نمایش نتایج: از 1 به 21 از 21

موضوع: کمک برای اجتماعی شدن

2477
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4414
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کمک برای اجتماعی شدن

سلام
    امیرعلی هستم و 17 سالمه
    مشکل من اینه که بسیار غیر اجتماعی و تنها هستم و هیچ دوستی ندارم
    همین چند وقته متوجه وضیعت خودم شدم و میخوام خودمو درست کنم
    تمام وقت توی خونه نشستم و مشغول انیمه دیدن و بازی کردن و تو اینترنتم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : کمک برای اجتماعی شدن

شما اول باید ریشه این انزوا را بیابید و بعد شروع به حل مشکل کنید .
    شما چرا غیر اجتماعی هستید و برای ارتباط با دیگران چه مشکلاتی دارید؟ و اینکه چرا با دیگران ارتباط و دوستی برقرار نمیکنید ؟
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Kurikara Boy نمایش پست ها
    سلام
    امیرعلی هستم و 17 سالمه
    مشکل من اینه که بسیار غیر اجتماعی و تنها هستم و هیچ دوستی ندارم
    همین چند وقته متوجه وضیعت خودم شدم و میخوام خودمو درست کنم
    تمام وقت توی خونه نشستم و مشغول انیمه دیدن و بازی کردن و تو اینترنتم

خب امیرجان پذیرش گذشتن و وارد شدن به مراحل جوانی یکی از اتفاقاتش همینه که شما در حال تجربه کردنش هستید ...

خب خانواده نقش زیادی رو در این بین بازی میکنن که گاهی از این مورد غافل میشن

یکی از عوامل اینه که شما باید مسئولیت قبول کنید تا از این حالت غیراجتماعی خارج بشید ...

بنابراین در موقعیت تازه، امکان پیشرفت را فراهم میکند. البته یک نکته مهم دیگری وجود دارد و آن داشتن پشتکار، توانایی کوشش مداوم و امیدواری است.

در ضمن روشها و درمانهایی برای این مورد شما وجود داره که شامل :

روشهای رفتاری-شناختی، درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد(acceptance-commitment therapy یا ACT)، درمان مواجهه ای(exposure therapy) و آموزش مهارتهای اجتماعی در درمان اضطراب اجتماعی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. در یک تحقیق درمان دارویی با فنلزین بسیار موثرتر از درمان رفتاری- شناختی ارزیابی شده است با این وجود ترکیب روشهای فوق با درمان دارویی ممکن است به بهبود اثرات درمان دارویی منجر شود.

در ضمن قبل از هر چیزی شما باید به این سوالات جواب بدید ...
    آیا شما به علت احساس ناراحتی شدید از روبه‌رو شدن با غریبه‌ها یا ترس طاقت‌فرسا از انجام کاری یا گفتن حرفی که باعث شرمندگی‌تان شود، برنامه زندگی‌تان را تغییر می‌دهید؟

آیا هنگامی که از شما خواسته می‌شود در مقابل جمعی از مردم کاری را انجام دهید یا صحبت کنید، دچار مشکلاتی توأم با اضطراب شدید نظیر تپش قلب یا حتی لرزش و رعشه می‌شوید؟

آیا گاهی اوقات دچار فشار احساسی مانند تنفس کوتاه یا اینکه انگار قادر به تنفس نیستید، می‌شوید؟

آیا گاهی اوقات فشار احساسی را نظیر ترس از اینکه دارید دیوانه می‌شوید یا از دنیای واقعی جدا شده‌اید، تجربه می‌کنید؟

آیا از خوردن، نوشیدن یا نوشتن مطلبی در حضور جمعی از مردم واهمه دارید یا دست کشیده‌اید؟

آیا تعاملات اجتماعی با محل کار، آموزشگاه یا زندگی شخصی‌تان تعارض دارد؟

آیا هنگام حضور در جمع مردم احساس می‌کنید که مدام مورد قضاوت یا ارزیابی قرار می‌گیرید و حتی برای جلوگیری از بروز آن از این موقعیت‌ها دوری می‌کنید؟

آیا هنگام سر و کار داشتن با شخصیت‌های ذیصلاح نظیر استاد، رئیس یا افراد ذیصلاح دیگر دچار حالت عصبی، ترس یا ناراحتی شدید می‌شوید؟

آیا متوجه می‌شوید که ترس‌تان بیش از اندازه و غیرمنطقی است اما یارای مقابله با آن را ندارید؟

آیا اغلب اوقات از تلفن‌زدن به افراد ناشناس تحت فشار قرار می‌گیرید و از تماس با آنها خودداری می‌کنید؟

افرادی که تصور می‌کنند از یک یا چند مورد از این مشکلات رنج می‌برند، اغلب از شرایط خود احساس شرمساری می‌کنند و به

پنهان‌کردن اضطرابشان به هر قیمتی خو گرفته‌اند.. آنچه مسلم است راه‌هایی برای کمک به شما وجود دارد و شما می‌توانید برای

تشخیص قطعی به پزشک متخصص مراجعه کنید./ موفق باشید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3322
    تشکـر
    118
    تشکر شده 146 بار در 94 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام تواجتماع باش بروجلودرخونتون بشین هرکی میادردبشه یه تیکه بندازبهش یاپاپله بنداز وبزن زیرخنده اینجوری اجتماعی میشی.کلابی خیال باش بادوستات شوخی کن ولی شوخیای خوب واموزنده زیادشورشودرنیاریا!!!!!
    امضای ایشان
    توراباغیرمی بینم
    صدایم درنمی آید
    دلم میسوزدوکاری
    زدستم برنمی آید......

5. کاربران زیر از خسته دل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4414
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب تو مدرسه کسی منو جدی نمیگیره ، فقط مسخره میکنن و اذیت با خودشون فکر میکنن خیلی بزرگ شدن !! همون موقعه ها که تازه وارد مدرسه شده بودم دیگه از این شهر و آدماش بدم اومد و برام خاکستری شد..
    همه فکرشون خرابه ، اصلا نمیتونم باهاشون جور شم انگار من با همه فرق دارم !!
    چند سالی هست که خودم فقط تنها تو اتاقمم .. الان که تابستونه فوقالعاده احساس تنهایی بهم دست میده انگار کسی رو ندارم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4414
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خسته دل نمایش پست ها
    سلام تواجتماع باش بروجلودرخونتون بشین هرکی میادردبشه یه تیکه بندازبهش یاپاپله بنداز وبزن زیرخنده اینجوری اجتماعی میشی.کلابی خیال باش بادوستات شوخی کن ولی شوخیای خوب واموزنده زیادشورشودرنیاریا!!!!!
    اینجوری که همه فراری میشن ازم
    من دوستم کجا بود

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2438
    تشکـر
    138
    تشکر شده 101 بار در 68 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام دوست گل. شما تو سن بلوغ قرار دارید و این سن دوره حساسیه. هر حرفی شاید بهتون بر بخوره یا ناراحتتون کنه.طبیعیه.
    شما نیازمندید که توی اجتماع باشید که دیدی خودبخود چند کلمه با کسی حرف زدی و دوست شدی. اگه تو مدرسه مشکل داشتی به یه اجتماع دیگه مثل کلاس زبان ، شنا، ورزش، جایی که کاملا تازه باشه برو ، و اونجا یک الگویی رو تو ذهنت در نظر بگیر که دوست داری مثل اون باشی ( هرکسی که تو ذهنت رفتاراشو تحسین می کنی) و ببین که چقدر تاثیر میذاره.
    مهم هم نیس که کسی مسخره ات کنه یا بهت ایراد بگیره. اتفاقا بذار بخندن . اونایی که بهت می خندن خودشون خیلی ایراد دارن که همچین کار زشتی رو می کنن. شما اگه کسی مسخره ات کرد تو هم اونا رو جواب بده! فقط خودت رو سرکوب نکن. اشکالی نداره آدم بعضی وقتا فحش بده. بهتر از اینه که این احساسات اذیتش کنه! من روانشناس نیستم ولی معتقدم اگه کسی تو رو اذیت می کنه تو هم باید جوابش رو بدی از هیچکس نترس. این باعث میشه احساس بهتری داشته باشی

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

خوب تو مدرسه کسی منو جدی نمیگیره ، فقط مسخره میکنن و اذیت با خودشون فکر میکنن خیلی بزرگ شدن !! همون موقعه ها که تازه وارد مدرسه شده بودم دیگه از این شهر و آدماش بدم اومد و برام خاکستری شد..
    چند سالی هست که خودم فقط تنها تو اتاقمم .. الان که تابستونه فوقالعاده احساس تنهایی بهم دست میده انگار کسی رو ندارم
    خب فکر میکنم شما در جمع دوستانه خودتون خیلی پاستوریزه و با ادب رفتار میکنید

اینجوری نمیتونید وارد جمع این دوستان بشید ... به هرحال دوستان وقتی دور هم جمع میشن کلی شوخی میکنن که ممکنه خیلیاشون باب میل شما نباشه ...

ولی بهتره در این جور مواقع صبور باشید و با دوستی که به شما از نظر اخلاقی میخوره حرف بزنید

البته اشتباه نکنید من نمیگم اگه تو این جمع سیگا دستتون دادن بگیرید ... منظورم اینه که در جمع دوستانم باشید و ممکنه شوخی هم باشه

ولی اینکه خودت رو تو اتاق زنانی کنی که نمیتونه درمانی برات باشه

اگه این کارت درست بود الان این مشکل رو اینجا مطرح نکرده بودی ...پس معلومه از این نظر خیلی در فشاری ...

پس بهتره در این مورد یه تغییری به خودت و زندگیت بدی ...

راستی مشاوره با یک روانپزشک خوب و خوش اخلاق میتونه بهت کمک کنه
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

خب دوست عزیز همونطور که تخصصین میگن این مشکل شما درمان داره و شما میتونید خیلی راحت درمانش کنید

درسته این گوشه گیری بستگی به نوع رفتار دیگران داره ولی بهتره بدونی که تو باید یک عمر در این اجتماع زندگی کنی ...

و دور شدن و زندانی کردنت نمیتونه راه حل خوبی برای تو باشه ... و فردا در مراحل زندگیت به مشکل برخورد میکنی

اینکه میگی همه فکرشون خرابه درست ولی خودت چی ؟

اینکه خیلی ایده آل بخوای رفتار کنی که درست نیست ... در جامعه همه جورآدمی وجود داره و تو باید یاد بگیری که باهاشون رو برو بشی

و برای این ارتباط اجتماعی باید از این حصارت بیرون بیای ... با زندانی کردنت نمیتونی راه حل مشکل رو پیدا کنی

اونم در هصر ارتباطات که باید در اجتماع باشی و برای آینده ات تلاش کنی ...

پس برای اولین قدم یک مشاوره با متخصص روانپزشک داشته باش تا بتونه اول علایم این بیماری در تو درمان کنه ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3322
    تشکـر
    118
    میزان امتیاز
    10

اینجوری که همه فراری میشن ازم
    من دوستم کجا بود
    وااااااااااا!یعنی تااین حد؟!مگه میشه؟!
    امضای ایشان
    توراباغیرمی بینم
    صدایم درنمی آید
    دلم میسوزدوکاری
    زدستم برنمی آید......

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4267
    تشکـر
    128
    تشکر شده 46 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام برادر عزیز یکی از مهم ترین علت های اصلی گوشه گیری و کار با اینترنت و کلا کارهایی که فقط انفرادی هستش شما باید تو گروه های ورزشی و کارهای گروهی شرکت کنین . یعنی واضح بگم شما باید اینو بخواین که دیگه تنها نباشین از جمع دوری نکنین همین که شما میگین من از این شهر و ادماش بدم میاد یکی از دلایل تنهاییتون هستش من و شما نمی تونیم آدما رو به دلخواه خودمون در آوریم آدما رو همون جور که هستن همون طور قبول کن راحت باش زیاد واسه خودت سخت نگیر امیدوارم موفق بشین .

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط barf نمایش پست ها
    سلام برادر عزیز یکی از مهم ترین علت های اصلی گوشه گیری و کار با اینترنت و کلا کارهایی که فقط انفرادی هستش شما باید تو گروه های ورزشی و کارهای گروهی شرکت کنین . یعنی واضح بگم شما باید اینو بخواین که دیگه تنها نباشین از جمع دوری نکنین همین که شما میگین من از این شهر و ادماش بدم میاد یکی از دلایل تنهاییتون هستش من و شما نمی تونیم آدما رو به دلخواه خودمون در آوریم آدما رو همون جور که هستن همون طور قبول کن راحت باش زیاد واسه خودت سخت نگیر امیدوارم موفق بشین .

با برف عزیز موافقم ...

اینترنت و کلا" کارهای فردی خیلی در گوشه گیری فرد تاثیر داره ...

ولی چاره ای نیست باید از همین حالاخودت رو آروم از این لاک بیرون بیاری ...

راستش همینکه خودت به سختی این شرایطت اعتراف کردی خودش کلی راه رو رفتید

یعنی شما میخوایت تغییر کنید و بهترین راه حل همین گروه های کوه نوردی و راهپیمایی ثبت نام کنید ...

اصلا" واسه خودتون برید بیرون و تو پارک قدم بزنید و مردم رو ببینید اینجوری لااقل قیافه مردم کوچه و بازار از یادتون نمیره

اگه بتونید با پدرتون قرار یک پیاده روی رو بذارید میتونی خیلی در این مورد پیشرفت کنی چون هم به پدرت نزدیک میشی و هم میتونی قدم بزنی

اینکه گفتن پدر بخاطر حسیه که شما بعد از اینکار خواهید یافت ...

برای شما که در مرحله بلوغ هستید نیاز به یک همراه احساس میشه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

باتوجه به گفته هاش شما من به شما تبریک میگم که مثل بیشتر همسن و سال های خودت اهل بعضی کارهای ناپسند نیستی و طرز فکر خوبی داری که قابل تحسینه .
    اما همه انسان ها یکرنگ نیستند . درکنار همسن و سال هایی با اخلاق و رفتار ناپسند افرادی هم با اخلاق خوب پیدا میشن که میتونید باهاشون رابطه داشت هباشید و معاشرت کنید .
    سعی کنید با افراد کمی ارتباط داشته باشید و اخلاق و رفتار و شخصیت هریک رو برسی کنید و بعد ببینید که کدام فرد برای دوستی با شما مناسب است و بعد اقدام کنید . اگر دوستانتان از انگشتان دست هم کمتر باشن اما دوستانی خوب وسالم باشن خیلی بهتر از هزار دوستی هست که ناسالم اند . همان تعداد دوستی که جمع میکنید را نگه دارید و بهشون خوبی کنید .
    از کنار اینترنت و کامپیوتر و بازی و .. کنار بیا و به گروه های مختلف ورزشی و پژوهشی و علمی و .. ملحق شو . پیوستن به این گروه ها خود هم باعث تغییر روحیه شما و هم باعث پیدا کردن دوست های زیادیه .
    .
    البته فراموش نکنید که انسان ها قابل اتغییر اند و همان افراد ناسالم هم میتونن به افرادی سالم تبدیل بشن و برعکس . پس زود قضاوت نکنید
    موفق باشید
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

16. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4414
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از نظرات همه ممنونم و استفاده کردم
    تو این دو روز تلاش های خودمو شروع کردم .. روزا 2 ساعت میرم بیرون و قدم میزنم و آدمارو میبینم

خوب اونطوری هم نیستم که کسی رو نشناسم ، رابطم با خانواده نزدیکم خیلی خوبه و کسایی هم میشناسم اما فقط در حد سلام و خدافظ
    کسایی هم میشناسم که بنظرم مناسب دوستی باشند با من ، اما یه مشکلی دارم اونا دور و اطرافشون پر ادمه و خیلی محبوبن "یعنی با آدمی مثل من دوست میشن و بیرون میرن؟" همیشه از خودم این سوالو میپرسم و همیشه هم به جواب "نه" میرسم! شاید واقعا برای دوستی با اونا دیر شده ،شاید بتونم باهاشون دوست بشم اما هیچوقت نمیتونم باهاشون صمیمی بشم!

17. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط خسته دل نمایش پست ها
    مگه شیرین عقله که بره بشینه در خونه و متلک بپرونه . اونجوری که تازه لقب پسر لات و هرزه بهش نسبت میدن .

18. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

از نظرات همه ممنونم و استفاده کردم
    تو این دو روز تلاش های خودمو شروع کردم .. روزا 2 ساعت میرم بیرون و قدم میزنم و آدمارو میبینم

خوب اونطوری هم نیستم که کسی رو نشناسم ، رابطم با خانواده نزدیکم خیلی خوبه و کسایی هم میشناسم اما فقط در حد سلام و خدافظ
    کسایی هم میشناسم که بنظرم مناسب دوستی باشند با من ، اما یه مشکلی دارم اونا دور و اطرافشون پر ادمه و خیلی محبوبن "یعنی با آدمی مثل من دوست میشن و بیرون میرن؟" همیشه از خودم این سوالو میپرسم و همیشه هم به جواب "نه" میرسم! شاید واقعا برای دوستی با اونا دیر شده ،شاید بتونم باهاشون دوست بشم اما هیچوقت نمیتونم باهاشون صمیمی بشم!
    سلام. واسه بقیه که تعداد دوستی حد و مرز نداره که نگران هستین نکنه ظرفیتشون تکمیل شده و دیگه شما را پذیرا نباشن . من هم توی سن شما همینطوری بودم فقط ترجیح میدادم توی خونه باشم و دور از چشم بقیه راحت باشم ولی بعدش که دانشگاه قبول شدم خونه شده بود خوابگاه .دیگه نمیتونستم تنها باشم همش با دوستام بود. شما هم خیلی خوبه که به فکر تغییر خودتون هستین . اصلا نگران نباشید . توی کلاسهای گردهمایی مشاوره یا هر کلاسی که علاقه مند هستین ثبت نام کنید .مطمن باشید دوستای خوبی در انتظار آشنایی با شما هستند .

19. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3322
    تشکـر
    118
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار شريف نمایش پست ها
    مگه شیرین عقله که بره بشینه در خونه و متلک بپرونه . اونجوری که تازه لقب پسر لات و هرزه بهش نسبت میدن .
    شوخی کردم خانم!!!!!!خواستم روحیه اش عوض بشه وبفهمه باساده ترین کارها هم میتونه اجتماعی بشه!
    امضای ایشان
    توراباغیرمی بینم
    صدایم درنمی آید
    دلم میسوزدوکاری
    زدستم برنمی آید......

20. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4062
    تشکـر
    60
    تشکر شده 115 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    10

خودت باش و به این فکر کن که اصلا لازم نیست مقبول و مورد پسند همه واقع بشی،،عادی و بی خیال،،مثبت،،همین

21. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4414
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تا الان که خودم بودم به هیچ نتیجه ای نرسیدم برا همین میخوام عوض شم!

22. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4478
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Arrow پاسخ : کمک برای اجتماعی شدن

سلام امیرعلی هستم و 17 سالمه مشکل من اینه که بسیار غیر اجتماعی و تنها هستم و هیچ دوستی ندارم همین چند وقته متوجه وضیعت خودم شدم و میخوام خودمو درست کنم تمام وقت توی خونه نشستم و مشغول انیمه دیدن و بازی کردن و تو اینترنتم
    سلام علی جام منم مشکل تورو داشتم و خیلی تنها بودم و دوستای خیلی کمی داشتم. ولی با کمک مادرم تونستم عوض بشم. به نظر من چندتا چیز مهم هست تو این موضوع : 1- این جور گوشه گیری دلیلش عدم اعتماد به نفسه ( واسه من که این بود) چون من خیلی چاق بودم همکلاسی هام تیکه مینداختن و ... کلا سرخورده شده بودم. و کلا فکر میکردم تو جامعه همه منو مسخره میکنن واس همین نمیخواستم با دیگران رابطه داشته باشم. 2- اولین قدمی که بردارشتم این بود که اولا با همه با صدای بلند (داد زدن نه) و رسا حرف میزدم اولا سخت بود احساس میکردم کار آنورمالی انجام میدم ولی به خودم میگفتم بابا اعدام که نمیکنن فوقش میگن این پسر چرا اینجوریه ولی دیدم اصلا واسه مردوم خیلی هم معولی ام مث بقیه 3- همه کارهای بانکی و اداری بابامو من انجام دادم همه جا رفتم با اینکه واقعا احساس میکردم همه به من نگا میکنن و پشت سرم حرف میزنن 4- با دوستام با اینکه یکی دو نفر بودن ولی شوخی زیاد میکردم و دوستای اونا روهم دیدنی با اونا هم شوخی میکردم و یواش یواش دوستام زیاد شدن و الان که سه4سال گذشته از اون موقع اینقدر دوست دارم اطرافم که دیگه اعصابم نمیکشه هرروز کمش بیس نفر زنگ میزنن بهم کلا سعی کن اعتماد به نفستو ببر بالا و بگو دیگران مهم نیستن مهم خودمم امیدوارم مشکلت حل بشه

23. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط milad5188 نمایش پست ها
    سلام علی جام منم مشکل تورو داشتم و خیلی تنها بودم و دوستای خیلی کمی داشتم. ولی با کمک مادرم تونستم عوض بشم. به نظر من چندتا چیز مهم هست تو این موضوع : 1- این جور گوشه گیری دلیلش عدم اعتماد به نفسه ( واسه من که این بود) چون من خیلی چاق بودم همکلاسی هام تیکه مینداختن و ... کلا سرخورده شده بودم. و کلا فکر میکردم تو جامعه همه منو مسخره میکنن واس همین نمیخواستم با دیگران رابطه داشته باشم. 2- اولین قدمی که بردارشتم این بود که اولا با همه با صدای بلند (داد زدن نه) و رسا حرف میزدم اولا سخت بود احساس میکردم کار آنورمالی انجام میدم ولی به خودم میگفتم بابا اعدام که نمیکنن فوقش میگن این پسر چرا اینجوریه ولی دیدم اصلا واسه مردوم خیلی هم معولی ام مث بقیه 3- همه کارهای بانکی و اداری بابامو من انجام دادم همه جا رفتم با اینکه واقعا احساس میکردم همه به من نگا میکنن و پشت سرم حرف میزنن 4- با دوستام با اینکه یکی دو نفر بودن ولی شوخی زیاد میکردم و دوستای اونا روهم دیدنی با اونا هم شوخی میکردم و یواش یواش دوستام زیاد شدن و الان که سه4سال گذشته از اون موقع اینقدر دوست دارم اطرافم که دیگه اعصابم نمیکشه هرروز کمش بیس نفر زنگ میزنن بهم کلا سعی کن اعتماد به نفستو ببر بالا و بگو دیگران مهم نیستن مهم خودمم امیدوارم مشکلت حل بشه
    آفرين به اين روحيه . موفق باشيد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)