نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: رفتار شغلی

1051
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    تشکر شده 180 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    10

رفتار شغلی

با سلام
    یکی از مشکلات این روزهای من بر میگرده به محیط کارم. خب خودمو برای دوستانی که منو نمیشناسن معرفی میکنم، من یه دختر 23 سالم که یکساله درسم تموم شده و به تازگی یعنی حدود چهل روزه میرم سر کار.کار من در خصوص رشته تحصیلیمه و دو هفته ایه که شدم سرپرست آزمایشگاه یه شرکت (یه همکار مرد هم اومده بعنوان مسئول آزمایشگاه که در واقع من سرپرستشم) و در واقع سمت مدیر تکنیکالی هم دارم و با توجه به تسلطم روی سمت اولم دارن روم واسه سمت دومم هم کار میکنند.محیط کاری من تماما یه محیط مردونست و جز خانم منشی و یکی از حسابدارا که خانومن تمام پرسنل مرد هستن.من دختر مهربون و شیطون و خوش خنده و اهل بگو بخندیم که این به معنای این نیست بی حیایی در بیارم یا جلف بازی!

اما با کسی تند حرف نمیزنم بد برخورد نمیکنم و دستور نمیدم. مشاور شرکت که آموزش تخصصی من بر عهدشون بود و یه آقای مسنه هفته اول کلی باهام حرف زد که توی این محیط باید اخم و تخم کنی گرم نگیری نخندی هر حرفی غیر از کار رو سریع قیچی کنی محکم و با قاطعیت دستور بدی و از هیچی نترسی تا برش داشته باشی و کسی جرات نکنه بهت بگه خانم فلانی و بگن خانم مهندس!
    اما نمیشه هرچی تلاش کردم و با زرنگی حداقل اطلاعات اولیه شخصیمو از زیر زبونم میکشن.بعدش هم من اخم و تخم سختمه گاهی راجع به مدیر عامل یا مثلا حقوق دادن یا اشتباه همکاری کسی خنده ای چیزی پیش میاد
    اما یکی دو نفری که آدمای خوبی هستن بهم رسوندن که من دارم اینجا مثل محیط دانشگاه رفتار میکنم و این اصلا به صلاحم نیست یا مثلا یکی از همکارا بهم ابراز علاقه ( البته به گفته خودش با نیت خواستگاری) کرد که با همون آقای مسن که آموزشم میدن در میون گذاشتم گفت تقصیر خودته چقدر گفتم تو این محیط جدی باش که کسی جرات این غلطا را نکنه یا حتی یه بار آقای کنترل کیفی رو به بخشم راه دادم که جوون هم هستن آقای استاد! کلی دعوام کرد که چرا راهش دادی من اصلا آموزشت نمیدن بخوای اینجوری پیش بری! در صورتی که بخش من باید با کنترل کیفی در تماس زیاد باشه چون کنترل کیفی و تضمین مواد بر عهده آزمایشگاهه.

من واقعا نمیدونم دوستان چکار کنم به خدا حرف نامربوط با کسی نزدم حتی اسم کوچیکمم لو ندادم خیلی وقتا کاملا جدی هستم اما میگن اشتباهه آخه من دیگه چکار کنم؟ بگیرم بزنمشون؟!لباس پوشیدن و حجابمم که به خدا از همه احساسای دخترونم زدم که در شان محیط و سمتم باشه دیگه نمیدونم چجوری باید رفتار کنم که نگن اشتباهه
    ویرایش توسط gOli! : 07-25-2014 در ساعت 07:30 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4760
    تشکـر
    163
    تشکر شده 120 بار در 52 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : چجوری باید رفتار کنم؟؟؟

سخت نگیر، تو خوب داری پیش میری، الان اولشه اونام مثکه ندیدی بدیدن! یکم بگذره براشون عادی میشی، محکم باش و همین روندو ادامه بده خانوم مهندس

3. 2 کاربران زیر از ویولت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    میزان امتیاز
    10

اصلا انگار خنده برای دختر تو ایران حرومههههههههه
    خوش اخلاقیو میذارن پای بی حیایی و نا نجیبی
    یا مثلا فکر میکنند دندمون میخاره
    به خدا که اینجووور نیست

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

مسئله این نیست ... تو آزمایشگاه ها مثلا" داروسازی هم این مشکلات وجود داره و باید حریمی بین بخش کارگری و کارشناسی باشه ...

باید بتونی بقول معروف مدیریت آمریکایی رو به مدیریت ژاپنی به زیر دستات انتقال بدی ...

کاری نداره که اینجوری رفتار کنی باید جدی باشی و کمتر حرف بزنی ...

اگه ازت سوال شد با سوال جواب بده ... کلی حرف بزن ... در چند کلمه ... و ...

به هرحال شما استاد دارید و باید ازش یادبگیری که چطور رفتار کنی وگرنه باید از این شغل خدافظی کنی ...

8 رفتار اشتباه در محل کار که شما را در آستانه اخراج قرار می دهد !

1- با همه یکجور سخن گفتن
    زمانی ممکن است بطور تصادفی با عده ای از اطرافیانتان یک طور رفتار کنید؛ اما ضرر اصلی زمانی است که با همه یک جور برخورد می کنید ! مثلا فکر کنید شوخی ای که با دوست خود می کنید ، با همکاران هم می توانید داشته باشید ، متاسفانه بعضی ها را می بینم که شوخی های نامناسبی با جنس مخالف خود ، در محل کار دارند که از نظر عرف جامعه ما هم چندان پذیرفته نیست ، یا مثلا مردی که با همه ی همکاران خانم خود یک جور برخورد می کند ، این رفتارها جایگاه شما را پایین می آورد ، یا مثلا دیده ام که یک کارمند با مدیر خود بیش از حد صمیمی می شود ، البته که مدیران باید با کارمندان خود صمیمی باشند ، اما شما سعی کنید حرمت مدیر خود را نگاه دارید و در برخوردهایتان روحیات فرد مقابل را در نظر بگیرید.

2- ابراز وجود در جلسات
    شما یک شخص تازه واردید و دوست دارید از میان سرها سری در آورید و میان کهنه کارها ابراز وجود کنید ، پس بلافاصله در اولین فرصت برای هرکاری دستتان را بالا میبرید! کسی که بدنبال جلب توجه است و بلافاصله در هر کاری شرکت میکند ، معمولا نتایجی می گیرد که چندان خوب نیست! خیلی راحت و نرم خود را در شرکت ثابت کنید ، به آب و آتش نزنید و به پیشکسوتان شرکت احترام بگذارید.

3- مدیر خود را ازهیچ جا حذف نکنید!
    سخت مشغول کار روی پروژه ای هستید و بجای اینکه در میان کار با مدیر در ارتباط باشید ، از او دور میشوید تا کار را تمام کنید . اما حتی اگر بدانید که طبق خواست مدیر پیش میروید، هنوز هم در معرض خطر جدی هستید. اگر پروژه آنطور که باید پیش نرود و نیاز به کار مجدد داشته باشد، زمان و انرژی زیادی را از دست داده اید که اصلا خوب نیست! ممکن است اعتماد مدیر به شما حتی در سایر موارد هم از بین برود. پس در هیچ شرایطی ارتباط خود با مدیر را کم نکنید.

4- نداشتن حسن شهرت!
    حسن شهرت نداشتن مشکل ساز است. من نمی گویم همه خوبی ها را جمع کنید ، اینکه شاید نشد باشد ، ولی اقلا یک رفتار خوب داشته باشید که شما را مشهور کرده باشد ! مثلا نظم خاص در کارها ، چشم پاک بودن ، دقت بالا ، لبخند همیشگی و ...

5- هرگز کار را زمین نمیگذارید!
    بعضی وقت ها ممکن است برای اثبات خود ، خودتان را در شرایط بدی قرار دهید و توان خود را بالاتر از آنچه که هست تصور کنید و لقمه های بزرگتر از دهانتان بردارید! مراقب باشید که این مسئله ممکن است شما را ناکارآمد جلوه بدهد ، چرا که احتمالا وقت انجام تمام کارها را ندارید و مجبورید آنها را سمبل کنید ! و این نه تنها کمکی به جایگاه شما نمی کند ، بلکه نتیجه عکس دارد.

6- تمرکز روی مدیر!
    آنقدر توصیه به مراقبت در ارتباط با مدیر داریم که فراموش میکنیم ارتباط با همکاران را هم در نظر بگیریم! من متوجه شدم کارجویان جدید که به بازار کار وارد میشوند ، توجهی ندارند که موفقیتشان همانقدر که به ارتباط با مدیر بستگی دارد ، در گرو ارتباط درست با همکاران نیز هست! اگربا این روال بعنوان مدیر فعالیت کنید ، فردی تکرو و بدون پشتیبان خواهید بود. پس سعی کنید دیگران را هم در نظر بگیرید و آنها را هم سهیم کنید.

7- درگیری با رئیس
    خیلی راحت میتوانید آبروی مدیرتان را با انجام ندادن درست کارها ، جلوی سایر مدیران ببرید ! چرا که کارهای شما هم به نام مدیرتان تمام می شود ، هرگز وسط حرف مدیرتان نپرید! پشت سر مدیر حرف نزنید ، یا رک و روراست به خودش بگویید یا اگر نمی توانید به خودش بگویید ، هرگز با انجام ندادن درست کارها و ایجاد مشکل و پشت سر مدیر صحبت کردن ، آنرا جبران نکنید !

8- هماهنگ نبودن با دیگران!
    اگر وظیفه شماست که اطلاعات را به شکل نمودار و گزارش به همکاران خود برسانید ، اما اطلاعات شما برای تحویل گیرنده آنها گویا و شفاف نیست ، گزارش ها و کار شما براحتی دور ریخته می شود. این عدم هماهنگی و در نظر نگرفتن دیگران ، کار شما را براحتی بی فایده و نامربوط جلوه میدهد. درصورتیکه مدیر شما تصمیم بگیرد تعدیل نیرو کند ، با این کار براحتی خود را در معرض اخراج قرار میدهید. پس سعی کنید در انجام کارها ، مخصوصا کارهای تیمی هماهنگی بیشتری با کارمندان دیگر داشته باشید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط gOli! نمایش پست ها
    اصلا انگار خنده برای دختر تو ایران حرومههههههههه
    خوش اخلاقیو میذارن پای بی حیایی و نا نجیبی
    یا مثلا فکر میکنند دندمون میخاره
    به خدا که اینجووور نیست
    نه عزیزم حروووم نیست ... محیط کار ما در ایران اینجوریه ...

اگه به کسی بخندی چنان چپه میشی که باید قید همه چیرو بزنی ...

بهتره تمام حرفای استادت رو گوش بدی و حتی اگه لازم شده کسی رو اخراج و یا توبیخ کنی ...

چون چه بخوای و چه نخوای دیگران به دنبال اینکار هستن و اگه تو انجامش ندی بقیه انجامش میدن ...

پس بهتره به جای خنده کمی به فکر آینده شغلیت باشی ...
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

8. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    میزان امتیاز
    10

آقا فرخ ممنون مطلب خیلی خیلی مفیدیه که همه جوانبو بررسی کرده واقعا و کسری نداره همه گزینه هاش را روی خودم قابل بحث دیدم
    مهسا جون تشکر درست میگی البته من نمیخندم گاهی حرفایی میزنن که خندم میگیره خب
    هی میگم اصلا با کسی حرف نزنم نمیشه خب حوصلم سر میره کار تمام وقته (

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد