نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: عدم اعتماد به نفس و رابطه با جنس مخالف

2185
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4445
    تشکـر
    3
    تشکر شده 59 بار در 48 پست
    میزان امتیاز
    10

عدم اعتماد به نفس و رابطه با جنس مخالف

سلام پسری16ساله هستم....اصلا اعتماد ب نفس ندارم...نمیتونم در جامعه حضور پیدا کنم...در ارتباط با دیگران میترسم مثلا تلفنی با ادم های غریبه/////از همکلام شدن با جنس مخالف میترسم...هنگام روبرو با چنین منظره هایی ب شدت استرس دارم..حتی هنگام صحبت کردن با دیگران سرمو پایین میاندازم نمیتونم تو قیافش نگا کنم و بحرفم...احساس میکنم کسی مرا ادم حساب نمیکند یا اینکه بقیه از من سرترند..........................تو روخدا کمکم کنید
    ویرایش توسط احسان1990 : 08-22-2014 در ساعت 01:57 AM
    امضای ایشان
    زندگی عشق است/عشق افسانه نیست/آنکه عشق را آفرید دیوانه نیست/عشق آن نیست که هرلحظه کنارش باشی/عشق آن است که هرلحظه به یادش باشی

2. کاربران زیر از احسان1990 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خــــــــــــــــــــدا

جانم این تفکرات تماما" تلقین ذهن خودته ....

اولا در این روزگار کسی فرصت فکر کردن و یا نگاه کردن و انالیز کردن شما رو نداره

ولی این حالت ها تماما" بخاطر دور بودن افراد از جمع و اجتماعه ....

وقتی این حالت پیش میاد معمولا" فرد گوشه گیر میشه و این سمه براش ....

پس بهتره در فعالیت های ورزشی که یک گروه و اجتماعه وارد بشی ... اینطوری میتونی ارتباط رو افزایش بدی ...

از طرفی مطالعه کن و سطح معلومات رو بالا ببر تا در این مواقع که صحبت میکنی بتونی حرفی رو برای گفتن داشته باشی
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4445
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    10

واقعا اذیتمم
    امضای ایشان
    زندگی عشق است/عشق افسانه نیست/آنکه عشق را آفرید دیوانه نیست/عشق آن نیست که هرلحظه کنارش باشی/عشق آن است که هرلحظه به یادش باشی

5. کاربران زیر از احسان1990 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2062
    تشکـر
    1
    تشکر شده 22 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

احسان جان برادر گلم ما الان تو جامعه ای داریم زندگی می کنیم که دیگه خجالت کشیدن معنایی نداره اگه اینجوری پیش بری حتی نمی تونی تو آینده از حق خودت دفاع کنی فردا که وارد جامعه بشی کم میاری همیشه به خودت اعتماد به نفس بده بگو که می تونی و موفق می شی تلقین نکن که نمی تونی با کسی رو در رو حرف بزنی تمرین زیاد بکن همیشه با کسانی رو که بیشتر ازشون خجالت می کشی رو تو ذهنت تصور کن و تمرین کن و تمرکز کن که وقتی دیدیش چه جوری باید باهاش حرف یزنی
    امضای ایشان
    مصیبت آدمی به اندازه صبر اوست
    پس هر وقت در مصیبتی گرفتار شدید صبر کنید
    و با ناله و شیون پاداش پایان صبرتان را از بین نبرید
    امام علی(ع)

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6016
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

داداش گلم منم همینطوری خجالت زده بودم ولی نشستم با همه گفت و گو کردم مخصوصا تو چت که هویت هیچکس پیدا نیست بعدش کم کم روی بنده در اطرافیان باز شد قشنگ شوخی و گفت و گو میکنیم به نظرم بتونی بری با یکی چت کنی اینطوری اعتماد به نفست بالا بره ولی چت رو زندگی خودت نکن به عنوان تفریح برو و نکته دیگر با دوستای تو مدرسه یا بیرونت شوخی زیاد انجام بده الکی الکی قول و قرار بزارید برای شوخی همینطوری میشه که اعتماد به نفس پیدا میکنی

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6089
    تشکـر
    11
    تشکر شده 13 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

من با پیشنهادات سینا جان به شدت موافقم... بهتره به جای اینکه روی مشکل تمرکز کنی روی حلش تمرکز داشته باشی... اگه روزی صد بار واسه خودت تکرار کنی که من اعتماد به نفس ندارم، اگرم داشته باشی به کل از بین میره! پس بهتره قاطی اجتماع شی... امروز برو سوپر محل و الکی با یکی (مثلاً در مورد یه کالا) سر صحبت رو باز کن... اگه اهل حرف نبود نفر بعدی، همینطوری تو مترو، اتوبوس و تاکسی با غریبه ها حرف بزن... و چت هم پیشنهاد خوبیه و فقط حرف بزن تا وحشتت از حرف زدن فروکش کنه... اینطوری میتونی بفهمی که باقی آدما اگه از تو کمتر نباشن پس مشخصاً بیشتر هم نیستن... همزمان و با آرامش خاطر شروع کن به باز کردن سر صحبت با خانواده، دوستا و هم مدرسه ای ها... مسلماً موضوعات مشترک زیادی واسه حرف زدن پیدا میکنی... حتی اگه حس کردی طرف صحبتت تو چشم تو خیلی میفهمه و یا تو نمیتونی منظورت رو بهشون بفهمونی یا اصلاً رو اون موضوع تسلط نداری به عنوان یه فرصت ازش استفاده کن تا بتونی بعداً از اون حرفا استفاده کنی (البته سعی کن به همیشه شنونده بودن هم عادت نکنی چون خودش میتونه تشدیدکننده باشه، واسه همین سعی کن نظر بدی... اگه نظرت کاملاً اشتباه باشه هم کسی بیشتر از 5 ثانیه یادش نمیمونه... خیالت راحت!) و همین ارتباطات میتونه بهت اعتماد به نفس و فضا برای ایجاد روابط جدید رو بده... چیزی نیست که یه روزه حل شه ولی نمیخواد تمام عمر و انرژیت رو هم صرف این مسئله کنی و وقتی که حس کردی خوب با دیگران اخت میشی و فکر و روح ارزشمندت موضوعات بهتری واسه توجه کردن پیدا کرد اونوقته که استعدادای حقیقیت که مطمئنم باارزشه شروع میکنن به شکوفا شدن... خیلی چیزا هست که تو اجتماع میتونی ازشون لذت ببری مدام به این فکر نکن که الان تحت فشار جمعم یا احساس نارضایتی میکنم، به جنبه های مثبتش فکر کن...

فکر کنم خودم هم باید بخشی از این پیشنهاداتم رو برای شرایط فعلیم به کار بگیرم xd
    ویرایش توسط sorara : 09-02-2014 در ساعت 06:23 PM

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان1990 نمایش پست ها
    سلام پسری16ساله هستم....اصلا اعتماد ب نفس ندارم...نمیتونم در جامعه حضور پیدا کنم...در ارتباط با دیگران میترسم مثلا تلفنی با ادم های غریبه/////از همکلام شدن با جنس مخالف میترسم...هنگام روبرو با چنین منظره هایی ب شدت استرس دارم..حتی هنگام صحبت کردن با دیگران سرمو پایین میاندازم نمیتونم تو قیافش نگا کنم و بحرفم...احساس میکنم کسی مرا ادم حساب نمیکند یا اینکه بقیه از من سرترند..........................تو روخدا کمکم کنید
    سلام
    عزیز شما هم یک نوجوان خوب و گلی هستی مثل بقیه نو جوانها که آیندگان این مرز و بوم خواهید شد و چشم و امید پدران و مادران و دیگران. مشکل تو گلم پایین بودن حرمت نفسه نه عزت نفس!!؟؟
    حرمت نفس یعنی اینکه من خوبم ودیگران هم خوبند و ما همه با هم برابریم نه بیشتر و نه کمتر. عزت نفس یعنی اینکه من میدونم و میتونم ویا اینکه نمیدونم ولی بازم میتونم. حالا اشکال تو اینه یا عزیزانی مثل تو که خود یا دیگران را خوب و کافی نمیبینید بنابراین دچار حالاتی میشی که متذکر شدی. اولا سعی کن به دختر و پسر به شکل جنسی و کالا و... نگاه نکنی بلکه کلا همه آنها انسانند. بیشتر به درس و ورزشهای جمعی بپرداز. اگر میتوانی و شرایطش رو داری به یک مشاور خوب رجوع کن. حتما خوب میشی گلم. موفق باشی

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4445
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    10

به به ممنونم از همه
    امضای ایشان

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6071
    تشکـر
    41
    تشکر شده 156 بار در 84 پست
    میزان امتیاز
    10

کی گفته اونا از توسرند؟هر کی گفته بی خود گفته ..... دیگه نبینم خودتو کوچیکتر ببینیا
    ببین داداش من حضور در جامعه چیز سختی نیست بعضی روزا بخودت برس و برو یه طرفی که هیشکی تو رو نشناسه سرتو بگیر بالا و فک کن خیلی مهمیو لبخند بزن
    بعضی روزا وقتی داری تو خیابون رد میشی بهر کی میرسی سلام کن .... باخنده و روی خوش بذار به بچها بخند به مردم با مهربونی نگاه کن ...بزار فکر کنن دیوونه ای .... ولی انقدر حس خوبیه
    سعی کن بحرف مردم گوش بدی و خودت خیییییلی کم حرف بزنی فقط با روی خوش بحرفشون گوش بده
    و در اخر همیشه تبسم رو لبات باشه همیشه

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4445
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    10

نهال 2

ممنوووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووووون مرررررررررررررررررررررررر رررررسی
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)