نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: شکست در خواستگاری

845
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4803
    تشکـر
    30
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy شکست در خواستگاری

خسته نباشید
    پسری24 ساله هستم و دانشجوی فوق لیسانس مهندسی.چندین سال بود به دختری که از آشنایان(نه فامیل) بود، علاقه شدید داشتم و هر از چند گاهی هم می دیدمش.و به خاطر این علاقه ام نیز تا بحال با کس دیگه ای رابطه عاشقانه و یا دوست دختری نداشته ام.
    سه سال پیش بود که بعد از یک سری بحران های ذهنی خواستم که تکلیف خودم را مشخص کنم و طی قراری مسئله را باهاش در میان گذاشتم.
    هر چند با شناختی که ازش داشتم مطمئن بودم اهل رابطه دوست پسری نیست و شاید فقط با خواستگاری رسمی در حضور خانواده ها تن به رابطه بدهد و همین طور هم شد. البته کاملا منطقی و منصفانه هم برخورد کرد که چون شرایط ازدواج را نداریم بهتره رابطه ای و هیچ قول و قراری هم نداشته باشیم(مثلا لزوما منتظر هم نباشیم-چون تا چند سال اینده شاید هر کداممان کلا تغییر کنیم) در واقع با ازدواج با من در آن زمان مشکلی نداشت ولی من شرایط ازدواج را نداشتم و تا الان هم همان رابطه قبلی یعنی دوستانه در حد سلام علیکی را داریم
    الان هم بالای 80-90 درصد موارد،چه خانوادگی و چه اعتقادی و بسیاری دیگر از مسائل با هم همخوانی داریم.
    حال یکی از بهترین دوستانم با مشورتی که با من کرد می خواهد به خواستگاری اش برود(احتمالا در چند ماه اینده) و احتمالا جواب مثبت خیلی زیاد است(به خاطر خانواده اش نمی تواند بی دلیل جواب رد بدهد مگر من زودتر اقدام کنم و با توجه به شرایط خاصم نمی توانم فعلا اقدام کنم).
    حال در همین زمینه درخواست کمک و راهنمایی دارم که من چه عکس و العملی نشان دهم در حالی که حداقل تا یک سال اینده شرایط ازدواج را ندارم و الان شاید یکی از بهترین فرصت های زندگی ام را از دست بدهم(به قسمت اعتقاد ندارم ولی به حکمت خدا اعتقاد دارم و شاید در اینده فرصت بهتر هم نصیبم شود-خدا می داند... )-میخواهم سنجیده و منطقی عمل کنم نه احساسی.
    در واقع نه میتوانم به دوستم موضوع را بگم(چون شاید اون دختر دوستم را از من مناسب تر ببیند و اون را انتخاب کند(هرچند مطمینم اگر همزمان بریم خواستگاریش من را انتخاب میکند)) و همچنین نه می توانم به اون دختر اطلاع بدمخسته نباشید
    پسری24 ساله هستم و دانشجوی فوق لیسانس مهندسی.چندین سال بود به دختری که از آشنایان(نه فامیل) بود، علاقه شدید داشتم و هر از چند گاهی هم می دیدمش.و به خاطر این علاقه ام نیز تا بحال با کس دیگه ای رابطه عاشقانه و یا دوست دختری نداشته ام.
    سه سال پیش بود که بعد از یک سری بحران های ذهنی خواستم که تکلیف خودم را مشخص کنم و طی قراری مسئله را باهاش در میان گذاشتم.
    هر چند با شناختی که ازش داشتم مطمئن بودم اهل رابطه دوست پسری نیست و شاید فقط با خواستگاری رسمی در حضور خانواده ها تن به رابطه بدهد و همین طور هم شد. البته کاملا منطقی و منصفانه هم برخورد کرد که چون شرایط ازدواج را نداریم بهتره رابطه ای و هیچ قول و قراری هم نداشته باشیم(مثلا لزوما منتظر هم نباشیم-چون تا چند سال اینده شاید هر کداممان کلا تغییر کنیم) در واقع با ازدواج با من در آن زمان مشکلی نداشت ولی من شرایط ازدواج را نداشتم و تا الان هم همان رابطه قبلی یعنی دوستانه در حد سلام علیکی را داریم
    الان هم بالای 80-90 درصد موارد،چه خانوادگی و چه اعتقادی و بسیاری دیگر از مسائل با هم همخوانی داریم.
    حال یکی از بهترین دوستانم با مشورتی که با من کرد می خواهد به خواستگاری اش برود(احتمالا در چند ماه اینده) و احتمالا جواب مثبت خیلی زیاد است(به خاطر خانواده اش نمی تواند بی دلیل جواب رد بدهد مگر من زودتر اقدام کنم و با توجه به شرایط خاصم نمی توانم فعلا اقدام کنم).
    حال در همین زمینه درخواست کمک و راهنمایی دارم که من چه عکس و العملی نشان دهم در حالی که حداقل تا یک سال اینده شرایط ازدواج را ندارم و الان شاید یکی از بهترین فرصت های زندگی ام را از دست بدهم(به قسمت اعتقاد ندارم ولی به حکمت خدا اعتقاد دارم و شاید در اینده فرصت بهتر هم نصیبم شود-خدا می داند... )-میخواهم سنجیده و منطقی عمل کنم نه احساسی.
    در واقع نه میتوانم به دوستم موضوع را بگم(چون شاید اون دختر دوستم را از من مناسب تر ببیند و اون را انتخاب کند(هرچند مطمینم اگر همزمان بریم خواستگاریش من را انتخاب میکند)) و همچنین نه می توانم به اون دختر اطلاع بدم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : درخواست کمک(پلیززز)

سلام. میشه بگین چرا شرایطشو ندارین ؟

3. 3 کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

مسئله اصلی در اینه که آیا شما میتونید تا یکسال دیگه اوضاع و احوال مرتبی رو تهیه کنید ...

یا اینکه چون دوستتون میخواد بیاد اینطور میخوایت عنوان کنید ... !

به هرحال شما باید نظر دخترو خیلی صریح و روشن بپرسید ... و بهش در همه موارد توضیح بدید

اینکه ممکنه دوستتون قرار به خواستگاریش بیاد و کلا" شرایط خودتو تا یکسال دیگه

چون اگه تا یکسال دیگه نتونید کاری انجام بدید ، شرایط خیلی سخت و پیچیده میشه ...

پس بهتره خوب در مورد همه چی فکر کنید تا قولی نسنجیده رو باهاش نذاشته باشید ...
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

5. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

Lightbulb پاسخ : درخواست کمک(پلیززز)

به هرحال شما باید با ایشون حرف بزنید و همه چی رو براش توضیح بدید ...

این بهترین راه حله چون شما اونو دوست دارید و حتی اگه خیلی منطقی هم باشید ، شاید نتونید اونو از ذهنتون بیرون کنید ...

پس یکبار برای همیشه حرفاتونو بهش بزنید و خیل خودتو راحت کن ...

بعد از این اگه شما و دوستتون رفتید خواستگاری این دیگه به خواست خوده دختر مربوط میشه که بخواد جواب منفی بده یا مثبت ....

خب قسمت یا حکمت هرچی که میخوایت اسمشو بزنید ...

چیزی که مهمه اینه که ممکنه به شما جواب منفی بده ، و شما باید اونقدر آمادگی داشته باشید که بتونید این " نه" رو بپذیرید ...

چون شما و دوستتون باید در شرایط مساوی قرار داشته باشید ...

از طرفی چرا الان اقدام نمیکنید و حرفتون رو نمیزنید ...

شما که قراره تا یکسال دیگه اوضاع و احوالتون درست بشه ...

پس دیگه نباید مشکلی داشته باشید ...

بهتره خوب فکر کنید و ترس و کنار بذارید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4803
    تشکـر
    30
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان واقعا ممنون
    ویرایش توسط chroo : 07-16-2014 در ساعت 02:18 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)