نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: خاطرات ناراحت کننده...

474
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4891
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خاطرات ناراحت کننده...

با سلام
    میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم، راجع به اینکه چیکار کنیم تا خاطرات ناراحت کننده کمتر در ذهن ما تداعی بشه و ما رو آزار بده؟
    و اینکه چیکار کنیم تا منفی بافی نکنیم؟
    من یک خانم هستم و فکر میکنم این خصلت منفی بافی در خانم ها تا حدودی وجود داره
    من گاهی اوقات دچار این مشکل میشم، یعنی فرض کنید یک موضوعی فکرم رو مشغول میکنه که خب هم جنبه های مثبت داره و هم منفی
    و متاسفانه اون قسمت جنبه های منفیش برام پررنگ تر میشه و خیلی آزارم میده، در صورتیکه جنبه های مثبتش خیلی قشنگه
    و یا اینکه یک خاطره تقریبا ناخوشایند گاهی انقدر فکرم رو مشغول میکنه همون لحظه تو فکرم با اون طرف دشمن میشم و ازش بدم میاد و...

در حقیقت به قول همسرم میگه من بیشتر به نیمه خالی لیوان توجه میکنم!!!
    البته این روهم بگم این اتفاق بیشتر مربوط به مواقعی هست که من یا تنها هستم و یا بیکار!!

مثلا تا بحال یکی دو نفر از دوستان و آشنایان قصد ازدواج داشته و من روهم برای مراسم عقد دعوت کرده، در این همین زمان منفی بافی بنده شروع میشه و چند دقیقه میرم تو فکر عقد خودم، با خودم میگم چه محضر زشتی داشتیم اصلا چیدمانش قشنگ نبود و از این قبیل افکار
    در صورتیکه حتی ممکنه اون مراسمی که شرکت میکنم به خوبی مراسم خودم نباشه!!!

فکر کنم لازم باشه که بگم خداروشکر مشکل جدی در زندگی ندارم و همسرم رو خیلی دوست دارم
    لطفا کمکم کنید تا کمتر در گیر افکار آزاردهنده بشم
    خیلی ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4882
    تشکـر
    27
    تشکر شده 42 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : خاطرات ناراحت کننده...

تنها راهش اینه که خودت رومشغول کنی...شما یا خانه داری...یا اگه شاغلی شغل فعالی نداری...بهتره به خوندن رمان یا داستان هایی که پایان خوشی ندارن رو بیاری تا ...بفهمی که زندگی خودت بهترین زندگیه...یا بری یه کلاسی چیزی خودت رو مشغول کنی...آدم وقتی زمانش پر باشه دیگه فرستی واسه فکر کردن به نکته های منفی زندگیش نداره

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خاطرات ناراحت کننده...

خب دوست عزیز تا وقتی که ذهنتون در گذشته سیر کنه شما در حالتی افسرده هستید ....

و اگه در اینده وقت بگذاره ، شمارو نگران خواهد کرد ، پس بهتره در این موارد به زمان حال خودتون بیشتر اهمیت بدید ...

چون شما در زمان حال هستید که میتونید اینده رو درست کنید و از افکار خراب گذشته فاصله بگیرید ...

پس بهتره در این مورد خدارو شاکر باشید و شکر این نعمت رو بکنید ...

اینکه شما فکرای منفی به سرتون میخوره ، کاملا" طبیعه چون افکار و ضمیرناخودآگاه ما آدما ذاتا" منفی بافه ...

ولی میشه با تمرکز و تقویت افکار مثبت از طریق نوشتن اونو اصلاح کرد ...

شما اگه بتونید فقط 68ثانیه به چیزی که دوست دارید واقعا" فکر کنید ، میتونید اونو داشته باشید ...

ولی دقیقا" در اوایل این تمرکز لایه های ترس و بی اعتمادی همه چی رو خراب میکنه ...

پس مثبت اندیشی یه خصلت خوبه که میتونی یاد بگیری البته در کنار منفی بافی خودت

چون همین نگاه میتونه شمارو از خیلی اتفاقات ناگوار دور کنه ...

پس میبینید که همین نگاه منفی هم میتونه سرجای خودش مفید باشه

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد