نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: انصراف یا ادامه؟

1000
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4972
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

انصراف یا ادامه؟

با سلام و عرض خسته مباشید خدمت مشاور محترم

من در حال حاضر دانشجوی سال دوم دوره دکترا در یکی از رشته های علوم پایه هستم. دانشگاهم دولتی است و مقطع روزانه.. شاید خیلی ابلهانه به نظر برسه که چرا با تمام این ها حالا دارم درخواست مشاره با چنین موضوعی میکنم!
    سوالی جدی را درطول چندسال از خودم می پرسیدم لیکن شاید چون ادامه تحصیلم با سرعت بیشتری اتفاق افتاد به طور جد به آن نپرداختم. من معتقدم که استعداد خیلی خاصی در شته تحصیلیم ندارم درحالی که در زمینه نقاشی وعکاسی دید خوب و کارهایی داشتم که نشان دهنده استعداد اینجانب در زمینه هنری است. در طول این چند سال (ارشد و دکترا) به خودم امیدم می دادم که در کنار تحصیل به هنر خواهم پرداخت و اگرچندان حس خوبی از زمینه کار علمی ندارم به این طریق جبران می شه.. اما درس مقاله و...هر روز وقت بیشتری از شبانه روز را طلب می کنند و فرصتی برای به کارگیری استعداد درونیم وعلاقه حقیقیم باقی نمی مونه!
    به خصوص دو سال اخیر واقعا از تلخترین سال های زندگیم بودند... در یک مخمسه درونی به سر می برم.. شاید اصلا باید این رشته تصیلی را رها کنم تا به آنچه معقدم برایش آفریده شدم برسم..
    شاید راه حل منطقی اتمام دکترا و بعد رسیدن به هنر است . .. اما همانطور که تا الان دنبال کردن منطق و ادامه تحصیل در زمینه ای که دور از اشتیاق درونیم است برایم خاطری نا آرام، دل زدگی، بی حوصلگی و اعصاب پریشان به ارمغان آورده فکر می کنم پس از اتمام دکترا و کار در این زمینه نیز همین حالات تداوم خواهند یافت و باز هم مشغولیت های زندگی فرصتی برای استفاده از استعداد هایم نخواهند گذاشت...

آیا تصمیم درست می تواند انصراف از تحصیل و هرچه سریع تر دنبال کردن علایقم باشد؟

2. کاربران زیر از Lightening بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : انصراف یا ادامه؟

سلام . اگه به رشته هاي كه گذرونيد علاقه نداشتيد چطور تا مقاطع بالاتر ادامه اش دادين !!!!!!
    خوب ميتونستيد ديگه نهايتاً بعد از ارشد واسه رشته اي كه دوست دارين ادامه تحصيل بدين . مگه انسان چقدر زنده است كه بخواد همش حسرت بخوره كه كاش اين چند سال دانشگاه رو واسه رشته مورد علاقه ام گذرونده بودم !!!!!!!

4. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

بنظرمن ادامه بديد چيزي تا اتمامش نمونده وقتي تموم شدبه سراغ رشته مورد علاقتون ميريد در كنار كارتون به رشته مورد علاقتون مي پردازيد. چ.ن حيفه واقعا تا اينجا اومديد منم دوست داشتم رشتمو ادامه بدم تا دكترا اما هزينه هاش خيلي بالاست ترجيح دادم تا كارشناسي بخونم اما شما فرصتتونو از دست نديد وقت واسه علايقتون داريد فعلا

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4780
    تشکـر
    24
    تشکر شده 20 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به شما دوست عزیز. من در زمینه گرافیک فعالیت میکنم. یه دوره سه ساله تو آموزشگاه نقاشی گذراندم وشاگرد یه استاد برجسته (استاد صدیق) بودم. در صورتیکه رشته م گرافیک یا هنر نبود فقط کمی ارتباط داشت اما نه اونقدرکه تاحالا ادامه ش بدم.به نظرم اگر شما هم به هنرعلاقه دارید میتونید در کنار درس بهش بپردازید. از ساعات کم شروع کنید. هنر خودش به انسان آرامش میده وحتی خستگیتونو رفع میکنه. اما اینکه بخواید درسو تو این موقعیتی که هستید رها کنید اصلا کا ردرستی نمی کنید.اگر بعداین کارپشیمان شدید... .اگر هنر اون چیزی نبود که فکرمیکردید علاقه دارید... .تو هیچ زمینه ای نباید افراط کنید نه درس نه تفریح نه استراحت.شما مطمعنا در حال حاضر برنامه ای برایساعات روزتون دارید پس سعی کنید هنر رو تو این برنامه بگنجانید. اگر کارتونو با یه استاد خوب شروع کنید موفقترید.امیدوارم موفق بشید.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4760
    تشکـر
    163
    تشکر شده 120 بار در 52 پست
    میزان امتیاز
    10

میشه توضیح بدین برنامه شغلیتون برای آینده چیه؟ گرفتن مدرک دکتری در اون رشته به موفقیت شغلیتون کمک میکنه؟
    معذرت میخوام اگه اشتباه میکنم اصلاح یفرمایین، در اکثر رشته ها گرفتن مدرک دکتری به جز اینکه قصد تدریس در دانشگاه داشته باشین و یا مقاله بدین کاربرد دیگه ای نداره، داره؟!
    اگه علاقه ندارین به رشته تون پس در آینده هم مطمئنا نمیخواین استاد دانشگاه بشین ، پس اصلا چه دلیلی داره که بخواین دکتری بگیرین؟

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4972
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام و تشکر صمیمانه از همه دوستان عزیزی که پیام گذاشتید
    جواب های کوتاهی را به ترتیب می نویسم:
    1. بهار شریف <-- مطمئنا اگر علاقه ای به رشتم نمی داشتم ادامه نمی دادم. من در رشتم اینقدر استعداد داشتم که البته با لطف خدا با رتبه های پایین در مقاطع ارشد و دکترا قبول شدم. دودلی برای ادامه راه و یا صرف وجود برای استعدادی به مراتب بزرگتر از آن هست
    2. محمدزاده<-- حرفتون منطقی هست و البته دلسوزانه
    3. نازل <-- شما نیز دلسوزانه و منطقی نوشتید. فعالیت هنری در کنار کار و درس داشتم.. لیکن در مقاطع بالاتر فرصت چندانی نیست و اگر فعالیتی هم باشه چندان حرفه ای نخواهد بود. وادی علم وهنر، هریک طلب همه وجود ما را دارند اگر بخواهیم موفق باشیم .. اگر نه در حد یک تفریح گذری روح بیشتر نخواهند بود
    به عبارتی نوعی افراط را هریک در ذات خویش طلب می کنند
    4. ویولت <-- خیلی جالب درباره نقش دکترا در زندگی نوشتید! دوست عزیز، من واقعا کسی نیستم اما به هیچ وجه درباره افرادی که به جد می گم از خیلی خوشی های زندگی و یا حتی یک زندگی نرمال می گذرند و عمری را صرف تحقیق و اشاعه نتایج توسط مقالات می کنند با این لحن سخن نگید. ارزش علم در مرحله اول در وجود است
    پاسخ شما را نیز در شماره 1نوشته ام.

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

Lightbulb پاسخ : انصراف یا ادامه؟

باید راهی رو که شروع کردید و ادامه بدی ...

در کنار این رشته میتونی به طور حرفه ای هم کارهای هنری رو انجام بدی ...مثل خیلی از افراد که انجام میدن ...

مثلا" آقای دکتر آصفی دکترای شیمی داره ولی در وزارت امور خارجه مشغوله ...

پس میبینی منافاتی با هم ندارن ... بهتره از این دوگانگی افکار بیرون بیای و در کنار هم به هردوشون فکر کنی ...

اینو یادت باشه همین درسی که میخونی نوعی هنره که یاد گرفتی وباید ازش خوب و هنرمندانه استفاده کنی ...

بهت این اطمینان رو میدم که اگه از درست دست بکشی و دنبال هنر بری چنان پشیمون بشی که نتونی قدم از قدم برداری

پشیمون از اینکه کاری رو ناتمام گذاشتی ... و مسلم بدون در هنر هم موفق نخواهی شد ...

چون شرط اول قدم اینه که ثابت قدم باشی ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

[replacer_img] مطمئن باش اگه نتونی اینکارو به خوبی تموم کنی پس در هیچ رشته ای هم نمیتونی کسب رتبه کنی

خوده زندگی ما سراسر هنره .... اینکه داریم با این همه ضدیت که در درون خودمونه زندگی میکنیم ....خودش هنره ...

پس بهتره اول کاریکه شروع کردی رو به نتیجه برسونی تا بتونی نشون بدی که میتونی در کارهایکه شروع کردی موفق بشی ...

تو میتونی در همین رشته علوم پایه (فیزیک/شیمی/زیست /ریاضی) نقاشی و عکاسی رو عینیت بدی ...

فقط باید بخوای ... نه اینکه درجا بزنی و راه اومده رو برگردی ...که مثلا" چیرو ثابت کنی
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد