نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مادر همیشه ناراضی من

957
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4337
    تشکـر
    12
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

Question مادر همیشه ناراضی من

سلام، خسته نباشید .
    می خوام درباره ی مشکلم حرف بزنم و خودمم نمیدونم که چم شده. من یه دختر 17 ساله هستم رشتم انسانیه که تا سال دوم دبیرستانش یا شاگرد اول بوده یا همیشه جزوه بهترین های کلاسش بود.همیشه سعی میکردم بهترین باشم و خوندن و تموم کردن کامل درسا جزو برنامه ی همیشم بود . خودم تقریبا از درسم راضی بودم هم معلم هام ولی ما مانم هیچ وقت راضی نبود(چون دختر فامیلمون که رشتش با من فرق داره 20 می شه همه درساشو و اینکه هر دومون تک فرزندیم ) و می گفت باید 20 بشی یا 19 اگه هم نمی گفت خودم میدونستم که تو دلش اینو میگه. بلاخره سال دوم رو با اول شدن توی کلاس به پایان رسوندم و همچنان مامانم ناراضی . باعث شد تمام انرژیم تموم شه این همه خوندم اینم از مامانم ولی موضوع مهم این جاس که من نمیدونستم سال سوم خیلی مهم و زیاد نخوندم حتی یه وقتا از دست مامانم لج می کردم .مامانم اصلا من و تو این مورد درک نمی کنه شایدم حق داره چون خودش بچه درس خونی نبوده . به زور دیپلمشم گرفته.
    همه به من میگفتن چرا امسال این جوری شدی؟ ولی من واقعا با پارسالم فرق کرده بودم و نمی خواستم درس بخونم البته اینم بگم من دلم نمی خواست کنکور انسانی بدم عاشق زبانم . میخوام کنکور زبان بدم . من که این همه عاشق درس خوندن بودم چرا این طوری شدم؟خیلی وقتا اومدم درس خوندم ولی نمره ای که می خواستم نشد .خیلی خوندم خیلی . ولی نشد . داشتم دیونه میشدم وقتی دوستم که از من همیشه پایین تر بوده حالا اومده داره جای من و میگره. خیلی حس بدی بود تا حالا کسی از من بالاتر نبود پس دوباره سعی کردم و خوندم ولی چه فایده بازم اون از من بیشتر میشد.
    خیلی عذاب کشیدم خیلی! الانم دارم میسوزم اخه یه دختر با انرزی چه طوری اینجوری شده؟

تورو خدا کمکم کنید و دوباره انرژی از دست رفته من و با حرفاتون بهم برگردونید خانواده ازم ناراضی اند تازه باید این تابستون درس بخونم بهم انرژی بدین .
    من وراهنمایی کنین تا قیافه من
    ا اینطوری بشه و کنکور زبان هم سال دیگه قبول بشم وجلوی مامانم ودوستام بتونم سرمو بالا بگیرم.

بازم میگم دختری بودم که کسی نمی تونست باهاش مبارزه کنه

2. 2 کاربران زیر از baran33 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : میشه به حرفام گوش کنید؟ من چی کار کنم؟

اعتماد بنفس خودتون رو از دست ندید . شما اثبات کردید و تجربه موفقیعت رو داشتید و میتونید بازهم موفق شوید پس من نمیتوانم رو به خودتون اصلا تلقین نکنید و با کمک و توکل خداوند به تلاشتون ادامه بدید و به حرف اطرافیان اهمیت ندید .
    اما پدر و مادر شما اول اینکه دلسوز شما هستن دوم متاسفانه کمی چشم و هم چشمی و مقایسه فرزندان باعث مشکلاتی میشه که پدر و مادرتون باید متوجه این موضوع بشن . اینکه شما در نوع خود بهترین هستید و تمام تلاش خودتون رو به کار میگیرید و پدر و مادرتون هم باید توقع خیلی خیلی بالایی نداشته باشن . یک مشاور و یا روانشناس ماهر باید با این دو صحبت کنه و این موضوع رو متوجهشون کنه .
    هیچ وقت نا امید نباش که نا امیدی از زهر هم کشنده تره . امید داشته باش
    موفق باشی
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

4. 2 کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط baran33 نمایش پست ها
    سلام، خسته نباشید .
    می خوام درباره ی مشکلم حرف بزنم و خودمم نمیدونم که چم شده. من یه دختر 17 ساله هستم رشتم انسانیه که تا سال دوم دبیرستانش یا شاگرد اول بوده یا همیشه جزوه بهترین های کلاسش بود.همیشه سعی میکردم بهترین باشم و خوندن و تموم کردن کامل درسا جزو برنامه ی همیشم بود . خودم تقریبا از درسم راضی بودم هم معلم هام ولی ما مانم هیچ وقت راضی نبود(چون دختر فامیلمون که رشتش با من فرق داره 20 می شه همه درساشو و اینکه هر دومون تک فرزندیم ) و می گفت باید 20 بشی یا 19 اگه هم نمی گفت خودم میدونستم که تو دلش اینو میگه. بلاخره سال دوم رو با اول شدن توی کلاس به پایان رسوندم و همچنان مامانم ناراضی . باعث شد تمام انرژیم تموم شه این همه خوندم اینم از مامانم ولی موضوع مهم این جاس که من نمیدونستم سال سوم خیلی مهم و زیاد نخوندم حتی یه وقتا از دست مامانم لج می کردم .مامانم اصلا من و تو این مورد درک نمی کنه شایدم حق داره چون خودش بچه درس خونی نبوده . به زور دیپلمشم گرفته.
    همه به من میگفتن چرا امسال این جوری شدی؟ ولی من واقعا با پارسالم فرق کرده بودم و نمی خواستم درس بخونم البته اینم بگم من دلم نمی خواست کنکور انسانی بدم عاشق زبانم . میخوام کنکور زبان بدم . من که این همه عاشق درس خوندن بودم چرا این طوری شدم؟خیلی وقتا اومدم درس خوندم ولی نمره ای که می خواستم نشد .خیلی خوندم خیلی . ولی نشد . داشتم دیونه میشدم وقتی دوستم که از من همیشه پایین تر بوده حالا اومده داره جای من و میگره. خیلی حس بدی بود تا حالا کسی از من بالاتر نبود پس دوباره سعی کردم و خوندم ولی چه فایده بازم اون از من بیشتر میشد.
    خیلی عذاب کشیدم خیلی! الانم دارم میسوزم اخه یه دختر با انرزی چه طوری اینجوری شده؟

تورو خدا کمکم کنید و دوباره انرژی از دست رفته من و با حرفاتون بهم برگردونید خانواده ازم ناراضی اند تازه باید این تابستون درس بخونم بهم انرژی بدین .
    من وراهنمایی کنین تا قیافه من
    ا اینطوری بشه و کنکور زبان هم سال دیگه قبول بشم وجلوی مامانم ودوستام بتونم سرمو بالا بگیرم.

بازم میگم دختری بودم که کسی نمی تونست باهاش مبارزه کنه

خب دوست عزیز خوبه که افراد در زمینه های مثبت زندگی با هم رقابت کنن...

چون رقابت باعث میشه که هررزو بهتر از روز قبلت بشی ...

ولی اینو در نظر بگیر این فقط یه رقابته و اگه کسی نتونست به حد اعلا برسه زندگی براش تموم شده ...

تا سال دوم سما بعنوان یه دختر برای مادرت داشتی میجنگیدی و امسال ساختار شخصیتی تو شکل گرفته ...

به همین خاطره که دیگه نمیتونی مثل گذشته باشی ... شاید خیلی تلاش کنی ولی نمیتونی امتیازی کسب کنی ...

چون الان خیلی خسته شدی ... یه جورایی به اون چیزایکه خواستی رسیدی ...

ولی چیزی که الان تو میخوای بهش برسی برای رقابت نیست برای اینه که مادرتو راضی کنی ...

خوبه که بخوای اینکارو انجام بدی ولی انسان قرار نیست آرامش خودشو برای دیگران از بین ببره ...

تو باید اول خودتو به سطحی از آرامش برسونی و بعد دوباره به اون شاگرد اول سابق برگردی ...

باید انگیزه داشته باشی ....... و تمرکز .....

تو از همین امسال میتونی برای قبول شدنت برای زبان تلاش کنی ولی به والدینت چیزی نگو چون گفتن اینکه چه هدفی داری ، باعث میشه فقط انتظاراتشون از تو بالا بره و آرامشت رو برهم بزنن ...

پس گام اول ارامش و تمرکزه ... بقیه کار مشخصه و با برنامه ریزی و اعتماد بنفس میتونی بهش برسی ...

پس روح و ذهنتو با این رقابت و چشم و هم چشمی خراب نکن ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

عزیزم زندگی همش جنگیدن و پست سر گذاشتن بقیه نیست ...

خوبه که حس رقابت برای بهتر شدن داشته باشی ...این نشون میده که تو اعتماد بنفس داری ...

ولی وقتی شکست رو تجربه کردی اونوقته باید خودتو محک بزنی و ببینی باز میتونی به همون دوران اوجت برسی ؟

یه عقاب زندگیش همش با اوج گرفتن نیست ... گاهی ام فرود میاد ولی این اعتمادبنفس رو داره که دوباره به اوج برسه ...

پس توام باید همچین روحیه ای داشته باشی ...

در ضمن خوبه که بخوای مادرتو خوشحال کنی ولی آینده و علاقه خودتم شرطه ...

الان تصمیم به ادامه تحصیل در رشته زبان داری پس خوبه که از همین الان با ثبت نام در کلاسهای آمادگی و مطالعه کتابهای مرتبط با اون خودتو از همین امروز آماده کنی ...

دلیلی ام نداره که دیگران بفهمن که چیکار میکنی ...

چون مردم وقتی متوجه میشن با انتقاد و حرفای بی خودشون فقط تورو دلسرد میکنن ...

پس در مورد اهدافت با کسی صحبت نکن ... موفق باشی

8. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد