نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: نداشتن سابقه کاری

1671
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1001
    تشکـر
    5
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نداشتن سابقه کاری

سلام.دختری هستم 31 ساله . نامزد دارم و انشاالله تا پایان سال ازدواج می کنیم. لیسانس رشته الکترونیک هستم ولی متاسفانه سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی ام را ندارم. 6 سال سابقه کار در زمینه کارهای اداری و فروش دارم . ولی الان دوستدارم در رشته تحصیلی خودم کار کنم ولی متاسفانه نه سابقه کاری در این زمینه دارم و نه تخصص لازم را . خیلی علاقه دارم که دوره های مربوط به رشته ام را در آموزشگاه های آزاد بگذرانم تا بلکه مهارتی پیدا کنم ولی می ترسم که این همه هزینه کنم ولی آخرش هم نتوانم شغلی در این زمینه پیدا کنم و بیخودی وقتم را تلف کرده باشم. الان سه ماه است که بیکارم و به شرکتهای مختلفی سر زده ام برای کار ولی برای درآمد یکم بالاتر از حقوق پایه وزارت کار ، باید یک تخصصی بلد باشی. به نظر شما باید چکار کنم؟ آیا الان دیر نیست که برم دنبال رشته تحصیلی خودم؟( با توجه به اینکه 7 سال از فارغ التحصیلی ام می گذرد) لطفا راهنمایی ام کنید.ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : لطفا راهنمایی ام کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدی نمایش پست ها
    سلام.دختری هستم 31 ساله . نامزد دارم و انشاالله تا پایان سال ازدواج می کنیم. لیسانس رشته الکترونیک هستم ولی متاسفانه سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی ام را ندارم. 6 سال سابقه کار در زمینه کارهای اداری و فروش دارم . ولی الان دوستدارم در رشته تحصیلی خودم کار کنم ولی متاسفانه نه سابقه کاری در این زمینه دارم و نه تخصص لازم را . خیلی علاقه دارم که دوره های مربوط به رشته ام را در آموزشگاه های آزاد بگذرانم تا بلکه مهارتی پیدا کنم ولی می ترسم که این همه هزینه کنم ولی آخرش هم نتوانم شغلی در این زمینه پیدا کنم و بیخودی وقتم را تلف کرده باشم. الان سه ماه است که بیکارم و به شرکتهای مختلفی سر زده ام برای کار ولی برای درآمد یکم بالاتر از حقوق پایه وزارت کار ، باید یک تخصصی بلد باشی. به نظر شما باید چکار کنم؟ آیا الان دیر نیست که برم دنبال رشته تحصیلی خودم؟( با توجه به اینکه 7 سال از فارغ التحصیلی ام می گذرد) لطفا راهنمایی ام کنید.ممنون

برای هیچ کاری دیر نیست ... ولی اگه انتظار داری که در رشته تحصیلی خودت مشغول بکار بشی باید بگم که نیاز به یک پارتی خوب بهتر از

هر جور ادامه تحصیله ... متاسفانه در کشور ما اینطوریه و چاره ام نیست

ولی اگه میتونی در مراکز فنی و حرفه ای کسب مهارت کنی که خیلی خوبه ...

ولی تضمینی برای کارتون نیست ...

ولی میتونید از وامهای خوداشتغالی که در قالب این مراکز پرداخت میشه یه شغلو کارآفرینی کنی ...

به هرحال هرکسی توانایی داره و شاید این خواست خدا باشه که شمارو به این سمت کشونده
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام ،. این که اصلا مشکل نیست عزیز . فکر میکنی چند درصد از افراد مرتبط با رشته تحصیلی الان مشغول کار هستن ؟!!!!! یکی از دوستای من مهندس شیلات داره ولی کارشناسه توی جهاد کشاورزی . به نظرت اینا به هم ربطی داره !!!

5. 2 کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1001
    تشکـر
    5
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون به خاطر توجه تون... من هم از این موضوع آگاهم ولی کار توی جهاد کشاورزی خیلی خیلی موقعیت بهتری هستش تا موقعیت بنده که مدام از این شرکت خصوصی به یک شرکت خصوصی دیگه می رم برای کار ولی همشون می خوان ششصد هفتصد هزار تومن حقوق بدن که ارزش وقت تلف کردن نداره... و اینکه تو ایران خیلیها هستن که تو رشته مرتبط کار نمی کنند رو با شما موافقم ولی من انتظارم از خودم بیشتر از این هاست ... باور می کنید این موضوع مثل یک باری روی دوشم سنگینی می کنه؟

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

ممنون به خاطر توجه تون... من هم از این موضوع آگاهم ولی کار توی جهاد کشاورزی خیلی خیلی موقعیت بهتری هستش تا موقعیت بنده که مدام از این شرکت خصوصی به یک شرکت خصوصی دیگه می رم برای کار ولی همشون می خوان ششصد هفتصد هزار تومن حقوق بدن که ارزش وقت تلف کردن نداره... و اینکه تو ایران خیلیها هستن که تو رشته مرتبط کار نمی کنند رو با شما موافقم ولی من انتظارم از خودم بیشتر از این هاست ... باور می کنید این موضوع مثل یک باری روی دوشم سنگینی می کنه؟
    خیلی سخت نگیر چون بیشتر روحیه ات خسته میشه فقط سعی کن توی کاری که بهت محول میشه را توش موفقیت کسب کنی تا از این راه بتونی شاید به آرزوهات برسی عزیز

8. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1001
    تشکـر
    5
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا ممنونم از راهنمایی هاتون.. ولی متاسفانه من اصلا پارتی ندارم یه مشکل بزرگی که دارم اینه که تو رشته تحصیلی خودم اصلا اعتماد به نفس ندارم.چون خیلی وقته که از لیسانسم گذشته احساس می کنم همه چی از یادم رفته و خلاصه اگه کسی هم از دوست و آشنا کاری را پیشنهاد کرده به خاطر همین مشکل از دستش دادم، یعنی ترسیدم

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

شما بهتر بود همان 7 سال پیش بفکر شغل مرتبط بودید . اما حالا هم دیر نشده و میتونید کارشناسی ارشد رشته قبلیتان را ازمون داده و دنبال کنید تا شانس بازکار برای شما مناسب باشد
    و یا میتوانید به رشته مورد علاقه دیگری مراجعه کنید . اما با توجه به اینکه در زندگی مشترک آینده بهتره شما کار خانه داری را بر عهده بگیرید پس بهتر هست دنبال شغل نباشید .
    موفق باشید
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

11. کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

واقعا ممنونم از راهنمایی هاتون.. ولی متاسفانه من اصلا پارتی ندارم یه مشکل بزرگی که دارم اینه که تو رشته تحصیلی خودم اصلا اعتماد به نفس ندارم.چون خیلی وقته که از لیسانسم گذشته احساس می کنم همه چی از یادم رفته و خلاصه اگه کسی هم از دوست و آشنا کاری را پیشنهاد کرده به خاطر همین مشکل از دستش دادم، یعنی ترسیدم

اصلا خودتو ناراحت نکن هیچکس توی دانشگاه اونقدر آموخته بیرون نیاورده که بتونه توی کار ازش استفاده کنه . منم رشته ام حسابداریه ولی توی بازار اصلا با سیستمی که توی دانشگاه یاد دادن کار نمیکنن.فراموش نکن اینجا ایرانه و سیستم بازار و دانشگاهش کاملا با هم متفاوته

13. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

خانواده
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهار شريف نمایش پست ها
    سلام ،. این که اصلا مشکل نیست عزیز . فکر میکنی چند درصد از افراد مرتبط با رشته تحصیلی الان مشغول کار هستن ؟!!!!! یکی از دوستای من مهندس شیلات داره ولی کارشناسه توی جهاد کشاورزی . به نظرت اینا به هم ربطی داره !!!

البته شیلات و پرورش ماهی مرتبط با جهاد کشاورزیه ....

مثل واحد دامداری که در جهاد کشاورزی مستقره ...

پس ایشون خوشبخت بوده که تونسته در جهاد سر کار بره

والبته کار دولتی اطمینان و ثبات خودش رو داره و برای همینه که مردم بیشتر دنبال این ثبات هستن

در صورتیکه در بیرون از اون محیط میتونن خیلی بهتر فعالیت و کار بکنن و کسب درامد بکنن

ولی خب دیگه مردم ما از ریسک و بدو بدو خسته ان ...

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

عزیزم فرد وقتی در رشته ای تحصیل میکنه در واقع اونو مثل بچه اش دوست داره و همیشه دوست داره که روزی در اون پیشرفت کنه ...

واسه همینه که شمام الان بعد از سالها به فکر این هستید که دوباره در همون رشته ادامه بدید ...

ولی اگه اون رشته خیری برای شما داشت الان در اون مشغول کار بودید

دوستی داشتم که در رشته ای لیسانس گرفته بود و مدتها بیکاری و انجام کارهای غیرمرتبط رو تجربه کرده بود

ولی بعد از مدتها تصمیم گرفت این تابو رو بشکنه و در یک رشته که دوست داره ادامه بده ...

رشته ای رو انتخاب کرد که تونست در اون ادامه بده و از خیر ارشد شیمی که مدتها بدنبالش بود گذشت

یه حرف خوبی زد ... گفت : منکه با این لیسانس سرکار نرفتن پس دیگه چه انتظاری از ارشدش باید داشته باشم

وقتی تفاوتی بین لیسانس و ارشد در صنعت وجود نداره ... مثلا" لیسانس تا گروه 12 میره و ارشد نهایتش تا گروه 14

پس میبینی که زیاد تفائتی نداره ...

پس فکر کن ببین به چه چیزی علاقه داری و میخوای درش موفق باشی ...

و فکر اینکه با مدرک ارشدالکترونیک بخوای پول خوبی درآری رو فراموش کن ... چون به اندازه کافی بازار ازش اشباع شده
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    البته شیلات و پرورش ماهی مرتبط با جهاد کشاورزیه ....

مثل واحد دامداری که در جهاد کشاورزی مستقره ...

پس ایشون خوشبخت بوده که تونسته در جهاد سر کار بره

والبته کار دولتی اطمینان و ثبات خودش رو داره و برای همینه که مردم بیشتر دنبال این ثبات هستن

در صورتیکه در بیرون از اون محیط میتونن خیلی بهتر فعالیت و کار بکنن و کسب درامد بکنن

ولی خب دیگه مردم ما از ریسک و بدو بدو خسته ان ...

بله حق با شماست ولی دوستم توی قسمت دبیرخانه اونجا مشغول بود الان هم رفته یه جای دیگه سرکار که دیگه اصلا ربطی به رشته اش نداره .

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4457
    تشکـر
    0
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام .دوست عزیز من رشته ام کامپیوتر هست . هشت سال هست تو یه اداره کار میکنم.درسته پست من مربوط به رشته ام میشه و مدرکم فوق لیسانس هست ولی یک درصد هم از درسهایی که خوندم به دردم نخورده.واسه همون به نظرم دنبال رشته مرتبط نباش. هر کاری باشه فرقی نداره.کاری رو که من میکنم تو اداره حتی یه دیپلم هم میتونه انجام میده

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12888
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با عرض سلا و خسته نباشید
    نمیدانم چگونه یک شغل را راه اندازی کنم .

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12888
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چگونه یک وام با سود کم بگیرم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد