نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: پرورش اعتماد به نفس

969
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3127
    تشکـر
    0
    تشکر شده 279 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    10

پرورش اعتماد به نفس

مهمترين عاملی که به اعتماد به نفس شما آسیب وارد می نماید : احساس گناه می باشد .خداوند شما را می بخشد ، شما چرا خود را نمیبخشید ! سال ها پیش اشتباهی را مرتکب شده اید ولی بار سنگین آن را هنوز به دوش می کشید . از این لحظه ، این بار سنگین را به زمین بیندازید و خودتان را سبک کنید.

1- احساس گناه را از خود دور کنید :
    بنابراین اگر احساس گناه را از خود دور کنید ، اعتماد به نفس شما زیاد می شود و زمانی که اعتماد به نفس شما زیاد شد، به راحتی می توانید از گناه فاصله بگیرید.

2- اقتدار و قاطعیت داشته باشید :
    از امروز تمام کارهای خود را با قاطعیت انجام دهید .بعد از این که به درستی تصمیم خود مطمئن شدید، قاطعانه پیش بروید . حرف زدن و راه رفتن شما باید همراه با اقتدار باشد . اگر کلام شما با تردید همراه باشد ، تردید خود را به مخاطب القا کرده و در نهایت ، موئثر نخواهید بود .

3-از یادآوری شکست های قبلی خود پرهیز نمائید :
    هرگز به شکستهای قبلی خود فکر نکنید . فقط از آن پیام و درس و بعد آن را فراموش کنید. اگر خاطره شكست در یک سخنرانی را برای خود یاد آوری کنید ، شکست های گذشته ، اعتماد به نفس شما را تضعیف می کند.

4-عبارتهای تاکیدی مثبت را برای خود تکرار کنید :
    قبل از خواب می توانید عبارتهای زیر را در ذهن خود تکرار کنید و با همین جمله ها به خواب بروید . به زودی تاثیر معجزه آسای تکرار این جمله ها را خواهید دید (اعتماد به نفس من روز به روز بیشتر و بیشتر می شود)) یا ((من اشرف مخلوقات هستم و اعتماد به نفس من عالی است ))

5- عاشق خود ، کار خود و خدای خود باشید :
    خودتان را در هر شرایطی که هستید بپذیرید . به فرض ؛ اگر قد شما کوتاه است ، خودتان را بپذیرید هر گونه که باشید ، روح خداوند در شما جاری است و توجه به همین نکته ، اعتماد به نفس شما را زیاد می کند . اگرعاشق خدای خود باشید و خود را وابسته به یک نیروی برتر بدانید ، به طور حتم همیشه اعتماد به نفس دارید . به کار خود علاقه مند باشید و اگر به هر علتی از شغل خود احساس نارضایتی می کنید ، سعی نمائید دیدگاه خود را نسبت به آن عوض کنید.

6- تبسم را فراموش نکنید :
    سعی کنید در هر شرایطی تبسم بر لب داشته باشید . تبسم ، نشانه بارز اعتماد به نفس و سلامت روان است . گفته شده پیامبر اسلام (ص) در تمام مدت زندگی خود متبسم بوده اند . تبسم ، نماد خوشرویی است . و خوشرویی از نشانه های مومن است

7- مبهم حرف نزنید :
    اگر به اصطلاح (من من) کنید ، به دیگران اعلام کرده اید که من اعتماد به نفس لازم را ندارم . بلند ، روان و رسا صحبت کنید . علاوه بر این ، صراحت بیان داشته باشید و به روشنی و وضوخ اعلام کنید که چه می خواهید یا منظورتان چیست . حاشیه نروید و به اصل مطلب بپردازید . این اقدام ها اعتماد به نفس را تقویت می کنند .

8-مطالعه خود را زیاد کنید :
    کسی که زیاد مطالعه می کند و اطلاعات زیادی به دست می آورد ، خودش را یک سر و گردن از دیگران بالاتر می بیند و این همان اعتماد به نفس است .

9- آراستگی ظاهر خود را زیاد کنید :
    اگر شما ظاهر آراسته و مرتبی داشته باشید ،اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت .

10- آرامش خود را حفظ کنید :
    مضطرب و عجول بودن ، از اعتماد به نفس شما خواهد کاست . اگر آرامش خودتان را از دست بدهید ممکن است شمال و جنوب را هم گم کنید .

11- به موفقیتهای خود نگاهی بیندازید :
    از موفقیتهایی که تا کنون داشته اید ، برای خود لیست تهیه کنید و همراه خود داشته باشید .

12- نه گفتن را یاد بگیرید :
    بسیاری از افراد ، قدرت نه گفتن را ندارند و این همواره برای آنان مشکل هایی ایجاد نموده است.
    ویرایش توسط m@ede : 07-08-2014 در ساعت 08:01 PM
    امضای ایشان
    با مشاوره ، ازدواج ديگر هندوانه در بسته اي نيست.

2. کاربران زیر از m@ede بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : پرورش اعتماد به نفس

ممنون از پستای زیباتون
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)