نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مشکلی با خانواده زن

1262
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3617
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلی با خانواده زن

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی...
    من به تازگی با خانمی دوشیزه عقد رسمی و دائمی کرده ام... حالا پدر ایشون (پدر دختر) قصد رفتن به مسافرت خانوادگی راه دور.کرده... و جهت این مسافرت یک هفته ای، میخواد دختر رو با خودشون ببرد.. ولی من راضی به این سفر نیستم. و نمیخواهم که خانومم به همراه خانواده اش به مسافرت برود و حتی اجازه نمیدهد. من باهاشون برم. ..
    از طرفی ما چون تازه عقد کردیم. نمیخوام با پدر زنم دهن به دهن بشم. و رابطم باش بد بشه. چون آدم خیلی عصبی هست. و تعادل روحی نداره .
    آیا این کار از نظر شرعی و قانونی درسته؟(که دختر تازه عقد کرده رو بدون اجازه شوهرش ببرن مسافرت؟؟؟؟؟)
    اصلا بیان بریم پیش امام جمعه شهر... آیا این کار پدر زنمو تایید میکنه؟؟؟؟؟؟ که بدون رضایت من زنمو ببرد مسافرت راه دور . اونم 1 هفته؟؟؟؟
    پدر زنم برمیگرده میگه : ما رسم داریم تا زمانی که عقد هستید دخترمون رو هر وقت که میخوایم بریم مسافرت ببریمش با خودمون. و تو هم که دامادمونی حق نداری بامون بیایی !!
    خوب من اینو موندم که مگه من به زنم نامحرمم؟؟؟؟
    آیا این روش از نظر شرعی و قانونی درسته ؟؟؟؟
    خواهشا یک نفر راهنماییم کنه!
    تا کی باید فقر فرهنگی در بعضی خانواده ها وجود داشته باشه؟؟؟؟
    شاید تو این سفر خدایی نکرده اتفاقی برای زنم پیش اومد! اون وقت چی؟؟؟؟ مسئولیت این اتفاق با کیست؟؟؟؟
    #علی از کرمان#
    ویرایش توسط ali_joon178 : 07-22-2014 در ساعت 05:40 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکلی با خانواده زن

سلام . شما الان عرفا و قانونا عقد همديگه هستيد و ميتونيد مسئوليت همسر و زندگيتون رو بدست بگيريد .
    پدر همسر شما نميتونن اين حق رو از شما سلب كنند . ميتونيد با يكي از افراد خانواده همسرتون كه پدرخانومتون ازش حرف شنوي داره درخواست كنيد كه باهاش صحبت كنه و همسر شما را به مسافرت نره .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4606
    تشکـر
    20
    تشکر شده 26 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

همه ی حرفای شما اخلاقا ، شرعا، قانونا درسته و به شما حق میدیم که توی شیرینترین لحظات زندگیتون بخوای نامزدتون در کنارتون باشه و نتونین دوریشو تحمل کنین سعی کنید یکی واسه پادرمیونی بفرستین که حرفش کارسازه باشه ولی اگه نشد هم نشده دیگه ... هنوز هم تو خیلی از قشرها این مسئله وجود داره دختر تا زمانی که تو خونه پدرشه حتی زن عقدی شماست ولی باز داره با خانوادش زندگی میکنه طبق عرف باید مطیع خانوادش باشه اگه نشد بپذیرین و زیاد ناراحتی نکنین که باعث کینه و کدورت شه و هنوز هیچی نشده رابطتون با پدر خان.متون خراب کنین ...چون تاثیرش روی زندگی مشترکتون واسه سالهای بعد میمونه و از یادشون نمیره حوصله کنید

4. کاربران زیر از اولدوز بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2062
    تشکـر
    1
    تشکر شده 22 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

خب یه هفته تحمل کن تا اختلافی هم پیش نیاد صبور باش برادر هیچ پدری بدی بچه اش رو نمی خواد ولی همه روش درستش رو بلد نیستن همه حق ها با شماست و هر جای دنیا و پیش هر قاضی بری حق با شماست ولی گاهی اوقات باید گذشت کرد

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

دوست عزیز عرف و قانون و شرع ما شاید خیلی چیزهارو گفته باشه که به شما این اجازه رو بده که نذارید خانمتون به مسافرت بره ...

ولی خب خود شما میدونید که بعد از این ماجرا ، چه دلخوری به وجود میاد .....؟

خب در این مواقع شما باید ، صبور باشید و بپذیرید .. مگر اینکه خانموتون مخالفت کنه ...

در واقع بعد از ازدواج والدین دیگه واجب الااجابه نیستن ولی احترامشون واجبه ...

و شاید بهتر باشه که شما کاری نکیند و همسرتون رو هم تو فشار نذارید ... به هرحال این فقر در جامعه سنتی ما هنوز هست ...

در صورتیکه عقد رسمیه و پدر ایشون نباید ، برای همسر شما تعیین تکلیف بکنه ...

شما در این مورد دارید از خودتون گذشت میکنید ، وگرنه با شکایت در هر دادگاهی حق به شما داده میشه ...

پس بهتره در این اول زندگی ، با دعوا و دلخوری زندگیتونو شروع نکنید ... والا بخدا
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

Lightbulb پاسخ : مشکلی با خانواده زن

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_joon178 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی...
    من به تازگی با خانمی دوشیزه عقد رسمی و دائمی کرده ام... حالا پدر ایشون (پدر دختر) قصد رفتن به مسافرت خانوادگی راه دور.کرده... و جهت این مسافرت یک هفته ای، میخواد دختر رو با خودشون ببرد.. ولی من راضی به این سفر نیستم. و نمیخواهم که خانومم به همراه خانواده اش به مسافرت برود و حتی اجازه نمیدهد. من باهاشون برم. ..
    از طرفی ما چون تازه عقد کردیم. نمیخوام با پدر زنم دهن به دهن بشم. و رابطم باش بد بشه. چون آدم خیلی عصبی هست. و تعادل روحی نداره .
    آیا این کار از نظر شرعی و قانونی درسته؟(که دختر تازه عقد کرده رو بدون اجازه شوهرش ببرن مسافرت؟؟؟؟؟)
    اصلا بیان بریم پیش امام جمعه شهر... آیا این کار پدر زنمو تایید میکنه؟؟؟؟؟؟ که بدون رضایت من زنمو ببرد مسافرت راه دور . اونم 1 هفته؟؟؟؟
    پدر زنم برمیگرده میگه : ما رسم داریم تا زمانی که عقد هستید دخترمون رو هر وقت که میخوایم بریم مسافرت ببریمش با خودمون. و تو هم که دامادمونی حق نداری بامون بیایی !!
    خوب من اینو موندم که مگه من به زنم نامحرمم؟؟؟؟
    آیا این روش از نظر شرعی و قانونی درسته ؟؟؟؟
    خواهشا یک نفر راهنماییم کنه!
    تا کی باید فقر فرهنگی در بعضی خانواده ها وجود داشته باشه؟؟؟؟
    شاید تو این سفر خدایی نکرده اتفاقی برای زنم پیش اومد! اون وقت چی؟؟؟؟ مسئولیت این اتفاق با کیست؟؟؟؟
    #علی از کرمان#
    خب معلومه که شما میتونید با شکایت از کسی که مانع انجام وظایف زناشویی همسرتون شده اونو وادار به تمکین از قانون کنید ...

ولی یادتون نره که همین فرد پدرشوهرتون هستن و برای همسرتون قابل احترام ...

پس بهترین راه حل صبوریه ... شما که برای رسیدن به هم صبر کردید ، خب این چندروز رو هم صبور باشید ...

والا از این فرصتا واستون پیش نمیاد ...

خیلی از روابط و کارها هست که میشه از طریق قانونی انجام داد و به نتیجه رسید ، ولی راه های دیگه ای هم برای اینکارا وجود داره

بقول یکی از دوستان میتونید ، کسی رو واسطه کنید که از طرف شما اینکارو بکنه ...

البته شاید همسرتون هم دوست داره به این سفر بره ... که باید این موضوع رو هم مدنظر داشت
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4928
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم شما خودتون مستقیم خواسته خودتون رو نگید بلکه با همسرتون صحبت کنید که مایل به رفتنش نیستید البته با ملایمت و گفتن جملاتی مانند اینکه طاقت دوریشو ندارید و.... و ایشون به خوانوادشون بگن که تمایلی به رفتن با مسافرت ندارن.

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    تشکر شده 29 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام اگه همسر اینده شما با خانواده اش زندگی میکند قطعا مجبور به اطاعت از این خانواده هست به هر حال خرجی ایشان به عهده شماست شاید خانواده ایشان دوست دارند شما زودتر مراسم عروسیتون رو بر پا کنید به همین خاطر اجازه رفتن شما به سفر را نمیدهند به هر حال باید به رسوماتشون احترام گذاشت

11. کاربران زیر از parissad بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد