نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: چطوری همسرم رو انتخاب کنم؟

1127
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4663
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

چطوری همسرم رو انتخاب کنم؟

من يه پسر 32 ساله ام پدرم سال 75 فوت كرده و 3 تا فرزنديم كه يه خواهر يه برادر دارم من بچه وسطيم مدرك كارشناسي كامپيوتر دارم ولي توي يه شركت خصوصي دارم حسابداري مي كنم كه درآمد ماهيانه ام 12000000 ريال خواهرم ازدواج كرده و يه پسر كوچولو داره برادرم كه از من يه سال بزرگتره ازدواج كرده بود كه تازه گيا جدا شدن و الان پيش ماس. مادرم 1/5 سالي ميشه كه سرطان انسداد روده گرفته و دو بار عملش كردن و خودشم از نوع بدخيم.از موقعي كه پدرم فوت كرده يك احساس پدري نسبت به خانواده داشتم و تمام مشكلات رو سعي كردم خودم به تنهايي انجام بدم كه انجام تمامي مشكلات خانواده خيلي برام سخت بوده و هست. موقع درس خوندن سعي كردم خوب درسامو بخونم شاگرد زرنگي بودم و تمام هزينه هاي تحصيل م رو خودم درميوردم. توي دانشگاه بخاطر جزوء هام و تدريس خصوصي كه ميكردم با خيلي از دخترا در ارتباط بودم ولي بخاطر مسائلي نمي خواستم بحث ازدواج اينا رو در خونمون پيش بكشم ولي الان ديگه نمي خوام مجرد بمونم. مريضي مامانم از يه طرف و مشكلات و مسايلي از قبيل دير ازدواج كردن برام آزار دهنده شده فكر ميكنم كه چه عواقبي در آينده خواهد داشت استرس مي گيرم.مامانم جون مريضه نمي تونه خودش واسم خواستگاري بره خواهرم هم درگير پسر كوچكشه. و در ضمن يه ذره مشكل پسندم تا حالا مامانم هر چند خواستگاريي كه رفته من خوشم نيومده .در ضمن اونا الان ميگن خودت پيدا كن ولي چون من هر روز صبح ميرم سر كار و شب ميام اصلا وقت نمي كنم

2. کاربران زیر از devilman بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4632
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : درخواست مشاوره

نقل قول نوشته اصلی توسط devilman نمایش پست ها
    من يه پسر 32 ساله ام پدرم سال 75 فوت كرده و 3 تا فرزنديم كه يه خواهر يه برادر دارم من بچه وسطيم مدرك كارشناسي كامپيوتر دارم ولي توي يه شركت خصوصي دارم حسابداري مي كنم كه درآمد ماهيانه ام 12000000 ريال خواهرم ازدواج كرده و يه پسر كوچولو داره برادرم كه از من يه سال بزرگتره ازدواج كرده بود كه تازه گيا جدا شدن و الان پيش ماس. مادرم 1/5 سالي ميشه كه سرطان انسداد روده گرفته و دو بار عملش كردن و خودشم از نوع بدخيم.از موقعي كه پدرم فوت كرده يك احساس پدري نسبت به خانواده داشتم و تمام مشكلات رو سعي كردم خودم به تنهايي انجام بدم كه انجام تمامي مشكلات خانواده خيلي برام سخت بوده و هست. موقع درس خوندن سعي كردم خوب درسامو بخونم شاگرد زرنگي بودم و تمام هزينه هاي تحصيل م رو خودم درميوردم. توي دانشگاه بخاطر جزوء هام و تدريس خصوصي كه ميكردم با خيلي از دخترا در ارتباط بودم ولي بخاطر مسائلي نمي خواستم بحث ازدواج اينا رو در خونمون پيش بكشم ولي الان ديگه نمي خوام مجرد بمونم. مريضي مامانم از يه طرف و مشكلات و مسايلي از قبيل دير ازدواج كردن برام آزار دهنده شده فكر ميكنم كه چه عواقبي در آينده خواهد داشت استرس مي گيرم.مامانم جون مريضه نمي تونه خودش واسم خواستگاري بره خواهرم هم درگير پسر كوچكشه. و در ضمن يه ذره مشكل پسندم تا حالا مامانم هر چند خواستگاريي كه رفته من خوشم نيومده .در ضمن اونا الان ميگن خودت پيدا كن ولي چون من هر روز صبح ميرم سر كار و شب ميام اصلا وقت نمي كنم
    سلام
    وقت بخیر
    شما میخواید بدونید که چطوری همسرتون رو انتخاب کنید؟

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4663
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بله چطوري انتخاب كنم .چون اولين و مهمترين ملاك در نظر من به دل نشستن طرف مقابله. از يه طرفي هم احساس مي كنم داره خيلي دير ميشه چون بحد كافي خودمو در مسائل خانوادگي پير كردم و صبر و حوصله و آستانه صبرم دارم كم كم پايين مياد

5. کاربران زیر از devilman بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4632
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

من فک میکنم همونطور که خودتون عنوان کردید به علت گذشتن کمی از وقت ازدواجتون مشکل پسند شدید و خب این طبیعیه چون الان شما هر کسی رو لایق زندگی با خودتون نمیدونید ...
    بهتره اول با خودتون رو راست باشید و ببینید چی میخواد از طرف مقابلتون حتی درمورد همون چهره هم واقع بین باشید بهتره ومیتونید بهتر انتخاب کنید.
    و اینو بدونید که ملاکای مهم در زندگی هر شخصی فرق میکنه و خب اینکه طرف به دل آدم بشینه کاملا خواست بجاییه....
    شما گفتید سر کار میرید
    مطمعنا در مسیر رفت و برگشت از خانه تامحل کارتون دخترای زیادی رو میبینید ....والبته که دیدید ولی ممکنه به چشم ازدواج ندیده باشید چون در این صورت میتونید از یکی خوشتون بیاد
    وخب حتی میتونید از دوستاتون بخواید به طور غیر مستقیم بهتون دخترای فامیلشون رو معرفی کنن
    یا آبجی خانوم هم میتونه بهتون کمک کنه
    مثلا بهشون بگید که از نظر ظاهر چیا براتون مهمه ( قد ؛وزن ، سفیدی یا سبزه بودن ، رنگ چشم و هر چیز ظاهری دیگه ) وخب از همه مهمتر توکل کنید به خدا
    چون تصمیمی به خیر گرفتید خدا تنهاتون نمیزاره...ماه خوبی هم هست مطمعنا وقتی با دیده ی باز نگاه میکند اونی رو که میخواید پیدا میکنید...انشالا

7. کاربران زیر از shadi93 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

ببینید دوست عزیز اگه شما واقعا" قصدتون ازدواج باشه میتونید در اطرافتون افرادی رو که در شان شماست رو پیدا کنید ...

درسته که خواهرتون مشغله داره ولی قرار نیست از این خونه به اون خونه واسه زن بگرده ...

در ضمن بهتره بعد از پسندیده شدن طرف ملاکتون تناسب فرهنگی و شخصیتی باخودتون باشه...

از وسواس خودداری کنید چون ممکنه این دشوار پسندی شما جلوی چشمتون رو بگیره و نذاره که درست ببینید و تصمیم بگیرید

پس بهتره با خودتو رو راست باشید ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

من نظرم اینه که شما سالهای سختی رو گذروندید و الان اون سختی ها روی فکر و خیالتون اثر گذاشته ...

پس بهتره با یک مشاوره مشورت بکنید ....

در ضمن هیچوقت فکر نکنید که برای ازدواج دیر شده ، چون اگه ازدواجی خوب باشه خیلی در ارامش زندگی تون موثر خواهد بود

و برعکس اگه ازدواج بدی باشه میتونه تمام زندگیتو تحت تاثیر قرار بده ...

پس از اینکه ممکنه براتون دیر شده باشه خارج بشید ... و اول معیارهاتونو رو یه کاغذ بنویسید و وقتی کامل شد

با اون کاغذ پیش مشاوره برید .... مشاور میتونه براساس نوشته های شما و شخصیت شما دستورات و راهنمایی هایی رو بهتون بده

و مطمئن باشید هر کسی قسمتی داره و قتی وقتش برسه خودش راهو باز میکنه ....

شما فقط کافیه هر جا که با قلبتون رفتید ، عقلتونو با خودتون ببرید

و اینو فراموش نکنید که این اخلاق رو از خودتون دور کنید تا بتونید همسر اینده تونو دوست داشته باشید
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

زندگی مشترک مثل خرید لباس نیست که هر دو طرف هم دیگه رو پیدا کنن و مانند یک لباس باهم برخورد کنند . شما باید دنبال فردی سالم و صاحل و در عین حال علاقه مند باشید .. طوری که به فرد مقابلتان قلبا علاقه داشته باشید و بدانید که او هم به شما علاقه مند است و تفاهم های زیادی باهم داشته باشید . پس در انتخابتان دقت کنید و سعی کنید سریعتر دست به کار شوید . چون سن شما روز به روز افزایش پیدا کرده و ازدواج را سخت تر خواهد کرد . پس این دو دلی و مشکل پسندی را به طور کامل کنار بزازید .
    فراموش نکنید که به هر ادمی علاقه مند نشید و خوب درباره اش تحقیق کرده و از روی عقل پیش برید و گول ظاهر و... رو نخورید .. و به هیچ وجه هم طرف دوستی های نامشروع و .. نرید که اصلا عاقبت خوشی ندارن ..
    موفق باشید
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4702
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من دنبال دخترای باشید که زیاد باهاشون درارتباط نیستید.بعضی از دخترا ممکنه شمارو بخاطر موقعیت مالیتون بخوان.خیلی عذرمیخوام منو ببخشید ولی مادر شما همونجور که میدونید دیر یا زود....
    بهتره از همین امروز دنبال دختری باشید که مادرتونم شاد باشه.ببین کلا از دخترایی که خودشون میان طرفت اجتناب کن.تو فامیل یه دوری بزن ببین کسی هست که باهاش از بچگی خاطره خوبی داشته باشی یا باهم تفاهم داشته باشی همونو انتخاب کن.باور که ازدواج فقط خوشگلی دختر نیست.خوشگلی دختر برای یه شبه.اون نجابت و پاکی یه دختره که همیشه میمونه.مشکلات خودتون رو با برادرتون در میان بزار.حتی میتونی ازش کمک بگیری چون برادر بزرگته کی گفته همه مشکلاتو شما باید حل کنی پس خانواده برای چیه.برو با خواهرتم جدی صحبت کن بگو وقت نداری و برای اینکه تو گناه نیفتی براش وقت بزاره.یه پسر بهانه ی خوبی برای کمک کردن به داداش نیست

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    تشکر شده 180 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    10

تو محل کارتون رفت و آمد خانوما نیست؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)