نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: خودارضایی

2239
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    64
    تشکـر
    2
    تشکر شده 21 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

Post خودارضایی

[replacer_img]
    باسلام من شیرین 21 ساله از تبریز من 3یا 4 سال است که استمنا میکنم و نمیتونم ترک کنم من فیلم قبلا نگاه میکردم (غیر مجاز )ولی در یک سال اخیر دیگه فیلمو گذاشتم کنار ولی خیلی بازهم نیاز جنسی م بالاست ممنون میشم اگه روش های ترک این عمل ناشایست رو بگید ممنون

2. 5 کاربران زیر از شیرین97 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : خودارضایی

سلام
    به مشاور خوش آمدید
    مطلبتون رو خوندم و از اینکه خودتون به مشکلی که براتون پیش اومده پی برده و درصدد رفعش براومدین خیلی خوشحالیم، چرا که این مشکلات در آینده علاوه بر آسیب جسمانی ، عوارض روحی و روانی جبران ناپذیری را در پی دارد.
    و اما در این رابطه باید بگم که یکی از علل خودارضایی تنهایی و انزوا است، در واقع تنهايي به منزله حصاري است که انسان را به دور خودش ميکشه. معمولا آدمها وقتي در حضور ديگران هستند، حريم‌ها را حفظ مي‌كنند و دست به هر كاري نمي‌زنند
    و از علل دیگه : بیکاری و پرنکردن اوقات فراغت با فعالیتهای مفید، عوامل تحریک کننده هوای نفس (كتابها و رمان‌هاي عشقي و جنسي، روزنامه‌ها و مجلات مختلف، عكس‌ها و پوسترهاي تحريك كننده، فيلم‌ها و سي‌دي‌هاي مبتذل، كليپ‌هاي صوتي و تصويري تحريك كننده و همچنين شبكه‌هاي ماهواره‌اي و اينترنت) ، دوستی با جنس مخالف ، اضطرابهای دورا ن نوجوانی، بلوغ زودرس، لباسهای نامناسب و ... می باشد

حالا برای اینکه بتونیم بهتر به شما کمک کنیم و راهکارهای مناسب رو در اختیارتون بگذاریم، لطفا به سؤالات ما پاسخ بدین:
    اعضای خانواده تون چند نفر هستند؟ تعداد خواهرها و برادرهاتون و سنشون؟ متأهل هستند یا مجرد؟
    شغل پدر و مادرتون؟
    شغل خودتون در حال حاضر؟
    دسترسی به اینترنت و ماهواره تا چه حد دارید؟
    آیا در حال حاضر دوست پسر دارید؟ در گذشته چطور؟

چنانچه مایل نیستید این موارد رو در تاپیک عمومی مطرح کنید، میتونید از طریق پیام خصوصی به اینجانب ارسال کنید.

4. 4 کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    64
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    0

Post پاسخ به سوالات مطرح شده توسط روانشناس > خودارضایی

پاسخ در باره اون سوالات مطرح شده :
    اعضای خانواده ما 5هستن کلا >دو خواهر دارم برادرندارم >مجرد هستم - شغل پدر مشاور املاک -فعلا شغلی ندارم -فرصت ماهواره نگاه کردن ندارم چون دانشجو هستم در رشته مهندسی تکنولوژی فناوری اطلاعات گرایش طراح صفحات وب در مقطع کارشناسی ترم 3 در حال تحصیل هستم و در حال حاضر دوست پسر دارم ازم یک سال بزرگتره ودر کل پسره خوبیه
    ممنون از اینکه به مشکلم پاسخ دادین و کمکم میکنید مرسی

6. کاربران زیر از شیرین97 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    میزان امتیاز
    11

خودارضایی

سلام
    خودارضایی را میشه از دو جنبه بررسی کرد: 1. به لحاظ دینی و مذهبی و اخلاقی 2. از نظر علم روانشناسی و ************ولوژی. خودارضایی از دیدگاه دینی حرام و به لحاظ اخلاقی قبح است (که البته این حوزه تخصصی بنده نیست و باید مشاورین قسمت دینی سایت پاسخگو باشند)
    و اما در رابطه با قسمت روانشناسی ، من راهکارهای مفید رو در اختیار شما دوست عزیز قرار میدهم:

اولين قدم براي حل هر مشكلي اينه كه باور داشته باشيم مشكلمان قابل حل است. اگه از همان ابتدا بر اين باور باشيم كه اين مشكل حل شدني نيست، تلاشمون بي‌فايده است و راه به جايي نمي‌بره. در درمان نبايد نااميدي بر ما غلبه کنه.

نکته قابل توجه اینه که بهترین کار ترک تدریجی هست. نبايد لزوما از خودش انتظار داشته باشد كه در عرض چند روز يا چند هفته بتونید اين كار رو ترك كنید.
    يكي از عوارض خودارضايي اعتياد به اين عمل است. كسي كه به خودارضايي عادت كرده باشه، براي درمانش نياز به زمان داره. پس نبايد در درمان عجله كنه و اگر بعد از مدتي ديد هنوز مشكلش حل نشده، نبايد نااميد بشه.
    درمان مشكلي كه به صورت عادت درآمده ، در زمان كوتاه معمولا غير ممكن و يا خيلي مشكل است. گاهي اوقات درمان خودارضايي حداقل به همان ميزاني كه فرد مبتلا به اين كار بوده نيازمند زمانه البته گاهي اوقات هم فرد با اراده قوي خودش پس از سال‌ها ابتلا به خودارضايي در عرض مدت كوتاهي اين كار را ترك مي‌كند.

سخت ترین و ضروری ترین قدم در انجام هر کاری اراده و خواست خود فرد است. شما هم توی درمان خودتون تا نخواین نمیتونید نتیجه لازم رو بگیرید ولی درصورتیکه اراده کنید و عزمتون رو جزم کنید قطعا موفق خواهید شد چرا كه خواستن توانستن است.
    و براي تقويت اراده تون تلقين جملاتي كه به شما نيرو و انرژي رواني میده مؤثر خواهد بود. بعنوان مثال هر روز جملاتي كه انرژي مثبت دارن رو در ذهنتون مرور كنيد و حتي به زبان بيارین. جملاتي مثل: من اراده لازم براي انجام این کار رو دارم. هيچ چيز نمي‌تونه اراده‌م رو متزلزل كنه. اراده‌ام هر روز محكم‌تر مي‌شه، بايد موفق بشم. و ..... همچنين در كارهاي سخت و دشوار هم تلقين رو فراموش نكنيد.

و مطلب دیگه اینکه از نظر محیطی سعی کن تمام اسباب تحریک رو از خودت دور کنی، و از اون مهمتر در زماني كه دارين تحريك ميشين، با پرت كردن حواستون به مطالب ديگه، افكاري كه شما رو به اون سمت سوق ميده رو از خودتون دور كنيد

حتي بخشی از روزتون رو به ورزش مورد علاقه تون اختصاص بدین و سعی کنید اکثر زمانها رو در جمع و با افراد دیگر سپری کنید تا تنها نباشید

انسانها توی دوره زمانی خاصی از نيروي سرشار و فوق‌العاده‌اي برخوردارن که اگه اين نيرو تو زمينه‌هاي درست و بصورت مطلوب ازش استفاده نشه، با توجه به شرايط سني آن‌ها در قالب امور جنسي و شهواني ظاهر میشه. اگه افرادبه کار مداوم عادت کنن و نيرو و توان خودشون رو در اين زمينه صرف کنن، تا حدودي از انحرافات اخلاقي در اونها پيشگيري مي‌شه.
    کارهاي بدني موجب تعادل جسم و روان مي‌شه. اگه خوب نگاه کنیم می بینیم افراديکه به کار مداوم مشغولن و نيرو و استعدادشون رو در زمينه‌هاي مثبت و سالم به کار مي‌اندازن، کمتر دچار انحرافات اخلاقي و بحران‌هاي روحي میشن.
    درنتیجه به شما توصیه میکنیم برنامه ریزی ای برای کار مداوم و منظم برای خودتون داشته باشید كه با توجه به شرايط تحصيل شما توصيه ميكنم حتما يك كار پاره وقت براي خودتون پيدا بكنيد

نکته بعدی درخصوص خواب منظم شما هست و اون اینکه تا زمانیکه خوابتون نیومده به رختخواب نروید لازمة اين کار اينه که در طول روز مشغول فعاليت‌هاي مهم بوده و به اندازة کافي کار کرده باشید(اشاره به مورد بالا داره) تا خستگی بر شما غلبه کنه و به موقع بخوابید. و درصورتیکه به رختخواب رفتین و خوابتون نیومد از رختخواب بیرون بیاین. همچنین صبح ها سریع از خواب بلند شده و تو رختخواب نمونید.

درصورتیکه افکار منفی در رابطه با انجام این عمل به ذهنتون هجوم آورد میتونید دوش آب سرد بگیرید چرا که اینکار باعث میشود افکارتون از توجه به این مسائل بازگشته و باعث آرامش اعضای بدنتون میشه

از دیگر روش‌هاي درماني اينه كه توی فاصله زماني كه براي خودتون برای درمان در نظر مي‌گيرید، اگه موفق به ترك اين عمل شدید خودتون رو تشويق كنید و به خودتون جايزه بدین، ولي چنانچه بازم مرتكب اون شدین جريمه و تنبيهي براي خودتون در نظر بگيرید.
    تشويق بايد چيزي باشه كه به شما انگيزه بده و شما رو در تصميمتون استوار کنه. همچنين تنبيه و جريمه بايد قدرت بازدارندگي بالايي داشته باشن بطوريكه هر وقت اراده كردین اون عمل رو انجام بدین، تلخي تنبيه و جرمه به ذهنتون بياد و همين امر مانعي در برابر اون باشه.
    البته تنبيه و جريمه نبايد ‌طوری باشه كه از انجام آن ناتوان بشین و كم كم از كارآيي بيفته. نوع تشويق و جريمه براي افراد مختلف فرق مي‌كنه و هر فردي بايد خودش جايزه و جريمه خودش را تعيين كنه

و در آخر باید خدمتتون عرض کنم که برای درمان خود ارضایی در موارد شدید دارو درمانی وجود دارد و باید به روانپزشک مراجعه بشه.
    یکی از روشهاي درمانی که روانشناسان ازش استفاده میکنن روش درمان شناختی-رفتاری با شناسایی علت مسئله و به کارگیری یک سری تمرین ها و یادیارها است.
    مبنای نظریه شناختی-رفتاری، فکر -احساس-رفتار است. یعنی افکار ما روی احساسات ما تاثیر میگذاره و احساس بوجود آمده و در نتیجه باعث ایجاد یک رفتار خاص می شه . پس با شناسایی افکار و سپس احساساتی که باعث رفتار خود ارضایی میشن و کار بر روی اونها میشه این رفتار رو قطع کرد. البته یک سری روشهای رفتاری صرف هم وجود داره که با کار مستقیم روی رفتار باعث کاهش آن و کم کم محو شدنش می شه.

حالا يه سوؤالي كه مهمه اينه كه هفته اي چند بار خودارضايي داريد؟ و نيز بيشترين مدت زماني كه فاصله بين دو بار افتاده چند روز بوده؟ ...

8. 2 کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    64
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از راهنمایی تون شما آقای کی هستید؟خیلی راه کار های خوبی ارائه کردید ممنون
    جواب سوال مهم تون هفته ای 1بار است خودارضایی کردنم نيز بيشترين مدت زماني كه فاصله بين دو بار افتاده 5 روزبوده است

10. 3 کاربران زیر از شیرین97 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    83
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

شیرین خانوم میشه به تاپیک منم سر بزنین؟

12. کاربران زیر از احسان نامداری بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط شیرین97 نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنمایی تون شما آقای کی هستید؟خیلی راه کار های خوبی ارائه کردید ممنون
    جواب سوال مهم تون هفته ای 1بار است خودارضایی کردنم نيز بيشترين مدت زماني كه فاصله بين دو بار افتاده 5 روزبوده است
    خب پس من روش "رفتار درمانی شناختی" رو براتون در پیش میگیرم
    نکته ی مهم در موفقیت تمامی روشهای درمانی، همراهی شخص مراجع با روانشناس در جهت حل مشکل خودش می باشد، پس اگر تا انتهای مسیر همراهی با این روش دارید بفرمایید تا شروع کنیم ...

14. 3 کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    152
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من27 سالمه الان 10 ساله خود ارضایی میکنم چه تلفنی یا فیلم یا... ازتون کمک میخواستم

16. کاربران زیر از شایان5 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46
    تشکـر
    391
    تشکر شده 145 بار در 81 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط شایان5 نمایش پست ها
    سلام من27 سالمه الان 10 ساله خود ارضایی میکنم چه تلفنی یا فیلم یا... ازتون کمک میخواستم
    سلام

1. به مشاور خوش اومدید و امیدوارم بتونیم کمک مورد نظرتون رو به شما داشته باشیم
    2. ممنون میشم برای سؤالتون در محل مربوطه تاپیک جداگانه مخصوص به شخص خودتون بزنید: مشاوره جنسی
    3. البته موضوع شما یعنی خود ارضایی قبلا بحث شده و میتونید با مطالعه ی اونها به نتایج خوبی برسید و در نهایت اگر پاسخ سؤالتون رو دریافت نکردید تاپیک جدید ایجاد کنید، نمونه ش دو سه تا پست بالاتر در همین تاپیک، و یا اینجا: نیاز به خودارضایی

موفق باشید

18. کاربران زیر از Moshaver بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5674
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

noestemna رو در گوگل سرچ منید وبلاگش رو باز کنید وبلاگ خوبیه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد