نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: احساس گناه

1205
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4205
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

احساس گناه

دوستی دارم که دوست دخترش رو خیلی دوست داره،اما از چند وقت پیش که باهاش رابطه جنسی داشته،احساس می کنه عشقش به شهوت آلوده شده و از این بابت خیلی نگران و درمانده س.میگه هم دوسش دارم،هم احساس گناه میکنم. کسی راجع به این موضوع نظر یا راه حلی داره؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : عشق و رابطه ی جنسی

نقل قول نوشته اصلی توسط کاوه نمایش پست ها
    دوستی دارم که دوست دخترش رو خیلی دوست داره،اما از چند وقت پیش که باهاش رابطه جنسی داشته،احساس می کنه عشقش به شهوت آلوده شده و از این بابت خیلی نگران و درمانده س.میگه هم دوسش دارم،هم احساس گناه میکنم. کسی راجع به این موضوع نظر یا راه حلی داره؟
    خب راه حل اینه که از تکرار دوباره این کار خودداری کنه ...

دستوری صریح از خداوند برای ترک گناه و اشتباه ...

ولی اگر میخواد تمام عمرشو بشینه و به این مورد فکر کنه دیگه مشکل دیگه ایه ...

ولی میتونه برای اثبات وفاداری خودش و نشون دادن اینکه شهوت نبوده باهاش پیمان ازدواج ببنده ...

تا ببینه چندمرده حلاجه ؟!؟

3. 2 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4205
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مهسا جان شما از دیدگاه مذهبی به قضیه نگاه میکنی،ولی دوست من آدم مذهبی نیست.نگرانیش هم یه احساس ترس درونی برای نابودی عشقشه،نه اینکه از عذاب الهی وحشت داشته باشه.
    ضمنا جدای از اینکه سن دوست من برای ازدواج پایینه،شخصا با این موضوع که هرچیزی رو برای مبراشدن از شهوت به ازدواج وصل کنیم،موافق نیستم.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4205
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    خب راه حل اینه که از تکرار دوباره این کار خودداری کنه ...

دستوری صریح از خداوند برای ترک گناه و اشتباه ...

ولی اگر میخواد تمام عمرشو بشینه و به این مورد فکر کنه دیگه مشکل دیگه ایه ...

ولی میتونه برای اثبات وفاداری خودش و نشون دادن اینکه شهوت نبوده باهاش پیمان ازدواج ببنده ...

تا ببینه چندمرده حلاجه ؟!؟

مهسا جان شما از دیدگاه مذهبی به قضیه نگاه میکنی،ولی دوست من آدم مذهبی نیست.نگرانیش هم یه احساس ترس درونی برای نابودی عشقشه،نه اینکه از عذاب الهی وحشت داشته باشه.
    ضمنا جدای از اینکه سن دوست من برای ازدواج پایینه،شخصا با این موضوع که هرچیزی رو برای مبراشدن از شهوت به ازدواج وصل کنیم،موافق نیستم.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4001
    تشکـر
    2
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

گناه و اشتباه ربطی به مذهبی بودن یا نبودن نداره. کار هر دو شون از اول اشتباه بوده که رابطشون رو به این مرحله رسوندن. حالا هم که اینطور شده راهی جز تعهد دادن و ازدواج وجود نداره. در غیر اینصورت حاصلی جز تباهی و هرزگی برای هردوی اونها نداره. همین که نگرانه و ذهنش درگیره هم نشون دهنده همین واقعیت هست. متاسفانه بی بند و باری در روابط حاصلی جز این نداره. بعد از یک مدت که آقا خسته شد و خانم براش تازگی نداشت به بهانه های مختلف مثلا کم شدن عشق ولش میکنه و اون دختر بدبخت میمونه و گرفتاریهایی که جبران ناپذیره. این چیزی که آقا پسر میگه ممکنه از بین بره عشق نیست، هوسه که بعد از چند بار رابطه و تکراری شدن از بین میره و تازه میفهمن که چه اشتباهی مرتکب شدن.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4205
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط n.asghari نمایش پست ها
    گناه و اشتباه ربطی به مذهبی بودن یا نبودن نداره. کار هر دو شون از اول اشتباه بوده که رابطشون رو به این مرحله رسوندن. حالا هم که اینطور شده راهی جز تعهد دادن و ازدواج وجود نداره. در غیر اینصورت حاصلی جز تباهی و هرزگی برای هردوی اونها نداره. همین که نگرانه و ذهنش درگیره هم نشون دهنده همین واقعیت هست. متاسفانه بی بند و باری در روابط حاصلی جز این نداره. بعد از یک مدت که آقا خسته شد و خانم براش تازگی نداشت به بهانه های مختلف مثلا کم شدن عشق ولش میکنه و اون دختر بدبخت میمونه و گرفتاریهایی که جبران ناپذیره. این چیزی که آقا پسر میگه ممکنه از بین بره عشق نیست، هوسه که بعد از چند بار رابطه و تکراری شدن از بین میره و تازه میفهمن که چه اشتباهی مرتکب شدن.
    ممنون از نظرتون،ولی این همه رابطه توی ایران و خارج به این مرحله میرسن و هیچ اتفاقی هم نمی افته.خب کی میگه این کار از بیخ و بن اشتباه و گناهه؟ باید بگم که اتفاقا شما هم بر اساس دیدگاه مذهبیتون میگین که این کار بی بند و باریه.
    ضمنا شما بر چه اساسی قضاوت می کنید که این دوست ما هوسرانه و بعد از چند وقت دخترو ول میکنه؟

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4001
    تشکـر
    2
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از نظرتون،ولی این همه رابطه توی ایران و خارج به این مرحله میرسن و هیچ اتفاقی هم نمی افته.خب کی میگه این کار از بیخ و بن اشتباه و گناهه؟ باید بگم که اتفاقا شما هم بر اساس دیدگاه مذهبیتون میگین که این کار بی بند و باریه.
    ضمنا شما بر چه اساسی قضاوت می کنید که این دوست ما هوسرانه و بعد از چند وقت دخترو ول میکنه؟
    اولا که قبول ندارم هیچ اتفاقی نمیفته. این خودش بدترین اتفاقه. بی بند و باری و شهوترانی بدترین اتفاقی هست در یک جامعه میتونه بیفته. بعدش هم در مورد خارج از کشور نمیشه اینطور قضاوت کرد. کلی کشور تو دنیا هست. همشون به یک شکل نیستن. ضمنا مگه هر کاری که دیگران انجام میدن الزاما درسته؟ در مورد ایران هم یه نتیجش آمار بالای طلاق و اعتیاد و بیماریهای روحی و روانی! فکر میکنید این اتفاقی نیست؟ وقتی روابط آزاد وجود داشته باشه، بنیاد خانواده سست میشه. مهمترین نهادی که وظیفه تربیت نسل جوان و آینده ساز رو برعهده داره خانواده هست. وقتی آمار طلاق بره بالا یا خانواده ها پایه و اساس محکمی نداشته باشن چیزی جز تباهی و ناهنجاری حاصل نمیشه.
    البته دین هم در این موارد بر اساس آسیبهایی که روابط آزاد و بی بند و باری ایجاد میکنن این کار رو منع کرده.
    شما خودتون فرمودید که عشقش به شهوت آلوده شده!

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3322
    تشکـر
    118
    تشکر شده 146 بار در 94 پست
    میزان امتیاز
    10

Talking پاسخ : عشق و رابطه ی جنسی

سلام اگه واقعا قصدش اینه که ازعذاب وجدانی که داره خلاص بشه اول باید توبه کنه وبعدبطورکاملاجدی ازچیزهایی که افکارش روبه سمت موضوعات جنسی سوق میده فاصله بگیره،نمازش روترک نکنه ورابطه اش روبادوست دخترش محدودترکنه.
    امضای ایشان
    توراباغیرمی بینم
    صدایم درنمی آید
    دلم میسوزدوکاری
    زدستم برنمی آید......

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4001
    تشکـر
    2
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خسته دل نمایش پست ها
    سلام اگه واقعا قصدش اینه که ازعذاب وجدانی که داره خلاص بشه اول باید توبه کنه وبعدبطورکاملاجدی ازچیزهایی که افکارش روبه سمت موضوعات جنسی سوق میده فاصله بگیره،نمازش روترک نکنه ورابطه اش روبادوست دخترش محدودترکنه.
    به نظر من باید سریعا ازدواج کنن ومسئله رو به کمک بزرگترهاشون حل کنن. کار از این حرفا گذشته.

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

کاوه جان بحث مذهبی بودن نیست ...

همین حس دوست شما ناشی از وجدانشه ... که میتونه مذهبی باشه یا نباشه ...

در مورد حرف مهسا باید بگم من خودم موضوع ازدواج رو از نظر دینی برای دوست شما که اعتقادی به دین نداره اینجوری معنی میکنم :
    ایشون با ازدواجشون با عشقش پیمان میبینده تا آخر عمرش در کنارش باشه ... این دیگه نه ربطی به مذهب داره نه دین ...

ولی شما میگید سن دوست شما پایینه ... مگه چندسالشه که نمیتونه بین خوب و بد تمیز بده ؟

خب اگرم کسی اشتباهی مرتکب میشه بهترین کار برای آرامشش اینه که دوباره مرتکب اون اشتباه نشه واینم ربطی به مذهب نداره ...

ولی اینکه ایشون میخواد بخاطر اینکه به عشقش لطمه وارد نشه ... خودشو سرگردون و نگران نشون بده مسئله دیگه ایه ...

کار خیلی ساده است یک اشتباه اتفاق افتاده و راه مشخصه ...
    اگه اتفاق فیزیکی برای دوست دخترش نیفتاده باشه ... فقط جنبه روحی و روانی کار می مونه که ایشون باید پایبند به یکسری قوانین ساده بشن

اگرم میبینی مسایل دیگه ایی هست که نمیتونی اینجا مطرح کنی بهترین کار مشاور است که شماره هاشم روی صفحه اول سایت وجود داره...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

12. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

s.k

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد