نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: احساس ضربان (تپش) در ناحیه شکم

121601
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4994
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question احساس ضربان (تپش) در ناحیه شکم

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من 16 ساله هستم و حدود 2-3 سال دیابت دارم. از حدود 8 روز پیش علایمی رو در خودم مشاهده کردم. پریدگی چشم اولین علایم بود و به دنبال آن تغییر رنگ ناخن ها به آبی و بلافاصله تپش قلب شدید (120) تا اینکه به پزشک عمومی مراجعه کردم و این پزشک ازم نوار قلب گرفت که 120 بود. به پزشک متخصص ارجاع داده شدم. ضربان قلب به ترتیب: 120 - 90 - 80 - 70 ، الان ضربان قلب عادی دارم و پزشک متخصص گفت هیچ مشکلی ندارید. با گرفتن مجدد نوار قلب و همچنین اکو که نتیجه عادی بود! البته لازم به ذکره که زمانی که تپش قلب گرفتم قند پایینی داشتم، حدودا 70، اما نگرانی زمانی است که قبل از آن پریدگی چشم داشتم. الان رنگ ناخن هایم عادی شده و دیگر گریدگی چشمی ندارم و ضربانم عادی شده، تا اینکه در همین 2-3 روزه احساس تپش (ضربان) در شکم و حتی گلو رو داشتم و به پزشک مراجعه کردم (متخصص داخلی و قلب و عروق) که گفت مشکلی نیست! طی بررسی هایی که کردم این میتونه سه عامل داشته باشه: اول اینکه میتونه ناشی از آئورت شکمی باشه! و دوم اینکه میتونه بخاطر لاغری باشه و اینکه بخاطر جا به جا شدن ناف! به چند تا دکتر گفتم "میتونه از آئورت باشه؟ " خندیدن... فقط همین! این رو هم بگم فقط احساس ضربان در وسط شکم و یا حتی گلو رو دارم (بدون درد)!
    لطفا راهنمایی ام کنید تا حالا 6-7 بار رفتم دکتر! گفتن هیچی نیست!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    تشکر شده 1,186 بار در 704 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : احساس ضربان (تپش) در ناحیه شکم (آئورت شکمی، بله یا خیر؟)

دوسته عزیز . این رو میتونید تو اینترنت بیشتر سرچ کنید درمورد علایم بروز و... و اطلاعات بهتری بدست بیارید . خیلی ها هستن از تپش قلب .جاهای دیگه ایی حتی مثل شکمشون هم ت************ خورده .و گلو .....
    فکرکنم یه خورده هم از کم آبی بدن و کم خونی هم باشه این علایم .
    موفق باشید

3. کاربران زیر از a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4994
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amin نمایش پست ها
    دوسته عزیز . این رو میتونید تو اینترنت بیشتر سرچ کنید درمورد علایم بروز و... و اطلاعات بهتری بدست بیارید . خیلی ها هستن از تپش قلب .جاهای دیگه ایی حتی مثل شکمشون هم ت************ خورده .و گلو .....
    فکرکنم یه خورده هم از کم آبی بدن و کم خونی هم باشه این علایم .
    موفق باشید
    سلام
    ممنون ازتون، اما من حسابی در این مورد تحقیق کردم، سه علایم داشت، مثل تپش قلب و وسط شکم، احساس پری شکم و کمر درد من از این سه مورد کمر درد رو ندارم! حالا منظورتون رو از "ت************" نفهمیدم.این رو هم بگم به دوستانی که این علایم رو دارند و این مطلب رو دارند میخونند سریعا به پزشک مراجعه کنن چون بی توجه ای بهش باعث بزرگ شدن اون میشه و در نتیجه پارگی و خدایی نکرده مرگ، البته عمل جراحی اش هم کم عارضه نیست!

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    تشکر شده 29 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    10

خیلی بیماریها علائم مشترک دارند این علائم ممکنه مال صد بیماری دیگه هم باشه تحقیقات شما اونقدر کامل نیست که صد درصد نگران این بیماریها باشید البته پزشک متخصص قلب به راحتی جای ائورت را پیدا میکند بهترین کار پذیرفتن حرف پزشک واعتماد به ایشان است

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4994
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون به پاسخ شما دوست عزیز
    اما من قبلا به حرف برخی پزشکای محترم اطمینان کردم، نتیجه اش رو دیدم
    البته برای چند روز دیگر متخصص گوارش هم ویزیتم کرد.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad1 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من 16 ساله هستم و حدود 2-3 سال دیابت دارم. از حدود 8 روز پیش علایمی رو در خودم مشاهده کردم. پریدگی چشم اولین علایم بود و به دنبال آن تغییر رنگ ناخن ها به آبی و بلافاصله تپش قلب شدید (120) تا اینکه به پزشک عمومی مراجعه کردم و این پزشک ازم نوار قلب گرفت که 120 بود. به پزشک متخصص ارجاع داده شدم. ضربان قلب به ترتیب: 120 - 90 - 80 - 70 ، الان ضربان قلب عادی دارم و پزشک متخصص گفت هیچ مشکلی ندارید. با گرفتن مجدد نوار قلب و همچنین اکو که نتیجه عادی بود! البته لازم به ذکره که زمانی که تپش قلب گرفتم قند پایینی داشتم، حدودا 70، اما نگرانی زمانی است که قبل از آن پریدگی چشم داشتم. الان رنگ ناخن هایم عادی شده و دیگر گریدگی چشمی ندارم و ضربانم عادی شده، تا اینکه در همین 2-3 روزه احساس تپش (ضربان) در شکم و حتی گلو رو داشتم و به پزشک مراجعه کردم (متخصص داخلی و قلب و عروق) که گفت مشکلی نیست! طی بررسی هایی که کردم این میتونه سه عامل داشته باشه: اول اینکه میتونه ناشی از آئورت شکمی باشه! و دوم اینکه میتونه بخاطر لاغری باشه و اینکه بخاطر جا به جا شدن ناف! به چند تا دکتر گفتم "میتونه از آئورت باشه؟ " خندیدن... فقط همین! این رو هم بگم فقط احساس ضربان در وسط شکم و یا حتی گلو رو دارم (بدون درد)!
    لطفا راهنمایی ام کنید تا حالا 6-7 بار رفتم دکتر! گفتن هیچی نیست!

دوست عزیز قبل از هر چیزی چون شما دیابت دارید باید معاینه چشم رو مرتب انجام بدید ...

چون بیشترین اثرات این بیماری بر روی چشمه ... چون دقیقا" برروی مویرگهای شبکیه اثر میگذاره ...

و چشم پزشک میتونه از طریق بررسی مویرگهای این ناحیه حتی به تشخیص دیابت هم برسه ...

پس شما بهتره در اولین فرصت به چشم پزشک مراجعه کنید ...

در باقی موارد متخصص داخلی میتونه با تنظیم قرص و دارویی شما باعث کم شدن این عوارض هم بشه

چون بیماری دیابت یک بیماری شیرینه که برخلاف اسمش میتونه خیلی تلخ باشه ...

ولی اینکه شما با مطالعه اطلاعات خودتو افزایش میدی خیلی خوبه ..

در ضمن با مراجعه به انجمن دیابت و مطرح کردن این علایم میتونید اطلاعات خودتو کامل کنی ...

در مورد این عبارت باید بگم که سیستم سایت به طور اتوماتیک کلماتی که فرم ناهنجار داشته باشه رو حذف میکنه ...

مثل این کلمه : "ت************" که در واقع " ت ک و ن " خوردن هست ....
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

دوست خوبم دیابت بیماریه که در حال حاضر در هر خانواده ای میتونی افراد مبتلا رو پیدا کنی ...

و جدای از مسئله ژنتیک ، نوع تغذیه دراین خصوص خیلی اثر داره ...

ولی منم فکر میکنم باید متخصص چشم هم شمارو معاینه کنه ... بیماری دیابت رو تمام اعضا اثر داره ولی بعلت ظریف بودن

مویرگها در شبکیه چشم این ناحیه رو خیلی زود درگیر میکنه و شما باید در یک دوره منظم چشمای خودتو چک کنی ...

در مورد بقیه موارد همونطور که گفته شد با مراجعه به انجمن دیابت شهرتون و کلینک های بیماری های خاص و ستادهای

مربوطه در شبکه های بهداشت و درمان میتونی علاوه بر اطلاعات از امکانات رایگانشم استفاده کنی

به هر حال این یه بیماریه که با وجود اثرات جنبی زیادش میتونید زندگی معمولی و راحتی رو داشته باشید ...

به هرحال در این کلینیک ها شرایط مخصوص برای بیماران دیابتی وجود داره و بهتر میتونن به شما کمک بکنن
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4994
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از پاسخ هر دو دوست عزیز. من چشمم رو هر یک سال یک بار چک میکنم (مرداد ماه هر تابستان سال) امسال هم بنا به برنامه هر ساله مرداد ماه جاری به بیمارستان تخصصی چشم میروم جهت معاینه کامل، اما دوستان بیشتر روی دیابت تمرکز کردن و بیشتر دارن در مورد دیابت اطلاعات میدن نه در مورد این علایم! بله این رو میدونم دیابت چه عوارضی دارد اما این علایم رو در هیچ یک از بیماری های منشعب از دیابت ندیده ام، مثلا همین مشکل قلب که چندین بار چکاپ شده ام! و یا مشکل تنفسی! البته بعد از معاینه چشم فکر کنم باید تصویر برداری هم انجام بدم!

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    تشکر شده 29 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    10

پزشک متبحری رو انتخاب کنید وسعی کنید مراجعات متعددی به ایشون داشته باشید توی این مراجعات اگر اشتباهی هم پیش بیاید پزشک با برسیهای مکرر پی به مشکل اصلی میبرد

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4994
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون دوست عزیز، سعی امو میکنم.

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13942
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : احساس ضربان (تپش) در ناحیه شکم

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad1 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز، سعی امو میکنم.
    سلام دوستان در این مورد من خودم دچار مشکل شدم اما دنبال دلیلش هستم. چند وقت پیش با بلند کردن یه جسم سنگین در هوای سرد ناف افتادگی بقول دوستانم واسم پیش اومد بعد یه مدتی دو سه تا غده ریز اطراف ناف و بالاتر و زیر سینه راستم که زیر پوست هست و دیده نمیشه رو لمس کردم ونا گفته نمونه که یه مدتی هست ک استرس بالایی بابت مسایل کاری برام پیش اومده اگر کسی جوابی داشت ممنون میشمmm.darya@yahoo.com

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : احساس ضربان (تپش) در ناحیه شکم

نقل قول نوشته اصلی توسط ارش م نمایش پست ها
    سلام دوستان در این مورد من خودم دچار مشکل شدم اما دنبال دلیلش هستم. چند وقت پیش با بلند کردن یه جسم سنگین در هوای سرد ناف افتادگی بقول دوستانم واسم پیش اومد بعد یه مدتی دو سه تا غده ریز اطراف ناف و بالاتر و زیر سینه راستم که زیر پوست هست و دیده نمیشه رو لمس کردم ونا گفته نمونه که یه مدتی هست ک استرس بالایی بابت مسایل کاری برام پیش اومده اگر کسی جوابی داشت ممنون میشمmm.darya@yahoo.com
    دوست عزیز این موارد رو باید حتما" با یک متخصص و یا جراح داخلی بررسی کنید

چون به نظر میرسه در اثر برداشتن وزن بالا دچار نوعی فتق شده باشید که حتما" باید به متخصص و جراح عمومی مجربی مراجعه کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)