نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: با همسر بددهن خود چه کنم

1087
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4130
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

با همسر بددهن خود چه کنم

با سلام من مدت 2 سال نیم با همسرم ازدواج کردم این مرد زود عصبانی می شود و در هر موردی دهن باز می کنه کلی فحش و ناسزا راجع به خانواده یا اقوام ام بهم میگه از رفتار واقعا خسته شدم البته بعدش سعی می کنه از دل من در بیار ولی چه فایده حرفی که نباید می زد به من گفته من باید با این آدم چه کار کنم

2. کاربران زیر از nilofar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : یا همسر بددهن خود چه کنم

سلام نيلوفر جان . شوهرت اينجوري ديگه عادت كرده كه اول بد دهني كنه بعد بياد معذرت خواهي كنه . ولي در كل اول بايد يه كاري بكني كه آرامش پيدا كنه و در مورد هر مسئله اي زود عصباني نشه . بعدش هم اون توي عصبانيت هر حرفي بزنه فقط از سر كينه و ناراحتيشه نبايد واست مهم باشه . بالاخره توي شرايط عصبي تنها چيزي كه طرف ازش استفاده نميكنه مغزشه

4. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط nilofar نمایش پست ها
    با سلام من مدت 2 سال نیم با همسرم ازدواج کردم این مرد زود عصبانی می شود و در هر موردی دهن باز می کنه کلی فحش و ناسزا راجع به خانواده یا اقوام ام بهم میگه از رفتار واقعا خسته شدم البته بعدش سعی می کنه از دل من در بیار ولی چه فایده حرفی که نباید می زد به من گفته من باید با این آدم چه کار کنم

خب مردا بخاطر فعالیت در محیط بیرون گاهی بر اثر برخوردهای خشن چنین روحیاتی از خودشون نشون میدن ...

عواملی که در پیرامون انسان هستند می توانند در بروز یا تشدید پرخاشگری یا تعدیل آن اثر گذار باشد که برخی از اینگونه عوامل عبارتند از:

[replacer_a] در ارتفاع خیلی بلند /تغذیه ناقص الگوهای اجتماعی رسانه های گروهی و بازیهای ویدیوئی و زندگی در محیط های شلوغ پرازدحام و پر سر و صدا.[replacer_a].

البته این توجیح کننده کار ایشون نیست ...

ولی این نوعی مکانیسمه برای تخلیه بحساب میاد ...

به هرحال شما درسته که در تیررس این حرکت خشن هستید ولی ایشون هم با عذرخواهیش نشون میده که در مورد کارش اشتباه عمل کرده ...

البته استفاده از نوشیدنیهایکه در همین سایت دوستان عزیز قرار دادن ، میتونید در آرام کردن اعصاب ایشون و طبعا" زندگی خودتون نقش داشته باشید ...

و صبوری و آرامش شما میتونه این رفتارو در آینده تقلیل بده ...

در ادامه به خانمهایی که دارای همسر عصبانی و پرخاشگر هستند این توصیه ها میکنیم:

* ابتدا باید مطمئن شوید كه مشكل ساز اصلی خودتان نیستید. باید یقین كنید كه اشتباه نمی كنید. سپس می توانید مطمئن باشید كه طغیان شوهر پرخاشگر، ریشه در مشكلات خودش دارد و رفتار شما سبب پرخاشگری وی نیست.

زندگی در ارتفاع خیلی بلند تغذیه ناقص الگوهای اجتماعی رسانه های گروهی و بازیهای ویدیوئی و زندگی در محیط های شلوغ پرازدحام و پر سر و صدا از عوامل محیطی پرخاشگری است

* اگر مطمئن شوید كه بددهنی [replacer_a] زندگیتان ریشه در زندگی سخت گذشته ی او دارد و یا به مسایل ژنتیكی و وراثتی مربوط است، آرامش بیشتری خواهید یافت و آگاهی شما به اینكه عامل به وجود آمدن پرخاشگری همسرتان نبوده اید، سبب [replacer_a] شما خواهد شد.

* آگاهی دقیق از میزان و زمان بددهنی همسرتان، به شما كمك می كند از تهاجم او آسیب كمتری ببینید.

* فردى كه از همسرش توجه، عاطفه و محبت مى خواهد باید توجه داشته باشد كه دیگرى نیز این حق را دارد كه چنین انتظارى داشته باشد. از سوى دیگر، درك نیازهاى واقعى و طبیعى همسر به دور از اینكه به آن اعتقاد داشته باشد یا نه[replacer_a] برآورده كردن آن موجب رضایت از زندگى مى شود و بى توجهى به آن خودخواهى است.

* با قاطعیتی آمیخته با احترام، از او بخواهید عادت خویش در به كار بردن زور و قدرت مردانه را ترك كند، لازم است به او بگویید تا خواسته های شما را دقیقا ندانم نمی توانم كاری برای شما بكنم. خوب است تا در این مورد وارد مذاكره شویم و با مصالحه پیش ببریم. لذا وقتی كه احساس پرخاشگری دارد بایستی به خودش زمان بدهد، قدم بزند تا بتواند ناراحتی حقیقی و گله هایی را كه با شما دارد؛ از عصبانیت ناشی از مشكلاتی مانند مسائل مربوط به كارش را تشخیص داده و با هم قاطی نكند. آنگاه گفتگو را از سر بگیرد. حتی امكان دارد بخواهد به اتاقی دیگر برود و به بالش ضربه بزند.(اطاقش را خالی كند) تازمانی كه از رفتار خود پشیمان شود و بتواند ناراحتی های بیرون از منزل را درمان كند. به او اجازه بدهید بداند علی رغم اینكه از او حمایت می كنید تا خودش را از شر خشم كهنه پاكسازی كند، نباید آن را به شما منتقل كند.

[replacer_a]

* همسر پرخاشگر شما، نیاز دارد از كمكهای تخصصی بهره مند شود تا خشم خود را بشناسد و درمان كند. شوهر شما وقتی با شما [replacer_a]می كند و یا احتمالا الفاظ ركیك به كار می برد به احتمال زیاد از خودش متنفر می شود، اما چون راه و روش دیگری نمی شناسد و نمی داند چطور باید عمل كند این گونه عمل می كند. شما می توانید به متخصص خبره ای مراجعه كنید تا همسرتان مدیریت خشم را فرا بگیرد و منشا اولیه عصبانیت او پیدا شود.

* ضمن اینكه در مقابل شوهر خود كه وجودش در زندگی شما مهم و مۆثر است، باید از موضع خود حمایت كنید برای تغییر اوضاع نیز باید طوری عمل كنید و قدم پیش بگذارید كه پایه های اصلی زندگی تان استحكام خود را از دست ندهد. یكی از این راه ها، جلب حمایت اطرافیان است.

می توانید برای تسكین احساسات برانگیخته ی خود:

-به دوستان دیگرتان توجه بیشتری كنید.

-برای انجام امور روزمره وقت بیشتری صرف كنید.
    -در فعالیت اجتماعی شركت كنید و بدین ترتیب برای به دست آوردن فرصت های طلایی و چگونگی بهبود بخشیدن به روابط خود با دیگران تلاش كنید.
    ویرایش توسط farokh : 06-11-2014 در ساعت 04:04 PM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3881
    تشکـر
    171
    تشکر شده 212 بار در 124 پست
    میزان امتیاز
    10

ای بابا شوهر محترم منم همینه تو ناراحتی یا شادی هرچی ناسزا بلده میگه منم انگار نه انگار که شنیدم
    کار دیگه نمیشه کرد

8. کاربران زیر از nasimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimi نمایش پست ها
    ای بابا شوهر محترم منم همینه تو ناراحتی یا شادی هرچی ناسزا بلده میگه منم انگار نه انگار که شنیدم
    کار دیگه نمیشه کرد

دقیقا" گاهی بیخیال شدن چاره کاره ...

وقتی کسی خودش نمیخواد که کاری رو کنار بذاره ...به زور که نمیشه کاری کرد !
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد