نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: سر در گم و زود تصمیم گیر

921
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4190
    تشکـر
    207
    تشکر شده 163 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    10

سر در گم و زود تصمیم گیر

سلام دوستان
    بنده امیر هستم و 23سالمه

همیشه ترس از اینده ، کاری با من کرده ک تصمیمات عجولانه یا اشتباه بگیرم که بعدا پشیمون بشم .

ذات من یکم دم دمی مزاج هست و همینطور بی همت و بی اراده که خانواده منو هم کفری کرده.

ادمی هستم که بیشتر میخوام بر طبق تصمیمات دیگران عل بکنم تا بر عقل و شعور خودم . و چیزی که هست همیشه هم ی سری کار را شروع میکنم و اول بهش علاقه دارم ولی بعدا ازش زده میشم و ازش فرار میکنم و جدیدا زیاد به پول و ثروت فکر میکنم که باعث شده ی سری مشکلات را برام بوجود بیاره .و بقول پدرم راحت طلب شدم که از این کار خسته شدم چون فکر میکنم هر تلاشی بکنم اخرش نتیجه بد میده .

چند وقت بود پیش یکی از اقوام کار میکردم و اوایل از کارش خوشم می مود ولی چون کارش استرس زا و پرمسئولیت بود ازش زده شدم و میخوام دیگه نرم هرچند درامدش بد نیست ولی شغل پرمسئولیتی هست و دروغ چرا ، علاقه ای خالص بهش نداشتم.

خودم از رشته مددکاری اجتماعی و مشاوره خوشم میاد ولی چیزی که فعلا جلو پام را بسته ترس از اینکه بعدا موفق نشم یا بازار کار نداشته باشه، چند ماهی هست که تو فکر این رشته هستم و رشته فعلیم هم علوم اجتماعی هست...جدیدا بخاطر مشکلات مالی که دارم و خانواده از نظر مالی متوسط هستند دنبال شغل پردرامد هستم و دوست دارم پول دار بشم و اینکه هی زندگی خودمو با دیگران مقایسه میکنم و افسوس میخورم و میخوام بر هر نحوی شده این مشکلات مالی را برطرف بکنم ولی دست به هرکاری میزنم چون از قبل روش فکر نکردم و جنبه ارضای بی پولی بوده بعد چند ماه ازش خسته میشم و ذات خودم اینه دست به هرچیزی بزنم زود خسته و سرد میشم و این مورد واقعا عصبی و ناامیدم کرده.( البته به خودکشی فکر نمی کنما)
    و اینکه دوست دارم وقتی با کشی صحبت میکنم از موفقیت ها و شکست هاش بپرسم و خیلی قشنگ به حرفاش گوش میدم و لذتم میبرم.
    در زندگیم مدیریت و برنامه ریزی ندارم و اینکه دم دمی مزاج هم هستم و به حرف دیگران گوش میدم و خودم نمی شینم ببینم این استعداد یا توانایی را دارم و بعد پیشنهاد را عملی بکنم و اینکه من از مقایسه کردن من با دیگران بدم میاد و خوشم نمیاد کسی سرزنشم بکنه چون حس میکنم هیچی نیستم.
    و این کاری که پیش اقوام رفتم هم تا حدودی به درسم لطمه وارد کرده و یکی دوتا نمره هام خراب شدن
    مثلا تصمیم میگرم درس بخونم ولی دو روز که شروع کردم روز سوم ولش میکنم و خسته میشم
    خلاصه دوستان اگر راهی ، شیوه ای سراغ دارند منو راهنمایی بکنند..و در اخر بگم تصمیماتم عجولانه هست و اخر بار هم ضرر میکنم .

مرسی
    ویرایش توسط amir1370 : 06-15-2014 در ساعت 12:00 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سر در گم و زود تصمیم گیر

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده امیر هستم و 23سالمه

همیشه ترس از اینده ، کاری با من کرده ک تصمیمات عجولانه یا اشتباه بگیرم که بعدا پشیمون بشم .

ذات من یکم دم دمی مزاج هست و همینطور بی همت و بی اراده که خانواده منو هم کفری کرده.

ادمی هستم که بیشتر میخوام بر طبق تصمیمات دیگران عل بکنم تا بر عقل و شعور خودم . و چیزی که هست همیشه هم ی سری کار را شروع میکنم و اول بهش علاقه دارم ولی بعدا ازش زده میشم و ازش فرار میکنم و جدیدا زیاد به پول و ثروت فکر میکنم که باعث شده ی سری مشکلات را برام بوجود بیاره .و بقول پدرم راحت طلب شدم که از این کار خسته شدم چون فکر میکنم هر تلاشی بکنم اخرش نتیجه بد میده .

چند وقت بود پیش یکی از اقوام کار میکردم و اوایل از کارش خوشم می مود ولی چون کارش استرس زا و پرمسئولیت بود ازش زده شدم و میخوام دیگه نرم هرچند درامدش بد نیست ولی شغل پرمسئولیتی هست و دروغ چرا ، علاقه ای خالص بهش نداشتم.

خودم از رشته مددکاری اجتماعی و مشاوره خوشم میاد ولی چیزی که فعلا جلو پام را بسته ترس از اینکه بعدا موفق نشم یا بازار کار نداشته باشه، چند ماهی هست که تو فکر این رشته هستم و رشته فعلیم هم علوم اجتماعی هست...جدیدا بخاطر مشکلات مالی که دارم و خانواده از نظر مالی متوسط هستند دنبال شغل پردرامد هستم و دوست دارم پول دار بشم و اینکه هی زندگی خودمو با دیگران مقایسه میکنم و افسوس میخورم و میخوام بر هر نحوی شده این مشکلات مالی را برطرف بکنم ولی دست به هرکاری میزنم چون از قبل روش فکر نکردم و جنبه ارضای بی پولی بوده بعد چند ماه ازش خسته میشم و ذات خودم اینه دست به هرچیزی بزنم زود خسته و سرد میشم و این مورد واقعا عصبی و ناامیدم کرده.( البته به خودکشی فکر نمی کنما)
    و اینکه دوست دارم وقتی با کشی صحبت میکنم از موفقیت ها و شکست هاش بپرسم و خیلی قشنگ به حرفاش گوش میدم و لذتم میبرم.
    در زندگیم مدیریت و برنامه ریزی ندارم و اینکه دم دمی مزاج هم هستم و به حرف دیگران گوش میدم و خودم نمی شینم ببینم این استعداد یا توانایی را دارم و بعد پیشنهاد را عملی بکنم و اینکه من از مقایسه کردن من با دیگران بدم میاد و خوشم نمیاد کسی سرزنشم بکنه چون حس میکنم هیچی نیستم.
    و این کاری که پیش اقوام رفتم هم تا حدودی به درسم لطمه وارد کرده و یکی دوتا نمره هام خراب شدن
    مثلا تصمیم میگرم درس بخونم ولی دو روز که شروع کردم روز سوم ولش میکنم و خسته میشم
    خلاصه دوستان اگر راهی ، شیوه ای سراغ دارند منو راهنمایی بکنند..و در اخر بگم تصمیماتم عجولانه هست و اخر بار هم ضرر میکنم .

مرسی

نوسانات خلق و خو که در اصطلاح عامیانه با عنوان ˈدمدمی مزاجیˈ شناخته می شود به معنی بالا و پایین شدن خلق و خو است.

تغییرات هورمون های ˈدوپامینˈ و ˈسرتونینˈ، که از مهم ترین هورمون های تاثیر گذار در تغییر خلق افراد است.

از اصلی ترین عوامل تغییر نوسانات اخلاقی افراد: تغییر ساعات بیولوژیک بدن ، تغذیه و محرک های عصبی نیز می تواند موجب تغییر خلق شود.

در خصوص نحوه رفع مشکل دمدمی مزاجی در افراد: قدم اول برای رفع این خصوصیت منفی پذیرش مشکل است، مادامی که فرد قبول نکرده دمدمی مزاج است و نوسانات خلقی دارد نمی تواند این مشکل را مرتفع کند.

گذشته افراد دمدمی مزاج، خانواده و جامعه نیز در بروز و تشدید نوسانات خلقی تاثیر گذارهستند :

رفتار و گفتار متناقض در جامعه و گذشته افراد نیز موجب بروز و تشدید نوسانات خلقی خواهد شد، برای مثال وقتی والدین یک فرد در برخورد با اطرافیان خود متناقض عمل می کنند فرد نیز پس از مدتی نسبت به جامعه دچار بدبینی و خوش بینی مقطعی می شود.

انسجام بخشی به فکر و هدفدار بودن موجب می شود فرد از نوسان در تصمیم گیری و برخورد بپرهیزد چرا که هدفمندی مانع از پشیمانی نسبت به تصمیمات اتخاذ شده خواهد شد.

پس دوست عزیز با توجه به مطلب فوق ...

توصیه اکید ما اینه که شما با یک روانپزشک در این مورد سریعا" مشاوره کنید ...

تا ایشون با دستورات چه دارویی و چه رفتاری بتونن شمارو از این مشکل رها کنن ...

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3230
    تشکـر
    170
    تشکر شده 72 بار در 41 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام
    پیشنهاد می کنم از فروشگاه عقاب سمینار
    شادباشید و ثروتمندشوید را دانلود کرده گوش کنید و یا در کارگاه های آقای محمود معظمی شرکت کنید .
    امضای ایشان
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ماعدم ماست

5. 2 کاربران زیر از سلام برشما بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3638
    تشکـر
    207
    تشکر شده 216 بار در 138 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست عزیز به نظر من قبل از هر چیزی تو باید اول به خودشناسی برسی کتاب لطفا گوسفند نباشید از محمود نامنی میتونه کمکت کنه
    در ضمن همیشه برای رسیدن به آرزوهای بزرگ انتظار آسیب های بزرگ رو هم داشته باش فقط مایوس نشو
    هیچ چیز مفت به دست نمیاد

7. کاربران زیر از M@hta بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)