نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: اظطراب-توروخدا نجاتم بدین

1307
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5493
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اظطراب-توروخدا نجاتم بدین

سلام من یه دختر 16ساله ام.تک فرزند خانواده.مدتهاست ک از اظطراب رنج میبرم.زیاد حرص میخورم.مثلا وقتی یکار کوچیک رو نتونم انجام بدم انقددد عصبی میشم تا اون کارو انجام بدم.مثلا همین دیروز وقتی نتونستم دکمه لباسمو ببندم یهو فشارم افتاد دیه هیچی نفهمیدم یهو چشامو باز کردم دیدم کف حموم افتادم.سرم محکم خورده بود ب زمین.رفتم دکتر گفت افت قنده.گفت تپش قلب داری.اظطراب داری؟گفتم نه.بدبختی ما اینه ک نمیتونیم جلوی خانواده هامون هرچیزیو بگیم.اما حقیقتش اینه ک چندسال اخیر خیلی تحت فشار بودم.خیلی سختی کشیدم.بخاطر همین الان ظرفیتم کم شده چیزای کوچیکم عصبی و مظطربم میکنه.گذشتم پر از اتفاقای بد بود.اینکه عشقت بخاطر ینفر ترکت کنه.اینکه عروسیش بری.اینکه یکی بر علیهت مدرک جور کنه بگه اگه باهام دوست نشی ب خانوادت میگم ک بامن دوست بودی.اون دوماه تمام زجرم داد.نمیذاشت پامو از خونه بذارم بیرون.گذشته ی من پر از استرس بوده.بیشتر شبا کابوس میبینم و اینم اذیتم میکنه.خانوادمم فک میکنن همچیز فقط مادیاته.اما من نیاز ب کسی دارم ک حرفامو بفهمه.الان با ی پسری دوستم ک اون خیلی ارومم میکنه خیلی هوامو داره اما نمیدونم باید چیکار کنم .پدر و مادرم زیاد ادمای روشن فکری نیستن.تمام زندگی من شده گوشیم و حرف زدن با اون.چون خانوادم ازین نظر تامینم نمیکنن.توروخدا کمکم کنین خیلی دارم اذیت میشم.

2. 2 کاربران زیر از yas77 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : اظطراب-توروخدا نجاتم بدین

سلام عزيزدلم...
    خوب اين خوبه كه دليل اضطرابهاتو ميدوني...
    بايد تمركزتو روي اين دلايل كمتر كني...
    به گذشته واتفاقات افتاده فكر نكن...
    گذشته رو به گذشته بسپار و روي آينده و برنامه هايي كه دوست داري براي آينده داشته باشي تمركز كن...
    مرور خاطرات تلخ آدم رو به قعر نا اميدي و اضطرابو افسردگي ميكشونه...
    شما تنها رونوشتي كه بايد از گذشته و اتفاقات افتاده برداريد درس عبرته براي آينده و روابط جديدتون...
    اينم يه اشتباه ديگست كه بخوايين تو اين دوران و تو اين شرايط روحي تنها به يك جنس مخالف تكيه كنيد و اوقاتتونو با حرف زدن با اون سپري كنيد...
    هيييچ تضميني نيست كه ايشون همون فردي باشه كه قراره باهاش آيندتو بسازي...
    ممكنه طي اين مسير آشنايي به اين باور برسيد كه به درد هم نميخوريد...
    پس خواهشا خواهشا و خواهشا خودتونو وابسته نكنيد و از چاله به چاه نندازين..
    در كنار اين شناخت سرگرمي هاي ورزشي و وابستگي هاي دوستانتون رو تقويت كنيد...
    و تنها گوشه اي از ذهن ووقتتون رو به فرد جديدي كه باهاش دوست شدين اختصاص بدين...
    قبل از ديگران اين خودتون هستين كه بايد به خودتون كمك كنيد چرا كه با عدم وجود فرد ارامش دهندتون شما احساس خلاء عميقي ميكنيد و ضربه روحي شديد تري ميخوريد، براي بيان مشكلات و حل اونها حتما نبايد به يك جنس مخالف تكيه كرد،بايد به خودتون وتوانائيهاتون تكيه كنيد و حتي از سايتهاي مشاوره وحتي حضوري براي حل مشكلات مبهمتون كمك بگيريد...
    شاااااد باشي عزيزم...
    امضای ایشان

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اظطراب-توروخدا نجاتم بدین

سلام عزیز

میدونم و میفهمم که چی میگی. مراجعه به یک مشاور خانم رو بهت توصیه میکنم.پدر و مادر اگه درکت نمیکنن تقصیر اونها نیست بگذار روی نادانی ولی خوب خودت سعی کن بیشتر بدانی راجب انسان و روانشناسی و عشق و..... بجز فلسفه و... بدانی. البته میدانم که ممکنه از این حرف من خوشت نیاد ولی خوب اینو بدون که سن شما سن پر از هورمونه و این علائق و به قول شما عشقها میاد و میره. که در مورد تو عزیز خیلی شدیده و به بیماری داره تبدیل میشه! پس مواظب باش چون در حقیقت اینها عشق نیست بلکه تاثیر هورمونی به نام دوپامین در مغزه. بهتره که در این سن وسال بیشتر به درس و ورزش و دوستان و هنر و...... بپردازی تا سن 25 سالگی که لا اقل به یک ثباتی رسیده باشی بعد عشق و عاشقی و ازدواج...... موفق باشی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)