نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: ضعیف بودن همسرم از نظر عاطفی و احساسی

1548
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3926
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ضعیف بودن همسرم از نظر عاطفی و احساسی

26سالمه. 2ساله که ازدواج کردم به خاطر شوهرم جلوی همه وایسادم و یه کلام گفتم یا علی یا هیچکس.
    من فوق العاده آدم احساساتی هستم دوس دارم همیشه زندگیم پر شور و نشاط باشه . اما شوهرم اینجوری نیس. به هیچ عنوان نمیتونه احساساتشو به زبون بیاره. بارها و بارها ازش خواستم که در مورد احیاسش باهام حرف بزنه اما این کارو نمیکنه.
    داره با این کارش تمام شور و عشق و هبجان منو هم نابود میکنه. کم کم اون عشق آتشی که به خاطرش به خیلی چیزها پشت پا زدم داره تبدیل به یه قلب سرد و یخ زده میشه بیشتر از همه واسه احسایات خودم نگرانم که داره ذره ذره آب میشه .کم کم دارم از دست بی تفاوتیهای اون تبدیل به یه آدم افسرده میشم.
    چیکار کنم.
    من حتی به جدایی هم فکر میکنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

Lightbulb پاسخ : دارم کم میارم.......

نقل قول نوشته اصلی توسط sepide نمایش پست ها
    26سالمه. 2ساله که ازدواج کردم به خاطر شوهرم جلوی همه وایسادم و یه کلام گفتم یا علی یا هیچکس.
    من فوق العاده آدم احساساتی هستم دوس دارم همیشه زندگیم پر شور و نشاط باشه . اما شوهرم اینجوری نیس. به هیچ عنوان نمیتونه احساساتشو به زبون بیاره. بارها و بارها ازش خواستم که در مورد احیاسش باهام حرف بزنه اما این کارو نمیکنه.
    داره با این کارش تمام شور و عشق و هبجان منو هم نابود میکنه. کم کم اون عشق آتشی که به خاطرش به خیلی چیزها پشت پا زدم داره تبدیل به یه قلب سرد و یخ زده میشه بیشتر از همه واسه احسایات خودم نگرانم که داره ذره ذره آب میشه .کم کم دارم از دست بی تفاوتیهای اون تبدیل به یه آدم افسرده میشم.
    چیکار کنم.
    من حتی به جدایی هم فکر میکنم.
    سلام دوست عزیز

قبل از هرچیزی باید بدونی که هر انسانی اخلاق خاص خودشو داره ...

و این تنوع باعث میشه که زندگی یکنواخت و کسل نباشه ...

در مورد ازدواجم همینطوره هیچ زن و مردی رو پیدا نمیکنید که 100 درصد اخلاقشون شبیه هم باشه ...

همیشه بالا و پایین وجود داره ...

و متاسفانه آقایون در این مورد بیان احساسات نمره خیلی پایینی دارن ... چون احساس میکنن اگر به همسرشون بیان احساسات کنن ، کوچیک میشن یا زنشون پررو میشه (شرمنده بخاطر این حرفم )...

یکی از دلایل طلاق فقر مهارت‌های ارتباطیه که عامل ۵۰ درصد طلاق‌هاست .
    پس اگر بتونید در این مورد مشاوره ای هم داشته باشید ... ممکنه راه حلی که بتونه شوهر شمارو از این حصار بیرون بیاره ، کارساز بشه و شما دوباره شادی گذشته رو بدست بیارید ...

در صفحه اول شماره تماسهایی بصورت آنلاین هست که میتونید در مورد مشکلتون صحبت کنید ...

*در ضمن احساسات در زندگی مردان در پشت سر و در زندگی زنان در پیش رو قرار دارند.» هورمون تستوسترون بر احساسات مردان تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود آنها بیشتر به طبقه‌بندی و تفکر منطقی بپردازند. به نظر می‌رسد زنان طبیعتاً با عواطف خود بیشتر در تماس هستند ، در حالی که مردان باید روی این قضیه کار کنند و اگر این کار را بکنند شرایط کاملا برابر می‌شود. آنها دارای روابط شادتر و زندگی سعادتمندانه‌تری خواهند بود.*

چرا بسیاری از مردان از نظر احساسی ضعیف هستند؟
    خوب این تقصیر مغزمردانه است. « سیم‌کشی مغز مردان متفاوت است.» او توضیح می‌دهد که ارتباط بین نیم‌کره چپ مغز، جایگاه منطق، و نیم‌کره راست مغز، محل عواطف و احساسات، در زنان قوی‌تر است: «ارتباط بین دو نیم‌کره در زنان شبیه یک بزرگراه است، بنابراین می‌توانند به راحتی بین دو نیم‌کره حرکت کنند. اما در مردان این ارتباط مانند یک کوره راه باریک است که باعث می‌شود دسترسی به احساسات برای ما مردها چندان آسان نباشد.»

در ادامه مطلبی رو برای شما آماده کردیم که مطالعه اون خالی از لطف نیست ..

می‌تواند احساساتی شود به شرطی که...
    متاسفانه نمی‌توان گفت اگر به نامزد يا همسرتان عشق كافي بورزيد، حتما او تغيير خواهد كرد البته اين طور نيست كه عشق شما كوچك ترين تاثيري در این میان نداشته باشد. برخي اوقات مردها كمي از لحاظ عاطفي بازتر و پذيراتر مي‌شوند، اما نه به اندازه‌اي كه براي موفقيت در رابطه كافي باشد. گاهي اوقات اين فرآيند بسيار طول مي‌كشد و در آن موقع شما چنان عصباني هستيد كه عشق همسرتان ديگر به دردتان نمي‌خورد. گاهي اوقات هم زمانی که او را ترك مي‌كنيد، به ناگهان عشقتان موثر واقع شده و باعث مي‌شود تا بالاخره تغيير كند، اما شايد خيلي دير شده باشد. تنها به يك شرط مي‌توان به مردي كمك كرد، تا از لحاظ احساسي بازتر شود آن هم این است كه او نيز مايل باشد به خودش كمك كند. البته كه عشق شما مي تواند روي زندگي يك مرد تاثير بگذارد. عشق شما مي‌تواند حمايت، امنيت، شوق و جراتي را كه به آن نياز دارد تا با دنياي دروني احساساتش روبه‌رو شود را به او بدهد. اما بايد خودش هم بخواهد، تنها در اين موقع است كه مي‌توانيد كمكش كنيد.
    به نامزد يا همسرتان كتاب‌هايي هديه بدهيد كه توسط مردها وبراي مردهانوشته شده باشد

به تنهایی نمی‌توانید دست‌به کار شوید
    يكي از بزرگ‌ترين اشتباه هاي زن ها اين است كه بدون آنكه به اطلاع نامزد يا همسرشان برسانند، براي رابطه خودشان تصمیمی می‌گیرند و يك تنه براي اجراي آن دست و پا مي‌زنند. ممكن است فكر كنيد همسرتان نياز دارد بياموزد كه چگونه بايد ارتباط خوبي برقرار كند يا آسيب‌پذيرتر باشد و با احساسات و عواطف خود تماس بيشتري داشته باشد، اما آنچه او فكرمي كند، مهم تر است. وقتي بدون آنکه به همسرتان بگوييد، تصميم مي گيريد كه رابطه‌تان بايد در چه سمت و سويي حركت كند، نه‌تنها براي او احترامي قائل نبوده‌ايد، بلكه خود را آبستن ياس، سرخوردگي و دلشكستگي بزرگي كرده ايد.

آیا مرد شما مي‌خواهد از لحاظ عاطفي و احساسي باز شود؟

قدم اول:
    به نامزد يا همسرتان توضيح دهيد كه تصوير ذهني تان از همسر و رابطه ايده‌آل چيست.در اين رابطه دقيق باشيد و با روشني و وضوح كامل صحبت كنيد و بپرسيد كه آيا خود او فكر مي‌كند، همسر ايده‌آلي است؟

قدم دوم:
    از نامــزد يا همسرتان بخواهيــــد خواسته‌ها و ايده‌آل‌هاي خود را از يك رابطه ايده‌آل برايتان توضيح دهد. مراقب باشيد از جانب او صحبت نكنيد و بگذاريد كه خودش نقطه نظراتش را توضيح دهد.

قدم سوم:
    درباره اطلاعاتي كه در اختيارتان قرار مي‌دهد، بينديشيد و به رفتارش دقت كنيد تا ببينيد كه آيا فقط صحبت مي‌كند يا براستي نيز ويژگي‌هايي كه شما به دنبالش هستيد را از خود نشان مي‌دهد؟

نكته مهم:
    تنها به يك شرط مي‌توان به مردي كمك كرد تا از لحاظ احساسي بازتر شود كه او نيز مايل باشد به خودش كمك كند. البته كه عشق شما مي تواند روي زندگي يك مرد تاثير بگذارد.

بگذارید مردها به او بگویند چه کند
    به نامزد يا همسرتان كتاب‌هايي هديه بدهيد كه توسط مردها و براي مردها نوشته شده باشد. كتاب‌هاي زيادي خاص زنان نوشته شده است، اما كتاب‌هايي كه مختص مردان نوشته شده در مقايسه، بسيار ناچيز هستند، اما ظرف چند سال گذشته كتاب‌هاي فوق‌العاده‌اي نوشته شده‌ كه نظرات زيادي را ازديدگاه مردها و درباره مردها ارائه مي‌دهد. به يك كتابفروشي برويد و در قسمت مخصوص كتاب‌هاي روانشناسي بگرديد. كتاب‌هايي را انتخاب كنيد كه فكر مي‌كنيد، براي شوهرتان جالب‌تر است. بعد از آن كه كتاب‌ها را خواند، نظرش را جويا شويد، ببينيد دوست دارد كدام بخش‌ها را شما نيز بخوانيد تا بهتر او را درك كنيد.

za41015.jpg

بدها و خوب‌ها در بهبود ارتباط
    همه ما دوست داریم روز به روز رابطه‌مان را بهتر کنیم ولی گاهی بعضی از اشتباهات کوچک باعث ایجاد سوءتفاهم‌هایی می‌شود که رابطه را نه تنها بهتر نمی‌کند بلکه ما را از هم دور می‌کند، در اینجا برای شما یک چک‌لیست تهیه کرده‌ایم تا متوجه شوید کدام رفتارها می‌تواند رابطه شما را مستحکم‌تر کند و چه رفتاری به رابطه آسیب می‌زند.

این رفتارها رابطه را بهتر می‌کند
    *به او بگوييد مي خواهيد با او صحبت كنيد. چنانچه وقت مناسب نيست او را تحت فشار نگذاريد.
    *هنگامي كه نظر او را راجع به تعهد يا موضوع ديگري جويا مي‌شويد، به او فرصت دهيد تا جوابي بيابد.
    *او را تایید کنید. از او تعريف كنيد تا احساس امنيت كرده و احساس كند كه كارها را به درستي انجام مي‌دهد.
    *به او فرصت اشتباه كردن بدهيد، بي آنكه در حقش «مادري» كنيد.
    *با مهرباني خود براي او الگو باشيد و او را با كارهايي مانند كارت فرستادن وهديه دادن متعجب كنيد.
    *به او كمك كنيد با احساسات خود تماس برقرار كند و با استفاده از الگوي احساسات، او را هدايت كنيد تا از لايه‌هاي احساسي مختلف خود بگذرد.
    *هنگامي كه مرتكب اشتباهي مي شود با انتقاد بيش از حد و سرزنش كردن او كاري نكنيد كه احساس احمق بودن كند.
    *توجه کنید هرگز به مانند یک کودک بی‌کفایت با او رفتار نکنید.

این رفتارها رابطه را بدتر می‌کند
    *به او اجازه می‌دهیدكه به هنگام صحبت درباره مشكلات، مدام شما را كنترل كند.
    *هنگامي كه جوابي ندارد به شما بدهد او را ناراحت کنید و تحت فشار قرار دهید.
    *تعريف و تمجيد مدام از او، هنگامي كه شما نيز در مقابل، تاييد، تعريف و تحسين دريافت نمي كنيد.
    *اجازه به او كه با بي‌مسئوليتي و تنبلي كردن مدام، زندگيتان را خراب كند.
    *مدام جاهاي خالي را پر كردن و يك تنه تلاش برای حل تمام مشکلات.
    *احساساتش را از زبان او بيان كردن و وابسته كردن او به خودتان كه تماما براي ابراز و درك احساساتش به شما متكي باشد.
    *هیچگاه ایرادهایش را به او گوشزد نمی کنید (از ترس اينكه مبادا ناراحت شود).
    *عادت‌های ناپسند او را تحمل كردن و اجازه دادن به او براي اينكه از شغل خود درجهت عدم رؤيارويي باخود و رابطه‌اش استفاده كند.
    ویرایش توسط farokh : 06-01-2014 در ساعت 02:05 AM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    تشکر شده 180 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دارم کم میارم.......

پس این مردایی که تو فیلمان یا این زوجای جوونی که نامزد یا شوهرشون خیلی خوبن و احساساتی کیااااااان؟
    وقتی عشق تقسیم میکردن ما کجا بودیم که سهمی بهمون نرسید؟منکه اینقدر به بخت بد خودم ایمان دارم که مطمئنم اگه ازدواجم کنم شوهرم مثل همین پستاس بلکه 100پله بدتر
    خدا بهت صبر بده سپیده جان ازدواج نکردم ولی درکت میکنم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : دارم کم میارم.......

نقل قول نوشته اصلی توسط gOli! نمایش پست ها
    پس این مردایی که تو فیلمان یا این زوجای جوونی که نامزد یا شوهرشون خیلی خوبن و احساساتی کیااااااان؟
    وقتی عشق تقسیم میکردن ما کجا بودیم که سهمی بهمون نرسید؟منکه اینقدر به بخت بد خودم ایمان دارم که مطمئنم اگه ازدواجم کنم شوهرم مثل همین پستاس بلکه 100پله بدتر
    خدا بهت صبر بده سپیده جان ازدواج نکردم ولی درکت میکنم
    گلی جان شرایط فعلی تغییر کرده ...

مواردی مثل فشار اقتصادی و شرایط محیط کار با افراد مختلف ...

و خستگی مفرط .... میتونه زمینه ساز این مشکلات بشه ./.

به هر روی شما خودتون بهتر میتونید دلیل این نوع رفتارشو پیدا کنید ....

در ضمن مواظب رفقا و خدایی نکرده اعتیاد هم باشید ...

وگرنه هر کدوم از مردم افرادتو که نگاه کنی کلی مشکلات دارن .... پس شما تنها نیستید ....
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد