نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ازدواج با تردید

1083
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4480
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Question ازدواج با تردید

با سلام دختری 24 ساله هستم که حدود ده سال پیش خواهرم بعد از یک ازدواج عاشقونه، به شکست خورد و مجبور به جدایی شد. متاسفنه چون اون زمان من در سن بلوغ بودم این اتفاق بدجور در روحیه ام اثر گذاشت و تمام مردان اطرافم را با خصوصیت مردی که زندگی خواهرم را برهم زد مقایسه میکردم.تا اینکه سه سال پیش با پسری آشنا شدم که دو سال از خودم کوچیک تر است اما به دلیل مضخصات اخلاقی خوب کم کم جذبش شدم.اما الان بعد گذشت سه سال بعضی از اخلاقاش باز باعث شده به حالت مقایسه ای برگردم و بسیار نگرانم که نکنه انتخابم اشتباه باشه و این پسر هم مانند دیگران بد باشه.
    بعضی از اخلاقاش واقعا ازار دهندس مثلا اینکه بسیار خودش و دست بالا میگیره و به شرایطش مغروره طوری که سر هیچ کاری نمیتونه دووم بیاره، همش فکر میکنه که برای تشکیل زندگی و قبول مسئولیت برایش زود است و هنوز ترجیح میده از پدرش پول بگیره، تازگیا خیلی خود رای شده و حرفای من اصلا برایش مهم نیست.
    با توجه به اینکه ما قرار ازدواج باهم داریم و احتمالا تا آخر امسال نیز عقد میکنیم. بسیار نگرانم اگر چنین رفتار هایی در آینده شدت پیدا کنه میترسم زندگیم مانند خواهرم شود.خواهش میکنم راهنماییم کنید که باید چیکار کنم صلاح هست که رابط را برهم بزنم؟

2. کاربران زیر از رودابه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3489
    تشکـر
    90
    تشکر شده 233 بار در 133 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دوراهی عقل و احساس

سلام عزیزم به شخصیت خودتم بستگی داره که بتونی باهاش کنار بیایی یا نه
    مثلا بعضی از خانومها براشون مهم نیست که همسرشون خود رای باشه و تابع نظر اون میشنو میتونن زندگی خوبی هم داشته باشن ولی بعضی خانومها
    نمیتونن تحمل کنن که نظرشون مورد توجه قرار نگیره و این باعث مشکل میشه
    بعدشم به نظرت تو همین دوستی که دارین وقتی میبینی انقد مغروره اذیت نمیشی؟؟؟؟؟؟؟؟

4. کاربران زیر از کیانا2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط رودابه نمایش پست ها
    با سلام دختری 24 ساله هستم که حدود ده سال پیش خواهرم بعد از یک ازدواج عاشقونه، به شکست خورد و مجبور به جدایی شد. متاسفنه چون اون زمان من در سن بلوغ بودم این اتفاق بدجور در روحیه ام اثر گذاشت و تمام مردان اطرافم را با خصوصیت مردی که زندگی خواهرم را برهم زد مقایسه میکردم.تا اینکه سه سال پیش با پسری آشنا شدم که دو سال از خودم کوچیک تر است اما به دلیل مضخصات اخلاقی خوب کم کم جذبش شدم.اما الان بعد گذشت سه سال بعضی از اخلاقاش باز باعث شده به حالت مقایسه ای برگردم و بسیار نگرانم که نکنه انتخابم اشتباه باشه و این پسر هم مانند دیگران بد باشه.
    بعضی از اخلاقاش واقعا ازار دهندس مثلا اینکه بسیار خودش و دست بالا میگیره و به شرایطش مغروره طوری که سر هیچ کاری نمیتونه دووم بیاره، همش فکر میکنه که برای تشکیل زندگی و قبول مسئولیت برایش زود است و هنوز ترجیح میده از پدرش پول بگیره، تازگیا خیلی خود رای شده و حرفای من اصلا برایش مهم نیست.
    با توجه به اینکه ما قرار ازدواج باهم داریم و احتمالا تا آخر امسال نیز عقد میکنیم. بسیار نگرانم اگر چنین رفتار هایی در آینده شدت پیدا کنه میترسم زندگیم مانند خواهرم شود.خواهش میکنم راهنماییم کنید که باید چیکار کنم صلاح هست که رابط را برهم بزنم؟

دوست عزیز بهتره در مرحله زندگی خوب شرایط رو در نظر بگیری ...

شما اگه کارتون به ازدواج ختم شد بهتره قبل از رسمی کردن اون تا مدتی حتی 6ماه نامزد بمونید ...

در این مرحله شما میتونید با رفت و امد به خونه ایشون و حتی اومدن ایشون به خونه شما تمام زوایای شخصیتیشو ببینی ...

مطمئنا" در این دوران اگه تمام ذهن شما دنبال خوشگذرونی این دوره نباشه

پس راحت میتونید تشخیص بدید که این ازدواج به نفع شما هست یا نه ...

این حرفارو برای این گفتم چون شما نمیخوایت مثل خواهرتون یک شکست رو تجربه کنید ...

هرچند شکستی نیست و اگه یه خورده باز به موضوع نگاه کنید در بیشتر مواقع این شکستها نوعی رهایی بحساب میاد
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست عزیز. الان بهترین فرصت برای تصمیم گیری در مورد آینده است اگه حدس میزنی یه سری از فاکتورهای لازم واسه زندگی رو نداره بهش یادآوری کن و همین الات تکلیفتو مشخص کن تا بعدا نگه میخاستی بگی .

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

منم نظرم اینه وقتی آدما وجه اشتراکی ندارن ... چرا باید خودشون و آرامششونو به خطر بندازن

یه مسئله ای هست و اونم اینه که هر دختر و پسری وقتی با هم دوست باشن خیلی خیلی میتونن با هم خوب باشن و رومانتیک رفتار کنن

مثل دوتا ماشین که میتونن کنار هم خیلی مودبانه رانندگی کنن ، ولی امان از روزیکه سر یه تقاطع بخوان بگذرن ...

اونجاست که باید دید چطوری از هم سبق میگیرن و .... باقی ماجرا ...

پس تا الان وقت لازم برای فکر داری بهتره ازش استفاده کنی و برای آینده تصمیم گیری کنی ...

ببین هیچ مردی بعد از ازدواج تغییر نمیکنه و همون اخلاق رو خواهد داشت ...

فقط این خانوما هستن که برای آرامش خودشون تغییر میکنن و از موقعیت خودشون عقب میشینن
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد