نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: *** انواع فوبیاها را بشناسید ***

2453
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

*** انواع فوبیاها را بشناسید ***

ترس شما را از خطر محافظت می کند، اما فوبیا احساس ترس شدید و بیمارگونه از چیزی است که در واقع خطری شدید یا واقعی محسوب نمی شود.

ترس بی اندازه و غیر منطقی که افراد در هنگام مواجه با شرایط، اماکن، فعالیت و یا شئ‌ای خاص با آن مواجه می شوند. افرادی که فوبیا دارند بعضی اوقات احساس می کنند که اضطراب و ترسشان موجه نیست، اما مسئله اینجاست که کاری از دستشان برای غلبه بر آن بر نمی آید.

فوبیا می تواند آنقدر قوی باشد که زندگی شما را مختل کند. و بد نیست بدانید بیش از ۱۹ میلیون آمریکایی به انواع
    [replacer_a]دچارند.در ادامه مطلب خواهید دید که برخی از افراد از چه نوع فوبیایی رنج می برند. و البته شاید خود شما هم با برخی از آنها دست به گریبان باشید.

فوبیا

سه نوع متفاوت
    [replacer_a]

بیش از صدها نمونه از فوبیا شناسایی شده. حتی یکی از آنها فوبیایی ترس از ابتلا به فوبیاست. اما زمانی که در مورد فوبیا صحبت می کنیم، متخصصان این مشکل را به سه دسته تقسیم می کنند، اختلالی که نوعی اضطراب محسوب می شود. آگورافوبیا، ترس شدیدی که در اماکن عمومی به فرد دست می دهد، مکانهایی که شاید خروج از آنها برای فرد مشکل باشد. سوشیال فوبیا، ترس ناشی از ایجاد هرگونه روابط اجتماعی. و در نهایت فوبیای خاص، ترس شدید از شرایط و یا اجسام خاص.

آگورافوبیا:
    ترس از اماکن عمومی

فوبیا

آگورا در یونان باستان به محلی همچون بازار و یا مکانی برای قرار ملاقات اطلاق می شد. فردی که مبتلا به این شکل از فوبیاست، از گیر افتادن در یک مکان عمومی همچون، پل و یا صف بانک می ترسد. در واقع ترس اصلی ناشی از آن می شود که فرد با خودش فکر می کند که نتواند از محل مورد نظر فرار کند. آگورافوبیا یافت شده در زنان ۲ برابر مردان است و در صورتی که این ترس درمان نشود، فرد را به صورت کامل خانه نشین خواهد کرد. اما در بررسی ها و درمان های انجام شده، ۹ نفر از ۱۰ نفری که درمان را دنبال کرده اند به راحتی بر این ترس غلبه کرده اند.

سوشیال فوبیا:
    چیزی ماورای خجالتی بودن

فردی که مبتلا به این نوع از فوبیاست، تنها خجالتی نیست. این فرد در زمان مواجه با شرایط اجتماعی به شدت می ترسد و مضطرب می شود. او با خودش می گوید که آیا رفتار وی برای دیگران قابل قبول است؟ آیا دیگران متوجه اضطراب وی می شوند؟ آیا زمانی که می خواهد حرف بزند، کلمات بر سر زبان وی خواهند آمد؟ سوشیال فوبیای درمان نشده منجر به قطع ارتباطات فرد با جامعه می شود و تاثیر منفی بر زندگی شخصی و حرفه ای فرد می گذارد.

کلاستروفوبیا:
    ترس از فضاهای تنگ

فرد مبتلا به کلاسترو
    [replacer_a]، از ماندن در فضاهای تنگ و محصور به شدت ترس دارد. فرد مبتلا به این نوع فوبیا نمی تواند بدون اضطراب سوار آسانسور شود و یا از یک تونل بگذرد. ترس از اینکه در آن فضا خفه بشود و یا گیر بیوفتد، سبب می شود تا وی از فضاهای تنگ دوری کند و در این مواقع به رفتاری برای حفظ امنیت خودش دست می زند. به عنوان مثال پنجره را باز می کند و یا در نزدیکی راه خروج می نشیند. شاید این وضعیت بتواند شرایط را قابل تحملتر کند، اما ترس را کم نخواهد کرد.

زوفوبیا:
    ترس از حیوانات

یکی از متداول ترین نوع فوبیا، ترس از حیوانات است. زوفوبیا یک مفهوم کلی برای ترس از حیوانات است، که خود دارای زیرشاخه هایی است، که آن را بر اساس نوع حیوانات تقسیم بندی می کند. همانند ترس از عنکبوتها، مارها، پرندگان و زنبورها. بیشتر این فوبیا ها در دوران کودکی به وجود آمده اند و معمولا با پایان آن دوران از بین می روند. اما ممکن است برخی از آنها در دوران بزرگسالی باقی بمانند.

برونتوفوبیا:
    ترس از رعد

کلمه یونانی bronte به معنی رعد است و فرد مبتلا به برونتوفوبیا از رعد و برق می ترسد. حتی اگر بداند که رعد و برق به وی آسیبی نمی رساند، باز هم از بیرون رفتن از خانه اجتناب می کند. این افراد ممکن است خودشان را در خانه مخفی کنند و پشت کاناپه و یا داخل کمد پنهان شوند. ترس بیش از حد نسبت به رعد و برق نیز استرافوبیا نام دارد، ترسی که میان انسان ها و حیوانات مشترک است.

آکروفوبیا:
    ترس از ارتفاع

فوبیا

فرد مبتلا به این نوع [replacer_a]به صورت غیرعادی از ارتفاع می ترسد و این ترس به حدی می تواند شدید باشد که فرد حتی با بالا رفتن از پله و یا نردبان دچار حمله عصبی گردد. در برخی موارد، ترس به حدی شدید است که فرد به سختی می تواند از جای خود تکان بخورد. حمله عصبی به حدی می تواند شدید باشد که فرد توانایی پایین آمدن از ارتفاعی را که بالا رفته است را از دست می دهد.

آئروفوبیا:
    ترس از پرواز

کسی که به آئروفوبیا دچار است از پرواز کردن می ترسد. معمولا این نوع فوبیا زمانی در فرد شروع به نمود می کند که فرد پس از حرکات ناگهانی هواپیما دچار ترس می شود و یا فرد دیگری که دچار حمله عصبی شده است را مشاهده می کند. حتی پس از اینکه آن شرایط پایان یافته است، این ترس می تواند باز با دیدن همان صحنه ها در تلویزیون به وجود فرد بازگردد.

هموفوبیا:
    ترس از خون، تزریق یا آسیب دیدگی

تعداد زیادی فوبیای در رابطه با خون، تزریق و آسیب دیدگی وجود دارد. هموفوبیا، ترس از خون و تریپانوفیا، ترس از تزریق توسط آمپول است. دسته دیگری از افراد هم نسبت به آسیب دیدگی و یا جراحی های شدید دچار فوبیا هستند. این دسته از فوبیاها ممکن است موجب از هوش رفتن فرد نیز بشود.

ترسهای ماورا طبیعی

این دسته از [replacer_a]ها معمولا بر اساس خرافات شکل می گیرند. به عنوان مثال ترس از عدد ۱۳ (تریسکایدکافوبیا) و یا فکر کردن بیش از حد و ترس از روح (فاسموبیا)، از انواع این دسته از فوبیا محسوب می شوند.
    همچنین با اینکه وجود خون آشام ها یک افسانه است، افرادی وجود دارند که از خفاش ها می ترسند که ترس آنها چیروپتوفوبیا نام دارد.

امتوفوبیا:
    ترس از استفراغ

فوبیا

این نوع [replacer_a] که به فرد ترس از استفراغ را می دهد، ممکن است با فکر کردن به آن و یا تصور محیطی همچون بیمارستان دست دهد. معمولا این موضوع در دوران کودکی رشد می کند و ممکن است فرد با دیدن همکلاسی اش که در حال استفراغ است به این فوبیا مبتلا شده باشد.

کارسینوفوبیا:
    ترس از سرطان

افراد مبتلا به این نوع [replacer_a]، همیشه به همراه این ترس بزرگ می شوند که ممکن است سرطان در وجودشان در حال توسعه باشد. در صورتی که کوچکترین تغییری در بدنشان رخ دهد سریعا به این فکر می افتند که سرطان دارند. به عنوان مثال یک سردرد کوچک سبب می شود تا آنها فکر کنند که تومور مغزی دارند.

هراس از چیزهای جدید و قدیمی

افرادی که از وسایل جدید و یا مکان های جدید ترس دارند را مبتلا به نئوفوبیا می دانند و در مقابل افرادی که ترس از اجسام قدیمی و یا افراد مسن دارند را مبتلا به گرونتوفوبیا می دانند. همچنین فوبیای ترس از دندانپزشکی که در بین بسیاری از افراد رایج است، ادونتیاتوفوبیا نام دارد.

