نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: خواستگاری

2413
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5674
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خواستگاری

سلام به همه دوستان
    حدود یکسال پیش یه دخترخانوم از اقوام دور رو دیدم وبهش علاقمند شدم ولی نه باخودش صحبت کردم ونه تا حالا با دختری رابطه داشتم
    با خواهرم که مطرح کردم گفت ولش کن بیچاره میشی چون هم خونوادش خیلی دخالتی اند وهم خودش خیلی تجملاتیه
    منم بیخیالش شدم ولی چند وقتیه دوباره فکرش ولم نمیکنه از اینکه اگه ازدواج کنه ومن بعدش حسرت بخورم وهم اینکه دارم به گناه میفتم
    حدود 1ترم دیگه لیسانسم رو میگیرم سربازی نرفته مشغول به کار با حدودماهیانه500تومن
    چون توی شهرنسبتا کوچکی هستیم نمیتونم هم قرار بذارم تا باهش صحبت کنم ببینم نظرش چیه
    حالا به نظر شما با خونواده برا خواستگاری مطرح کنم یانه؟با وجود تمام فشارهااز اینکه میگن فوق لیسانس بخون
    چاکرهمتونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2820
    تشکـر
    32
    تشکر شده 26 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : میخوام ازدواج کنم ولی...

سلام. به نظر خودم تا وقتی خودشونو نشناسین خواستگاری نرین. احتمال گرفتن جواب رد هست خصوصا که شهر کوچکی زندگی می کنین و این اتفاق میتونه به زبون همه بیوفته و بگن فلانی دخترشو ب فلانی نداد!
    در ضمن خواهرتون چون دوستتون داره و احساس میکنه ارزشتون بیشتر از اون دختره، اون حرفارو میزنه. شما خودتون ببینین آیا سطح تحصیلیتون و مالیتون و تیپتون و اخلاقتون در اون حدی هست که با دختری تجملاتی مث ایشون زندگی کنین!؟ فقط یادتون باشه که تصمیم احساساتی خیلی بدتره و ممکنه بعدها به گناه بدتر وادار کنه مثل رابطه با ی زن دیگه بعد ازدواج...
    بازم سوالی بود در خدمتم...

3. کاربران زیر از masood73 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5674
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی از راهنمایی ولی
    خوب منم همین رو گیر کردم چجوری بشناسمش وباهش صحبت کنم تا حرف بزنیم تا ببینم میتونیم به توافق برسیم یانه ؟
    خونوادش معمولیند ولی اون چیزی که از اطرافیان شنیدم میگن خیلی بالاتراز سطح زندگی شون زندگی میکنن منظورم اینه که حاضرن قرض کنندولی شیک پوش باشند میخوامببینم اگه ازدواج هم بکنه همینقد متوقعه؟ یعنی میشه جلسه ای گذاشت که حالا به صورت خواستگاری هم نباشه تاعلنی نشه ولی بشه با هم صحبت کنیم؟اصلا همین که قرار بزاریم رو به کی بگم؟به خودش؟به خونوادم؟به خونوادش؟چجوری؟کجا؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2820
    تشکـر
    32
    تشکر شده 26 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط sh308 نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایی ولی
    خوب منم همین رو گیر کردم چجوری بشناسمش وباهش صحبت کنم تا حرف بزنیم تا ببینم میتونیم به توافق برسیم یانه ؟
    خونوادش معمولیند ولی اون چیزی که از اطرافیان شنیدم میگن خیلی بالاتراز سطح زندگی شون زندگی میکنن منظورم اینه که حاضرن قرض کنندولی شیک پوش باشند میخوامببینم اگه ازدواج هم بکنه همینقد متوقعه؟ یعنی میشه جلسه ای گذاشت که حالا به صورت خواستگاری هم نباشه تاعلنی نشه ولی بشه با هم صحبت کنیم؟اصلا همین که قرار بزاریم رو به کی بگم؟به خودش؟به خونوادم؟به خونوادش؟چجوری؟کجا؟
    در مورد صحبت کردن میتونین با خواهرتون هماهنگ کنین، ایشون راحت تر میتونن جور کنن. اینم بدونین که هنوز معلوم نیس ایشون بهتون علاقه دارن یا نه! اگه تو ذهنتون فک می کنید که بعد ازدواج با شما عوض میشه، احتمالش خیلی کمه...
    در ضمن شما مطمئنین به عشق واقعی رسیدین؟ مطمئن هستین که این عشق به این زودیا از بین نمیره؟؟

6. کاربران زیر از masood73 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5674
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

منظورتون از عشق واقعی چیه؟
    یعنی منتظر وایسم تا یکی دوسال دیگه یا بیشتر خونوادم یه دختری رو برا ازدواج بامن بهم پیشنهادبدن؟
    در ضمن من اصلا یک کلمه هم باهش صحبت نکردم شاید یک ساعت صحبت کردیم ومن نظرم عوض شد.

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4490
    تشکـر
    83
    تشکر شده 145 بار در 98 پست
    میزان امتیاز
    10

منظورتون از عشق واقعی چیه؟
    یعنی منتظر وایسم تا یکی دوسال دیگه یا بیشتر خونوادم یه دختری رو برا ازدواج بامن بهم پیشنهادبدن؟
    در ضمن من اصلا یک کلمه هم باهش صحبت نکردم شاید یک ساعت صحبت کردیم ومن نظرم عوض شد.

سلام .
    بهتره که با این خانوم حتمأ قرار بذارین و با هم صحبت کنید حالا که میگین اقوام دور هم هستن بهتره به خواهرتون بگین که اول با اون دختر صحبت کنه و وقتی متوجه شد که اوهم قصده ازدواج داره بعد قضیه شما رو مطرح کنه و ازش بخواد با شما قرار ملاقات بذاره و خودتون راجع به همه چی ازش سوال کنید. و وقتی متوجه نظراتش شدید بع تصمیم بگیرید ولی اگه اینکارو نکنید و ازش بگذرید شاید بعدأ همیشه خودتون و سرزنش کنی که چرا شانستون رو امتحان نکردید.
    درضمن بهتره هرکسی خودش همسر آیندشو انتخاب کنه تا اینکه پدر و مادرش اینکارو کنن درسته که خونواده صلاح مارو میخواد ولی اگه خوده شخص به این نتیجه برسه که طرف مناسبشه فرق میکنه .
    امضای ایشان
    تجربه بهترین درس است ، هرچند حق التدریس آن گران باشد . . .

9. کاربران زیر از (تبسم) بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5674
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بیاین نظر بدبی دیگه فردا میخام به خواهرم بگم!
    بگم یا نگم.......

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام به همه دوستان
    حدود یکسال پیش یه دخترخانوم از اقوام دور رو دیدم وبهش علاقمند شدم ولی نه باخودش صحبت کردم ونه تا حالا با دختری رابطه داشتم
    با خواهرم که مطرح کردم گفت ولش کن بیچاره میشی چون هم خونوادش خیلی دخالتی اند وهم خودش خیلی تجملاتیه
    منم بیخیالش شدم ولی چند وقتیه دوباره فکرش ولم نمیکنه از اینکه اگه ازدواج کنه ومن بعدش حسرت بخورم وهم اینکه دارم به گناه میفتم
    حدود 1ترم دیگه لیسانسم رو میگیرم سربازی نرفته مشغول به کار با حدودماهیانه500تومن
    چون توی شهرنسبتا کوچکی هستیم نمیتونم هم قرار بذارم تا باهش صحبت کنم ببینم نظرش چیه
    حالا به نظر شما با خونواده برا خواستگاری مطرح کنم یانه؟با وجود تمام فشارهااز اینکه میگن فوق لیسانس بخون
    چاکرهمتونم
    باهاش صحبت كنيد ببينيد ايا اون هم به شما علاقه داره ؟بعد بريد سراغ مسايل ديگه اينو ميگم تا در آينده همونطور كه فرموديد حسرت نخوريد شايد اصلا شخص ديگري رو ميخاد انتاب كنه الكي براي چي خودتونو درگير ميكنيد اگر داشت بهش بگيد يك سالي منتظرتون باشه تا شرايطتتون فراهم بشه ولي نظر اصلي من اينه فعلا عجله نكنيد چون شرايطشو اصلا نداريد براي داشتن يه زندگي موفق بايد پايه هاش و بنش محكم بنا بشه شرايط كنارهم زندگي كردن رو داشته باشيد بلاخره زندگيه شرايط مادي بنظر من خيلي مهمتره شما الان يك نفرهستيد و شايد 500تومن براتون كافي باشه اما در آينده يك نفر هست كه خونه ميخاد و.... هزينه هاي ديگه اي هم مياد اينو كسي داره به شما ميگه كه به ماديات هميت نميداد ولي الان درك كردم اول مادياته تا نباشه زندگي واقعا سخته حتي اگر ليلي و مجنون باشيد.عاقلانه فكر كنيد و عجولانه تصميم نگيريد

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5674
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پس اون قضیه که میگه اگه ازدواج کنی خدا خودش هم کمک میکنه چی میشه؟
    خسته شدم ازگناه 4ساله دیگه میخوام ادم شم و یه زندگی ادمی واسه خودم دست وپا کنم

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5674
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

هر کی تجربش زیادتره کمکشو میخام یک روزم نیست که اشناشدم با این سایت ولی نظر بدین دیگهههههههههههه......

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5689
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.
    22سالمه و حدود 1سال و نیمه با یه آقایی آشنا شدم.من تهرانم و ایشون شهرستان.24 سالشونه و پاره وقت کار میکنن.درسشون تازه تموم شده و منتظر تا برن خدمت دفترچه رو پست کردن.قبل از عید خانوادشون تماس گرفتن و با مادرم صحبت کردن.مادرم گقتن اول باید درسش تموم بشه بعد خدمتشون.بعد هم باید بیاد تهران و کار پیدا کنه و تهران بمونه برای زندگی و اینکه من سال 93 یعنی امسال کنکور دادم اینم یکی از شرایط مادرم بود که من باید حتما کنکور سراسری قبول شم.و منم باید برم سر کار.خدا رو شکر دانشگاه تربیت معلم قبول شدم و این هم کارم حساب میشه و هم درسیم.اون آقا هم که درسشون تمو شد و الانم که داره میره خدمت.حالا که من کنکور دادم مادرم میگه سرکتاب باز کردم گفتع به درد هم نمیخورین .حالا من باید چیکار کنم؟

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط پرستو72 نمایش پست ها
    سلام.
    22سالمه و حدود 1سال و نیمه با یه آقایی آشنا شدم.من تهرانم و ایشون شهرستان.24 سالشونه و پاره وقت کار میکنن.درسشون تازه تموم شده و منتظر تا برن خدمت دفترچه رو پست کردن.قبل از عید خانوادشون تماس گرفتن و با مادرم صحبت کردن.مادرم گقتن اول باید درسش تموم بشه بعد خدمتشون.بعد هم باید بیاد تهران و کار پیدا کنه و تهران بمونه برای زندگی و اینکه من سال 93 یعنی امسال کنکور دادم اینم یکی از شرایط مادرم بود که من باید حتما کنکور سراسری قبول شم.و منم باید برم سر کار.خدا رو شکر دانشگاه تربیت معلم قبول شدم و این هم کارم حساب میشه و هم درسیم.اون آقا هم که درسشون تمو شد و الانم که داره میره خدمت.حالا که من کنکور دادم مادرم میگه سرکتاب باز کردم گفتع به درد هم نمیخورین .حالا من باید چیکار کنم؟
    خوب دلیلش واسه اینحرف چیه؟؟؟؟؟؟

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5674
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5674
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد