نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: از وقتی که به بلوغ جنسی رسیدم خود ارضاعی میکنم

1411
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4278
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از وقتی که به بلوغ جنسی رسیدم خود ارضاعی میکنم

سلام
    از وقتی که به بلوغ جنسی رسیدم خود ارضاعی میکنم البته این کار بعضی وقتا کم یازیاد میشد اما 4 یا 5 سال هست که خیلی شدید شده و عوارض زیادی هم برام داشته مثل لاغری و ضعف جسمی و عدم اعتماد به نفس و گوشه گیری و ... و هر بار که خواستم اینکارو ترک کنم نهایتش 2 هفته موفق شدم بعد دوباره شروع کردم
    با کوچکترین چیزی تحریک میشم
    دیگه خسته شدم تو رو خدا کمکم کنید حالم از خودم بهم میخوره

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : از وقتی که به بلوغ جنسی رسیدم خود ارضاعی میکنم

اولین کار ایمان و امید قلبی و کمک از خداونده . جز خدا هیچ کس نمیتونه برای شما کاری انجام بده .
    1.نماز و واجبات دینیتون رو انجام بدید و بهتره در جلسات دینی و دعاها و .. شرکت کنید . مذهبی و .. نمیشید و به حرف مردم و دوستان هم توجه نکنید بابت این مورد
    2. ورزش مداوم و سخت . البته مناسب با شرایط بدنیتون سعی کنید هر روز ورزش کنید . در پارک بدوید یا پیاده روی مداوم به مدت چهل دقیقه داشته باشید . اما ورزش های کامل رو انجام بدید
    3.طوری وقتتان را تنظیم کنید که حتی یک ساعت هم برای بیکاری نداشته باشید . با دوستان خوب و سالم حتما رفت و امد کنید .
    4. فضای خونه رو از ماهواره و.. خالی کنید و در اینترنت هم تا کار مهمی ندارید زیاد نگردید و فیلم های صحنه دار و غیر اخلاقی هم کنار بزارید .
    6.غذاهای محرک مانند سرخ کردنی ها و چربی ها رو کنار بزارید و میوه جات و سبزیجات و لبنایت استفاده کنید
    8. کنترل چشم و همین طور تفکر درباره آخرت . اینکه گناهان شما ارزیابی شده و شما حساب رسی میشوید . یاد خداوند رو هم فراموش نکنید
    اگر خواستید میتونید کمی کافور هم به غذایتان اضافه کنید تا از میزان میل جنسی شما کاسته شه که البته اگر کار شدید شد این مورد رو انجام بدید
    موفق باشید
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

3. کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : از وقتی که به بلوغ جنسی رسیدم خود ارضاعی میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط pishbar نمایش پست ها
    سلام
    از وقتی که به بلوغ جنسی رسیدم خود ارضاعی میکنم البته این کار بعضی وقتا کم یازیاد میشد اما 4 یا 5 سال هست که خیلی شدید شده و عوارض زیادی هم برام داشته مثل لاغری و ضعف جسمی و عدم اعتماد به نفس و گوشه گیری و ... و هر بار که خواستم اینکارو ترک کنم نهایتش 2 هفته موفق شدم بعد دوباره شروع کردم
    با کوچکترین چیزی تحریک میشم
    دیگه خسته شدم تو رو خدا کمکم کنید حالم از خودم بهم میخوره
    اگر خود ارضایی در یکی دوهفته یکبار باشه ..این رفتار تحت کنترل بحساب میاد ولی بازم نوعی انحراف روانیه ...چون ...

*افراط در هر چیز نتیجه ای جز ضرر ندارد.موردیکه اشکال خود ارضایی میباشد این است که شما صرفاً از نظر جنسی ارضا میشوید و سایر حواس شما مثل لامسه و غیره همچنان تشنه میباشند.به همین دلیل خود ارضایی شما را مانند یک رابطه واقعی ارضا نمیکند و حالت آرامش روحی بعد از رابطه واقعی را به شما القا نمیکند.پس افراط در آن می تواند باعث بهم ریختگی توازن شما گردد.

*در زمان حالت جنسی شما برای انزال کالری زیادی میسوزانید . پس سعی کنید که حتماً بعد از آن مواد مقوی و همچنین غذای گرم بخورید...

آیا خود ارضایی مزایایی هم دارد؟حداقل سودی که خود ارضایی دارد این است که مانع برقراری یک رابطه پر خطر جنسی از طرف فرد می گردد.مهم ترين عامل ترك اين عمل چند چيز مي باشد:

1-آگاهي از عوارض و آسيب هاي ناگوار آن .
    2-تصميم بر ترك و تقويت اراده .
    3-از بين بردن زمينه هاي آن ؛مانند؛ ديدن و شنيدن عكس و مطالب شهوت زا و ....
    غريزه جنسى يك نياز طبيعى است كه به خاطر مصالحي در درون هر آدمى به وديعت نهاده شده است.خود ارضايى يكى از اقسام انحرافات جنسى به شمار مى‏رود. در پيدايى آن علل مختلفى دخالت دارد مانند تحوّلات بلوغ، عوامل تحريك زا، عقده حقارت، مساعد نبودن محيط خانواده، معاشرت با منحرفان، ضعف ايمان و ناآگاهى از پيامدهاى خودارضايى.

استمنا و انحراف جنسى ضررهاى فراوانى را به دنبال دارد.
    مى تواند وضع روانى و جنسى نوجوان را از حالت طبيعى خارج كند . به اختلال نظم در مدار جنسى كه علامت مهم آن ناتوانى جنسى است، دچار مى گردد .شخص مبتلا به اين انحراف جنسى را از نظر روانى نيز دچار مشكل مى سازد;

خداوند متعال مى فرمايد:

«وَ الَّذِينَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَـفِظُون * اِلاَّ عَلَى أَزْوَ جِهِمْ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَـنُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَيْرُ مَلُومِينَ * فَمَنِ ابْتَغَى وَرَآءَ ذَ لِكَ فَأُولَـئِك هُمُ الْعَادُونَ; (مؤمنون، 5 ـ 7)

آن ها كه دامان خود را از آلودگى به بى عفتى حفظ مى كنند، تنها آميزش جنسى با همسران و كنيزانشان دارند كه در بهره گيرى از آن ها ملامت نمى شوند.هر كسى غير اين طريق را طلب كند ،تجاوزگر است» .

از جمله عوارض آن عبارتند از؛افسردگي و بي حالي و ضعف بينايي ، ضعف قواي جسماني ، آسيب دستگاه تناسلى و ناتوانى‏هاى جنسى و توليد مثل، بيماري هاى مقاربتى‏،عقيم شدن‏،كم خونى، كم اشتهايى و مشكلات گوارشى؛كم خوابى و اختلال در خواب؛ تنگى نفس؛ سر درد و سرگيجه؛پيدايش تغييرات در نخاع و ستون فقرات، ضعف حافظه، حواس پرتى و ناتوانى در تمركز فكرى‏،اضطراب ،افسردگى‏، پرخاشگرى و بداخلاقى‏، يأس از زندگى‏،از بين رفتن [replacer_a]، توانايى‏ها و سركوب شدن استعدادها،عدم ميل به تحصيل، مطالعه، تحقيقات علمى و فعاليت‏هاى فكرى، هوس باز و بى‏بند و بار شدن ،افت تحصيلى‏،بزهكارى و ... .

اين كه گفتيد گاهي تر ك مي كنم، ولي باز شروع مي كنم ، نشان از ضعف اراده شماست. بنابراين بايد در قدم اول اراده خود را تقويت كنيد. عواملي در تقويت اراده موثرند مانند:

1ـ تمركز بخشيدن به فعاليت هاي گوناگون.
    2ـ توجه به عبادات به ويژه نماز كه تمرين تمركز فكر است.
    3ـ پايان رسانيدن كارهاي نيمه تمام.
    4ـ تلقين مثبت:

همواره به خود اين گونه تلقين كنيد كه اراده انجام اين كار را داريد و شكست مفهومي ندارد. تلقين در ترك عادات نامطلوب و غلبه بر خودارضايي مؤثر است.

پل ژاگو مي گويد: "وقتي بخواهيم با عادت زشتي ستيزه كنيم، ابتدا بايد نتايج نامطلوب آن را در نظر مجسّم سازيم، بعد منافعي را كه در نتيجه ترك آن عايد مي شود، در روح خود تصور كنيم، در نتيجة اين عمل، هر بار كه چنين نمايشي در روح خود مي دهيم، بر آن تحريك يا وسوسه چيرگي يافته و لذت ترك آن را در خود احساس مي كنيم. اگر تلقين به نفس را بلافاصه پيش از خواب اجرا كنيم، مؤثر تر از مواقع ديگر خواهد بود.

به طور كلي، متمركز ساختن فكر در كاري كه مي خواهيم براي اجراي آن فردا صبح در فلان ساعت بيدار شويم ،كافي است". ( پل ژاگو، قدرت اراده، ترجمه كاظم عمادي، ص 81 ـ 80)

بنابراين بايد خود را باور كنيد .
    ترس و شكست را به خود راه ندهيد. بدانيد كه اگر بخواهيد مي توانيد.
    اين جمله شعار نيست، بلكه در عمل نيز افراد زيادي توانسته اند بر عادات ناپسند غلبه كنند و به حال طبيعي برگردند.

راهكارهاي عملي ترك:
    [replacer_a] مى‏گويند: براى ترك يك عادت بد، حتماً بايد به سراغ عادت خوب رفت و آن را جانشين عادت بد نمود. در مورد عادات بد جنسى بايد درست در همان ساعاتى كه انگيزه آن در مبتلايان توليد مى‏شود، به سراغ برنامه خاصى (مانند ورزش، تفريح، رفتن پيش دوستان بيرون آمدن از خلوت و تنهايي) كه براى چنين ساعاتى از قبل پيش بينى كرده‏اند بروند.( ناصر مكارم شيرازى، مشكلات جنسى جوانان، ص 169 )

اكنون كه به لطف خدا به زشتي اين عمل پي برده ايد ،عزم خود را جزم نماييد .
    دامن همت به كمر زده از نيرو و اراده جواني استفاده كنيد . به صورت جدي اين عمل را ترك كنيد .

به اين منظور:

1- سعي كنيد هميشه پيش از خواب مثانه خود را تخليه كنيد. شب‏ها به خصوص غذايي سبك ميل كنيد.
    2- هرگز شكم خود را بيش از حد معمول پر نكنيد. اگر تا چند لقمه ديگر جاي داريد، از غذا دست بكشيد.
    3- از پوشيدن لباس‏هاي تنگ و چسبان (به خصوص لباس زير ) اجتناب ورزيد
    4-هرگز در حمام به طور كامل لخت نشويد.مثلا در حالي كه هنوز زير شلوار به پا داريد ،قسمت فوقاني بدن خود را بشوييد. از ليف و صابون زدن به اندام جنسي خود كه باعث تحريك آن مي شود بپرهيزيد.مطمئن باشيد صرف تماس آب وصابون با اندام جنسي بدون دست ورزي براي بهداشت آن كفايت مي كند.
    5- هرگز فكر گناه را به ذهن خود راه ندهيد . از تصور و تخيل امور جنسي و شهواني سخت پرهيز كنيد.
    6- از خواندن، شنيدن، نگاه كردن به امور و تصاوير شهوت زا دوري كنيد.
    7- از خوردن مواد غذايي محرك مانند: خرما،پياز، فلفل، تخم‏مرغ و غذاهاي چرب اجتناب و يا به حداقل اكتفا نماييد.
    8- از نگاه كردن و دست‏ورزي به اندام جنسي خود پرهيز كنيد.
    9- هرگز به رو نخوابيد.
    10- هيچ‏گاه تنها در يك مكان نباشيد تا فرصت و زمينه گناه از بين برود.
    12- براي تخليه انرژي زايد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.
    13- هيچ‏گاه بيكار نباشيد. هميشه براي مشغول ساختن خود به فعاليتي مطلوب و مثبت برنامه داشته باشيد.
    14- روزه بگيريد . حتي اگر روزه واجب به عهده نداريد ،روزه مستحبي بگيريد. اگر قادر نيستيد، روزه تربيتي بگيريد، يعني به كم ترين مقدار غذا و كم‏حجم‏ترين نوع غذاها اكتفا كنيد. وعده غذايي خود را كم كنيد.
    15- هرگز به نامحرم نگاه نكنيد، حتي اگر به ارتباط كلامي با آن ها مجبور باشيد.
    16- با جنس مخالف رفتار متكبرانه داشته باشيد. هرگز با روي باز و نرمي با آن ها برخورد نكنيد.
    17- هرگاه افكار جنسي به ذهن شما حمله ور شد ، ذهن خود را مثلاً با بستن يك كش به مچ دست خود و كشيدن و رها كردن آن از آن افكار منصرف كنيد. به خود هشدار دهيد.
    18- به بدي اين گناه و عواقب آن بيانديشيد ،ولي احساس گناه شما از اين كار نبايد به حدي باشد كه در شما ايجاد اضطراب مخل به سلامت روان كند.
    19- به محض لغزش فوراً توبه كنيد . هرگز از رحمت خدا مأيوس نباشيد. رحمت خدا از گناه شما بزرگ تر است.
    20- قرآن زياد بخوانيد و در معاني آيات آن تفكر كنيد.
    21-در مجالس مذهبي، دعا و توسل و موعظه زياد شركت كنيد.
    22- از كتبي كه جنبه موعظه و بيدارگري قلبي دارد بهره بگيريد . مقيد باشيد در روز چند ساعت به مطالعه اين‏گونه كتب بپردازيد . براي مثال مجموعه كتاب‏هاي شهيد دستغيب توصيه مي‏شود به خصوص كتاب گناهان كبيره، قلب قرآن، ايمان، قلب سليم و معاد و….
    23- اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زيارت، عبادت و عيادت از نزديكان و... پر كنيد.
    24-به معاد و قيامت فكر كنيد.
    25- ذكر لاحول ولا قوة الا باللَّه را زياد بر زبان جاري سازيد.
    26- استمنا منافاتي با نماز خواندن ندارد . اگر باز هم وسوسه شديد با غسل و تيمم حتما سعي كنيد عبادت‏هاي خود مانند نماز و روزه و...را انجام دهيد . اين كار به نوبه خود تاثير به سزايي در ترك اين عمل دارد .
    27- از محيط هاي آلوده، و دوستان ناباب و هر چيزي كه زمينه ساز اين عمل است ،دوري كنيد . بيش تر وقت خود را در كتابخانه بگذرانيد . بي‏علت در خيابان‏هاي آلوده پرسه نزنيد .
    28- بعد از موفقيت در ترك ، حتي به طور موقت ، خود را تشويق نماييد . مثلا اگر يك روز توانستيد استمنا نكنيد ، جايزه اي به خود بدهيد ( مثلا يك بستني يا هر چه كه دوست داريد ) . اگر اين مدت بيش تر شد ، اين روند را ادامه دهيد .
    اما نكته قابل توجه :
    اين راهكارها وقتي نتيجه مي‏بخشد كه هر چه دقيق‏تر به آن عمل شود. زمان نتيجه آن بستگي به شرايط و خصوصيات افراد دارد، ازاين‏رو پي‏گير زمان نتيجه نبايد بود. فقط انرژي شما صرف عمل به دستورها شود. مطمئن باشيد با ترك كامل آن عوارض و آسيب هاي آن جبران خواهد شد.

ولی با تمام این تفاسیر شما نباید اونقدر خودتونو عذاب بدید که گذشتن از این حالت برای شما غیرممکنه به نظر بیاد
    ویرایش توسط farokh : 06-20-2014 در ساعت 02:13 PM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)