•••

تاثیر فوبیا بر زندگی

[replacer_a]بر نحوه زندگی کردن افراد تاثیر می گذارد و برای جلوگیری از بروز ترس آنها سعی می کنند در موقعیت قرار نگیرند و این موضوع حتی ممکن است مسیر زندگی آنها را عوض کند.
    همچنین آنها تلاش می کنند تا فوبیا خود را از دوستان و خانواده خود پنهان کنند و همین موضوع تاثیر را بر زندگی آنها دو چندان می کند. افراد دارای برخی از انواع فوبیا ممکن است بسته به شرایط با دوستان و خانواده خود دچار مشکل شده یا در کار و یا تحصیل خود شکست بخورند.

مبتلایان به فوبیا و الکل

فوبیا

نوشیدن مشروبات الکلی می تواند، ریسک ابتلا به فوبیا را در افراد تا ۱۰ برابر افزایش دهد و همچنین در مقابل مبتلایان به فوبیا ۲ برابر دیگران در معرض اعتیاد به الکل قرار دارند.

ارتباط خانوادگی

با اینکه [replacer_a]می تواند بر اثر تاثیرات فرهنگی و یا اتفاقات زندگی به وجود بیاید، ممکن است به صورت موروثی در خانواده در جریان باشد. ریسک ابتلا به فوبیا از دیگران در افرادی که در خانواده شان افراد مبتلا به فوبیا وجود دارد، تا سه برابر بیشتر از سایر افراد است.

•••

درمان فوبیا

فوبیا

حساسیت زدایی نسبت به ترس یکی از روشهایی است که مبتلایان به فوبیا را با آن درمان می کنند.
    با گذشت زمان از حجم ترس کم می شود و فرد شروع به بدست آوردن اعتماد به نفس می کند.
    معمولا اینگونه درمان ها با کمک گفتار درمانی و شناسایی عوامل، پیشرفت خوبی دارند و در ۹۰ درصد موارد افراد مبتلا به فوبیا، درمان می شوند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

2. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3322
    تشکـر
    118
    تشکر شده 146 بار در 94 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : *** انواع فوبیاها را بشناسید ***

ای ی ی ی ی ی ی......یادروانشناسی افتادم!
    امضای ایشان
    توراباغیرمی بینم
    صدایم درنمی آید
    دلم میسوزدوکاری
    زدستم برنمی آید......

4. کاربران زیر از خسته دل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط خسته دل نمایش پست ها
    ای ی ی ی ی ی ی......یادروانشناسی افتادم!
    چرا ؟
    ویرایش توسط farokh : 07-08-2014 در ساعت 03:34 PM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

انگار منم يه جورايي فوبيادارم..
    من خيييييييييييييييييييييييي يييييييييلي از مكانهاي تنگ ميترسم.همينطور از پروازيه بار تو دستشويي گير افتادمو در از پشت قفل شد تا قبل از اينكه بفهمم قفل شده عادي بود اما به محض اينكه متوجه شدم گير افتادم فشارم افتادو احساس خفگي عجيبي بهم دست داد شانس آوردم چند دقيقه بيشتر طول نكشيد.ديگه ميترسم درو كامل ببندم.
    امضای ایشان

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط zbahane نمایش پست ها
    انگار منم يه جورايي فوبيادارم..
    من خيييييييييييييييييييييييي يييييييييلي از مكانهاي تنگ ميترسم.همينطور از پروازيه بار تو دستشويي گير افتادمو در از پشت قفل شد تا قبل از اينكه بفهمم قفل شده عادي بود اما به محض اينكه متوجه شدم گير افتادم فشارم افتادو احساس خفگي عجيبي بهم دست داد شانس آوردم چند دقيقه بيشتر طول نكشيد.ديگه ميترسم درو كامل ببندم.
    عجب تو دستشویی !

ولی اگه دقت کنی همه ماها یه جورایی این مشکل رو داریم ... مثلا" من تا چندسال پیش تر از ارتفاع رو داشتم

ولی یه بار گفتم میرم بالا حتی اگه به مخ بیفتم و اینجا بود که ترسم ریخت ...

پس بیشتر این حالت سدهایه که ماها برای خودمون میسازیم ...

و بایدم خودمون اونارو بش************یم ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3322
    تشکـر
    118
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    چرا ؟
    !!!!!!!چندسال پیش تو روانشناسی سال سوم داشتیمش وای خدایا عجب درسهای نفرت انگیزی
    امضای ایشان
    توراباغیرمی بینم
    صدایم درنمی آید
    دلم میسوزدوکاری
    زدستم برنمی آید......

