نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: افت ناگهانی درسی

1104
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4280
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

افت ناگهانی درسی

سلام
    دختری 15 ساله دارم و در خارج ازکشورزندگی می کنم. دختر من نسبتا باهوش است(وقی از ایران خارج می شدیم با مدرسه راهنمایی تیز هوشان قبول شده بود) وقتی به یکی اکشورهای خارجی مهاجرت کردیم با ست بسیار خوب از کلاسهای معمولی به کلاسهای ویژه دانش آموزان باهوش منتقل شد . و پشرفت بسیر خوبی داشت تا اینکه در یکی از این کلاس ها ی درس ریاضی پیشرفته معلم عرب کاملا اعتماد به نفس این بچه را از بین برد و به چ دلیلی من نمی دانم او را به کلاس معمولی انتقال داد و این شروع ماجرا بود. فرزندم دیگر نتوانست اعتمادبه نفسش را برگرداند . به شکلی که دائما به خودش می گوید من نمی تونم و برای همن خوندن وتمرین را هم کنار گذاشته و روز ب روز در ریاضی ضعیف تر میشه و این در حالی هست که در بقیه درسها به خوبی پیشرفت می کنه. من چطوری می تونم کمکش کنم؟

2. کاربران زیر از Lolo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : افت ناگهانی درسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Lolo نمایش پست ها
    سلام
    دختری 15 ساله دارم و در خارج ازکشورزندگی می کنم. دختر من نسبتا باهوش است(وقی از ایران خارج می شدیم با مدرسه راهنمایی تیز هوشان قبول شده بود) وقتی به یکی اکشورهای خارجی مهاجرت کردیم با ست بسیار خوب از کلاسهای معمولی به کلاسهای ویژه دانش آموزان باهوش منتقل شد . و پشرفت بسیر خوبی داشت تا اینکه در یکی از این کلاس ها ی درس ریاضی پیشرفته معلم عرب کاملا اعتماد به نفس این بچه را از بین برد و به چ دلیلی من نمی دانم او را به کلاس معمولی انتقال داد و این شروع ماجرا بود. فرزندم دیگر نتوانست اعتمادبه نفسش را برگرداند . به شکلی که دائما به خودش می گوید من نمی تونم و برای همن خوندن وتمرین را هم کنار گذاشته و روز ب روز در ریاضی ضعیف تر میشه و این در حالی هست که در بقیه درسها به خوبی پیشرفت می کنه. من چطوری می تونم کمکش کنم؟
    خب دوست عزیز

بهترین کار اینه در همون کشوری که زندگی میکنید مشاوره بگیرید ...

چون سیستم تحصیلی و مشاوره خاص خودشونو دارن و بسیار هم به این مورد اهمیت میدن ...

4. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

فرزند شما با این سن طبیعتا تحت تاثیر حرف معلم مربوطه قرار گرفته و از همه بدتر به خود تلقین میکنه که نمیتونه در مثلا ریاضی موفق باشه .
    بهتره دنبال اینکه چرا اون معلم این حرفو زده نباشید چون با اینکه شما ایرانی مقیم هستید و وضع بین المللی و رفتار بعضی ملل با ایرانی خوب نیست پس بهتره وقت خودتون رو هدر ندید و سریعا فرزنتون رو از زیر نظر معلم مربوطه خارج کنید
    و نکته خیلی مهم اینکه شما باید در یک موقعیت مناسب و زمان مناسب با مهربانی و ملایمت هر چه تمام با فرزند خود صحبت کنید و متوجهش کنید که این یک تلقینه و تلقین کردن مانع پیشرفت میشه .
    چون ایشون حتی کاری رو به نتونستن تلقین میکنن که قبلا با موفقیعت انجام دادن پس با ایشون درباره موفقیعت های گذشته در ان درس صحبت کنید و بهش روحیه بدین و سعی کنید این تلقین من نمیتوانمرو از ذهن فرزندتون خارج کنید
    اینم فراموش نکنید که حتما فرزندتون در این راه پشتیبانی کنید و با جملات با انگیزه و روحیه و حتی دادن هدیه به خاطر هر موفقیعت کوچک و وعده هدایا و جوایز بزرگتر فرزندتون رو به امید نزدیک کنید . اینم به دخترتون یاد بدید که در انجام هر کاری به خدا توکل داشته و از او کمک بگیره .
    موفق باشید
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

6. کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4280
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ضمن تشکر از پاسخ سریعتون. واقیت این هست که دستوری رو که فرمودید قبلا اجرا کردم ولی فرزندم از هوش اجتماعی بسیار بالایی برخورداره و خودش خیلی اهل مطالعه است اما متاسفانه به جایی رسیده که می گه تو چون مادر من هستی می خوای به من تلقین کنی که من در ریاضی خوبم .
    ا درواق من با دو مشکل رور هستم یکی اینکه اون هم به خودش تلقین می کنه که خوب نیست . هم اینکه چو به لحاظ اخلاقی انسان راحت طلب هست پس بهتر می بینه که شرای همین طور باقی بمونه.
    مشکل سوم ومهمتر هم این هست که نمی تونم رواشناسان و مشاوران اینجا اعتماد کنم . چون اونها معتقدن ک اصلا نباید ب بچه فشاربیاد وباید به فکر لذت بردناجوانیش باشه . موردمشابه سراغ دارم که مشاور به بچه گفته اصلا توجهتو ااز این مسئله دور کن و از ************ برای عدم توجه به مشکل درسیت استفاده کن .
    چطوری امکان داره مشاورهاز طریق چت و به ر مستقم با یک مشاور و دخترم داشته باشم. راهی وجود داره؟

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4231
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    خب دوست عزیز

بهترین کار اینه در همون کشوری که زندگی میکنید مشاوره بگیرید ...

چون سیستم تحصیلی و مشاوره خاص خودشونو دارن و بسیار هم به این مورد اهمیت میدن ...
    شما باتوجه به اینکه محیط زندگی عوض کردید باید مدتی طول بکشد وبا محیط آشنا شود چه بسا کلاس ، دوست ومعلم جدید باعث افت موقتی بشه وتا فرزند شما به وضع موجود عادت نکند نمی توان انتظار پیشرفت داشت مگر اینکه اقدامی بکنید که زودتر با شرایط موجود وفق پیدا کند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

ضمن تشکر از پاسخ سریعتون. واقیت این هست که دستوری رو که فرمودید قبلا اجرا کردم ولی فرزندم از هوش اجتماعی بسیار بالایی برخورداره و خودش خیلی اهل مطالعه است اما متاسفانه به جایی رسیده که می گه تو چون مادر من هستی می خوای به من تلقین کنی که من در ریاضی خوبم .
    ا درواق من با دو مشکل رور هستم یکی اینکه اون هم به خودش تلقین می کنه که خوب نیست . هم اینکه چو به لحاظ اخلاقی انسان راحت طلب هست پس بهتر می بینه که شرای همین طور باقی بمونه.
    مشکل سوم ومهمتر هم این هست که نمی تونم رواشناسان و مشاوران اینجا اعتماد کنم . چون اونها معتقدن ک اصلا نباید ب بچه فشاربیاد وباید به فکر لذت بردناجوانیش باشه . موردمشابه سراغ دارم که مشاور به بچه گفته اصلا توجهتو ااز این مسئله دور کن و از ************ برای عدم توجه به مشکل درسیت استفاده کن .
    چطوری امکان داره مشاورهاز طریق چت و به ر مستقم با یک مشاور و دخترم داشته باشم. راهی وجود داره؟

دوست عزیز شما میتونید از شماره تماسهایکه در اول سایت هست استفاده کنید ...

به هرحال مشاورینی در کشور محل زندگیتون هستن که با درک مسایل اخلاقی بتونن کمکش بکنن ...

بهترین حالت فعلا" اینه که ایشون رو تا مدتی آزاد بذارید تا از این حالت تهاجمی خارج بشه ...

بهترین گزینه برای ایشونم استفاده از دوستی هم سن وسالشه که بتونه بهش اعتماد بنفس از دست رفته رو برگردونه ...

چون این کار نیاز به زمان داره ... و گذشت زمان میتونه ایشون رو تغییر بده ...

در ضمن اینکه مشاوران اون کشور گفتن که در این سن نباید به فرزندتون فشار بیارید حر درستی زدن ...

چون گاهی فشار بیش از حد باعث میشه نتیجه عکس بگیرید ...

وگرنه خیلی سخته به کسی که خودش مایل به تغییر نیست کمک کنید ...؟
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

زیاد به فکر مشاور نباشید . هم شما عاقل و بالغ و بافکر هستید و هم دختر شما . [replacer_a]تاپیک رو بخونید
    با توجه به هوش بالای فرزند شما طبیعتا باید انتظار رفتار هوشمندانه رو داشت . اما تا فرزندتون این تلقین رو از خود دور نکنه در آن درس موفق نمیشه . چون چندین بار موفقیعت رو در آن درس تجربه کرده و عقل حکم میکنه که میتونه باز هم موفق باشه . اما این تاثیر حرف معلم روی دختر شما باید از بین بره . اگر یکی از معلمان مربوطه به آن درس با ایشون مشورت کنن و با هماهنگی شما با ایشون بتوانند یه مکالمه انگیزه بخش همراه با پشتیبانی ایجاد کنن شاید به نتیجه برسید . چون حرف معلم رو از نظر علمی از حرف شما بیشتر قبول داره اما طوری وانمود نکنید که همه این کارا ساختگی و فقط برای دادن روحیه است .
    برای رهایی از تلقین به فرزندتون بگید که کلمه من میتوانم رو چندین بار در روز تکرار کنه و اصلا ذهنش رو طرف حرف معلم و نتوانستن نبره .
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد