نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: چگونگی پیشنهاد ازدواج دادن

1114
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4285
    تشکـر
    6
    تشکر شده 3 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

چگونگی پیشنهاد ازدواج دادن

سلام و صد سلام به همه دوستان انجمن مشاور!
    اول از همه به خودم خير مقدم ميگم به خاطر اولين حضورم در انجمن!
    عرض کنم خدمتتون ما بعد عمری (26 سال) برای اولين بار (باور کنين برای اولين بار! آخه قبلش حس همسر و همراه به هيچ دختری تا اين اندازه نداشتم!) احساس کرديم همسر و همراه زندگيمونو پيدا کرديم! ديگه با اين سن هم قطعا خبری از کر و کور شدن نيست! چون من اين خانمو به خاطر سنگينی، متانت و نجابتش انتخاب کردم! از شما چه پنهون زيبايی ايشون هم بی تأثير نبوده ولی باور کنين درصد تأثيرگذاريش بسيار پايين بوده چون اون فاکتورهای اخلاقی که اشاره کردم برام خيلی بيشتر اهميت داره! چون به اين مسئله واقفم که زيبايی های اخلاقی هست که تا آخر زندگی ارزشمند و مهمه، زيبايی های ظاهری بعد يه مدت کوتاهی برای طرفين کم ارزش و کم اهميت ميشه!
    بنده يه دفتر خدمات کامپيوتری دارم و آشنايی بنده با اين خانم محترم هم از همينجا شروع شد! البته تو مدتی که ايشون به دفتر ميومدن و من کاراشونو انجام ميدادم هيچ صحبتی باهاشون نکردم! تقريبا يک ماه رفتاراشونو در بيرون زيرنظر داشتم! ايشون از خونه مستقيم ميره دانشگاه مستقيم هم برميگرده خونه! سوار تاکسی شخصی هم نميشه! جای ديگه هم بخاد بره با يه خانمی که به احتمال زياد مادرشون هست ميره! علايم و نشانه ها هم ميگفت که ايشون متاهل نيست! نه حلقه ای نه انگشتری نه با جنس مخالفی و ...! آقا سرتونو درد نيارم ما تصميم گرفتيم خيلی محترمانه مستقيما به ايشون ابراز علاقه کنيم! اول ميخواستم برم تو دانشگاه باهاشون حرف بزنم اما يه مشتری سمج گيرمون افتاد نرسيدم! فقط رسيدم برم سر خيابون و ايشون هم يه چند دقيقه بعد با تاکسی اومد بعدش من رفتم جلو! سلام کردمو گفتم خانم ميشه من چند دقيقه تو دفترم وقتتونو بگيرم؟! نجابتی که من از ايشون ديده بودم حدس ميزدم نياد تو دفترم! اما گفتم بذار بگم يجورايی تست نجابتشم ميشه! دقيقا همونی شد که حدس ميزدم! گفت همينجا بگين! من گفتم زياد وقتتونو نميگيرم، قصد مزاحمتم ندارم! باز گفت همينجا بگين! باز من حرفمو تکرار کردم بازم گفت همينجا بگين ديگه! البته همه حرفاشو مودبانه ميزد و از اخمو اينا هم خبری نبود! تازه يه لبخند ريز هم رو لبش بود! منم گفتم باشه هر جور شما راحتين همينجا ميگم! عرض کنم خدمتتون توروخدا از حرف من يه وقت ناراحت نشين چون من از وضعيت تأهل يا تجرد شما بی خبرم! حقيقتش من مدتيه بهتون علاقه مند شدم حالا ميخواستم نظر خودتونو بدونم! گفت نه نميشه! گفتم ميشه بگيد چرا؟! اينجاشو خيلی آروم گفت، کسی تو زندگيم هست! من گفتم يعنی متأهلين؟! گفت بله! ميخواستم سؤال پيچش کنم اما گفتم تو خيابونه خوب نيس! بعدشم فردين بازی درآوردم گفتم آرزوی خوشبختی دارم براتون! چيکار کنم ديگه آخه گفت متأهلم! اما حالا يه ذره شک کردم! نکنه داره ناز ميده! با خودم ميگم نه بابا اين چه ناز دادنيه؟! با اين حرفش که اميد منو کمتر کرد! اگه ميخواست ناز بده نهايتش ميگفت شرايطشو ندارم، درس دارم و ازينجور چيزا که راه برگشت داره! شايد بگين چرا تحقيق نميکنم يا خانوادرو نميفرستم! عرض کنم ايشون تو مجتمع زندگی ميکنه که ميترسم آمارشون درست نباشه، خانوادرو هم کامل در جريان گذاشتم اما بنابردلايلی فعلا براشون مقدور نيس برن! محتملترين حدس من اينه که ايشون با کسی قول و قرار ازدواج گذاشته! حالا به نظرتون من بينوا چه کنم؟ برم دانشگاه يه بار ديگه باهاش صحبت کنم؟ به تحقيق از همسايه هاشون اعتماد کنم؟ چه کنم کلا؟!
    ضمنا برای اينکه بدونين کر و کور نشدم بگم من تصميم دارم اگه ايشون مجرد باشه راجع به افکار و عقايد باهاش صحبت کنم! البته با حفظ همه شئونات! بعد اگه به توافق رسيديم برم خواستگاری!
    نيازمند ياری سبزتان هستم!

2. 3 کاربران زیر از S@JJ@D بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : کسی تو زندگيمه! ناز يا واقعيت؟!

بابت این حسن نیتی که باطن برای شما از ظاهر اهمیت بیشتری داره باید به شما تبریک گفت و سعی کنید یه تفکر رو حفظ کنید .
    در وهله اول شما درست نیست در خیابان یا هر جای دیگه فورا جلوی طرف مقابل رو بگیرید و سریعا سراغ بحث ازدواج برید . هر حرفی یه جا و مکان و موقعیت و زمان بخصوص داره تا آن گفتگو اثر بخش و مفید باشه. بهتره با مادر ایشون این موضوع رو در میان بزارید که بهتره مادر شما با مادر ایشون هم کلام باشن .
    در وهله دوم بهتره کمی درباره ایشون تحقیق کنید . در محل دانشگاه . از همسایه ها و .. تا اطمینان خاطر پیدا کنید
    در آخر بهتره زیاد درباره این موضوع بطور مستقیم با ایشون صحبت نکنید . در ضمن حرف هایی مثل عقاید و ... همه در زمان خواستگاری مطرح میشن نه قبل اون
    اینم فراموش نکنید که اگر اطمینان کامل از ایشون بابت اینکه به کسی قرار ازدواج دادن پیدا کردید بهتره سریعا دست از این موضوع بردارید .
    موفق باشید
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

4. 4 کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط S@JJ@D نمایش پست ها
    سلام و صد سلام به همه دوستان انجمن مشاور!
    اول از همه به خودم خير مقدم ميگم به خاطر اولين حضورم در انجمن!
    عرض کنم خدمتتون ما بعد عمری (26 سال) برای اولين بار (باور کنين برای اولين بار! آخه قبلش حس همسر و همراه به هيچ دختری تا اين اندازه نداشتم!) احساس کرديم همسر و همراه زندگيمونو پيدا کرديم! ديگه با اين سن هم قطعا خبری از کر و کور شدن نيست! چون من اين خانمو به خاطر سنگينی، متانت و نجابتش انتخاب کردم! از شما چه پنهون زيبايی ايشون هم بی تأثير نبوده ولی باور کنين درصد تأثيرگذاريش بسيار پايين بوده چون اون فاکتورهای اخلاقی که اشاره کردم برام خيلی بيشتر اهميت داره! چون به اين مسئله واقفم که زيبايی های اخلاقی هست که تا آخر زندگی ارزشمند و مهمه، زيبايی های ظاهری بعد يه مدت کوتاهی برای طرفين کم ارزش و کم اهميت ميشه! ...........
    خب بنظر بنده شما باید یه مدت دیگه دوباره شانستونو امتحان کنید ...

ولی در یک محیط آرومتر ...

تا کامل حرفتو بزنی و جوابتو بشنوی ...

اما بهتون میگم اگه ایشون واقعا" کسی رو تو زندگیشون داشتن قطعا" با شما برخورد تندی میکردن ...

پس بهتره کمی امیدوار باشید ...

خب وقتی ایشون برای کاراشون میومدن دفتر شما اگه کسی رو داشتن حتما" شما زیارتش میکردید ...(ولی ممکنه شرایط دیگه ایی هم موجود باشه پس به این حرف من بسنده نکن )

اگر خواهری و یا فامیلی دارید که میتونه شمارو همراهی کنه بسیار عالیه و با ایشون بسراغش برید ...(ترجیحا" کسیکه با شما همراهی میکنه باید مونث/و سرزنده در کلام و خوشرو باشه ) ...

مطمئنا" در این برخورد متوجه خوهید شد کسی در زندگیش وجود داره یا خیر ؟
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام. من حدس میزنم نامزد کسی باشه .ولی به نظرم چه دلیلی داشت که بگه متاهله.خوب میگفت فعلا قصد ازدواج نداره و از این حرفا . آقا سجاد اگه خواهر یا کسی رو دارین بفرستین پیش این خانم که باهاش صحبت کنه و زود تکلیفتون روشن بشه .

8. 3 کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4285
    تشکـر
    6
    تشکر شده 3 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خيلی ممنون و سپاسگذارم از نظرات شما عزيزان! خيلی رو نظراتون فک کردم دوستای خوبم! حقيقتش من معتقدم که تو دوست داشتن واقعی انسان فقط به خودش فکر نميکنه و حتی بيشتر به فکر کسی که دوسش داره هست و کاراشو طوری انجام ميده که بيشتر به سود اونی که دوسش داره هست! تو خيابون درباره ازدواج صحبت کردن با يه دختر هم از نظر من شأنشو پايين مياره و بار اول هم من گفتم هدفم صحبت با ايشون تو محيط دانشگاه بود که بنا به شرايطی که پيش اومد مجبور شدم اونطوری و تو اين وضعيت باهاش صحبت کنم! البته بر خلاف نظر شما دوست محترم (aikido) بايد بگم اتفاقا بايد همون دفه اول احساستو به طرف مقابل بيان کنی تا خدايی نکرده فکر ديگه ای نکنه و خيال نکنه من دنبال اين دوستی های موقت و زودگذر هستم! باور کنين موقعيت مناسب نبود وگرنه من خيلی کامل ميخواستم باهاش حرف بزنم! خود بالاسری هم شاهده که کوچکترين نيت بد نداشتم! خب صحبت کردن در مورد زندگی آينده وقتی دو طرف خيلی محترمانه حرفاشونو ميزنن و نيت سوئی هم وجود نداره چه مشکلی ميتونه داشته باشه؟! مشکل من فقط همون موقعيت صحبت کردن بود که بنا به شرايط اضطرار بود! آره آقا فرخ عزيز منم بيشتر به خاطر همين برخورد خوب و بدون تندی ايشون هنوز اميد دارم و دوست دارم يه بار ديگه و تو فضای بهتر باهاش حرف بزنم! حقيقتش تقريبا مجبورم بازم خودم تنهايی برم! چون يه خواهر دارم که اونم نميتونه بياد و کس ديگه ای هم نيست که مؤنث باشه و بتونه بياد! مذکر بردن هم به نظرم اشتباه محضه و تصورات طرف رو به سمت ديگه ای ميبره! بله دوست محترم ( بهار شريف) منم ميگم خب ايشون اگه ميخواست ناز بده نميگفت متأهلم! اگرم متأهله چرا هيچ نشانه ای مبنی بر متأهل بودن نداره؟! يعنی دختری با اين مشخصات حلقه نامزدی دستش نميکنه؟! و يا به قول آقا فرخ من حداقل يه بار تو مراجعاتشون به دفترم بايد همسرشونو زيارت ميکردم در حالی که چنين اتفاقی نيفتاد!
    من فکر ميکنم بهترين راه اين باشه که حداقل راجع به متأهل بودن ايشون از همسايه ها پرس و جو کنم و در صورتی که مجرد بودنشون اثبات شد بهم، برم با خودش حرف بزنم! البته من که نيتم بد نيس، به نظرم اگه بازم مستقيم برم باهاش حرف بزنم هم مشکلی نيس! خود بالاسری هم شاهده برای اولين بار هست که با يه دختری در مورد ازدواج حرف ميزنم و روابط دوستانه هم با هيچ دختری نداشتم! اما خب تو صحبت کردن با دختر مشکلی ندارم و خيلی راحت حرفمو ميزنم! بازم ممنونم از همه شما دوستای عزيزم! اگه نظر ديگه ای هم دارين با کمال ميل پذيرا هستم! موفق باشين.

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط S@JJ@D نمایش پست ها
    خيلی ممنون و سپاسگذارم از نظرات شما عزيزان! خيلی رو نظراتون فک کردم دوستای خوبم! حقيقتش من معتقدم که تو دوست داشتن واقعی انسان فقط به خودش فکر نميکنه و حتی بيشتر به فکر کسی که دوسش داره هست و کاراشو طوری انجام ميده که بيشتر به سود اونی که دوسش داره هست! تو خيابون درباره ازدواج صحبت کردن با يه دختر هم از نظر من شأنشو پايين مياره و بار اول هم من گفتم هدفم صحبت با ايشون تو محيط دانشگاه بود که بنا به شرايطی که پيش اومد مجبور شدم اونطوری و تو اين وضعيت باهاش صحبت کنم! البته بر خلاف نظر شما دوست محترم (aikido) بايد بگم اتفاقا بايد همون دفه اول احساستو به طرف مقابل بيان کنی تا خدايی نکرده فکر ديگه ای نکنه و خيال نکنه من دنبال اين دوستی های موقت و زودگذر هستم! باور کنين موقعيت مناسب نبود وگرنه من خيلی کامل ميخواستم باهاش حرف بزنم! خود بالاسری هم شاهده که کوچکترين نيت بد نداشتم! خب صحبت کردن در مورد زندگی آينده وقتی دو طرف خيلی محترمانه حرفاشونو ميزنن و نيت سوئی هم وجود نداره چه مشکلی ميتونه داشته باشه؟! مشکل من فقط همون موقعيت صحبت کردن بود که بنا به شرايط اضطرار بود! آره آقا فرخ عزيز منم بيشتر به خاطر همين برخورد خوب و بدون تندی ايشون هنوز اميد دارم و دوست دارم يه بار ديگه و تو فضای بهتر باهاش حرف بزنم! حقيقتش تقريبا مجبورم بازم خودم تنهايی برم! چون يه خواهر دارم که اونم نميتونه بياد و کس ديگه ای هم نيست که مؤنث باشه و بتونه بياد! مذکر بردن هم به نظرم اشتباه محضه و تصورات طرف رو به سمت ديگه ای ميبره! بله دوست محترم ( بهار شريف) منم ميگم خب ايشون اگه ميخواست ناز بده نميگفت متأهلم! اگرم متأهله چرا هيچ نشانه ای مبنی بر متأهل بودن نداره؟! يعنی دختری با اين مشخصات حلقه نامزدی دستش نميکنه؟! و يا به قول آقا فرخ من حداقل يه بار تو مراجعاتشون به دفترم بايد همسرشونو زيارت ميکردم در حالی که چنين اتفاقی نيفتاد!
    من فکر ميکنم بهترين راه اين باشه که حداقل راجع به متأهل بودن ايشون از همسايه ها پرس و جو کنم و در صورتی که مجرد بودنشون اثبات شد بهم، برم با خودش حرف بزنم! البته من که نيتم بد نيس، به نظرم اگه بازم مستقيم برم باهاش حرف بزنم هم مشکلی نيس! خود بالاسری هم شاهده برای اولين بار هست که با يه دختری در مورد ازدواج حرف ميزنم و روابط دوستانه هم با هيچ دختری نداشتم! اما خب تو صحبت کردن با دختر مشکلی ندارم و خيلی راحت حرفمو ميزنم! بازم ممنونم از همه شما دوستای عزيزم! اگه نظر ديگه ای هم دارين با کمال ميل پذيرا هستم! موفق باشين.
    شما موفق باشی اما بیان احساسات هم موجب سو تفاهم در برخی اوقات میشه . شما به جای اینکه اول با ایشون حرف میزدید تا حدودی درباره وضعیت تاهلشون تحقیق میکردید تا طرف مقابل شخصا و مستقیم به شما نگه که کس دیگه ای در زندگیم وجود داره . تنها راهی که الان وجود داره تحقیقه و اگر مجرد بودن که میتونید با ایشون درباره خواستگاری صحبت کنید و اگر نه دیگه هیچ وقت باایشون درباره ازدواج صحبت نکنید.
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

11. 2 کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

مگه نگفتین توی مجتمع زندگی میکنن ؟ خیلی راحت میتونین از یکی از هم مجتمع هاشون پرس و جو کنید . شاید اینکه گفته متاهل هست نشون کرده یه نفری باشه . دوست داشتین ما رو هم در جریان بقیه موضوع بگذارین . ایشالا که همگی بیایم عقدتون . وای من لباس چی بپوشم

13. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

دقیقا" با بهارجون موافقم ...

شاید نشون شده کسی باشه ...

شایدم خواسته شمارو محک بزنه و ببینه چطور مردی هستید ؟

خب چرا مستقیم نمیری و دوباره باهاش حرف بزنی ...

اینجوری خیال خودتم آسوده میشه ...

ولی بهترین کار اینه که از طریق یک واسط مورد اطمینان ازش خبر بگیری ...

درضمن اگه تونستی کاری انجام بدی بچه های این تاپیک رو با خبر کن ...

تا ببینیم چه اتفاقی افتاده ...

15. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)