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    تشکر شده 180 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    10

من از خون و بیمارستان و جراحی فوبیا دارم یه بار لوله خون دادن دستم پس افتادم. همین فوبیا باعث شد نخوام پزشکی بخونم با اینکه درسم خوب بود و خاک بر سر شدم رفتم فنی مهندسی
    از آب پر عمق هم فوبیا دارم
    از اینکه حامی نداشته باشم هم تو هر زمینه ای، فوبیا دارم.مثلا میگم وای من که فلان کارو نمیتونم تنها بکنم وای من که فلان جارو نمیتونم تنها برم و و و خیلی دیووونم کرده این خصلتم.همشم تقصیره خانوادمه
    ویرایش توسط gOli! : 07-08-2014 در ساعت 09:33 PM

11. کاربران زیر از gOli! بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط gOli! نمایش پست ها
    من از خون و بیمارستان و جراحی فوبیا دارم یه بار لوله خون دادن دستم پس افتادم. همین فوبیا باعث شد نخوام پزشکی بخونم با اینکه درسم خوب بود و خاک بر سر شدم رفتم فنی مهندسی
    از آب پر عمق هم فوبیا دارم
    از اینکه حامی نداشته باشم هم تو هر زمینه ای، فوبیا دارم.مثلا میگم وای من که فلان کارو نمیتونم تنها بکنم وای من که فلان جارو نمیتونم تنها برم و و و خیلی دیووونم کرده این خصلتم.همشم تقصیره خانوادمه
    به قول farokh همه اين حسها نتيجه تلقينايه خودمونه...
    خيلي راحت و بدون استرس لباس خوشگلاتو بپوش و يه موزيك آروم از هنزفريه گوشيت گوش كنو از خونه بزن بيرونو بورو به كارات برس...
    آره ديگه اگه خانوادهها زمينه مسووليت بچه هارو بيشتر كنن اعتماد به نفسشونم براي انجام كارا به تنهايي بالا تر ميره.
    امضای ایشان

13. کاربران زیر از zbahane بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط خسته دل نمایش پست ها
    !!!!!!!چندسال پیش تو روانشناسی سال سوم داشتیمش وای خدایا عجب درسهای نفرت انگیزی

خب فکرشو میکردید که روزی اینجا مشاوره روانشناسی بدید ...!!!!

ولی بنظرم رشته بدی نیست ، راستش الان حیلی به این رشته نیازه ...

وقتی به مردم نگاه میکنی واقعا" متوجه میشی که هر نفری به یک روانشناس نیاز داره ...

همینکه کسی رو واسه درددل کردن داشته باشن خیلی خیلی مهمه ...

در ضمن اگه فکرتون در مورد اون سال هنوزم درگیره بهتره یه تاپیک جدید بزنی و مشکلت رو بگی عزیزم (شوخی بود)
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

15. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3322
    تشکـر
    118
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    خب فکرشو میکردید که روزی اینجا مشاوره روانشناسی بدید ...!!!!ولی بنظرم رشته بدی نیست ، راستش الان حیلی به این رشتهنیازه ... وقتی به مردم نگاهی میکنی واقعا" متوجه میشی که هر نفری به یک روانشناس نیاز داره ...همینکه کسی رو واسه درددل کردن داشته باشن خیلی خیلی مهمه ...در ضمن اگه فکرتون در مورد اون سال هنوزم درگیره بهتره یه تاپیک جدید بزنی و مشکلت رو بگی عزیزم (شوخی بود) [replacer_img]
    !سلام مهساجان واقعا فکرمیکنی رشته ی خوبیه؟به خدا الان بهش فکرمیکنم تنم می لرزه گوشتم می ریزه!الان هرجابری دنبال کار میگن دیپلم یافوق دیپلم فنی حرفه ای اماواسه رشته های نظری حتماباید تحصیلات دانشگاهی داشته باشی.الان مثلا من واسه کاری بخوام استخدام بشم میان میگن حدتام این قضیه چیه؟ازاین خبرانیست عزیزم بچه هابایدعاقلانه انتخاب رشته کنن.
    امضای ایشان
    توراباغیرمی بینم
    صدایم درنمی آید
    دلم میسوزدوکاری
    زدستم برنمی آید......

17. کاربران زیر از خسته دل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    میزان امتیاز
    10

به قول farokh همه اين حسها نتيجه تلقينايه خودمونه...
    خيلي راحت و بدون استرس لباس خوشگلاتو بپوش و يه موزيك آروم از هنزفريه گوشيت گوش كنو از خونه بزن بيرونو بورو به كارات برس...
    آره ديگه اگه خانوادهها زمينه مسووليت بچه هارو بيشتر كنن اعتماد به نفسشونم براي انجام كارا به تنهايي بالا تر ميره.
    منم دلم میخواد این کارو کنم اما به محض اینکه جوراب میپوشم همه میگن کجا؟؟؟!!!! و سریعا کلی داوطلب برای همراهی من پیدا میشه مخالفت هم نمیتونم بکنم چون من دخترم شک بی مورد میکنند.کلا حس اینکه تو هر زمینه بی حامی بمونم بدبخت میشم چی میشه تنهایی پس بر نمیام دیوونم کرده

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    میزان امتیاز
    10

منم دلم میخواد این کارو کنم اما به محض اینکه جوراب میپوشم همه میگن کجا؟؟؟!!!! و سریعا کلی داوطلب برای همراهی من پیدا میشه مخالفت هم نمیتونم بکنم چون من دخترم شک بی مورد میکنند.کلا حس اینکه تو هر زمینه بی حامی بمونم بدبخت میشم چی میشه تنهایی پس بر نمیام دیوونم کرده
    آخه اينجوري كه نميشه يه بار با مامان صحبت كن بگو اين طرز فكر غلط چه تخريبي تو شخصيت تو گذاشته بگو الان من مجردم 2 روز ديگه كه ازدواج كنم بايد تو همه كارها به همسرم وابسته باشم اونم به خاطر اين نوع رفتار شما كه منم وابسته كردين...
    امضای ایشان

20. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    میزان امتیاز
    10

آخه اينجوري كه نميشه يه بار با مامان صحبت كن بگو اين طرز فكر غلط چه تخريبي تو شخصيت تو گذاشته بگو الان من مجردم 2 روز ديگه كه ازدواج كنم بايد تو همه كارها به همسرم وابسته باشم اونم به خاطر اين نوع رفتار شما كه منم وابسته كردين...
    ریشه همه مشکلات من مامانمه آخه.مثلا چندوقته جوراب و کفش ندارم چون روزه میگیره حال نداره بریم خرید با جوراب پاره و کفشای قبلیم میرم سر کار!!!!! خودمم اگه خرید کنم میگه سرخود شدی پرو شدی از کجا خریدی اونجا چکار داشتی و و و و و

21. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    میزان امتیاز
    10

ریشه همه مشکلات من مامانمه آخه.مثلا چندوقته جوراب و کفش ندارم چون روزه میگیره حال نداره بریم خرید با جوراب پاره و کفشای قبلیم میرم سر کار!!!!! خودمم اگه خرید کنم میگه سرخود شدی پرو شدی از کجا خریدی اونجا چکار داشتی و و و و و
    فقط بايد تو آرامش باهاش حرف بزني وعواقب اين رفتارشو براش توضيح بدي و اينو تاكيد كني كه اگه اون بهت اطمينان داشته باشه و نجيب بودنو بزرگ شدنو خانوم بودنو تو وجودت ببينه و تحسين كنه همين باعث ميشه تو اجتماعم تو خودتو با اين خصوصيات نشون بدي.
    يادمه مجرد كه بودم هروقت داداشم غيرتي بازي درمياوردو مثلابه طرز لباس پوشيدنم يا موهام يا رفتو آمدم با دوستام.....گير ميداد مامانم هميشه بهش ميگفت دخترمن اگه بين يه پادگان سربازم كه باشه نجابتشو حفظ ميكنه و نيازي به دخالت تو نيست...
    من عاااااااشق اين جمله مامانم بودمو با اين حرف احساس مسئوليت ميكردمو هر وقت از خونه ميرفتم بيرون ميدونستم كه نبايد به هيچ پسري پا بدم و نجابتمو پيش مامانم زير سوال ببرم...
    عاشششق اعتماد مادرم بودم ،با اينكه دختر شيطوني بودمو تيپ زدنو گشتن با دوستامو خيييلي دوست داشتم اماهميشه بيرون خونه هواي خودموداشتم.چون اين اعتماد به نفسو از حرفاي مامانم گرفته بودم.
    تو هم بامامان حرف بزنو اينارو بهش بگو كه هرجوري كه اون به تو تلقين كنه تو همون شخصيتو تو خودت شكل ميدي.پس بهتره بهت اعتماد داشته باشه تا تو بتوني خودتو هم به مادرت هم به خودت هم به جامعه ثابت كني...شاد باشي عزييييييزم.
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)