نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: پسرم تک فرزند است و چند وقتیست خیلی از این وضعیت ابراز ناراحتی میکتد

1483
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4396
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پسرم تک فرزند است و چند وقتیست خیلی از این وضعیت ابراز ناراحتی میکتد

باسلام پسرم 14 سال و نیمه است و تک فرزند میباشد قبلا چند بار از این موضوع ابراز ناراحتی میکرد ولی زود فراموش میکرد اما الان حدود یکماه است که به شدت ابراز ناراحتی میکند من با توجه به اینکه دیر ازدواج کردم و یاءسگی زودرس داشتم قادر به بچه دار شدن نیستم حتی برای اینکه او را خوشحال کنم با هم به بهزیستی رفتیم و شرایط فرزند خواندگی را پرسیدیم و خودش دید که پروسه ای زمانبر و پر دردسر است میگوید میدانم که تو سعی خودت را کردی ولی من خواهر میخوام من تنهام خیلی منزوی شده و از من و پدرش فاصله میگیرد در حالیکه تایک ماه پیش اصلا اینگونه نبود من تا الان سعی میکردم با تشویقش به ارتباط با دوستانش و پر کردن اوقات فراغتش با بازیهای گروهی بخصوص فوتبال این خلا را برایش پر کنم اماالان مستاصل شده ام هم احساس گناه میکنم و هم نگران انزوا و فاصله گرفتتهایش هستم به من بگویید چه کنم
    ویرایش توسط shahrzad_578 : 06-26-2014 در ساعت 06:40 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : پسرم تک فرزند است و چند وقتیست خیلی از این وضعیت ابراز ناراحتی میکتد

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad_578 نمایش پست ها
    باسلام پسرم 14 سال و نیمه است و تک فرزند میباشد قبلا چند بار از این موضوع ابراز ناراحتی میکرد ولی زود فراموش میکرد اما الان حدود یکماه است که به شدت ابراز ناراحتی میکند من با توجه به اینکه دیر ازدواج کردم و یاءسگی زودرس داشتم قادر به بچه دار شدن نیستم حتی برای اینکه او را خوشحال کنم با هم به بهزیستی رفتیم و شرایط فرزند خواندگی را پرسیدیم و خودش دید که پروسه ای زمانبر و پر دردسر است میگوید میدانم که تو سعی خودت را کردی ولی من خواهر میخوام من تنهام خیلی منزوی شده و از من و پدرش فاصله میگیرد در حالیکه تایک ماه پیش اصلا اینگونه نبود من تا الان سعی میکردم با تشویقش به ارتباط با دوستانش و پر کردن اوقات فراغتش با بازیهای گروهی بخصوص فوتبال این خلا را برایش پر کنم اماالان مستاصل شده ام هم احساس گناه میکنم و هم نگران انزوا و فاصله گرفتتهایش هستم به من بگویید چه کنم

خب در این مورد با متخصص روانپزشک مشاوره کردید ؟

مشکل خاص این روزهای ماست ... چون مشکلات اقتصادی اجازه بچه دار شدن رو نمیده و یا به خاطر دیر ازدواج کردن اینجور مشکلات به وجود میاد ...

ولی اگه مشکل آوردن یه دختربچه رو از بهزیستی دارید ، میتونید این کارو انجام بدید ...

در این مورد باید حتما" مشاوره کنید تا مشکلشو حل کنه ... مشاوره ای که باهاش در این مورد حرف بزنن ...

خوده بهزیستی کلاسها و مشاوره های رو در این مورد داره که میتونید ازش استفاده کنید ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : پسرم تک فرزند است و چند وقتیست خیلی از این وضعیت ابراز ناراحتی میکتد

یکی از مشکلات ازدواجی که دیر انجام بشه همین است . اما شما خودتون رو مقصر ندونید و توکل بر خدا داشته باشید و شاکر نعمت های خداوند باشید که همین فرزند سالم و پاک رو به شما عطا کرده و چه بسا خانواده هایی که از داشتن فرزند محروم یا از داشتن فرزند سالم محروم هستند . پس ناشکری نکنید و تمام توانتون رو برای موفقعیت همین فرزند بکار گیرید و در این سن بلوغ به هیچ وجه تنها راهش نکنید و دوستانش را هم زیر نظر داشته باشید به طور غیر مستقیم .
    برای هر تک فرزندی تنهایی یک معضل است اما حتی کسانی که خواهر و برادر هم دارند بازم از تنهایی شکایت دارند .
    بهتره هر چه بیشتر و بهتر پسرتون رو به گروه های مختلف به خصوص ورزشی بفرستید و اجتماعی تربیتش کنید تا با دوستان همسن و سال و البته سالم خود معاشرت داشته و کمتر در محیط خانه باشد .
    سرگرمی های متنوع تک نفره هم فراموش کنید چون تنها بودن رو از بین نبرده و فقط فرزندتون رو موقتا سرگرم میکنه و زیاد خوب هم نیستن .
    موفق باشید
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)