی نظمی پیدا می شود.
    «یکی از دلایل عمده افسردگی در ارتباط مستقیم با زندگی خصوصی افراد قرار دارد. وقایعی که در زندگی آنها اتفاق می افتد و منجر به وجود آمدن احساس بی پناهی، ناامیدی و بی ارزشی در آنها می شود، این احساسات به مرور زمان به استرس تبدیل می شوند و در صورتی که فرد نتواند آنها را کنترل کند، مستعد افسردگی می شود. مساله دیگر، تنها شدن و از دست دادن یک شخص مهم در زندگی است؛ شخصی مثل پدر یا مادر. البته در اینجا تغییرات ناشی از این فقدان، اختلال را به وجود می آورد، تغییراتی مثل از دست دادن حمایت های روحی، تغییر در شیوه زندگی و موفقیت اجتماعی، اقتصادی و ...».

همچنین طول درمان افسردگی از طریق روان درمانی طولانی تر است؛ تا جایی که نشانه های بهبودی در هفته های ششم تا هفتم نمایان می شود و بیمار برای سلامت کامل به ۱۲هفته وقت نیاز دارد؛ در صورتی که روان درمانی موثر در واقع نشود، دارو درمانی شروع می شود. دکتر حناچی به علایم مختلف افسردگی اشاره کرده و می گوید: «کم خوابی، بدخوابی و یا حتی خواب های طولانی، غمگین، کاهش وزن در نتیجه کم اشتهایی و نخوردن غذا، عدم تمرکز فکری، احساس پوچی و ناامیدی و ... از علایم آشنای ابتلا به بیماری افسردگی هستند.»

*براساس نتایج این تحقیق، پیشنهاد می شود که از فعالیت های جسمانی به عنوان وسیله ای موثر جهت کاهش میزان افسردگی دختران دانشجو استفاده شود. چرا که ورزش یا هر گونه فعالیت بدنی مشابه منجر به آزاد کردن ترکیبات شیمیایی مانند اندرفین در بدن می شوند که نشاط آور و آرامش بخش هستند.

خب بهترین راه حل اینه که با مادرتون پیش یک روانپزشک برید ...

بهرحال تغییرات هورمونی ، کاهش بعضی ویتامینها و ....خیلی در این موارد موثرن.

که میتونید با برطرف کردن اونا دوباره احساس سر زندگی کنید ...

پس زیاد نگران نباشید و آروم باشید تا به مرور مشکلتون حل بشه
    ویرایش توسط mahsa42 : 05-29-2014 در ساعت 02:10 PM

3. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : کمکککک....درد دل یه دختر افسرده

حرفات شبیه دخترای 18 تا 20 سالس که شکست رابطه ای خوردن !

شما تو این سن ایا از سمت و سوی پسری مشکل احساسی پیدا کردی ؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3562
    تشکـر
    213
    تشکر شده 208 بار در 106 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط mronaldo نمایش پست ها
    حرفات شبیه دخترای 18 تا 20 سالس که شکست رابطه ای خوردن !

شما تو این سن ایا از سمت و سوی پسری مشکل احساسی پیدا کردی ؟
    سلام
    با حرفات موافقم.
    درجواب دوست گلم هم باید بگم که شما داری سنی رو پشت سر میذاری که سن بلوغه جسمیته .پس زیاد نگران نباش طبیعیه یه سال که بگذره همه چی برمیگرده سرجاش .

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4231
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

علت تنفر خود را از پسرا ننوشته بودید

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2438
    تشکـر
    138
    تشکر شده 101 بار در 68 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام عزیز دلم. چطوری؟؟؟ اولا بهتون تبریک میگم فک کنم کوچیکترین عضو سایت هستی!
    خیلی خوشحالم که تورو اینجا می بینم و مطمئنم همه ی اونچیزایی که میگی قبلا داشتی رو الان هم داری ، تنها مشکلی که وجود داره اینه که وارد دوره بلوغ شدی و در حقیقت داری یه جور تغییر و چرخه می گذرونی!
    من وقتی 13 14 ساله بودم واقعا اعتراف می کنم خیلی زشت بودم! الان عکسامو که نگاه می کنم وای خدا چقدر عوض شدم! اصلا انگار همون آدم نیستم! یعنی این خیلی طبیعییه که مخصوصا تو دخترا بدن داره رشد می کنه و تغییرات هورمونی و فیزیکی وجود داره و مثل چرخه ی یک کرم ابریشم هست که بعدا به یک پروانه بسیار زیبا تبدیل میشه.
    و شما نباید به خاطر این موضوع غمگین بشی بلکه این موضوع در همه هست و طبیعیعه پس جای نگرانی نیس عزیزم. راحت باش و از زندگی لذت ببر. این بهتریییییییین دوره ی زندگی تو هست بهت قول میدم.تمام استعداد های تو در این دوره شکوفا میشن،
    من هم همسن تو از پسرا متنفر بودم! حتی تو دفترم یبار نوشته بودم خدایا پسرا رو چرا خلق کردی اه اه
    ولی الان همه چیز عوض شده. تو یک دختر زیبا و عاقل و مهم هستی و این رو هر روز به خودت یاد آوری کن عزیزم.مراقب خودت باش

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

شما کمتر از سنی هستی که در این سن جز درس خوندن و تفریحات مختص سنت بخوای به موضوعات دیگه فکر کنی . افسردگی هم تا قبل از سن 15 سالگی مفهوم جدی نداره
    البته شما مقصر نیستی شاید تحت شرایطی به موضوعاتی پی بردی که برای سن شما زوده که بازم مشکل اکثر بچچه های این دور و زمونس . با حرفایی که زدی باید بگم که احتمالا پی بردن و شناخت بعضی از موضوعات زودتر از سن مقرر به باهوش بودن شما برمیگرده و اکثر هم سن و سالای شما چه پسر و چه دختر بر اثر باهوش بودن بعضی داستان ها رو سریعا درک میکنن . اول اینکه بابت هوش شما دختر خوب باید تبریک گفت و بهتره اول واجبات دینی خودتو مثل قبل انجام بدی تا روند زندگی الان و ایندت روی نظم باشه . نماز عملیه که هم باعث نشاط و تعادل روحی و فکری شما میشه هم باعث تعادل و تنظیم نظم زندگی شما . پس نماز رو جدی بگیر و از خدا کمک بخواه . از همه مهم تر از هوشت برای پیشرفت و جلو افتادن از همسن و سالای و دوستان خودت استفاده کن تا بهت غبطه بخورن . بدنبال علایق و استعداد های خودت برو وقتتو تلف نکن . من از شما الکی تعریف نمیکنم تا بهت امیدم بدم چون طبق گفته هات پی بردم هوش و درک و استعداد بالایی داری و میتونی در هر زمینه ای موفق بشی . این یه نعمته که به شما داده شده و کسان دیگه از این نعمت کمتر برخوردارن پس حالا که داریش ازش استفاده کن . بفکر جنس مخالف هم نباش و فعلا بهشون فکر نکن چون در اینده بیشتر با این موضوع برخورد میکنی
    موفق باشی
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

9. کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4107
    تشکـر
    0
    تشکر شده 18 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

اول سلام و خیر مقدم به شما دوست عزیز.
    راستشو بخای توی یه فکری بودم که با خودم گفتم نه هنوز واسه سن شما زوده .
    گفتم شاید علاقه یا رابطه احساسی با جنس مخالفت داشته باشی که گفتم نه هنوز واسه سن شما وزده.
    افسردگی که می گی هنوز واسه سنت زوده.
    شما گفتی خیلی شاد و از این حرفا بودی نپس یه اتفاق کوچولو هم می تونه به شما این احساس رو بده که افسرده شدی ولی این افسردگی نیست.
    سعی کن اگه داری خواهری یا یکی از دخترای اقوام نزدیک که حدود سنی مشترک دارین در صورتی که اگه بشه یکمی از شما بزرگتر با اون رابطه بر قرار کن و خیلی صمیمی بشین.
    و کم کم با هم مشکلاتتون رو در میان بزارین بیشتر مشکلات راه حل نمی خواد.شاید شما بیشتر به کسی احتیاج داشته باشی که واسش حرف بزنی و اونم با تمام وجود گوش کنه.
    یه رابطه خیلی خوب می تونه کمکت کنه.
    بعدش هم سعی کن باز برگردی سراغ خدا یاذت باشه ما هرچی داریم خدا بهمون داده چه شادی چه غم چه زیاد چه کم.
    باز سعی کن نمازات رو بخونی حالا صبح ها هم نشد نشد.تا موقعی که مثل قبل بشی بعدش باز نماز صبح هات هم بخون.
    امضای ایشان
    همه چیز یه روز درست می شه
    سعید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد