نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: مخالفت همسرم با کمک مالی به خانواده

1634
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4486
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت همسرم با کمک مالی به خانواده

سلام
    من مرد 28 ساله هستم یه حدود 1 سال پیش با دختر خانمی با معرفی خواهرم که درمجلسی همدیگر را دیده بودن ازدواج کردم و در ساختمان پدرم (که حدود 70 سال دارد)زندگی رو شروع کردیم ...همسرم خانم با خدا و مومنی هست و ما زندگی خوبی داریم و به تازگی باخواست خدا بزودی صاحب فرزندی خواهیم شد ...... اما ما یه مشکل داریم که بعضی وقتا جفتمون از زندگی پشیمون میشم ....همسر بنده اجازه نمیده من هیچگونه کمکی به پدر و مادرم که سنی ازشون گذشته کنم ....پدر من حتی از بابت خانه ازمن تک ریال هم نمیگیرد ...ولی مواقعی که من میخوام مثلا ماهانه به مادرم 25 هزارتومان ناقابل بدهم هم ناراحت میشه ....برای مثال ما وقتی با کل خانواده رفتیم مشهد اجازه نداد من سهمه خودم بایت بلیط قطار را هم بدم.....من خیلی دوست دارم به پدر مادرم کمک کنم با اینکه چیز ناچیزی باشد با اینکه میدونم به زندگی خودم هیچ آسیبی نمیرسه...اصلا هم از مخفی کاری بیزارم و دوست ندارم این کار رامخفیانه انجام دهم ........شما میگید من چیکار کنم...........

2. کاربران زیر از bahram بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : شما میگید چه کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط bahram نمایش پست ها
    سلام
    من مرد 28 ساله هستم یه حدود 1 سال پیش با دختر خانمی با معرفی خواهرم که درمجلسی همدیگر را دیده بودن ازدواج کردم و در ساختمان پدرم (که حدود 70 سال دارد)زندگی رو شروع کردیم ...همسرم خانم با خدا و مومنی هست و ما زندگی خوبی داریم و به تازگی باخواست خدا بزودی صاحب فرزندی خواهیم شد ...... اما ما یه مشکل داریم که بعضی وقتا جفتمون از زندگی پشیمون میشم ....همسر بنده اجازه نمیده من هیچگونه کمکی به پدر و مادرم که سنی ازشون گذشته کنم ....پدر من حتی از بابت خانه ازمن تک ریال هم نمیگیرد ...ولی مواقعی که من میخوام مثلا ماهانه به مادرم 25 هزارتومان ناقابل بدهم هم ناراحت میشه ....برای مثال ما وقتی با کل خانواده رفتیم مشهد اجازه نداد من سهمه خودم بایت بلیط قطار را هم بدم.....من خیلی دوست دارم به پدر مادرم کمک کنم با اینکه چیز ناچیزی باشد با اینکه میدونم به زندگی خودم هیچ آسیبی نمیرسه...اصلا هم از مخفی کاری بیزارم و دوست ندارم این کار رامخفیانه انجام دهم ........شما میگید من چیکار کنم...........

راستش در این موارد کار نمیتونی انجام بدی ...

البته در مورد مومن بودن و با خدا بودن همسرتون فکر میکنم اغراق کردید ...

چون کسیکه خدارو قبول داشته باشه پس شکر نعمت ازاو رو هم قبول داره و میدونه که پدر و مادر شما چه لطفی کردن که شما رو از

شر صابخونه و اسیابکشی هرساله رها کردن ...

متاسفانه شما نمیتونید اخلاق ایشون رو عوض کنید ...

بقول امام معصوم علیه السلام : خداوند برای هر دردی درمانی قرار داده بجز اخلاق بد که براش درمانی نیست ...

از طرفی شما برای حفظ این تعادل نمیتونید با تغییر اخلاق ایشون کاری رو که دوست دارید انجام بدید ...

پس انتخاب با شماست که در این مورد تصمیم گیری کنید ولی آرامش زندگی خودتو به هم نباید بزنی
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

والا چه میشه گفت ... من با نظر بالا موافقم که باید در این مورد انسان سپاسگذار باشه و شکر نعمت خداوند رو بکنه

ولی متاسفانه هر کسی اخلاقی داره و نمیشه کاریش کرد ..

در مورد کمک به خونواده همونطور که شما گفتید مشکلی رو برای شما ایجاد نخواهد کرد ...

و وظیفه شماست که به خونواده خودتون هم کمک کنید مخصوصا" پدر و مادرتون ...

پس چاره ای ندارید که این کارو در خفا انجام بدید ...

راستش ما خانوما حساس هستیم و همون بهتر که چیزی جلوی چشممون انجام نشه که بخواد ارامش زندگیمونو به هم بریزه

شاید روزی ایشون به اشتباهش پی ببره و خیال شما رو هم راحت ...
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

6. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

ببخشید آقا بهرام میشه بفرمایید شما مومن و باخدا بودن رو در چی میبینید ؟! به حجاب ! به سجاده پهن کردن ! به چی ؟!؟! پس نیکی به پدر و مادر جز باخدا بودن نیست ؟!؟!!!!!
    همسرتون به این موضوع آگاهی دارند که کمک به پدر و مادر میتونه هزار برابر توی زندگی خیر و برکت بیاره ؟!!!
    پدر و مادر جز خوشبختی فرزندان از خدا هیچی نمیخوان . مواظب باشین به عاق والدین دچار نشین که ضربه سنگینیه .

8. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4486
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

بله درسته همسرم به پدر و مادرم بی احترامی نمیکنه......تنها مشکل من همینه نمیذاره بهشون کمک مالی بکنم.متاسفانه .....آخه میدونید من همونطور که گفتم از مخفی کاری بدم میاد به خاطر همین در همون دوران نامزدی تمام این مساپل رو بهش کفتم .....کاملا با شرایطم آشنا بود ولی حالا نمیدونم.با پدر مادر همسرم هم همینطوری رفتار میکنم تا احساس حسادت نکنه........شاید همونطور شما دوستان فرمودید تنها راهم کمک پنهانیه ولی اصلا اینطوری به دل آدم نمیشینه .........

10. کاربران زیر از bahram بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

سعی کنید این موضوع رو حل کنید چون فرداها مجبور میشین مسایل دیگه ای رو هم پنهان کنید و بعدا که همسرتون فهمید باعث ایجاد دلخوری بشه .
    واسه این موضوع همسرتون دلیل قانع کننده ای داره ؟؟؟؟؟

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

بله درسته همسرم به پدر و مادرم بی احترامی نمیکنه......تنها مشکل من همینه نمیذاره بهشون کمک مالی بکنم.متاسفانه .....آخه میدونید من همونطور که گفتم از مخفی کاری بدم میاد به خاطر همین در همون دوران نامزدی تمام این مساپل رو بهش کفتم .....کاملا با شرایطم آشنا بود ولی حالا نمیدونم.با پدر مادر همسرم هم همینطوری رفتار میکنم تا احساس حسادت نکنه........شاید همونطور شما دوستان فرمودید تنها راهم کمک پنهانیه ولی اصلا اینطوری به دل آدم نمیشینه .........

خب نمیگیم بهترین کاره ولی راه حل فعلی شماست...

حالا چه چیزی باعث شده که خانومتون این رفتارو داشته باشه ؟

نکنه این کارو میکنه تا شمارو هم ترغیب به کمک به خونواده اش بکنه ...

یا اینکه فکر میکنه شما تمام دارایی خودتونو برای کمک به پدر و مادر صرف میکنید ...؟

به هرحال بهتره در زمانی که ارامش بر زندگی حاکمه ، دلیل اینکارشو جویا بشی ...

و در این مورد محکم بایستید ... تا بدونید چه عاملی باعث این اتفاق در زندگی شما شده ...؟

چون نه مبلغ شما زیاده و نه شما قصد فریبش رو دارید .......

نکنه چون مبلغ پولی که میخوایت کمک کنید ، چون کمه اینطوری مخالفت میکنه ؟ شاید ...؟!؟
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

13. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    میزان امتیاز
    11

ولی شاید علتش این باشه که چون شما مبلغ کمی رو میخوایت به خونواده خودتون بدید مخالفت کرده ...

چون حق شما اینه که بیشتر از این رو به خونواده کمک کنید ...

پس بهترین کار همینه که بشنید و خوب باهاش حرف بزنید ...

اینجوری دیگه فکری در این مورد ذهن شمارو آزار نمیده
    امضای ایشان
    كنارت هستم اي تنها...

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4486
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

از همتون ممنونم فعلا اوضا رو با حرف زدن کنترل کردم تا بعد ببینم خدا چی می خواد...............

16. کاربران زیر از bahram بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام ،اگه خودتون و همسرتون به اين اعتقاد داشته باشيد كه از هر دستي بدين از همون دست پس ميگيريد نبايد در مورد كمك به پدر و مادر اين حرفا زده بشه. شايد اونا توقعي وحتي نيازي به اين مبلغ ناچيز نداشته باشن اما ميدوني با يه لبخند مادر و پدر بابت توجهي كه بهشون نشون دادي چه بركتي وارد زندگيت ميشه.من هم ازدواج كردم و خودمو آدم خيلي مومن و مذهبي نميدونم اما به اين اعتقاد دارم كه آدم تو هر شرايطي هم كه باشه كمك كردن مادي اونم با اين مبالغي كه شما ميگين چيزي از زندگي ما كم نميكنه و اتفاقا باعث زياد شدن روزي ما ميشه.پدر و مادر خداي روي زمين ما آدما هستن و هركاري براي خوشحاليشون انجام بديم باعث عاقبت بخيري خودمون ميشه،به نظرم شما بيش از حد به ايمان ايشون اعتقاد پيدا كردين و بهتره امور بعضي مسائل و دست خودتون نگه دارين و حتي ايشونو راهنمايي كنيدو تذكر بدين،نگران نباشيد كمك به پدر ومادرتون(به اندازه اي كه به تامين نياز زندگي خودتون صدمه اي وارد نشه) علي رقم نارضايتي همسرتون هيييييييييچ گناهي نداره.
    امضای ایشان

18. کاربران زیر از zbahane بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

از همتون ممنونم فعلا اوضا رو با حرف زدن کنترل کردم تا بعد ببینم خدا چی می خواد...............
    نه اینکه خدای نکرده قصدم اینه که بهش دروغ بگی ...

ولی گاهی وقتا همون بهتر که در خفا کاری رو انجام بدید ...

مطمئن باشید روزی خودش به این موضوع واقف میشه ولی شما در اون روز ممکنه خیلی زمان برای محبت به والدین رو از دست داده باشید

پس بهتره با حفظ تعادل در این روابط بهترین راه رو در نظر بگیرید

این خودش یه هنره که بتونید یه تعادل بین روابط پدر و مادر با همسرتون در نظر بگیرید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    میزان امتیاز
    11

خب خدارو شکر که تونستید اوضاع رو آروم کنید ...

راستش پدر و مادر چیزایی نیستن که بخوای سروقت بهشون برسی ...

انشالله هزارساله باشن ... ولی عمرهمه کوتاهه و باید تا میتونیم به پدر و مادرمون خوبی کنیم ...

باید به همه کمک کنیم ... وگرنه روزی متوجه میشیم که زمان رو از دست دادیم ...

ما دخترا گاهی خودخواه میشیم ... و درک نمیکنیم که ممکنه این جور مواردم واسه خودم پیش بیاد که بخوایم به خونواده خودمون کمک کنیم

همه اینا به این برمیگرده که فرد باید انصاف داشته باشه
    امضای ایشان
    كنارت هستم اي تنها...

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

شما باید طی یک گفتگو این موضوع رو با همسرتون در میان بزارید و همه چیز رو مطرح کنید . ایشون که فرد مومنی هستید نباید چنین طرز فکریم داشته باشن .
    شما تا الان زندگی خوب دارید پس به خاطر موارد جزیی سعی بر ایجاد اختلاف نکنید و سریع سعی بر رفع اونها داشته باشید . گفتگو رو سریعتر انجام بدید و سعی در متقاعد کردن نظر ایشون داشته باشید
    موفق باشید
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد