نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: ازدواج مدرن

1301
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4546
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج مدرن

با سلام وعرض خسته نباشید .دختری مجرد هستم 32ساله که به تازگی با پسری 36 ساله آشنا شدم.این اولین تجربه من هست که با جنس مخالف ارتباط دارم وبه شرط شناخت وازدواج پذیرفتم .در این مدت که آشنا شدیم متوجه شدم ایشان سنت رو رد میکنن وزندگی مدزن را دوست دارد من به اندازه لازم سنت را قبول میکنم ولی مدرن رو هم تاحدی معقول میپذیرم با اصرار من مادرم از این رابطه مطلع شد وپافشاری که از طریق خانواده اقدام کنیم از طرفی هم علی معتقدد که ما همدیگر رو بشناسیم وبعد خانواده حتی برای بعضی از مسایل حاضر است پیش مشاور برویم وخانواده بعد از شناخت کامل .واز طرفی هم من کاشان هستم وعلی تهران وتاکید دارن همدیگر را حضوری ببینیم . مادرم هم معتقد است که باید تحقیق محلی انجام بدهیم تا اجازه بیرون رفتن را بدهن . اما علی معتقد که اول روحیات وفکرهای همدیگر را بشناسیم بعد . از یک طرف هم فوق العاده احساساتی است ومرتبا احساسش رو نسبت به من بیان میکند ودوست دارد من هم مثل او بیان کنم .به او گفتم که تا تعهدمان رسمی نشده من به اینصورت بیان نمیکنم . ومیگوید دوست دارم در زندگی مشترکمان افراطی به همسرم محبت کنم . از نظر شغلی هم چون مهندس معمار هستن پروژهای کار میگیرن وبعضی وقتها بیکار هستن ویا مربی شنا > من آدمی هستم که عشق وکار وتفریح را در چارچوب اعتدال میخاهم و لی ایشان عشق را افراطی وعاشق تفریح هستن البته خودش میگوید پسر مستقلی است وخودش ماشین وخونه خریده است.من دچار شک وتردید هستم ومواظب هستم که تحت تاثیر ابراز علاقه ایشان قرار نگیرم ومیترسم که به من دروغ بگوید .به نظر شما این احساس شک وتردید را چگونه به او بگوییم و چه جوری اون رو ترغیب کنم که از طریق خانواده اقدام کنه وبعد با هم بیرون برویم

2. کاربران زیر از eli61 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    تشکر شده 1,186 بار در 704 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : پیش از ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط eli61 نمایش پست ها
    با سلام وعرض خسته نباشید .دختری مجرد هستم 32ساله که به تازگی با پسری 36 ساله آشنا شدم.این اولین تجربه من هست که با جنس مخالف ارتباط دارم وبه شرط شناخت وازدواج پذیرفتم .در این مدت که آشنا شدیم متوجه شدم ایشان سنت رو رد میکنن وزندگی مدزن را دوست دارد من به اندازه لازم سنت را قبول میکنم ولی مدرن رو هم تاحدی معقول میپذیرم با اصرار من مادرم از این رابطه مطلع شد وپافشاری که از طریق خانواده اقدام کنیم از طرفی هم علی معتقدد که ما همدیگر رو بشناسیم وبعد خانواده حتی برای بعضی از مسایل حاضر است پیش مشاور برویم وخانواده بعد از شناخت کامل .واز طرفی هم من کاشان هستم وعلی تهران وتاکید دارن همدیگر را حضوری ببینیم . مادرم هم معتقد است که باید تحقیق محلی انجام بدهیم تا اجازه بیرون رفتن را بدهن . اما علی معتقد که اول روحیات وفکرهای همدیگر را بشناسیم بعد . از یک طرف هم فوق العاده احساساتی است ومرتبا احساسش رو نسبت به من بیان میکند ودوست دارد من هم مثل او بیان کنم .به او گفتم که تا تعهدمان رسمی نشده من به اینصورت بیان نمیکنم . ومیگوید دوست دارم در زندگی مشترکمان افراطی به همسرم محبت کنم . از نظر شغلی هم چون مهندس معمار هستن پروژهای کار میگیرن وبعضی وقتها بیکار هستن ویا مربی شنا > من آدمی هستم که عشق وکار وتفریح را در چارچوب اعتدال میخاهم و لی ایشان عشق را افراطی وعاشق تفریح هستن البته خودش میگوید پسر مستقلی است وخودش ماشین وخونه خریده است.من دچار شک وتردید هستم ومواظب هستم که تحت تاثیر ابراز علاقه ایشان قرار نگیرم ومیترسم که به من دروغ بگوید .به نظر شما این احساس شک وتردید را چگونه به او بگوییم و چه جوری اون رو ترغیب کنم که از طریق خانواده اقدام کنه وبعد با هم بیرون برویم
    سلام . دوست عزیز خیلی خوبه که شما این شک و تردید درخودتون احساس میکنید ...
    شما میتونید با حرف های منطقی ایشون رو متقاعد کنید .. مثلا خانواده م اجازه نمیدن .. یا پدرم گفتن باید باشما و خانوادتون بیشتر آشنا بشیم. و میتونی با حرف های اینجوری بهش بگی که نگرانی شما و خانوادتون بجا هستش .
    بعدش اینکه باید بدونه که زن گرفتن یعنی تعهد نه اینکه زن بگیره بعد خودش عشقو تفریح کنه .... باید خیلی ازاین تفریحات و ... رو قیدشو بزنه و بجاش تفریحات خانوادگی جایگزین کنه ...
    بوده که شوهره فقط واسه غذا خوردنی و خوابیدی به خونه اومده و بقیه ش سرکارو تفریح با دوستاش بوده ... وشما هم این نکته رو حتما باید بهش بگید که ازدواج یعنی تعهد و محدود شدن از یه سری کارای مجردی

4. کاربران زیر از a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام . به نظرم توي سن شما ديگه جالب نيست كه بدون اطلاع خانواده بخواين با كسي آشنا بشين . بهتره يه اقدامي هم خانواده آقا انجام بدن تا خيالتون راحت باشه . اينجوري كه طرف بخواد بدون تعهد به رابطه ادامه بده اصلا جالب نيست . بهتره منطقي باهاش صحبت كني تا خانواده اش بيان خواستگاري و ديگه مراحل نامزدي رو بگذرونين.تا حداقل بدونه يه تعهدي داره بوجود مياد

6. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4062
    تشکـر
    60
    تشکر شده 115 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    10

هنوز ندیده اید هم را؟
    و..از یک طرف هم فوق العاده احساساتی است ومرتبا احساسش رو نسبت به من بیان میکند ودوست دارد من هم مثل او بیان کنم ؟؟
    ولش کن،،ببین قسمتت کجاست
    ویرایش توسط سوزان : 07-05-2014 در ساعت 01:35 PM

8. کاربران زیر از سوزان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

شما در وهله اول به هیچ وجه تا زمانی که اول تحقیقات کامل رو انجام ندادید و همینطور خانواده ها با هم اشنا نشدند نباید رابطه ای داشته باشید . اگر هنوز ای نرابطه بین شما و ان پسر برقراره سریعتر محدودش کنید و خیلی سنگین رفتار کنید و بعد سراغ اشناییت خانواده ها باهم برید و .. بقیه مسایل
    بهتره این فرد رو بیشتر بشناسید . چون اگر بیش از حد اهل خوش گذرانی و تفریح هست خب این یک مورد منفی به حساب میاد و شاید در زندگی مشکلاتی رو ایجاد کنه . پس هر کاری کردید قبل از ازدواج کردید . همه جوانب را در نظر گرفته و به هیچ وجه از روی احساسات عمل نکنید . با عقل و درایت پیش برید و فریب ابراز احساسات طرف مقابل را نخورید و واقع بینانه برخورد کنید .
    موفق باشید
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

10. کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4107
    تشکـر
    0
    تشکر شده 18 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.
    فقط یه چیزی از قدیم می گن اگه می خوای کسی رو خوب بشناسی چند بار بر خلاف چیزی که اون می خاد عمل کنید.
    حالا شما هم همین کار رو بکن مطمن باش اگه دوستت داشته باشه و احساسش واقعی باشه عکسالعمل خاضی نشون نمی ده.
    یا مطمن باش اگه قلبی شما رو بخواد حاضر یکمی از خودش بزنه و به شما برسه.
    امضای ایشان
    همه چیز یه روز درست می شه
    سعید

12. کاربران زیر از saeedkyo7618 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط سوزان نمایش پست ها
    هنوز ندیده اید هم را؟
    و..از یک طرف هم فوق العاده احساساتی است ومرتبا احساسش رو نسبت به من بیان میکند ودوست دارد من هم مثل او بیان کنم ؟؟
    ولش کن،،ببین قسمتت کجاست
    آخه چطوري هنوز همديگرو نديدين و داره مرتبا بهت ابراز احساسات ميكنه !!!!!!

فكر نميكني اين اصلا منطقي نيست ؟؟!!!

اگه همديگرو ديدين و از ظاهر همديگه خوشتون نيومد چي ؟؟!!!!

14. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    تشکر شده 1,186 بار در 704 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار شريف نمایش پست ها
    آخه چطوري هنوز همديگرو نديدين و داره مرتبا بهت ابراز احساسات ميكنه !!!!!!

فكر نميكني اين اصلا منطقي نيست ؟؟!!!

اگه همديگرو ديدين و از ظاهر همديگه خوشتون نيومد چي ؟؟!!!!
    آره راست میگه . اگه هم رو دیدید خوشتون نیومد چی ؟؟؟

16. کاربران زیر از a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

خب دیگه از قدیم گفتن عشق مثل اتیشه ... و عشقی که اینجوری تنده خیلی زود سرد میشه ...

راستش شاید خیلی بی رحمی باشه این حرف ولی ایشون خیلی آتیشش تنده و هر داغی روزی سرد میشه

مشکل اصلی شما اینه که از هم دورید و نمیتونید خوب با هم در ارتباط باشید ...

ولی در مورد تمام احساساتی که دارید، صحبت کنید و از اینکه ناراحت بشه نترسید ، چون به هر حال شما باید بدونید که در آینده قراره باکی زندگی کنید ...

ولی اگه کار جلو رفت مدت سه تا شش ماه رو نامزد بمونید و با رعایت سلامت کامل باهاش در ارتباط باشید ...

چون تا با کسی نتونی ارتباط برقرار کنی نمیتونی بهش اعتماد کنی ... اونجا که میتونی بفهمی تمام احساساتش از سره چیز دیگه است ...

و یا حتی ممکنه شما از فرم غذا خوردنش خوشتون نیاد ....

پس دوران نامزدی رو حتما" جدی بگیرید ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

18. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4546
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

فکر میکنم اشتباه متوجه شدین ما همدیگر رو دیدیم منتها در حال حاضر از هم دور هستیم و تلفنی صحبت میکنیم

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4546
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

در مورد همه چیز صحبت میکنیم وخود ایشان معتقد اند که در مورد موضوعاتی که به تفاهم نرسیدم با مشاوره مشورت میکنیم همین که فکرش بازه رو دوست دارم همینطور زفقن به کارگاه های آموزشی را مسخره نمیدونه .از طرف دیگه روی تعهد خیلی حساس هست ومعتقد هست که یه زن وشوهر باید خدای همدیگه روی زمین باشن وهمدیگر را بپرستن در حرفاش چیز غیر منطقی برداشت نکردم فقط من میترسم اینها همه در قالب شعار باشه هنوز بهش اعتماد ندارم ولی احساس دارم

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

ببین عزیزم اینجا ایران هست و هنوز ازدواجها بر پایه سنت تداوم داره . پس سعی کن بهش بفهمونی که بیاد خواستگاریت و بهت متعهد بشه . این که فکرش آزاده و .... واسه خودشه ببین واسه شنا چقدر ارزش قایله

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد