نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: با افکار منفی چه کار کنم؟

1041
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5295
    تشکـر
    58
    تشکر شده 20 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

با افکار منفی چه کار کنم؟

سلام من دختری 19 ساله هستم . من یه مشکی که دارم اینه که به شدت منفی باف و بد بین شدم و افکارمنفی زیادی تو سرم میچرخه درباره هر کارو هر اتفاقی بدترین نتیجرو میگیرم لطفا کمکم کنید چطوری ذهن و افکارم رو کنترل کنم دارم دیوونه میشم
    ویرایش توسط saba. : 08-06-2014 در ساعت 05:53 PM

2. 2 کاربران زیر از saba. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : با افکار منفی چه کار کنم؟

خب ممکنه این افکار بر اثر این تفکرات باشه و شما باید خودتونو ازش دور کنید ...

مثل " همه یا هیچ " ... اینکه لازم باشه همه کارهارو بی نقص و کامل انجام بدید ، و اگه ذره ای نقص داشته باشه یعنی اینکه شکست خوردید

چون هر اشتباهی یک شکسته و باعث میشه مورد قضاوت منفی و انتقاد قرار بگیرید ...

به همین خاطر به خودت فرصت استراحت و آرامش نمیدی و لحظه ای از جنگ با افکارتون فارغ نمیشید ....

گاهی بی ارزش دونستن مثبت ها باعث میشه که در تفکر منفی گیر کنید ...

اینکه جنبه مثبت رو نمیبینید و همش سعی میکنید شواهدی رو برای نشون دادن بدبختی خودت پیدا کنی ...

و از همه بدتر برچسب منفی به خودت زدن که در متنت وجود داره ...مثل اینکه من یک بازنده ام ...

و یا همین حرفایکه در بالا زدی ...بهترین کار اینه که وقتی افکار منفی به سراغت میاد

بدون کم و کاست 15دقیقه افکارت رو بنویسی و 5بار بخونی و بعد همه رو دور بریزی ...

موقعیت هایکه این حالت به سراغت میاد رو شناسایی کن و وقتی این افکار بسراغت میاد از اون جا دور شو ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نادیده گرفتن زمان حال و یا حسرت گذشته رو خوردن میتونه باعث ایجاد این حالت هم بشه ...

و یا اینکه در مورد آینده هم نگران باشی ... این فکرهای مزاحم همیشه میتونن ذهن رو به اضطراب و منفی بافی وادار کنن ...

چون انسان موجودی کلا" منفی بافه .... و در حالت عادی همیشه جنبه های منفی رو در نظر میگیره ...

اگه بتونیم افکار منفی رو به چالش بکشیم و اونارو انالیز کنیم میتونیم برشون غلبه کنیم ...

مثل این جمله که : من هیچ وقت پیروز نمیشم ، ولی وقتی خوب به زندگی نگاه میکنم متوجه میشم

چیزایی در زندگی وجود داره که میتونه در آینده منو به پیروزی برسونه ...به هرحال وقتی شیوه تفکرمون عوض بشه

مسلما" خلق و خومون عوض میشه و به تدریج و به مرور زمان زندگی رو بهتر از قبل تجربه خواهیم کرد
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

6. 2 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5305
    تشکـر
    3
    تشکر شده 17 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    0

مهترین چیزی که باید بیاموزی این است که جریان فکر ما همچون رودخانه ای جاریست چرا که همیشه تضاد ها را درک کرده ایم.باید بیاموزی که بزرگترین راه برای پیوستن به جریان زندگی درک قطب های متضاد در جهان است.مثبت و منفی سیاه و سفید..به عکس من خوب دقت کن! و راه شناخت تضادها از مسیر تقویت و توسعه اندیشه حاصل میشود.خودت را قوی کن و یا توانایی هایت را بشناس.نقاط ضعف و قوتت را پیدا کن و از کمال گرایی دوری کن.هیچ چیز کامل نیست و این را یقین بدان اگر چیزی مطلقا کامل میبود هرگز در دنیای واقعیات ما جایی نداشت.ما بواسطه ضعف ها و قوت های مان در کنار هم است که توانایی زندگی کردن داریم
    امضای ایشان
    چون به قله‌ها می‌رسم خود را همواره تنها می‌بینم
    از شما چه کسی می‌تواند ایستاده بر بلندی‌ها بخندد؟

فردریش نیچه

8. 2 کاربران زیر از Dark light بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Dark light نمایش پست ها
    مهترین چیزی که باید بیاموزی این است که جریان فکر ما همچون رودخانه ای جاریست چرا که همیشه تضاد ها را درک کرده ایم.باید بیاموزی که بزرگترین راه برای پیوستن به جریان زندگی درک قطب های متضاد در جهان است.مثبت و منفی سیاه و سفید..به عکس من خوب دقت کن! و راه شناخت تضادها از مسیر تقویت و توسعه اندیشه حاصل میشود.خودت را قوی کن و یا توانایی هایت را بشناس.نقاط ضعف و قوتت را پیدا کن و از کمال گرایی دوری کن.هیچ چیز کامل نیست و این را یقین بدان اگر چیزی مطلقا کامل میبود هرگز در دنیای واقعیات ما جایی نداشت.ما بواسطه ضعف ها و قوت های مان در کنار هم است که توانایی زندگی کردن داریم
    dark light سلام
    ممنون از پستهاي اصولي و علميت...
    در كنار تجربيات ارزشمند دوستان راهكارهاي علمي شما هم بسيار موثر و كارآمد هستن...
    بيشتر به ما سر بزنيد...
    موفق و شااااد باشيييد...
    امضای ایشان

10. کاربران زیر از zbahane بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5295
    تشکـر
    58
    تشکر شده 20 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا ازتون متشکرم حتما به راهنماییهاتون عمل میکنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد