نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: سوال اساسی که هر نفر قبل از ازدواج باید از خودش بپرسد

2162
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

Post سوال اساسی که هر نفر قبل از ازدواج باید از خودش بپرسد

اول: چرا می خواهی ازدواج کنی؟
    (چه انگیزه ای باعث می شود شما بخواهید ازدواج کنید، آیا صرفا نیاز مالی یا جنسی است یا واقعا از عمق وجود نسبت به زندگی زناشویی و مشترک احساس رغبت می کنید، چقدر ملاک ها و معیار های شما درست و همیشگی است، کمی بیشتر فکر کنید!)

دوم: چه کسانی مشوق شما برای ازدواج هستند؟
    (چقدر از صمیم قلب و بدون در نظر گرفتن خانواده و یا اجتماع مایل به ازدواج هستید و تا چه اندازه محیط زندگی شما سبب این اتفاق شده است، مشوقان شما چه کسانی هستند و تا چه اندازه محیط، نیازها و یا دیگران سبب گرمی رابطه شما شده اند)

سوم: بعد از ازدواج چه چیزهایی بدست می آورید که هم اکنون ندارید؟
    (دقیقا باید بدانید که بعد از ازدواج چه چیزهایی عایدتان می شود، هرگز فراموش نکنید که چیزهای باارزشی را هم از دست خواهید داد!)

چهارم: چقدر بعد از ازدواج ممکن است شخصیت شما تغییر کند؟
    (همسر و شریک شما شخصیت فعلی شما را ملاک یک عمر زندگی خویش قرار داده است، اگر فکر می کنید که ممکن است در آینده شخصیت شما تغییر کند وهنوز ثبات شخصیتی ندارید پس باید بیشتر به این موضوع بپردازید!)

پنجم: چقدر احتمال می دهید شخصیت همسر شما بعد از ازدواج تغییر کند؟
    (شناخت درست شما سبب بروز اتفاقات خوب می شود و شناخت ناقص یا بعضا اشتباه سبب بروز پشیمانی خصوصا در مقوله ازدواج! پس به این مساله بخوبی دقت کنید و در این موارد مشاوره ازدواج الزامی می باشد!)

ششم: آیا دوست دارید مادر یا پدر باشید؟
    (چقدر آمادگی ازدواج را دارید، آیا می دانید تعهد یک مادر و یا یک پدر چیست؟ آیا با نحوه ایجاد کانون خانواده آشنایی دارید و راه های ساخت کانون خانواده خویش را می شناسید و در مسیر درست گام برمی دارید؟!)

هفتم: چقدر به همسر خود بعنوان یک تکیه گاه نگاه می کنید؟
    (وابستگی شما به همسرتان از یک نظر خوب و نظر دیگر بد است، بسته به شخصیت شما در خانواده این مساله تعیین کننده است!)

هشتم: پدر و مادر شما چقدر در شکل گیری این رابطه موثر بوده اند؟
    (حتما توجه داشته باشید که ازدواج اتصال دو خانواده به یکدیگر است و نه اتصال دو فرد پس الزاما باید میزان سازگاری دو خانواده، سطح فرهنگی و مذهبی دو خانواده نیز توسط مشاور سنجیده شود، از سوی دیگر پدر و مادر بعنوان نزدیک ترین افراد خانواده فعلی به شما نقش مهمی در تصمیمگیری شما دارند، پس اینکه پدر و مادر شما چقدر در شکل گیری این رابطه دخیل بوده اند هم می تواند خوب باشد و سبب اطمینان از تصمیم شما باشد و هم می تواند مساله غیرعقلانی باشد که صرفا با یک خواستگاری سنتی و حمایت والدین شماانجام گرفته است، که چنین ازدواجی می تواند خطرناک باشد و نیاز به انجام تست های مرتبط بهمراه مشاوره ازدواج دارد، از سوی دیگر تا چه اندازه قومیت ها مذهب ها و سنت های مشترک بین خانواده شما و همسرتان وجود دارد، عدم وجود این پیوندها در آینده سبب تشدید اختلاف شما خواهد شد.)

نهم: آیا فکر می کنید بقدر کافی همسرتان را می شناسید؟
    ( آیا در لحظات شادی، خشم ، ناراحتی و .... بقدر کافی در کنار همسر آینده تان بوده اید! و آیا بدرستی او را می شناسید!)

دهم: چقدر همسرتان را دوست دارید؟
    (افرادی هستند که میزان دوست داشتن همسر" onclick="replacer_hook(93)" target="_blank" href="http://forum.moshaver.co/f132">دوست داشتن همسرشان در قبل و بعد از ازدواج تغییر می کند، اگر چشم هایتان را ببندید و به قلبتان مراجعه کنید متوجه می شوید که این کلمات را تنها از روی عادت و یا بدلیل قرار گرفتن در این شرایط خاص بیان می کنید و آیا ممکن است زمانی که شرایط بعد از ازدواج تغییر می کند دیگر میلی به دوست داشتن همسر خود نداشته باشید و لذا با ازدواج در واقع دارید مشکلات جدیدی را در زندگیتان شروع می شود، پس قبل از اتخاذ هر تصیمیم مهمی مشاوره کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

2. 15 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : 10 سوال اساسی که هر نفر قبل از ازدواج باید از خودش بپرسد:

ممنون از مطلبتون ....

4. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14378
    تشکـر
    1
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

آدم یه جورایی میترسه

6. 2 کاربران زیر از amir marvelous بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16826
    تشکـر
    0
    تشکر شده 39 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    9

عالی بود

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13962
    تشکـر
    40
    تشکر شده 29 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    10

من الان چیزی نمونده 19 سالم شه و فقط نیاز عاطفی در خودم می بینم. جواب همه سوالات یه جوریه که میگه ول کن بیخیال! فک کنم حالا حالاها نباید به فکر ازدواج باشم!
    امضای ایشان
    .::إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا::.

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

حالا سوالا رو جواب دادیم، درست و غلطش چی میشه؟

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    تشکر شده 329 بار در 212 پست
    میزان امتیاز
    0

اصولا چه یک سوال چه 10 تا و.... بطورکلی سوال طرح کردن قبل از ازدواج به این مفهومه که درست یا نا درست چیزی برای خواستن و فکر کردن وجود داره و این باعث میشه ما انسانها با حیوان

که غریزه محضه ؛ متمایز میشیم .در مرحله دوم هم نباید قبل از ازدواج شروع به فکر کردن بشه بلکه چند سال قبل از ازدواج باید تصمیمات درست رو گرفت و زمانی که در موقعیت ازدواج قرار گرفتیم

از قواعد از پیش تعیین شده سود برد . چون از دیدگاه روان شناسی در صورت قرار گیری در موقعیت فیزیولوی ؛؛ غرایض و نیازها بر تصمیمات ما اثر کرده و باعث فریب عقل منطقی خواهند بود .

به عنوان مثال کسی که گرسنه باشد وبسته به میزان این گرسنگی ؛ از اولین غذا فروشی نیازش را مرتفع خواهد کرد ودر این اثنا به کیفیت غذا و بهداشت آن کمترین اهمیت را قائل خواهد شد

در اینجا به ظاهر انتخابی صورت گرفته و از بین چند غذای نامرغوب انتخابی صورت گرفته اما اگر قبل از آنکه گرسنگی به او فشار بیاورد و میخواست جائی برای غذا خوردن انتخاب کند ؛ مطلقا"

غذاخوری مثال قبل جزو گزینه های او قرار نمی گرفت . واین یعنی خود فریبی و خود اغنائی به اینکه فکری و تصمیمی صورت گرفته است ؟؟ در حالی که مجبور به انتخاب ناشی از فشار

و نیاز شده است ولی تصور میکند که فکر کرده است ؟؟ و از همین روشها و فریب ذهن در دنیای سیاست استفاده شده و فکرهای بسته بندی شده؛؛ تحت شرایط از پیش تعیین شده ؛؛ رفتار

افراد را مدیریت میکنند .

یک موش هم برای یافتن غذا مجبور به پیمودن پیچ و خمهای اجباری میشود ولی اسم این عمل فکر کردن نیست !!! بلکه مدیریت وکنترل رفتار موش نام دارد .
    ویرایش توسط ali502902700 : 06-30-2015 در ساعت 01:18 PM

11. کاربران زیر از ali502902700 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20410
    تشکـر
    37
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : سوال اساسی که هر نفر قبل از ازدواج باید از خودش بپرسد

ممنون از مطالبتون خوب من الان کلی سوال دارم. مثلا من خودم گاهی از نظر روحی حس میکنم به یه همراه همگام نیاز دارم اما مشکل اینجاست که زمانی که موردی هم برای ازدواج پیش میاد من کلا از اینکه ممکنه من به این فرد جواب بدم غصه میخورم و دوست ندارم شرایطم عوض شه تا وقتی هم که موردی نیست همش میگم کاش کسی بود که زندگیم رو باهاش قسمت کنم به نظر شما مشکل من چیه؟خودم که فکر میکنم دیوونه شدم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)