نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: اعتیاد به سیگار

1303
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4188
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy اعتیاد به سیگار

سلام من یه پسر 22 ساله هستم
    من قبلا خیلی ورزش میکردم و اصلا طرف دود نمیرفتم اما الان مدتیه اومدم دانشگاه حدودا 3 سال و دو سال هستش که سیگار میکشم و اصلا طرف ورزش نمیرم
    اما به علت نداشتن دوست در شهر دانشگاه و اکثرا تنها بودن طرف سیگار رفتم و الان سیگاری شدم و خانواده ام هم خبر ندارن
    نمیدانم که چیکار کنم که ترک کنم سیگار رو
    خواستم که ترک کنم اما نشد ورزشم هر وقت میرم شهر خودمان دو سه روز که اونجام انجام میدم چون دوستام اونجان و تا میفهمن که اومدم پس بهم همش زنگ میزنن برم باهاشان ورزش کنم
    حالا خواهشا یه راهکاری جلو پای من بزارین تا ترک کنم
    اهل دوست دختر گرفتن هم نیستم حال ندارم وقتمو با این کارا تلف کنم که مثلا سرم گرم بشه و بهش فکر نکنم به اندازه کافی مشغله فکری دارم این موضوع هم فک کنم تاثیری نداشته باشه به این بحث که خدمتتان عرض کردم
    لطفا کمکم کنید
    سابقه ورزش زیاد در روز بیش از 6 ساعت رو هم داشتم الانم بعد از مدتها که انتحان کردم هنوزم میتونم تو روز مدت زمان زیادی رو به ورزش اختصاص بدم
    تو شهر دانشگاه که باشم روزی 1 پاکت سیگار میکشم اما تو شهر خودمان روزی فقط حداکثر 5 نخ سیگار میکشم اونم وسطهاش سیگار رو میندازم دور
    لطفا کمکم کنید

2. 3 کاربران زیر از moien بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ای خدا چیکار کنم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط moien نمایش پست ها
    سلام من یه پسر 22 ساله هستم
    من قبلا خیلی ورزش میکردم و اصلا طرف دود نمیرفتم اما الان مدتیه اومدم دانشگاه حدودا 3 سال و دو سال هستش که سیگار میکشم و اصلا طرف ورزش نمیرم
    اما به علت نداشتن دوست در شهر دانشگاه و اکثرا تنها بودن طرف سیگار رفتم و الان سیگاری شدم و خانواده ام هم خبر ندارن
    نمیدانم که چیکار کنم که ترک کنم سیگار رو
    خواستم که ترک کنم اما نشد ورزشم هر وقت میرم شهر خودمان دو سه روز که اونجام انجام میدم چون دوستام اونجان و تا میفهمن که اومدم پس بهم همش زنگ میزنن برم باهاشان ورزش کنم
    حالا خواهشا یه راهکاری جلو پای من بزارین تا ترک کنم
    اهل دوست دختر گرفتن هم نیستم حال ندارم وقتمو با این کارا تلف کنم که مثلا سرم گرم بشه و بهش فکر نکنم به اندازه کافی مشغله فکری دارم این موضوع هم فک کنم تاثیری نداشته باشه به این بحث که خدمتتان عرض کردم
    لطفا کمکم کنید
    سابقه ورزش زیاد در روز بیش از 6 ساعت رو هم داشتم الانم بعد از مدتها که انتحان کردم هنوزم میتونم تو روز مدت زمان زیادی رو به ورزش اختصاص بدم
    تو شهر دانشگاه که باشم روزی 1 پاکت سیگار میکشم اما تو شهر خودمان روزی فقط حداکثر 5 نخ سیگار میکشم اونم وسطهاش سیگار رو میندازم دور
    لطفا کمکم کنید

خب دوست عزیز شما برای فرار از غربت به دامن سیگار پناه آوردی ...

هیچ کسی بجز خود شما نمیتونه به خودت کمک کنه ... ولی همینکه خودت پیش قدم شدی که این سیگار و ترک کنی خودش قدم بزرگی بحساب میاد ...

اگه در خودت چنان استواری و اعتماد به نفسی وجود داره که میتونی کنارش بذاری پس مشکلی نداری و میتونی با سرگرم کردن خودت در لحظه سیگار خواستن اونو آروم ترک کنی ...

البته براتون بگم که خیلی سخته چون بدن خودت رو به نیکوتین عادت دادی و برای جدا کردنش خیلی سختت خواهد بود ...

ولی اگه در خودت چنین حس و حالی نمیبینی پس بهتره با یک دکتر ترک اعتیاد مشورت کنی تا با انواع روشهایی که وجود داره ...

شما رو برای ترک کمک بکنن...

دوست عزیز درسته که شرایط غربت و تنهایی شرایط سختی بحساب میاد ...

ولی ماهم چنین شرایطی رو مثل شما گذروندیم .... پس دلیلی نمیشه که برای فرار از یک سختی خودت رو وارد در یه مشکل دیگه کنی ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

خب جانم حیف نیست که جوونی و سلامتی خودت رو با سیگار اینجوری داری به بازی میگیری ...؟

حیف رو برای این گفتم که بصورت حرفه ایی ورزش میکنی و واقعا" حیفه بدنت رو که تا الان با ورزش سرحال نگه داشتی داری با دود سیگار پر میکنی ...

والا بقول آقا فرخ هر کسی تو زندگیش مراحل سخت داره و شاید از اینکه الان تو داری تجربه اش میکنی ، سخترم باشه ...

ولی باید برای هر مشکلی راه حلی پیدا کرد ...

نه اینکه مشکلی رو بخوای با مشکل دیگه ای حل کنی ... . گره ای رو باز نکرده یه گره اضافه کنی ...

بعدم خدایی نکرده ... اعتیاد ...

پس بهتره با توکل بخد و قویتر کردن اعتماد بنفست برای ترک کاملش تلاش کنی ...

بهترین راهشم همون کلینیک های ترک اعتیاده که راحت با دستور العملاشون این کارو بکنن...

پس بسم الله بگو واسه تکش اقدام کن و مارو هم از روند کارت باخبر کن ...

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

اول توکل و امید به کمک خداوند داشته باشید و دوم بفکر آینده خودتون و وضعیت الانتون باشید . اینکه شما یک ورزشکار بودید و همین پاکت های سیگار در حال نابود کردن شما و آیندتون هستن . پیش یک متخصص امور دخانیات برید تا سریعتر مورد درمان قرار بگیرید . این کار رو حتما و سریعتر انجام بدید و بیهوده هزینه برای قرص و چسب ترک سیگار و فیلتر و .. نرید
    سیگار هم زندگی شما رو خراب میکنه و هم جسم شما رو نابود . پس سریعتر با امید به طرف درمان برید و سپس ورزش رو با انگیزه و هدف شروع کنید و جز ازدواج به دوستی و .. فکر نکنید تا مشکل دیگه ای براتون پیش نیاد
    موفق باشید .
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4188
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

معتاد که نیستم برم کلینیک ترک اعتیاد واسه این که سیگار رو ترک کنم
    مشفله فکری زیاد دارم و اسموک ( سیگار )باعث میشه فکرم راحت تر و ارامتر کار کنه

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

اعتیاد تنها مربوط به مواد مخدر نیست . زیاده روی در هرچیزی اعتیاده . معنی اعتیاد یعنی همین زیاده روی .
    و هرکسی هم که به کلینیک میره صرفا معتاد به مواد مخدر نیست . شما رو هم بستری و .. نمیکنن . فقط با یکسری برنامه ریزی برای شما و شاید دادن قرص و .. شما رو درمان کنن
    اینو فراموش نکنید همین سیگار کشیدن رو اگر قطع نکنید دچار مشکلات جسمی و بیماری هایی میشوید که دیگر جز پشیمانی برای شما چیز دیگه ای به همراه نداره .
    موفق باشید
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)