نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: عصبانی میشم دست خودم نیست

1924
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5115
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation عصبانی میشم دست خودم نیست

من17 سالمه.سر هرچیزه کوچیکی با مامانم بحثم میشه و اخرش از کوره در میرم وحرمتا شکسته میشه...واقعا نمیدونم چیکار کنم...وقتی عصبانی میشم دیگه رفتارم توی کنترل خودم نیست.من نمیخام اینجوری بشه چون مامانم رو خیلی دوس دارم و نمیخام با رفتارای من اذیت بشه
    وقتی عصبانیم حتی فکر خودکشی و اینکه خونه رو ول کنم برم و خیلی فکرای احمقانه ی دیگه هم به ذهنم میاد ولی وقتی اروم میشم پشیمون میشم...
    نمیدونم واقعا دلیلش واسه وضعیت جسمیه مثلا کم شدن آهن بدنم یا چیز دیگه...
    یا دیوونه شدم و دیگه از دست رفتم...
    اصلانمیدونم چیه واقعا...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2482
    تشکـر
    19
    تشکر شده 51 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : دست خودم نیست نمیدونم چکارکنم... کمک فوری!

سلام
    آخرین باری که با مادرتون مشکل داشتید و عصبانی شدید رو به خاطر بیارید
    دقیقا سر چه موضوعی بود؟ مادرتون با شما چه رفتاری داشتند و شما چه طور واکنش نشون دادید؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5115
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خب اخرین دیشب بود.تقریبا یه 1 ساعتی قبل از اینکه اینجابنویسم.سر این بودکه من میخاستم درس بخونم و مامانم بازدن حرف های مزخرف وتکراری راجع به پدرم داشت اعصابم رو بهم میریخت.منم میخاستم درس بخونم و نیاز به تمرکز داشتم ولی میذاشت.وتسه همین من از کوره در رفتم و دعوامون شد.اخرشم اتاقمو ترک کردمو رفتم یه اتاق دیگه.بعد یک ساعت مامان رفت بیرون منم واسه اینکه ازش دلجویی کنم بهش زنگ زدم گفتم بریم بیرون باهم.
    یعنی غملا نیم ساعت بیشتر نتونستم درس بخونم دیشب

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام عزيزم...
    شما با مراجعه به يه دكتر تغذيه ميتوني با يه ازمايش چك آپ ساده وضعيت جسميتو بررسي كني...
    اما اگر واقعا به لحاظ جسمي(مثلا از لحاظ هورموني ،كم خوني يا بالا بودن چربي يا قند....) مشكلي نباشه فقط و فقط بايد كمي روي رفتارت متمركز بشي و به اين فكر كني كه توي اين دنيا هيييييييچ چيز ارزش شكوندن دل پدر و مادر رو نداره عزيزم...
    ميدونم كه خودتم زود پشيمون ميشي اما كنترل و اختيار واكنش هاي ما آدما فقط دست خودمونه و بايد تمرين كنيم كه آرامش داشته باشيم...
    قطعا شما دختر عاقل و فهميده اي هستي كه اين مسئله برات مهمه، پس خودتو ديوونه خطاب نكن ...ميشه يه دليلش رو هم سن كم شما و هيجانات زود گذر اين سن به دليل اختلال هورموني مطرح كرد اما در هر صورت بهتره براي يه چك آپ حتما به پزشك تغزيه مراجعه كني عزيزم...
    امضای ایشان

5. کاربران زیر از zbahane بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5115
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اه مرسی واقعا
    خودم تصمیم گرفتم برای اینکه کمتر اذیت بشم و اونا رو هم کمتر اذیت کنم از شنبه صب برم کتابخونه وشب بیام.چون من بیشتر وقتموبه کتاب خوندن میگذرونم فک کنم اونجا راحت ترم.بالاخره عادت میکنم.
    فقط روزای فرد میمونه که اونم اکثرا کلاس هستم و زیاد برخوردی ندارم باهاشون

7. کاربران زیر از فریماه97 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2482
    تشکـر
    19
    تشکر شده 51 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه97 نمایش پست ها
    خب اخرین دیشب بود.تقریبا یه 1 ساعتی قبل از اینکه اینجابنویسم.سر این بودکه من میخاستم درس بخونم و مامانم بازدن حرف های مزخرف وتکراری راجع به پدرم داشت اعصابم رو بهم میریخت.منم میخاستم درس بخونم و نیاز به تمرکز داشتم ولی میذاشت.وتسه همین من از کوره در رفتم و دعوامون شد.اخرشم اتاقمو ترک کردمو رفتم یه اتاق دیگه.بعد یک ساعت مامان رفت بیرون منم واسه اینکه ازش دلجویی کنم بهش زنگ زدم گفتم بریم بیرون باهم.
    یعنی غملا نیم ساعت بیشتر نتونستم درس بخونم دیشب
    درباره حرفهای مزخرف و تکراری که راجع به پدرتون بود بیشتر توضیح میدید...

9. کاربران زیر از yahoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

Arrow پاسخ : دست خودم نیست نمیدونم چکارکنم... کمک فوری!

نقل قول نوشته اصلی توسط فریماه97 نمایش پست ها
    من17 سالمه.سر هرچیزه کوچیکی با مامانم بحثم میشه و اخرش از کوره در میرم وحرمتا شکسته میشه...واقعا نمیدونم چیکار کنم...وقتی عصبانی میشم دیگه رفتارم توی کنترل خودم نیست.من نمیخام اینجوری بشه چون مامانم رو خیلی دوس دارم و نمیخام با رفتارای من اذیت بشه
    وقتی عصبانیم حتی فکر خودکشی و اینکه خونه رو ول کنم برم و خیلی فکرای احمقانه ی دیگه هم به ذهنم میاد ولی وقتی اروم میشم پشیمون میشم...
    نمیدونم واقعا دلیلش واسه وضعیت جسمیه مثلا کم شدن آهن بدنم یا چیز دیگه...
    یا دیوونه شدم و دیگه از دست رفتم...
    اصلانمیدونم چیه واقعا...

بله میتونه از کمبود بعضی از املاح مفید و یا تغییرات در ترشح هورمونی باشه ...

مصرف ویتامین‌های گروه b در کاهش [replacer_a]و خستگی مفید است. مصرف ویتامین‌های گروه b در افزایش یادگیری نیز مؤثراست ...

گنجاندن مواد غذایی حاوی ویتامین‌های گروه b در تغذیه روزمره در کاهش عصبانیت، پیشگیری و درمان [replacer_a]و خستگی مفیده..

جگر، گوشت گوساله، ماهی، مرغ، تخمه آفتابگردان، تخمه کدو، جوانه گندم، حبوبات، غلات، شیر و لبنیات، گوجه فرنگی، کاهو، هویج، قارچ، انواع میوه و دانه‌ها و مغزهای روغنی از منابع غنی ویتامین های b هستند...

وجود ۱۶ ماده معدنی ضروری در رژیم غذایی روزمره از اهمیت زیادی برخوردار است. اما مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم، آهن، روی و سلنیوم نقش مهم تری را بر عهده دارند...

وجود مواد معدنی در غذاها موجب افزایش توان یادگیری، تقویت نیروی دفاعی و سرعت بخشیدن به روند رشد است...

گردو، ماهی، مرغ، جگر، گوشت، گندم جوانه زده و محصولات تهیه شده از آردهای سبوس‌دار حاوی این مواد معدنی هستند...

به دانش آموزان و داوطلبان کنکور توصیه می‌شود، مصرف همبرگر، سوسیس، کالباس، کله‌پاچه و مواد غذایی حاوی چربی‌های اشباع‌شده دارای فرم ترانس را کاهش دهند...

استفاده از غذاهای حاوی امگا – ۳ نظیر ماهی، روغن‌های سویا، کنجد، تخم کتان یا بذرک و گردو در این دوران از اهمیت زیادی برخوردار است.
    ویرایش توسط farokh : 08-05-2014 در ساعت 06:29 PM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

Lightbulb پاسخ : دست خودم نیست نمیدونم چکارکنم... کمک فوری!

خب عصبانیت یک حالت هیجانیه که از خفیف تا شدید طبقه بندی میشه و کسی نمیتونه به طور کامل از دستش خلاص بشه ...

ولی میشه با تمریناتی از ورود به این مرحله هیجان و برانگیختگی جلوگیری کرد ...

یکی از این حالت ها استفاده از روش آرامیدگیه ... که طبق روش زیر میشه انجامش داد ...

روش هاي ساده [replacer_a] مثل تنفس عميق وآرام سازي ذهني مي توانند به شما دركاهش احساس [replacer_a]كمك كنند...

اگر شما در كار با شركاي خود دچار مشكل و عصباني شده ايد ، فكر مناسب اين است كه تكنيك هاي آرميدگي را ياد بگيريد.
    ..

به عنوان مثال مي توانيد در وضعيت راحتي دراز بكشيد، چشمانتان را ببنديد ، تمام ماهيچه هاي خود را به حالت آرميدگي در آوريد واين كار را از پاها شروع كنيد و ادامه دهيد تا تمام ماهيچه ها يتان به آرميدگي برسند...

آن گاه از راه بيني نفس بكشيد و به تنفس خود توجه كنيد و هنگام بازدم بگوييد يك . دوباره نفس بكشيد وهنگام بازدم بگوييد يك . اين كار را 20 دقيقه ادامه دهيد . سعي كنيد فقط صداي نفس كشيدنتان را بشنويد.
    ..

براي رسيدن به [replacer_a]مي توانيد در حالي كه در وضعيت راحتي درازكشيده ايد يك ورد يا كلمه را مكرراً تكرار كنيد،

مثلاً بگوييد: آرام باش ، سخت نگير وامثال آن .

روش بعدی آرام سازي استفاده از تصوير سازي ذهني است.

براي اين منظور يك صحنه يا تجربه زيبا و آرميدگيبخش را مجسم كنيد و فقط به آن فكر كنيد و اجازه ندهيد هيچ فكر ديگري به ذهن شما وارد شود تا به عصبانيت دست پيدا كنيد .

تمرين هاي فوق مي توانند عضلات شما را به [replacer_a]برسانند واحساس آرامش شما را بيشتر كنند...

اين تمرين ها را هر روز بايد انجام داد . بايد ياد بگيريد هر زماني كه در وضعيت تنش زا قرار مي گيريد به طور خودكار ا ز اين تكنيك ها استفاده كنيد

ویرایش توسط mahsa42 : 08-05-2014 در ساعت 06:32 PM
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)